Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.755.339
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Futuristički dizajn konzole mi je sasvim ok. Mislim da su prošla vremena kada su konzole ličile ko jaje jajetu. Bijela boja je isto odličan odabir barem se packe neće kužiti na konzoli što je bila boljka onih crne boje.

 

Ponuda igara je mogla biti i bolja, recikliranje dobro znanih naslova vjerojatno je usmjereno na mlađu publiku koja je primarni konzument gaming proizvoda. Za ovu stariju ekipu mislim da je PC ipak koplje iznad konzole što se tiče funkcija i širine mogućnosti, no sa druge strane konzole za svoju cijenu nude debelo opravdanu vrijednost i praktičnost korištenja.

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
nixass kaže...

evo i Gran Turisma 7 u 4K

 

 

 

Nije stvar rezolucije nego tekstura. Priroda je nikakva, a ako pogeldas GT 5 iz 2010-te vidit ces da osim rezolucije i nema nekih velikih napredaka(malo svjetla i blura dodano)

Iz perspektive vozaca, volan i smjer kretanja neidu isto. Auta izgledaju kao iz tvornice i prvi i zadnji krug. Nema prasine,ulja onih malih automilističkih detalja. Radionica izgleda sterilno kao da je Wuhanski bio labaratorij.

 

 

Isto je za ostalo, teksture nisu new gen.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Abomb kaže...
nixass kaže...

evo i Gran Turisma 7 u 4K

 

 

 

Nije stvar rezolucije nego tekstura. Priroda je nikakva, a ako pogeldas GT 5 iz 2010-te vidit ces da osim rezolucije i nema nekih velikih napredaka(malo svjetla i blura dodano)

Iz perspektive vozaca, volan i smjer kretanja neidu isto. Auta izgledaju kao iz tvornice i prvi i zadnji krug. Nema prasine,ulja onih malih automilističkih detalja. Radionica izgleda sterilno kao da je Wuhanski bio labaratorij.

 

 

Isto je za ostalo, teksture nisu new gen.

 

 

 

 Koga boli dzon za travu van staze? Da li vozis GT Sport Online daily i FIA natjecanja? Ako vozis, onda shvatis da je koncentracija na ono crno ispred tebe i gledanje apexa... ne na krupni plan maslacka na brdu kod Eau Rougea...

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Imran Khan

Today willl be a good hint of what’s to come for the PS5, but it’s far from their full schedule through 2021. Sony has been spending a lot of money to have a ridiculous first year for the PS5.

 

https://twitter.com/imranzomg/status/1271152219828572160

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 15:59 (arnes_king).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da li se zna da je razlika izmedju dvije konzole samo u disk citacu ili je jedna slabija?
PeTak
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
@Cansee

Ovi screenshotovi su odlicni, nisam ih vidio jos. Da se bar radi o launch naslovu... Kad dodjem mado morati cu vidjeti imali kakvih dodatnih informacija :))
PeTak
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 16:05 (IvanDado).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zna se, obje su jednake po snazi, razlika je u čitaču.
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hvala na odgovoru. Zanima me kolika razlika u cijeni moze biti. Nekih 50 eura? Ne vidim se kao owner digital editiona...
PeTak
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 16:42 (IvanDado).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kill Frenzy kaže...

Šta nebi bilo bolje da recimo Cyberpunk izlazi odma za ps5 nego igra izlazi par mjeseci pred novu konzolu a tako jedna velika dugo čekana igra.a je recimo neću uzimati za ps4 nego cu cekat i zaiograt je u punom sjaju na ps5.

 Zar nije bolje to u punom sjaju zaigrati na PCu? Ono ipak se radi o first person shooteru prije svega, bit ce akcije u igri kao u priči a svi znamo koliko smara ciljanje na analog, ja sam se živ smorio u unchartedima i last of us koje i nisu nešto preduge igre. Em će za PC odma doći verzija sa boljom grafikom i svime kakva će biti na ps5. I još uz to sve 60+ sličica u sekundi. Vidim pod my pc da imaš dobar komp tako da ne vidim baš puno smisla cyberpunk igrati na konzoli osim ako isključivo igraš igre na konzoli, recimo ja odigram sve što mogu na PC dok je konzola samo za ekskluzive...

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 16:45 (BeLLicus).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ma ja isto. Iako mi je zgodnije igre imati digitalno, draže mi je imati fizički igre zbog eventualne prodaje. I sad da prodajem ps4 imao bi 15 igara sa strane, a da sam uzimao digitalno ne bi imao ništa, a jednake novce bi potrošio
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BeLLicus kaže...
Kill Frenzy kaže...

Šta nebi bilo bolje da recimo Cyberpunk izlazi odma za ps5 nego igra izlazi par mjeseci pred novu konzolu a tako jedna velika dugo čekana igra.a je recimo neću uzimati za ps4 nego cu cekat i zaiograt je u punom sjaju na ps5.

 Zar nije bolje to u punom sjaju zaigrati na PCu? Ono ipak se radi o first person shooteru prije svega, bit ce akcije u igri kao u priči a svi znamo koliko smara ciljanje na analog, ja sam se živ smorio u unchartedima i last of us koje i nisu nešto preduge igre. Em će za PC odma doći verzija sa boljom grafikom i svime kakva će biti na ps5. I još uz to sve 60+ sličica u sekundi. Vidim pod my pc da imaš dobar komp tako da ne vidim baš puno smisla cyberpunk igrati na konzoli osim ako isključivo igraš igre na konzoli, recimo ja odigram sve što mogu na PC dok je konzola samo za ekskluzive...

 Svi imamo komp od 6000+ kuna sa 144hz 2k monitorom za potpuno uzivanje. Bit ce to u punom sjaju i na PSu, ne brini. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

4k screenshotovi Ratchet i Clanka

Moj PC  
1 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...
BeLLicus kaže...
Kill Frenzy kaže...

Šta nebi bilo bolje da recimo Cyberpunk izlazi odma za ps5 nego igra izlazi par mjeseci pred novu konzolu a tako jedna velika dugo čekana igra.a je recimo neću uzimati za ps4 nego cu cekat i zaiograt je u punom sjaju na ps5.

 Zar nije bolje to u punom sjaju zaigrati na PCu? Ono ipak se radi o first person shooteru prije svega, bit ce akcije u igri kao u priči a svi znamo koliko smara ciljanje na analog, ja sam se živ smorio u unchartedima i last of us koje i nisu nešto preduge igre. Em će za PC odma doći verzija sa boljom grafikom i svime kakva će biti na ps5. I još uz to sve 60+ sličica u sekundi. Vidim pod my pc da imaš dobar komp tako da ne vidim baš puno smisla cyberpunk igrati na konzoli osim ako isključivo igraš igre na konzoli, recimo ja odigram sve što mogu na PC dok je konzola samo za ekskluzive...

 Svi imamo komp od 6000+ kuna sa 144hz 2k monitorom za potpuno uzivanje. Bit ce to u punom sjaju i na PSu, ne brini. 

 Ma izgledat ce igra vrhunski i na psu i na pcu no osobno gdje god mogu igram na miš i tipkovnicu jer tu imam daleko više skilla, a pogotovo jer cyberpunk je igra gdje će se oružje koristiti masovno. Tako da je PC ipak tu prvi izbor...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

 Svi imamo komp od 6000+ kuna sa 144hz 2k monitorom za potpuno uzivanje. Bit ce to u punom sjaju i na PSu, ne brini. 

Misliš da je 6000kn dovoljno za solidan stroj? Nešto sam zbrajao pa mi se čini da bi mi trebalo barem 15000 do 20000 da vrti većinu toga sa maksimalnim postavkama.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hehehehehe
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bas me zanima kolko ce im dugo trebat da izbace i potpuno crnu konzolu.

Mozda bi to i odma dali da nije xbox crni. Ovak su kontrast napravili da se istakne u odosu na tu kutiju za zvucnik

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Za one koje muči bijela boja: dbrand je izbacio raznorazne skinove, tak da... :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Meni bi isto all black konzola izgledala bolje, vidio sam photoshopiranu sliku i baš crna boja izgleda top za ovaj dizajn. Dok mi je recimo kod PS4 bijela konzola izgledala prelijepo. 

 

Ali isto tako mi je drago da su se odlučili na neke promjene. PS5 baš izgleda "drugačije", nisu išli na nešto prejednostavno.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
SimeKZ kaže...

 Svi imamo komp od 6000+ kuna sa 144hz 2k monitorom za potpuno uzivanje. Bit ce to u punom sjaju i na PSu, ne brini. 

Misliš da je 6000kn dovoljno za solidan stroj? Nešto sam zbrajao pa mi se čini da bi mi trebalo barem 15000 do 20000 da vrti većinu toga sa maksimalnim postavkama.

 Daj, šta ti je, kakvih 15000 kuna.

Ryzen 3600, AMD 5700 (XT), NVME disk od 1GB. 16GB Ram, ploča, napajanje, kučište po željama. 

To ti je PS5 "in a nutshell".

PSN - DeniZg80
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
mzopg kaže...
SimeKZ kaže...

 Svi imamo komp od 6000+ kuna sa 144hz 2k monitorom za potpuno uzivanje. Bit ce to u punom sjaju i na PSu, ne brini. 

Misliš da je 6000kn dovoljno za solidan stroj? Nešto sam zbrajao pa mi se čini da bi mi trebalo barem 15000 do 20000 da vrti većinu toga sa maksimalnim postavkama.

 Daj, šta ti je, kakvih 15000 kuna.

Ryzen 3600, AMD 5700 (XT), NVME disk od 1GB. 16GB Ram, ploča, napajanje, kučište po željama. 

To ti je PS5 "in a nutshell".

 Za 3-4 godine odjednom ta konfiguracija šteka u novijim igrama jer se moraju prodavati neke nove grafičke i neki novi procesori, a za stariji hardver ništa nije optimizirano. 

 

Kad je izašao PS4, bilo je dosta PC konfiguracija koje su bile slične snage. Te konfiguracije danas u 2020. godini ne mogu niti pokrenuti puno novih igara. Znam to po sebi jer po izlasku PS4 sam imao PC slične snage na papiru, konfiguraciju od nekih 500 eura. Ja danas sa tom konfiguracijom nebi mogao ništa igrati, od ovih novijih igara.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 19:07 (antimadridista).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kad sam kupio ps4 pro za 3000kn kupio sam i 470x grafičku za 2000kn.
Danas za ps4 pro mogu dobiti 2000-2500kn a za graficku 100€
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma konzole kakve su danas sigurno imaju svojih nedostataka, nije da su savršene. Ali je činjenica da za prilično pristupačnu cijenu dobiješ komad hardvera na kojem igraš 6-7 godina i znaš da nećeš imati problema sa kompatibilnosti niti brinuti hoće li ti neka igra za godinu-dvije raditi kako treba. Znaš da će se igre raditi i optimizirati baš za taj hardver koji ti imaš i koji si kupio jednom.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
DeniZg kaže...

 Daj, šta ti je, kakvih 15000 kuna.

Ryzen 3600, AMD 5700 (XT), NVME disk od 1GB. 16GB Ram, ploča, napajanje, kučište po željama. 

To ti je PS5 "in a nutshell".

 Za 3-4 godine odjednom ta konfiguracija šteka u novijim igrama jer se moraju prodavati neke nove grafičke i neki novi procesori, a za stariji hardver ništa nije optimizirano. 

 

Kad je izašao PS4, bilo je dosta PC konfiguracija koje su bile slične snage. Te konfiguracije danas u 2020. godini ne mogu niti pokrenuti puno novih igara. Znam to po sebi jer po izlasku PS4 sam imao PC slične snage na papiru, konfiguraciju od nekih 500 eura. Ja danas sa tom konfiguracijom nebi mogao ništa igrati, od ovih novijih igara.

 

AMD 7870, kakva je išla u obični PS4, ovako radi u današnjim igrama.

 

PSN - DeniZg80
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
antimadridista kaže...
DeniZg kaže...

 Daj, šta ti je, kakvih 15000 kuna.

Ryzen 3600, AMD 5700 (XT), NVME disk od 1GB. 16GB Ram, ploča, napajanje, kučište po željama. 

To ti je PS5 "in a nutshell".

 Za 3-4 godine odjednom ta konfiguracija šteka u novijim igrama jer se moraju prodavati neke nove grafičke i neki novi procesori, a za stariji hardver ništa nije optimizirano. 

 

Kad je izašao PS4, bilo je dosta PC konfiguracija koje su bile slične snage. Te konfiguracije danas u 2020. godini ne mogu niti pokrenuti puno novih igara. Znam to po sebi jer po izlasku PS4 sam imao PC slične snage na papiru, konfiguraciju od nekih 500 eura. Ja danas sa tom konfiguracijom nebi mogao ništa igrati, od ovih novijih igara.

 

AMD 7870, kakva je išla u obični PS4, ovako radi u današnjim igrama.

 

 Da, ali ovo je sa novim Ryzen procesorom, RAM-om, brzim SSD-em. Dakle sve novo osim grafičke. Konfiguracija nije samo grafička. Ima li video kako radi HD 7870 sa AMD procesorom iz 2013? I ostalim komponentama. Znači cijela konfiguracija da je stara 7 godina.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Imam ja u staroj konfi još uvijek procesor iz 2013 (Intel i5 3470), koji i dalje radi k'o urica i vrti nove igre bez problema do 60 fpsa.

 

Još jedna stvar me zanima.

Stara AMD serija 7 su bile hladne i tihe kartice (imao sam 7850), a obična PS4 konzola je bila jako glasna.

Ryzen i AMD serija 5 se grije u PM (znam jer imam sad tu konfu). Iako imam dobro riješeno hlađenje, moram imati otvoreno M-ATX kučište.

Ima osjećaj da će novi PS5 otapati žbuku sa zida, a o decibelima da ne govorim.  

 

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 20:11 (DeniZg).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Imam ja u staroj konfi još uvijek procesor iz 2013 (Intel i5 3470), koji i dalje radi k'o urica i vrti nove igre bez problema do 60 fpsa.

 

Još jedna stvar me zanima.

Stara AMD serija 7 su bile hladne i tihe kartice (imao sam 7850), a obična PS4 konzola je bila jako glasna.

Ryzen i AMD serija 5 se grije u PM (znam jer imam sad tu konfu). Iako imam dobro riješeno hlađenje, moram imati otvoreno M-ATX kučište.

Ima osjećaj da će novi PS5 otapati žbuku sa zida, a o decibelima da ne govorim.  

 

 

 PS4 je glasan jer su štedili na hlađenju dok ovaj put to be mora bit slucaj.

 

Frend je nedavno kupio rx5700xt red devil sa zatvorenim kusticem i malo undervolta kartica je tiha i hladna ko led :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Ma konzole kakve su danas sigurno imaju svojih nedostataka, nije da su savršene. Ali je činjenica da za prilično pristupačnu cijenu dobiješ komad hardvera na kojem igraš 6-7 godina i znaš da nećeš imati problema sa kompatibilnosti niti brinuti hoće li ti neka igra za godinu-dvije raditi kako treba. Znaš da će se igre raditi i optimizirati baš za taj hardver koji ti imaš i koji si kupio jednom.

 

A zašto onda za pol igara imam osjećaj da uopće nisu optimizirane na PS4? Nego samo malo onako od oka uštimane.

 

Al svakako, da na PS5 omoguće keyboard & mouse dodatno uz controller kao i na PCu, i da sve igre imaju opciju za 60 FPSa svakako da ne bi bilo potrebe za igranjem na PCu.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
mzopg kaže...
SimeKZ kaže...

 Svi imamo komp od 6000+ kuna sa 144hz 2k monitorom za potpuno uzivanje. Bit ce to u punom sjaju i na PSu, ne brini. 

Misliš da je 6000kn dovoljno za solidan stroj? Nešto sam zbrajao pa mi se čini da bi mi trebalo barem 15000 do 20000 da vrti većinu toga sa maksimalnim postavkama.

 Daj, šta ti je, kakvih 15000 kuna.

Ryzen 3600, AMD 5700 (XT), NVME disk od 1GB. 16GB Ram, ploča, napajanje, kučište po željama. 

To ti je PS5 "in a nutshell".

Evo na brzinu, ne kažem da bi točno to uzeo, ali otprilike čisto radi izračuna.

 

AMD Ryzen 5 3600 1500kn
AMD 5700 XT 4000kn
1TB NVME SSD 1000kn
16GB DDR4 RAM 800kn
MB Asrock Fatal1ty 1000kn
PSU Zalman 700W 500kn
Kućište Zalman 400kn
Monitor 27" AOC Gaming 2500kn
Tipkovnica + miš 300kn
Ukupno: 12000kn

 

Ja sam gledao Ryzen 7 to je +2000kn i Valve Index još +9000kn 

 

Ukupno: 23000kn

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
DeniZg kaže...

Imam ja u staroj konfi još uvijek procesor iz 2013 (Intel i5 3470), koji i dalje radi k'o urica i vrti nove igre bez problema do 60 fpsa.

 

Još jedna stvar me zanima.

Stara AMD serija 7 su bile hladne i tihe kartice (imao sam 7850), a obična PS4 konzola je bila jako glasna.

Ryzen i AMD serija 5 se grije u PM (znam jer imam sad tu konfu). Iako imam dobro riješeno hlađenje, moram imati otvoreno M-ATX kučište.

Ima osjećaj da će novi PS5 otapati žbuku sa zida, a o decibelima da ne govorim.  

 

 

 PS4 je glasan jer su štedili na hlađenju dok ovaj put to be mora bit slucaj.

 

Frend je nedavno kupio rx5700xt red devil sa zatvorenim kusticem i malo undervolta kartica je tiha i hladna ko led :)

Ja svoj ne čujem, ali kupio sam Pro zadnju verziju.

Isto tako ne treba kupiti prvu PS5 verziju, pusti se malo da ga ekipa testira, Sony pokrpa nedostatke i onda se kupi. Do tada padne cijena, a i odigram sve što sam nakupovao za PS4. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice