Gtx 9xx Club

poruka: 9.120
|
čitano: 720.706
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Gtx 9xx Club
Ljudi,ne znam oko cega se svadjate. Ja mislim da sam lud jer mi nije jasno zasto se svadjate oko gluposti. Tema se vrti oko gtx kartice,vi se svadjate ko ima kakvu osobnost. Ovo nije forum studenata psihologije vec IT forum a svatko tko se imalo zaozbiljno bavi IT zna da se argumentirano rusi necija tvrdnja. I onda kada se srusi to postake ci jenica dok netko ne srusi i tu tvrdnju i tako u krug. Da ulozite 10% vremena u ucenje programskih jezika i slicnih znanja,umjesto da pokusavate dokazat ko ima vecu - graficku, u hrvatistanu nebi falio ni jedan IT strucnjak.

Ne napadam nikog al ovo tema je gtx. Ja u dzepu imam 300 kn svojih, dakle nemam ni za 2 generacije stariju,a kamoli da se svadjam oko neke za nekoliko tisuca kuna. Svidja mi se koncept smanjenja potrosnje grafickih ali nije logicno bas,jer netko tko ima 3000 kn za tako jaku grafu sigurno se moze ispruzit za napajanje 700-1000w. Svaki napredak u tehnologiji je dobar dok se moze prihvatit kao napredak
Moj PC  
5 0 hvala 2
12 godina
offline
Gtx 9xx Club

Evo na kolikom taktu može raditi Gigabyte GTX980 G1.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Vijest od vlasnika trgovine: (necu pisati koje jer je zabranjeno reklamiranje) ali samo da se vide okvirne cijene

"RUMORS kaze da bi ovih dana trebalo stic:

- MSI GeForce GTX 980 4GB (V801-1275R) = 4.488,00kn
- MSI GTX 970 Gaming 4GB (V316-001R) = 2.888,00kn
- MSI GeForce GTX 980 GAMING 4G (V317-008R) = 4.782,00kn

Cijene su sa pdv-om. Moguca je i promjena kada stignu na lager.  "

 

 

 

 

Moj PC  
8 0 hvala 6
11 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club
previse za 980
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Nvidia GTX 680 kaže...
previse za 980

Istina, ali pogledaj GTX 970, kako je i rečeno, jeftinija i jača od R9 290/X.

R9 290 vidim trenutno drže cijene preko 3000 kn, konkretno Gigabyte model

cca. 3300 kn, osim ako AMD ne sruši dodatno cijenu kad ove dođu na tržište.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 16:36 (Valentin17).
13 godina
offline
Gtx 9xx Club

Da, malo previse za GTX 980... a cini mi se da bi GTX 970 mogla biti apsolutni best buy. MSI spada u ovih par top proizvodjaca sa visim cjenama, ali zato vidim Gainward i ekipu sa cijenom od oko 2500Kn za GTX 970.

Sveti PCE Forum!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Sad bu AMD izdao R9 295:-) hihihi s 5 w nizim tdp-om!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
Sad bu AMD izdao R9 295:-) hihihi s 5 w nizim tdp-om!

{#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
16 godina
offline
Gtx 9xx Club

Sviđa mi se efikasnost, jasno - to se vidjelo već na "starom" GM 107, ali ja mislim da ću sa postojeće 2x780 ti 
pričekati da naprave "punokrvni" GM 2xx  sa recimo 384 bita bus width i 20 nm... valja pričekati odgovor Atija
valjda ga imaju i sad je i njima negdje vrijeme? Ovo mi se čini očigledno da ima još mesa, jer nisu ubacili "Ti"
ni "titan" u nomenklaturu serije :P 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Amd će ovih dana morati dosta spustit cijene.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
6 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
dery kaže...

Amd će ovih dana morati dosta spustit cijene.

Sto bi spustao kad je r9 295x2 nesto najjace sto imas danas na trzistu bar tako 3d mark kaze.

 

 

P.S. jesam li ja jedini koji misli da bi grafe od 300+ evra trebale dolaziti s vodenim hladjenjem?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
Master11 kaže...

Evo na kolikom taktu može raditi Gigabyte GTX980 G1.

1547 boost oc?!?! Dobro, sigurno je riječ o nekom handpicked platinum savšenom binu, al opet...1547?!?! Bolesno

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club
Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
XXX kaže...

"Nvidija je iznenadila i napravila proizvod koji nije ništa jači od flagshipa prošle generacije (GTX780 Ti), no istovremeno nije ni puno slabiji"
Pa mislim da nije iznenadila, smatram da im ovo nije top 9xx serije, nego samo prvi primjerci. Plus sad kad krenu custom edicije sa
mega boostovima (jer je očigledno da je podatna za to) točno će sjesti na svoje mjesto. A početkom 2015 vjerojatno dolaze odgovori na
negdje oko božića Atijeve pirates islands u vidu nevidijinih "Ti" serija i dualheadova?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 18:10 (overhaul).
16 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

Kad se sjetim dobra stara vremena kada si mogao kupiti 4200 Ti za 1300 kn a rasturala je sve što poostoji ma maksimumu.

Moj PC  
7 0 hvala 3
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Chaselol dakle lol rofl...

 

Nagledao sam se nVidia fanboya tokom godina, od kako je AMD sa 4xxx serijom krenuo zarit i palit u price per performance ratu i uglavnom tukao nvidiu u svakom segmentu osim u "strongest single core graphics card" segmentu gdje je nVidia kemijala i kemijala dok nije u svakoj seriji uspjela izbacit nesto takvo, spustat cijene i radit raznorazne kompromise samo da zadrzi prevlast i kupce, pa cak i OEMe kroz godine.

Dakle vec godinama se odigrava takav ples i uglavnom su karte (po meni) vise na strani ATIa, ali postojali su kontra argumenti vezani kako sa kojom generacijom, uz CUDA koja je svima apsolutno trebala (iako 99% ljudi koji su zagovarali nVidiu zbog toga kartice koriste iskljucivo za igru i tak im je svejedno CUDA ili ne), Physx podrska, losi ATI driveri, argumentima tipa "sve je to ok, ali nVidia je ipak top makar i nesto skuplja", bla bla bla.

Dakle sve to gledam vec godinama i ugl su tu ATIevci vs nVidia fanboyi, zeleni protiv crvenog tabora, ali na nacin da su crveni "objektivni" a zeleni glavom kroz zid, makar i sa konja na magarca za istu cijenu samo da je zeleno.

 

Sa druge strane nVidia konacno ima apsolutnog pobjednika po cijeni, performansama, potrosnji... SVEMU, vidi se iz aviona (osim ako se radi o uroti svih medija koji bezocno lazu ili barem kopiraju nVidijine lazi da bni promicali novu seriju grafa) i eto... javi se neki chaselol koji pljuje po novoj generaciji da nije nova generacija i da ne vrijedi sa ovim performansama to uopce zvati novim.

 

Dakle, ovaj put ne postoji kartica koja je 25% jaca od trenutne najjace, ali postoji kartica koja je 1000kn jeftinija, trosi 100W manje i JACA je od ternutne najjace (govorim o GTX 980 vs 780Ti) ili kad gledas drugu GTX 970 koja je 100€ jeftinija od R9 290X a svejedno jaca, manje trosi itd... da ne velim da je cijenom u rangu GTX 770 (ili malo skuplja) a 25% jaca od iste.

 

SVE je na strani nVidie ako se nesto ne promijeni dok kartice stignu u trgovine... Da ne kazem da chip nije isti vec kompletno drugaciji od dosadasnje serije i stavit ga u GTX 7xx seriju ne bi imalo nikakve logike.

 

Sa druge strane ATI izbacuje "refresh" odnosno R9 285 koji bi trebao biti "zamjena za R9 280" , ima manje memorije, skuplji je i slabiji, mozda mrvu manje trosi, ali to je zanemarivo (naspram nVidije gdje se razlika u potrosnji apsolutno vidi)... OK... doci ce R9 3xx serija (uskoro) i treba vidjet sto ona nosi... Ali ovaj tren? Ovaj tren je nVidia apsolutni pobjednik u high end segmentu bez ikakvih kontra argumenata koji bi drzali vodu.

Moj PC  
15 2 hvala 3
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...
dery kaže...

Amd će ovih dana morati dosta spustit cijene.

Sto bi spustao kad je r9 295x2 nesto najjace sto imas danas na trzistu bar tako 3d mark kaze.

 

 

P.S. jesam li ja jedini koji misli da bi grafe od 300+ evra trebale dolaziti s vodenim hladjenjem?

Mora spustiti jer je gtx970 tu sa cijenom i performansama R9 290 a troši 150w manje, odavno nisam imao Nvidia karticu ali moram priznati da ovo odlično izgleda

13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...
dery kaže...

Amd će ovih dana morati dosta spustit cijene.

Sto bi spustao kad je r9 295x2 nesto najjace sto imas danas na trzistu bar tako 3d mark kaze.

 

 

P.S. jesam li ja jedini koji misli da bi grafe od 300+ evra trebale dolaziti s vodenim hladjenjem?

 haha kakve veze ima cijena sa potrebom za vodeno? To znaci da bi gtx 970 i 980 sa smjesnim tdp trebale imati vodeno? Za 500 watnu 295x2 se podrazumjeva

 

nvidia je napravila odlican posao sa maxwellom. Overclock preko 1,5 ghz, memorija 8 ghz, a potrosnja mala. Recimo gold 400w napajanje je dovoljno za 980 i i7. Jos kad izbace srednji segment sa recimo performanse gtx 770, a tdp oko 100w

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 20:09 (zuper).
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Razumljivo je da sa takvim overclockom raste itekako i potrosnja......navedena se odnosi na stock.

 

EDIT:Mene zanima model koji ce doc sa Ti oznakom....e to bi mogla bit prava ludnica od grafe.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 20:29 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Tak jasno, ali zato je tu 6 i 8 pinski konektor na pojedinim GTX 970 da se mogu overklokirat poprilicno.

 

istina... dosta toga je jos "na papiru" i ja jedva cekam da se pojave u trgovinama i da se vidi koliko je to doista istina, a koliko marketinski trik, ali vjerujem ovaj put da je ipak nVidia napravila jako dobar posao.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Rhodin kaže...

Tak jasno, ali zato je tu 6 i 8 pinski konektor na pojedinim GTX 970 da se mogu overklokirat poprilicno.

Isto kao npr. slučaj s GTX 750 Ti, MSI verzija nema dodatan PCI-E 6 pin PSU konektor, dok ga Gigabyte i ASUS

verzije imaju.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

uopće ne razumijem ove što 980 uspoređuju s 780ti, umjesto sa 780 non ti kojoj je ova zamjena

ok je usporedba čisto radi usporedbe, ali sa 780ti uspoređivati će se 980ti koja će biti prava nasljednica i top kartica maxwell serije, da ne pričamo kako će se ova arhitektura dodatno pokazati (kažu i cijenom) kad smanje proizvodni proces

Moj PC  
5 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Ma ovo ako je istina, koliko gledam po recenzijama, to je bolesno... malo troši, hladna je, a razvaljuje 290x. Moja 4850 jedva čeka da ode u mirovinu, a sa 970 neću morat mijenjat ni svoje 450W napajanje :) 800kn uštede za napajanje. Da je barem 980 u cjenovnom rangu 780, ne bi se dvoumio. Još kad vidim koliko OC potencijal ima a driveri još nisu ni izašli... što će tek biti nakon nekoliko revizija. Meni, koji igram u 1080, ovo je i više nego dovoljno. Jedva čekam. Vidim da se u UK 970 prodaje oko 2900kn a 980 za 4400kn

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
zuper kaže...

 haha kakve veze ima cijena sa potrebom za vodeno? To znaci da bi gtx 970 i 980 sa smjesnim tdp trebale imati vodeno? Za 500 watnu 295x2 se podrazumjeva

 

Mozda zato sto je vrijeme da se predje na vodeno hladjenje kao stock varijanta, jer ionako preplacujemo proizvode sto oni sklope za 50$

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
simpa256 kaže...

Moja 4850 jedva čeka da ode u mirovinu, a sa 970 neću morat mijenjat ni svoje 450W napajanje :) 800kn uštede za napajanje

Moraš si promjeniti, pod Moj PC ti piše "AMD R9 280X u dolasku". {#}

simpa256 kaže...

Meni, koji igram u 1080, ovo je i više nego dovoljno.

To je overkill za 1080P.

A to je pratio malo bolje, taj je mogao vidjeti sa 750 Ti da se te kartice budu OCale kao lude,

a i sam sam to naglasio već par puta, ali davno i prije mnogo TDa je to bilo.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 21:34 (Valentin17).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...

Mozda zato sto je vrijeme da se predje na vodeno hladjenje kao stock varijanta, jer ionako preplacujemo proizvode sto oni sklope za 50$

Čak i ako za tim nema potrebe? wtf? Ok skužili smo da si se "spetljao", sad ti je zadnja prilika da prestaneš..{#}

13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Penryn kaže...
chaselol kaže...

Mozda zato sto je vrijeme da se predje na vodeno hladjenje kao stock varijanta, jer ionako preplacujemo proizvode sto oni sklope za 50$

Čak i ako za tim nema potrebe? wtf? Ok skužili smo da si se "spetljao", sad ti je zadnja prilika da prestaneš..{#}

 

Naravno da treba vodeno hladenje kad je covjek naviknut da mu grafe trose i da se griju ko termonuklearni reaktor {#}

twice the pride double the fall
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...
Mozda zato sto je vrijeme da se predje na vodeno hladjenje kao stock varijanta, jer ionako preplacujemo proizvode sto oni sklope za 50$

Ni to AMD koji pumpa TDP pa ga ni vrag ne može ohladiti kako se spada.

Nvidia ruši TDP, a time prestaje i potreba za bijesnim hlađenjem kartice, vodu staviti na TDP od 150W je idiotski,

za onu smiješnu AMD karticu je to razumljivo, ali za ostatak ekipe nikako.

ps. a nije to baš tako da "je oni sklope za 50 dolara", voda bi još podigla troškove vjerojatno, a za njome stvarno

nema potrebe.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ova 970-tka je brutala....GJ nvidia

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Valentin17 kaže...

Moraš si promjeniti, pod Moj PC ti piše "AMD R9 280X u dolasku"

Znam znam :) baš sam mislio promjenit. Bila je 280 pa 290 vapor u planu, sad ova i mislim da ću tu i stat :) Neka, overkill je najs! I napajanje bi trebalo izdržat tako da se baš veselim ovoj kupnji. Samo da dođe i da vidim još neke testove ali mislim daće to biti to

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice