Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 26.349
|
čitano: 5.224.808
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Planiram iz Bosne doći u HR da kupim ps5 pro. Da li postoji opasnost na granici da prenesem konzolu nazad u Bosnu?

Be Water My Friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...
Zikko kaže...

Moze li se VPN-at (ili nesto slicno) u neku drugu zemlju i tako jeftinije nabavit digitalne igre? :)

Mogu li se igre dodat na neku wishlistu pa da dobijen obavijest kad bude na saleu?

 Zikko

Da možeš napraviti US acc. navodno je Indijski acc najjeftiniji ne znam jel još uvijek netko će ti tu odgovoriti.

Uglavnom možeš dosta jeftinije proći. Za to ne treba VPN nego moraš kupiti bon baš za njihov store.

Jedino što ne možeš plaćati PayPal-om.

Ako imaš frenda možeš sa njim dijeliti troškove pa kupite igru zajedno po pola isto tako se može kupiti i PSN pretplata.

Možete je u isto vrijeme igrati.

Ako voliš nogomet eFootball je besplatan i ne treba ti pretplata za igranje online sa frendom sad su ga popravili.

Ja isto tako kupujem od čovjeka digitalne igre koje su jeftinije nego na PSN storu sve radi super.

 

Tako je, ja imam indijski ps store, tamo kupujem igre, kupim bon na amazon.in i samo ukucam reedem code koji dobijem. Akcijske cijene su kod njih puno jeftinije nego drugdje. Spidermen 2 me izasao na nekoj akciji 40ak-eur...

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kad PS5 Pro dođe u ruke raznih YouTubera, bit će zanimljivo vidjeti koliko je hardverski "nadograđen" u odnosu na PS5. Gledam malo po internetu i cijelo vrijeme mi se vrti samo jedna misao u glavi – ovi prodaju muda za bubrege. Po svemu sudeći, CPU i GPU su isti, samo blago overclockani, uz malo veći hladnjak, koji će opet vjerojatno biti manji i lošiji od OG hladnjaka koji su imali pri lansiranju same PS5 konzole. Ovih 4K 60 FPS-a mi se čini da će u večini slučajeva biti AI upscale, tako da ne bih očekivao nativan 4K60. Uz sve to uzimajući u obzir da će "PRO enhanced" značajka koštati dodatnih 10-ak eura po igrici, čini se da Sony stvarno računa na to da su gameri budale. Moj savjet je da se pričeka s prednarudžbom konzole dok ne splasne hype i konzola ne dođe u ruke recenzenata.

Moj PC  
2 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Ako si fan fighting igara nemaš se što misliti, jako dobra igra. Dosta bolja od Tekken 7. Vjerojatno najbolji Tekken još tamo od trice.

 

Volim Tekken od PS1 i trojke.

Sedmica mi je bila dobra, a ti veliš da je ovaj još bolji.

Onda ga vjerojatno uzimam.

Hvala.

16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
bruslii kaže...

Planiram iz Bosne doći u HR da kupim ps5 pro. Da li postoji opasnost na granici da prenesem konzolu nazad u Bosnu?

 

Pa to sve ovisi o tvojim carinicima. Nema nikakve opasnosti ako nije potrebno cariniti ili ako je potrebno platiti carinu, i prijaviš to i platiš. Inače ima opasnosti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2024 19:33 (Bitanga).
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bruslii kaže...

Planiram iz Bosne doći u HR da kupim ps5 pro. Da li postoji opasnost na granici da prenesem konzolu nazad u Bosnu?

 ma izvadi ga iz kutije i pravi se blesav da se vraćaš doma i da je tvoj odavno.

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Diazz72 kaže...

Kad PS5 Pro dođe u ruke raznih YouTubera, bit će zanimljivo vidjeti koliko je hardverski "nadograđen" u odnosu na PS5. Gledam malo po internetu i cijelo vrijeme mi se vrti samo jedna misao u glavi – ovi prodaju muda za bubrege. Po svemu sudeći, CPU i GPU su isti, samo blago overclockani, uz malo veći hladnjak, koji će opet vjerojatno biti manji i lošiji od OG hladnjaka koji su imali pri lansiranju same PS5 konzole. Ovih 4K 60 FPS-a mi se čini da će u večini slučajeva biti AI upscale, tako da ne bih očekivao nativan 4K60. Uz sve to uzimajući u obzir da će "PRO enhanced" značajka koštati dodatnih 10-ak eura po igrici, čini se da Sony stvarno računa na to da su gameri budale. Moj savjet je da se pričeka s prednarudžbom konzole dok ne splasne hype i konzola ne dođe u ruke recenzenata.

 Plus manjak igara je ono što će im doć glave nažalost. Marketinški trikovi poput +60 hz sigurno ne znači 120 hz, nego puuuno manje a i vrijeme će pokazati da su u banani. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2024 20:07 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
crosshair kaže...

Imaš kod svijet medija za uzeti na rate Ps5 pro ako te zanima još ;)

 

  Netočan navod. Nije se moglo uzeti na rate prvog dana kao niti danas. Svi imaju dil za gotovinu. Prvojerio prvi dan, provjerio sada.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2024 20:39 (movie).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Diazz72 kaže...

Kad PS5 Pro dođe u ruke raznih YouTubera, bit će zanimljivo vidjeti koliko je hardverski "nadograđen" u odnosu na PS5. Gledam malo po internetu i cijelo vrijeme mi se vrti samo jedna misao u glavi – ovi prodaju muda za bubrege. Po svemu sudeći, CPU i GPU su isti, samo blago overclockani, uz malo veći hladnjak, koji će opet vjerojatno biti manji i lošiji od OG hladnjaka koji su imali pri lansiranju same PS5 konzole. Ovih 4K 60 FPS-a mi se čini da će u večini slučajeva biti AI upscale, tako da ne bih očekivao nativan 4K60. Uz sve to uzimajući u obzir da će "PRO enhanced" značajka koštati dodatnih 10-ak eura po igrici, čini se da Sony stvarno računa na to da su gameri budale. Moj savjet je da se pričeka s prednarudžbom konzole dok ne splasne hype i konzola ne dođe u ruke recenzenata.

 CPU je isti samo na većoj frekvenciji, GPU nije isti. Base PS5 GPU je starije arhitekture i ne podržava PSSR niti je toliko jak kao Pro GPU.

 

Imaš na Digital Foundry analizu igara koje su oni probali na Pro pa možeš čuti.

Uglavnom dojam svih koji su probali je da igre koje su podržane sada rade u 60 fpsa u "fidelity" modu, onom modu na kojem base PS5 vrti u 30 fps.

 Mislim ok, možemo sumnjati u to dok ne vidimo ali ne vjerujem baš da bi iz Digital Foundrya lagali kad imaju toliko dobru reputaciju.

Napredak je očito vidljiv i postoji, ali problem je cijena. Za mnoge (uključujući i mene) to je prevelik problem.

 

I otkud ti ideja da će Pro značajka koštati 10 eura po igri? Sve postojeće igre su free update, isto kao što je bilo na PS4 Pro. Puno si ti tu toga napisao a nisi baš istražio.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2024 20:54 (antimadridista).
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

 

  Netočan navod. Nije se moglo uzeti na rate prvog dana kao niti danas. Svi imaju dil za gotovinu. Prvojerio prvi dan, provjerio sada.

 

Moglo se kupit na rate u svijetu medija prvog dana, jer sam ja tako i kupio. Bilo je mrvicu skuplje, ali moglo se.

 

Ali eKupi sad ima na 24 rate, isto tako malo skuplje.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2024 21:01 (Bitanga).
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ako koga interesira PS5pro na rate moguće je kupiti ovdje. Naravno, cijena je nešto veća ali svi će od 07.11. prodavati na rate po toj cijeni. Pregledao sam sve trgovine u Hrvatskoj i ovo je jedina koja za sada nudi obročnu kupnju.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Gaming/Konzole/PlayStation-5-Pro/p/EK000626373

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Moglo se kupit na rate u svijetu medija prvog dana, jer sam ja tako i kupio. Bilo je mrvicu skuplje, ali moglo se.

 

Ali eKupi sad ima na 24 rate, isto tako malo skuplje.

 

 

Dok sam ja tipkao ti si već postao pa dva posta za redom s istom tematikom. Interesantno, ja sam prvi dan odmah poslije 10h kada su krenule prednarudžbe pregledao sve dućane i nitko nije nudio kupnju na rate. Nakon SD prvo sam pogledao svijet medija i nisu nudili. Možda nešto kasnije, no poslije više nisam gledao a možda sam nešto propustio. Uglavnom uzeo sada na ekupi. Uvijek imam briju u glavi pa konzole uzimam na rate jer kao to niti ne osjetim. Ne dam gotovinu. Pogotovo kaj sam ovaj mjesec već kupio akustične panele i novi sub.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2024 21:42 (movie).
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

@Armor

Ja peglam Tekken 8,doduše nisam ga upalio mjesec dana otkada sam priču završio...igra je odlična stvarno, uzeo pauzu malo, ali igrati ću još sigurno , ako voliš Tekken nećeš fulati, meni baš probudio nostalgiju jer ga nisam od trojke pošteno zaigrao.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2024 21:37 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Diazz72 kaže...

Kad PS5 Pro dođe u ruke raznih YouTubera, bit će zanimljivo vidjeti koliko je hardverski "nadograđen" u odnosu na PS5. Gledam malo po internetu i cijelo vrijeme mi se vrti samo jedna misao u glavi – ovi prodaju muda za bubrege. Po svemu sudeći, CPU i GPU su isti, samo blago overclockani, uz malo veći hladnjak, koji će opet vjerojatno biti manji i lošiji od OG hladnjaka koji su imali pri lansiranju same PS5 konzole. Ovih 4K 60 FPS-a mi se čini da će u večini slučajeva biti AI upscale, tako da ne bih očekivao nativan 4K60. Uz sve to uzimajući u obzir da će "PRO enhanced" značajka koštati dodatnih 10-ak eura po igrici, čini se da Sony stvarno računa na to da su gameri budale. Moj savjet je da se pričeka s prednarudžbom konzole dok ne splasne hype i konzola ne dođe u ruke recenzenata.

 CPU je isti samo na većoj frekvenciji, GPU nije isti.

 

Imaš na Digital Foundry analizu igara koje su oni probali na Pro pa možeš čuti.

Uglavnom dojam svih koji su probali je da igre koje su podržane sada rade u 60 fpsa u "fidelity" modu, onom modu na kojem base PS5 vrti u 30 fps.

 Vidjet ćemo, s obzirom na to da je GPU na PlayStationu 5 integriran u SoC, ne očekujem velike promjene. Smatram da su napravili relativno dobar posao s AI upscalingom, ali to su mogli omogućiti i na običnom PS5 putem softverskog ažuriranja.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Danas sam bio tamo u ducanu tocnije na Iblerovom i lik mi kaže samo prodaju obrocno, ocito su danas promjenili nacin placanja...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2024 22:37 (4mal).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Omg nakraju ste svi pokupovali koji imate PS5 obični. 

Čestitam ja ipak neću za eFootball 2025 i još par igara mi je i ova stara dobra.

Možda PS6.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2024 23:05 (hummer0).
Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Na ekupi možete koristiti kod: BON60 i cijena se spusti na 789e
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

 

 

Dok sam ja tipkao ti si već postao pa dva posta za redom s istom tematikom. Interesantno, ja sam prvi dan odmah poslije 10h kada su krenule prednarudžbe pregledao sve dućane i nitko nije nudio kupnju na rate. Nakon SD prvo sam pogledao svijet medija i nisu nudili. Možda nešto kasnije, no poslije više nisam gledao a možda sam nešto propustio. Uglavnom uzeo sada na ekupi. Uvijek imam briju u glavi pa konzole uzimam na rate jer kao to niti ne osjetim. Ne dam gotovinu. Pogotovo kaj sam ovaj mjesec već kupio akustične panele i novi sub.

 

Ma ja sam nešto zabrijao da si pod "prvog dana" mislio kad je izlazio PS5 prije 4 godine. Ne znam zašto sam tak zabrijao, ali sad nakon par piva sam očito pametniji nego prije pa mi je jasnije što si mislio u prvoj poruci :-D

Ali da, eKupi ponuda se pojavila tek danas, bar sam tako na mail dobio, pa odmah ima na rate.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bruslii kaže...

Planiram iz Bosne doći u HR da kupim ps5 pro. Da li postoji opasnost na granici da prenesem konzolu nazad u Bosnu?

 Moraš ga prijavit i platit dadžbine na njega (druga opcija je ne prijavljivat ali ako te krenu rovit popit ćeš kaznu).

Know your world.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...

Omg nakraju ste svi pokupovali koji imate PS5 obični. 

Čestitam ja ipak neću za eFootball 2025 i još par igara mi je i ova stara dobra.

Možda PS6.

 

Tri dana bilo zgražanje nad cijenom i "nema šanse, nisu normalni", da bi na kraju svi preorder napravili prvog dana. Što ti je FOMO... 

 

Ja ostajem pri stavu da mi ne treba, pogotovo ne po ovoj cijeni. I ovaj obični PS5 skuplja prašinu, a otkazat ću i PS Plus kad istekne.

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
@lars82, thx na kodu, mogu potvrditi da radi jer sam upravo uzeo Pro sa ekupi (ima na rate, do 24).
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 9:16 (greysaint0).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MasterG kaže...
bruslii kaže...

Planiram iz Bosne doći u HR da kupim ps5 pro. Da li postoji opasnost na granici da prenesem konzolu nazad u Bosnu?

 ma izvadi ga iz kutije i pravi se blesav da se vraćaš doma i da je tvoj odavno.

 

Ili nek na njega stavi šteku cigareta, i kada carinik to vidi reći će "Što mi to ovdje imamo?" i platiti će kaznu za cigarete a na Playstation se neće obazirati.

 

 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bas to krenuo pisati. Lolo.

Ja ostajem na 5-ici, imam dosta igara za odigrati koje se i dalje odlicno vrte i super izgledaju, ne dam lovu za pro.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...
hummer0 kaže...

Omg nakraju ste svi pokupovali koji imate PS5 obični. 

Čestitam ja ipak neću za eFootball 2025 i još par igara mi je i ova stara dobra.

Možda PS6.

 

Tri dana bilo zgražanje nad cijenom i "nema šanse, nisu normalni", da bi na kraju svi preorder napravili prvog dana. Što ti je FOMO... 

 

Ja ostajem pri stavu da mi ne treba, pogotovo ne po ovoj cijeni. I ovaj obični PS5 skuplja prašinu, a otkazat ću i PS Plus kad istekne.

 

 Rekao sam da ce tako biti. Ja sam uzeo samo 30th Digi verziju PRO mi netreba. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
crosshair kaže...

Imaš kod svijet medija za uzeti na rate Ps5 pro ako te zanima još ;)

 

  Netočan navod. Nije se moglo uzeti na rate prvog dana kao niti danas. Svi imaju dil za gotovinu. Prvojerio prvi dan, provjerio sada.

 Zato sto se u Svijetu medija treba uzeti opcija preuzimanje+placanje u poslovnici i onda platis kako zelis.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Moglo je prvi dan prednarudžbe sigurno a ne znan kakva je sada situacija 

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 10:30 (crosshair).
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...

 

Tri dana bilo zgražanje nad cijenom i "nema šanse, nisu normalni", da bi na kraju svi preorder napravili prvog dana. Što ti je FOMO... 

 

Ja ostajem pri stavu da mi ne treba, pogotovo ne po ovoj cijeni. I ovaj obični PS5 skuplja prašinu, a otkazat ću i PS Plus kad istekne.

 

 

Da, a onda se budemo čudili kad budu nam prodavali PS6 za 1200+ eura jer smo eto pokazali da smo suckeri.

 

Ja ne planiram kupovati, em ne igram na playki ništ. Konzola mi doslovno nema ni 300h rada u 4 godine skupa sa klincima. A i da igram, uvijek igram u performanceu na što više FPSa jer mi je grafika najmanje bitna od svih ostalih parametara.

 

U zadnje vrijeme sam se potpuno prebacio na factory builder tipove igara, od kojih uglavnom nijedne nema na playki, a i ne bih ih igrao s kontrolerom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 11:11 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Q-Tip kaže...

 

Tri dana bilo zgražanje nad cijenom i "nema šanse, nisu normalni", da bi na kraju svi preorder napravili prvog dana. Što ti je FOMO... 

 

Ja ostajem pri stavu da mi ne treba, pogotovo ne po ovoj cijeni. I ovaj obični PS5 skuplja prašinu, a otkazat ću i PS Plus kad istekne.

 

 

Da, a onda se budemo čudili kad budu nam prodavali PS6 za 1200+ eura jer smo eto pokazali da smo suckeri.

 Ma jednom se živi biće para. 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
crosshair kaže...

Moglo je prvi dan prednarudžbe sigurno a ne znan kakva je sada situacija 

 Gore sam napisao da se od jucer vise nemoze uzet na rate..

 

Eto nemre više ni preko weba:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/igraca-konzola-sony-playstation-ps5-pro/126244?utm_source=web&utm_medium=MainBanner&utm_campaign=wk39_Gaming

 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 11:25 (4mal).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

@Armor

Ja peglam Tekken 8,doduše nisam ga upalio mjesec dana otkada sam priču završio...igra je odlična stvarno, uzeo pauzu malo, ali igrati ću još sigurno , ako voliš Tekken nećeš fulati, meni baš probudio nostalgiju jer ga nisam od trojke pošteno zaigrao.

 

 

Kupil sinoć, sad sam upravo isprobal.

 

Išel sam prvo na Arcade, uz tutoriale koje je već davalo.

Mali anime likovi su fora, no nije mi dalo napraviti muškog...valjda do njega tek treba doći.

I stiže prva borba - uzel Lawa i bil iznenađen kak je ostaril, to valjda ide skupa sa serijalom, i nama.

Grafika je pravi wow, zbilja vrh.

Borba je klasični Tekken, ne moraš biti u tome tisućama sati ko u Street Fighteru.

U tih par mečeva primjetil sam da nema ponavljanja poteza, odma te zblokira i baci protunapad prvom prilikom...

 

Zasad zadovoljan, a ne znam zakaj bi se to promjenilo.

 

BTW, vidim iz igrinog Storea da Ultimate upgrade daje za 19.99 eura, dok je UT izdanje igre 84.

To se onda više isplati kad bazna igra košta 45e.

Ak se ultimate uopće isplati.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice