Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.547.148
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Olx.ba to je cijena polovnih...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nađi si nekog tu kod nas u HR da ti kupi jer vidim da ih kod nas ima već za nešto sitno više od 100 eura, dakle idu i za 100 eura onda sigurno. Previše je sada za te grafe dati 150 eura ili više. Sve je to manje više van garancije i tehnologija stara 5 godina.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

AMD RX 6600 ti je taman za sve što tražiš. 

 

 Ima neki određeni model koji da ciljam ili je sve to tu negdje?  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ma uzmi si ovaj xfx sto je cca 2.500kn klik

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hexfire kaže...
itomic009 kaže...

AMD RX 6600 ti je taman za sve što tražiš. 

 

 Ima neki određeni model koji da ciljam ili je sve to tu negdje?  

 Sve je tok ok jer je chip low TDP i nema problema oko hlađenja. 

 

Evo ti link i na Njuškalu, uštediš malo, ne gubiš ništa. Ja imam taj model i odlična grafa. Ventovi se ne čuju tokom bilo koje igre, to je odlično. Grafa ti vuče oko 100W u gamingu što je isto vrh. Znači, ne treba ti jako napajanje i tih gaming (ako ti je ostalo sve optimizirano).

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-nitro-rx-6600-oglas-38476384

11 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picija21 kaže...
Olx.ba to je cijena polovnih...

 Ako ti nije zurba za koji dan prestaje mining Ethera i bit ce njih i za jeftinije novce. 

Ja bih licno isao na RX radi malo bolje podrske u driverima ali inace tu su negdje. 

Doduse ako je GTA V primarna igra on vise voli Nvidia kartice i daje bolji FPS.

6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kupio RX 580, 8gb, red devil model, prije onog mining booma. Oko 2, 3 godine možda za 100 eura. Još radi, poklonio dalje. Apex legends je vrtila ok, fps igra, gta 5 sam igrao 2 sata ukupno, to je isto bilo ok na 1440p. Ne znam fps niti postavke, al igrivo. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kupio sam na kraju GTX 1070 za 200e i ubacio je jucer 😊
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

dosta para za 5 godina staru grafulju ali ej, kad je sila 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikonja kaže...

dosta para za 5 godina staru grafulju ali ej, kad je sila 

 ta ista 5 godina starica je kostala 380 eura prije pola godine 

 

EDIT:

i zvace tvoju 1060 bez beda 

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2022 10:45 (Zemljanin).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picija21 kaže...
Kupio sam na kraju GTX 1070 za 200e i ubacio je jucer 😊

Kad se sjetim da sam prije 2 godine prodao Asus RTX2080 Strix sa jos 2-3 godine garancije za 300eu ako se dobro sjecam....to je bila realna cijena,ovo sto vi danas morate davat za polovne grafe nema veze sa mozgom.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Najniži rang gpu a do 2000kn stvarno nemaš izbora jer su nove takve preko.

Rudarenje je baš ostavilo trag najveći na tome, hvala Bogu trgovci trljaju ruke jer je najviše kupaca koji kupuju low range bar kod nas...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

OK je cijena s obzirom na novu situaciju na tržištu. Najniža cijena za RX 6600, jedina kartica vrijedna spomena u "nižem" segmentu je oko 2600 nova.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ima GTX1660TiGTX1660 Super za cca 2.200kn nove.

Za cca 1.850kn imaju također GTX1660 SuperGTX1660Ti ali u onoj trgovini koja navodno prodaje grafe koje su rabljene (vjerojatno iz mining rigova) pod nove (za ove piše izložbeni primjerak).

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

kad padne cijena 3070 do 450 ojra onda kupujem, jer nema šanse da sada dam 400 eur za 3060, nije vrijedna tih para. A mining kartice neželim ni pomirisat!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Skinuo warzone na novom pc-u i zanims me da li je normalno da gtx 1070 kad igram Warzone ide temperatura ns 82-83...staklo ono na kucistu se zagrije... Da li je to temp u granici normale, ima li razloga za brigu? Kontam da skinem staklo sa kucista, a i ovaj mi je rekao sto sam kupio grafu od njega da ne bi bilo lose promjeniti termalnu na grafi da bi mogao dobiti 4-5 stupnjeva nizu temp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikonja kaže...

kad padne cijena 3070 do 450 ojra onda kupujem, jer nema šanse da sada dam 400 eur za 3060, nije vrijedna tih para. A mining kartice neželim ni pomirisat!

Prije će nestati s polica kad izađu nove, nego što ćeš je kupiti za 3.383 kn.

Ta kartica će držati cijenu 4500 kn dok je ne nestane.

 

Nema više povoljnih kartica, osobito nakon početka recesije. Svugdje su proizvodni inputi otišli u nebesa.

Tko se je samo sjetio da će novi modeli biti "jeftini" ?

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 6:14 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
batizg kaže...

jel postoji u tom slučaju neki zakon o zaštiti potrošača?

ako kupis napravis transakciju, oni ti naprave povrat i stave isti proizvod po višoj cijeni

a sve pod izgovorom greške?

 

napravio narudžbu javili da nije raspoloživo

Ne ide kod Protisa tako.

Ti napraviš narudžbu, a oni ti pošalju mail, da ti zahvaljuju, narudćba je zaprimljena, ali da prvo moraju vidjeti s dobavljačem imaju li još te robe po toj cijeni.

Tek kod drugoga mail-a, (kad sve kobajagi provjere) ti dozvoljavaju uplatu.

 

Dakle kod tih fake cijena, ti samo jave da više nemaju tu karticu po toj cijeni.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Koju grafičku odabrati za novu konfiguraciju? Racunajte da su cijene jednake za sve tri: rx6700 xt, rx 6700 xt ili rtx 3060 ti.

Namijena igranje igara 1440p 80% i video i photo editiranje 20%.

Zapeo sam bio za rtx3060ti zbog boljeg rada programa za video editiranje, ali sam skeptičan oko 8gb vrama za buduci gaming.
Rx 6750xt, čini se, vuče dosta više struje pa se brinem oko pregrijavanja, a preformanse su nešto sitno (dovoljno?) vece od 6700xt.
Zanima me zna li netko dal bi me rx grafe kočile kod photo i video editiranja u npr davinchy resolveu. Pretpostavljam, iako se nvidia istice kao puno bolja opcija, da i amd moze pristojno odraditi posao. Bio bih zahvalan kad bi netko mogao potvrditi iz iskustva.

Eto ako imate iskustva i prijedloge podijelite ih, hvala.

P.s. Upario bih to sa r5 5600x procesorom.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 7:14 (Veliš).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikonja kaže...

kad padne cijena 3070 do 450 ojra onda kupujem, jer nema šanse da sada dam 400 eur za 3060, nije vrijedna tih para. A mining kartice neželim ni pomirisat!

 Ja sam kupio 2 kartice koje su majnale MSI 1070,  MSI 1080 sve rade bez problema i sad.

MSI 1070 sam prodao.

S tim da sam ove 2 kupio poslije onog prvog vala majnanja.

Sad sam kupio TUF 3080 koja je isto majnala temperature su u igrama max 65 C

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 8:12 (hummer0).
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Veliš kaže...
Koju grafičku odabrati za novu konfiguraciju? Racunajte da su cijene jednake za sve tri: rx6700 xt

Namijena igranje igara 1440p 80% i video i photo editiranje 20%.

 Iako sam nedavno sebi kupio 3060 TI 8 GB, sad bih promijenio odluku, i kupio bih rx6700 xt 12 GB.

Podjenake su brzine..... možda, ovisi o igri, ali za tvoj posao rx 6700 ima bolje renderiranje za photo edit..

 

Kupio sam na diners karticu u Protisu za 4600 kn s dva hladnjaka, a ova rx 6700 s tri ventilatora dođe 4500kn, keš 10% manje.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 8:34 (Zaporožac).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imas procesor kao i ja i s obzirom da su ti te 3 kartice opcija,moja preporuka ti je za 6700xt ali red devil model,ta kartica je hladna ko spricer...prijatelj ima 3060ti i znam kad smo u igrama da to nije neka velika razlika u fps skoro i ista,ali temperature i ostalo ima razlike.Ja ne znam da mi je ikad ova graficka presla 55 stupnjeva i to ventovi joj vrte max 45%,a to je sad u ovo vrijeme ljeti.

Plus kod mene je nzxt510i kuciste koji i nije bajno sto se tice protoka zraka,ako otvorim bocnu stranu tada su joj temp oko 45-47 max,a ventovi se vrte na nekih 38-40% (ja sam svoju krivulju pravio u msi afterburneru).

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hrka11 kaže...

Imas procesor kao i ja i s obzirom da su ti te 3 kartice opcija,moja preporuka ti je za 6700xt ali red devil model,ta kartica je hladna ko spricer...prijatelj ima 3060ti i znam kad smo u igrama da to nije neka velika razlika u fps skoro i ista,ali temperature i ostalo ima razlike.Ja ne znam da mi je ikad ova graficka presla 55 stupnjeva i to ventovi joj vrte max 45%,a to je sad u ovo vrijeme ljeti.

Plus kod mene je nzxt510i kuciste koji i nije bajno sto se tice protoka zraka,ako otvorim bocnu stranu tada su joj temp oko 45-47 max,a ventovi se vrte na nekih 38-40% (ja sam svoju krivulju pravio u msi afterburneru).

 uzmeš kao primjer najbolji model 6700xt i nespecificiranu 3060ti 

 

tvoja grafa troši više od 3060ti, dakle sa sličnim hladnjakom 3060ti bi morala biti hladnija i tiša

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 9:08 (picajzla0707).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Veliš kaže...
Koju grafičku odabrati za novu konfiguraciju? Racunajte da su cijene jednake za sve tri: rx6700 xt, rx 6700 xt ili rtx 3060 ti.

Namijena igranje igara 1440p 80% i video i photo editiranje 20%.

Zapeo sam bio za rtx3060ti zbog boljeg rada programa za video editiranje, ali sam skeptičan oko 8gb vrama za buduci gaming.
Rx 6750xt, čini se, vuče dosta više struje pa se brinem oko pregrijavanja, a preformanse su nešto sitno (dovoljno?) vece od 6700xt.
Zanima me zna li netko dal bi me rx grafe kočile kod photo i video editiranja u npr davinchy resolveu. Pretpostavljam, iako se nvidia istice kao puno bolja opcija, da i amd moze pristojno odraditi posao. Bio bih zahvalan kad bi netko mogao potvrditi iz iskustva.

Eto ako imate iskustva i prijedloge podijelite ih, hvala.

P.s. Upario bih to sa r5 5600x procesorom.

 

picajzla0707 kaže...

 uzmeš kao primjer najbolji model 6700xt i nespecificiranu 3060ti 

 

tvoja grafa troši više od 3060ti, dakle sa sličnim hladnjakom 3060ti bi morala biti hladnija i tiša

 

Pogledaj podebljano sto je napisao i procitaj jos jednom sta sam ja napisao....imam 6700xt red devil i napisao sam mu sta moze ocekivat s njom jer je to jedna od graficki koja ga zanima, nista vise.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Veliš kaže...
Koju grafičku odabrati za novu konfiguraciju? Racunajte da su cijene jednake za sve tri: rx6700 xt, rx 6700 xt ili rtx 3060 ti.

Namijena igranje igara 1440p 80% i video i photo editiranje 20%.

Zapeo sam bio za rtx3060ti zbog boljeg rada programa za video editiranje, ali sam skeptičan oko 8gb vrama za buduci gaming.
Rx 6750xt, čini se, vuče dosta više struje pa se brinem oko pregrijavanja, a preformanse su nešto sitno (dovoljno?) vece od 6700xt.
Zanima me zna li netko dal bi me rx grafe kočile kod photo i video editiranja u npr davinchy resolveu. Pretpostavljam, iako se nvidia istice kao puno bolja opcija, da i amd moze pristojno odraditi posao. Bio bih zahvalan kad bi netko mogao potvrditi iz iskustva.

Eto ako imate iskustva i prijedloge podijelite ih, hvala.

P.s. Upario bih to sa r5 5600x procesorom.

Imao sam 3060Ti, sada imam 3070, uz 6700XT.

 

Igram na 4k rezoluciji i nisam naletio na igru gdje mi je 8GB na 3060Ti bilo nedovoljno, a sa sve rasirenijom primjenom DLSS i FSR, neces imati problema niti u buducnosti

 

Ne koristim DaVinci vec Premier Pro, i kod njega editiranje na timelinu, ima manje "stuttera" na nvidiji, i takoder CUDA export je brzi od Open CL exporta na AMD-u, 3060Ti sa CUDA ima iste performance exporta kao 6800 sa Open CL.

 

E sada, ako si hobist onda je to zanemariva brzina, u prosjeku kod mene oko 3-5 minuta manje za 4k video velicine oko 15gb  trajanja 30 minuta, na 6700XT u odnosu na 3060Ti, bez nekih posebnih efekata u samom videu

 

Prednost 3060Ti je u CUDA jezgrama kod obrade videa, mozes koristiti DLSS i FSR, Ray Tracing je isto kvalitetniji, osobno ga ne koristim, driveri su stabilniji i sa manje problema

 

Ne vidim nikakvu prednost 6700XT gdje bih ti mogao reci da nju uzmes umjesto 3060Ti, ako su iste cijene, osim kako je netko vec naveo, vecina 6700XT imaju bolje ventilatore i hladenje od vecine 3060Ti, i samim time su tise, takoder imam Red Devil i stvarno je tiha

 

Moram napomenuti da kod mene driveri vec godinama, od 5700XT pa sad i kod 6700XT, ne rade kako treba, Fan Stop ne funkcionira kako treba, video overlay kada igram recimo WoW i gledam neki video "on top" onda dolazi do "stuttera" videa i ne mogu gledati.

 

kod 3070 koju trenutno imam, pak imam problem na 4k 144Hz monitoru, gdje dolazi do random pada fpsa svako malo, bez ikakvog razloga, dok na FHD 144Hz monitoru nema tih problema, tako da i sam trenutno koristim 6700XT, a 3070 koriste klinci

 

Stvarno nisam neki "fan" bilo koga ili cega, ovo je samo moje iskustvo sa oba tabora, imoja preporuka ide za 3060Ti jer za iste novce dobije vise, sa manjom mogucnostu "musica" oko drivera

 

kako god odlucis, nisu to neke uzasno bitne razlike koje ce ti sada drasticno utjecati na sve sto radis na racunalu

 

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ti imaš red devil, on nije nigdje specificirao koji model gleda. Iz tvoje usporedbe se čini kao da je 6700xt hladnija grafa, a nije jer sve ovisi od hladnjaka.
Tako bi netko mogao reći da ima 3060ti strix i da je grafa full hladna i tiha, a frendova 6700xt (neka) se grije više i buči više
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Ti imaš red devil, on nije nigdje specificirao koji model gleda. Iz tvoje usporedbe se čini kao da je 6700xt hladnija grafa, a nije jer sve ovisi od hladnjaka.
Tako bi netko mogao reći da ima 3060ti strix i da je grafa full hladna i tiha, a frendova 6700xt (neka) se grije više i buči više

 O cem ti pricas,sta filozofiras...naveo sam mu primjer kartice koju imam i koju koristim nista vise,to ga je i zanimalo...ti ako imas 6700xt ili 3060ti napisi momku kakvo je stvarno stanje nek vidi sam sta ce i nek odluci....filozofirat moze svak i citat nekakva testiranja po guglu pa kenjat ovde.

Navedes ako imas iskusto i koristis jednu od njih kao kolega iznad tebe,budes koristan,pomognes,a ne samo da seres,iz tvojih postova on nemoze nista saznati sto ga zanima osim da si naporan.

 

Mozda neka sa 3060ti sa 3 hladnjaka je hladnija i tisa,mozda nije iskreno jebe mi se i ne zanima me.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 10:22 (hrka11).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Veliš kaže...

Zapeo sam bio za rtx3060ti zbog boljeg rada programa za video editiranje, ali sam skeptičan oko 8gb vrama za buduci gaming.
Rx 6750xt, čini se, vuče dosta više struje pa se brinem oko pregrijavanja, a preformanse su nešto sitno (dovoljno?) vece od 6700xt.

 

Odakle ti da vuče "dosta više" struje, razlika je nepunih 20w (na slici je power consumption cijelog računala + testiranih grafa u istoj igri sa istim postavkama)

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Malo si bezobrazan, tako se mami doma obraćaj mulac. Govorim ti da uspoređuješ bedastoće, jer stavljaš top grafu uz tkozna kakvu, zašto nisi naveo koja je to 3060ti koja je glasnija i toplija od tvoje.
Ne da to nije korisno, nego je još i zavaravajuće, isto kao da ja na primjeru 3060ti asus tuf kažem da je ta grafa hladna ko špricer naspram 6700xt od susjeda za koju ne navedem koji je model
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice