Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 3.344
|
čitano: 736.899
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

imam 3080 ventus, i nece vise najeftiniji model nijedne grafe kod mene.

necu placat premium za supreme, ili asus rbg grafe, nego neku s boljim hladnjakom, i da nije prebucna, s sto duzom garancijom :D

 

ovog lika svako malo pogledam i cudim se kako uspijeva spasiti grafe iz mrtvih, kao neki carobnjak

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Kec na desetku kaže...
zabranjeniples kaže...

Kažem isto tako da kupujem bolje modele, nikako one što su eto jeftine.

 To su isto jedne od žeščih zabluda kod ljudi zadnjih godina jer se na kraju dana sve isto klokaju a binanje se više ne radi odavno, masu puta sam dobio kvalitetniji čip na jeftinijim nego skupim modelima, uz to sve imaju iste probleme i greške u 

Ne pričam o klokanju, pričam o hladnjacima, razini buke i sl.

Nema tu zablude, kao i u svemu drugom, tako i ovdje postoje bolji i lošiji modeli.

Dal je lošiji model loš ili puno lošiji, to nigdje nisam rekao, ali postoji bolje.

Kažem, osobno uvijek uzmem malo bolji model iz serije, nikad najlošiji, jer je eto najjeftiniji.

Ma da uzmem i najjeftiniju, kod nas je opet 80%+ skuplja, što je opet u mom slučaju neisplativo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2024 20:29 (zabranjeniples).
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gemmy kaže...

imam 3080 ventus, i nece vise najeftiniji model nijedne grafe kod mene.

necu placat premium za supreme, ili asus rbg grafe, nego neku s boljim hladnjakom, i da nije prebucna, s sto duzom garancijom :D

 

ovog lika svako malo pogledam i cudim se kako uspijeva spasiti grafe iz mrtvih, kao neki carobnjak

 Da ja stalno gledam te sve stvari, pogotovo ove prirode gdje sve profesionalno rastave, pokažu greške i mane u izradi itd, i samom PCB dizajnu. Meni nije jasno kako neke gfrafe uopce prolaze QC...

Osobno nekih grafi sam imao po nekoliko modela u rukama jer slažem tu i tamo konfe svojima, prijateljima i poznanicima pa puno toga odma istestiram po svom guštu i definitivno su mi TOP izbor za rtx 4080/4090 Gainward Phantom modeli koji su jeftiniji ali su izvrsno napravljeni i kvalitetni, jako tihi u radu jer imaju fantastičan dizaj ventilatora i lopatica i tvornica im je u njemačkoj i jako je brz RMA support, onda KFA2 ST1 i SG1 modeli (podbrend legendarnog Galax-a) one su bolesne full 4 slot hladnjak, 10cm ventovi i jako dobra izrada i pristupačna cijena. Sa Gainwardom sam vec duže vrijeme jako zadovoljan na par generacija, KFA2 također pogotovo su explodirali na rtx 40 seriji, i svakako mi je to dvoje top izbor iznad MSI drloga i Asus preskupog riskantnog brenda sa lošim supportom, Giga d ane pricam u svom cirkusu vec godinama po kvaliteti a sad ih je i MSI počeo pratit.

zabranjeniples kaže...

Ne pričam o klokanju, pričam o hladnjacima, razini buke i sl.

Nema tu zablude, kao i u svemu drugom, tako i ovdje postoje bolji i lošiji modeli.

Dal je lošiji model loš ili puno lošiji, to nigdje nisam rekao, ali postoji bolje.

Kažem, osobno uvijek uzmem malo bolji model iz serije, nikad najlošiji, jer je eto najjeftiniji.

Ma da uzmem i najjeftiniju, kod nas je opet 80%+ skuplja, što je opet u mom slučaju neisplativo.

Ima techpowerUP dobru usporedbu hlađenja na 35db i 450w ali nema bas previse modela, ove koje spominjem nema na testu, iako su ti top modeli između ostalog jako cesto pogođeni coil whine-om

Kada to sve stavis jednu do druge prakticki ne vidis razliku



Palit Gamerock su isto jefine a vrhunske to je zato jer su bratska firma sa Gainwardom (njemu je dosla malo popigana u transportu)



Sebi bi ovako nesto uzeo za 5090, bolesno izgleda uz puni blok

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Asus strix je najskuplja uglavnom najbolje urađena od svih. Onome youtuberu šta skupi sve podatke pa pravi listu vrh su asus strix,colorful, gigabyte aorus, msi suprim za rtx4080/4090. Kfa2 i gainward isto prolaze dobro. Ni riječ protiv asusa jer je imam te je state of the art kako su je kvalitetno i robusno uradili. Bezbroj recenzija na techpowerup- asus tuf i strix uvijek imaju najtiše i najhladnije grafe.

Za Amd je powercolor hellhound najbolje urađena omjer kvalitete i cijene.Kod Nevidije je to gainward phoenix.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2024 23:35 (dery).
2 mjeseca
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ma taj lik šta radi chartove prodaje muda pod bubrege, slaže listu prema subjektivnom mišljenju gledajuci specifikacije a kako u stvari sta radi nema pojma.

 

Recimo tipičan primjer je kako su KitGuru i Der8auer nahvalili i bili oduševljeni Palit Gamerock modelom i da im je to najbolji model koji su imali a on ga gura ispod sredine na svojoj tablici.

 

Za Asus Strix samo upiši coil whine pa gledaj listu na YT....

 

Ako bi kupovao high end model i iz potrebe benchanja i skidanja rekorda onda bi uzeo GALAX KFA2 Hall of fame (HOF) GeForce RTX 4090 OC koja je punokrvi model za benchanje i dolazi uz to sa dva 600w utora pa se nemora ni raditi shunt mod i slično i modirati PCB radi potrebe za vise struje kao na svim ovim mainstream karticama od Strixa nadalje. U suprotnom da me ne zanima takmicenje u benchanju bilo koji jeftiniji model tipa Gainward Phoenix, Palit Gamerock ili KFA2 ST1 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ovo je procurilo, izgleda nerealno total:

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Ovo je procurilo, izgleda nerealno total:

 To integrirana?

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

da na 9800x3d dobiješ dva u jedan

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kad kažu da je gpu od 12gb timebomb 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2024 18:57 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Rasprava o grafičkim karticama
Alfredo nr.2 kaže...
notloB kaže...
forumaš kaže...
notloB kaže...
forumaš kaže...

 Konzolaši su svoj FSR AMD FG platili daleko manje za razliku od nvidija korisnika...pogotovo korisnika RTX 30XX serije koji od svoje nvidije nisu dobili ništa od FGa pa sad moraju korisiti omrženi AMD FSR i FG, ili koristiti razne modove koji ih spašavaju za razliku od voljene nvidije.

To je tak kod nvidije, mrzi svoje korinike prethodnih serija.

 Mrzi i korisnike nove serije, ne mrzi jedino one koji su kupili rtx 4070 ti super pa na više...

 Ne bi rekao ha ha pa vidiš da na 50% 4K rezolucije ima 30 pravih fpsa sa dropovima...ok on je zadovoljan jer je grafu dobio za badave ali da sam ju platio soma eura pitao bi se...tak super ray tracing igra pa na ray tracingu uz upscaling tridesetak pravih fpsa. Treba tu rezati detalje opasno.

 Grafe za 1440p s 12gb vrama su timebomb.

 

Svaka grafa je timebomb. S vremenom sve zastare. Fora je u tome da dok 12GB bude zastarjelo većina vlasnika sadašnjih 12GB grafa će imati nove aktualne grafe.

 Neke ostare kao mlijeko a neke kao vino, neke već u drugoj generaciji poput nvidijinih kartica, današnjih 8gb će u vrlo kratko vrijeme postati 12gb samo čekaj kad izađe rtx 5000 serija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Opet neistine i izmišljanja

8gb vs 12 gb

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
notloB kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
notloB kaže...
forumaš kaže...
notloB kaže...
forumaš kaže...

 Konzolaši su svoj FSR AMD FG platili daleko manje za razliku od nvidija korisnika...pogotovo korisnika RTX 30XX serije koji od svoje nvidije nisu dobili ništa od FGa pa sad moraju korisiti omrženi AMD FSR i FG, ili koristiti razne modove koji ih spašavaju za razliku od voljene nvidije.

To je tak kod nvidije, mrzi svoje korinike prethodnih serija.

 Mrzi i korisnike nove serije, ne mrzi jedino one koji su kupili rtx 4070 ti super pa na više...

 Ne bi rekao ha ha pa vidiš da na 50% 4K rezolucije ima 30 pravih fpsa sa dropovima...ok on je zadovoljan jer je grafu dobio za badave ali da sam ju platio soma eura pitao bi se...tak super ray tracing igra pa na ray tracingu uz upscaling tridesetak pravih fpsa. Treba tu rezati detalje opasno.

 Grafe za 1440p s 12gb vrama su timebomb.

 

Svaka grafa je timebomb. S vremenom sve zastare. Fora je u tome da dok 12GB bude zastarjelo većina vlasnika sadašnjih 12GB grafa će imati nove aktualne grafe.

 Neke ostare kao mlijeko a neke kao vino, neke već u drugoj generaciji poput nvidijinih kartica, današnjih 8gb će u vrlo kratko vrijeme postati 12gb samo čekaj kad izađe rtx 5000 serija.

Zasto se kaze, ostare kao vino, a ne kao Whisky....?

 

On je jos bolji kad je star. ;)

maximum effort
2 mjeseca
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

To su klasične poštapalice na koje ljudi padaju vec 10 godina u amd taboru. Opterecivanje sabirnicama i vramom koji ce se manifestirati nekoliko godina nakon launcha i kada te grafe ionako vise nebude upotrebljive na rezoluciji na kojima se danas igra sa njima i za koje su reklmairane i na kojima nema nikakvih problema u radu ninsada ni iduce 2 godine.

 

I onda se uhvate jedne nebitne stvari koja ce doci na naplatu za par godina kada ce ionako mijenjati te graficke a gube sve sta je sada aktualno od drasticno boljih RT performansi, drastično kvalitetnijih featura, manje potrošnje i zagrijavanja i na kraju skoro jednake cijene.

 

I onda jos tvrde Nvidia nekoga manipulira samo neznam cime, jer jedino su u Radeon taboru lažno prezentirali rezultate i pricali o potrošnji a uz to u startu također rezervirali FG samo za rx 7000 seriju pa kasnije kada su vidli da je jedini nacin d aih neko doživi da sve rade open source ali na kraju ni to ne pomaže pali su na najniže grane GPU odjela u povijesti.

 

I onda jos da se prisjetimo kako Nvidia u sve svoje igre ugrađuje amd feature a u Amd igre se brani developerima da stavljaju ista osim Amd featura ne bi li smanjili reklamu za druge kompanije kada su u ionako lošoj situaciji.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Dan danas je amd več obsolite sa 16gb koliko je slab za 8gb od nevidije, a on govori za 12gb na nevidiji 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2024 19:14 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Najveci feature Radeon kartica je to sta ce nekad kroz par godina ta količina u vramu pokazati pirovu nadmoc kada ce radeonka gurati 40fps a nvidia 25 jedno i drugo je govno.

 

 A kada stavis stvari na papir to izgleda ovako...

 

Recimo da si kupio graficku na period od 4 godine sta je neki prosjek kada kupac mijenja, nvidia ce 3 godine od toga šisati amd  i onda u zadnjoj godini pokleknuti kada budu obje slabe ionako.

 

Na papiru je to 3:1 za kupca Nvidia-e, jer je onda kada je najvise trebao imao puni potencijal od graficke dok se kuoac Radeona zadovoljava tom zadnjom godinom kada je napokon dozivio neku prednost od toga sta je platio.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Čak i ova igra koja je sinonim za gutanje vrama, 8gb se drži uz 16gb Amd. Zaključili odavno da amd vram prije zastarjeva zbog prahistorijske tehnologije. Još kad kažu da je nevidija skuplja -bullshiting laganje.Funboys veselje neistine. 12gb od nevidije će prije grafa krepat nego zastarit.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2024 19:59 (dery).
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

izvrtio HUB performance postavke 1440p 75% rezolucije  i 4K 50% rezolucije

Nije idealno ali nije ni loše za brend koji više nitko ne želi :D

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Čak i ova igra koja je sinonim za gutanje vrama, 8gb se drži uz 16gb Amd. Zaključili odavno da amd vram prije zastarjeva zbog prahistorijske tehnologije. Još kad kažu da je nevidija skuplja -bullshiting laganje.Funboys veselje neistine. 12gb od nevidije će prije grafa krepat nego zastarit.

 Kad ne razumiješ. Na kartici sa pre malo video memorije ne pada uvijek fps, sve ovisi o optimizaciji. U toj igri fps je ok ali se teksture ne učitavaju do kraja, zamuljane su i na vrlo niskoj rezoluciji. Ima sve u HUB video analiziama.

Kad je pre malo vrama igra se može rušiti, jako trzati, raditi glatko sa zamuljanim teksturama, teksture mogu kasniti jer se učitavaju sporije itd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2024 20:04 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

izvrtio HUB performance postavke 1440p 75% rezolucije  i 4K 50% rezolucije

Nije idealno ali nije ni loše za brend koji više nitko ne želi :D

 

 

 Spašava te 8/16 cpu. Ova naša grafa na moje čuđenje i za 4K dobra.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
2 godine
online
Rasprava o grafičkim karticama

A zamuljane teksture, skenjavi prikaz na 8gb smo zaboravili na ovoj generaciji gdje igre automatski prebace na lower detail i lower res. textures na 8gb modelu pa ti onda uspoređuj fps na 8gb i 12 gb modelima, samo u nekim igrama kod 8gb drastično padne frame rate, da ne pričam o rtx 3070 s 8gb i 3080 10gb to ništa, samo jedna generacija niže...

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2024 20:21 (notloB).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
forumaš kaže...

izvrtio HUB performance postavke 1440p 75% rezolucije  i 4K 50% rezolucije

Nije idealno ali nije ni loše za brend koji više nitko ne želi :D

 

 

 Spašava te 8/16 cpu. Ova naša grafa na moje čuđenje i za 4K dobra.

 Sve igram na 4K za sada. Stalkera 2 preordao i to bu vjerovatno na 1440p monitoru najviše zbog miš+tipkovnica, makar vidim da su ga sredili za gamepad.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...
dery kaže...

Čak i ova igra koja je sinonim za gutanje vrama, 8gb se drži uz 16gb Amd. Zaključili odavno da amd vram prije zastarjeva zbog prahistorijske tehnologije. Još kad kažu da je nevidija skuplja -bullshiting laganje.Funboys veselje neistine. 12gb od nevidije će prije grafa krepat nego zastarit.

 Kad ne razumiješ. Na kartici sa pre malo video memorije ne pada uvijek fps, sve ovisi o optimizaciji. U toj igri fps je ok ali se teksture ne učitavaju do kraja, zamuljane su i na vrlo niskoj rezoluciji. Ima sve u HUB video analiziama.

Kad je pre malo vrama igra se može rušiti, jako trzati, raditi glatko sa zamuljanim teksturama, teksture mogu kasniti jer se učitavaju sporije itd.

 Ovde je sve u redu dok se ne upali RT onda je problem. Vidi min fps bez RT sve vrte jednako dobro amd/nevidija na ovoj amd supported game.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
2 godine
online
Rasprava o grafičkim karticama

BTW. rx 6750 xt, rtx 4060 ti 8gb u našim dućanima, na amazonu je rtx4060ti 8gb jeftinija... + svaki put kada 8gb modelu igra učita lošije teksture i smanji detalje zbog premalo memorije to isto treba napraviti i na 12gb modelu pa da onda vidimo grafove s fpsom. Zbog istog problema ne možeš ispravno uspoređivati niti rtx 4060ti 8 i 16gb modele, odnosno testovi po yubitubi nisu validni.

metallic kaže...

Zasto se kaze, ostare kao vino, a ne kao Whisky....?

 

On je jos bolji kad je star. ;)

 Nažalost ili na sreću ja skivija ne mogu, preintenzivan mi je miris, ide mi na riganje od njega, čak bih radije pio rum za kolače od njega, sa šljivom i ostalim rakiještinama nemam probleme tog tipa, obojane žestice su mi ne baš... tako da meni ne valja niti stari niti mladi ali slažem se s tobom u pitanju i vjerujem znalcima na riječ.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2024 22:07 (notloB).
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
suspendiran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Black Myth: Wukong, postavke Hardware Unboxeda za 1440p, Dlss quality, FG ON, RT OFF, nije lose za starca

Na tim Hu postavkama meni je gpu u malom Bn, pada na 93%! 113 fps avg! i9 9900k+4070ti

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2024 11:56 (Boris grozni).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Kao i svaka nvidija ima DX 12 driver cpu overhead 😂
3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...
Kao i svaka nvidija ima DX 12 driver cpu overhead 😂

i9 9900k release date:
 2018

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Da užasno staro 🤮
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...
Da užasno staro 🤮

Da nebi covjek vjerovao minimalno slabiji na 4k od tog tvog 5700x a duplo vrijedniji nakon 6g koristenja od novog iz ducana 5700xužasno lose starenje za Amd

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2024 13:22 (Boris grozni).
2 godine
online
Rasprava o grafičkim karticama

Zanima me što se dešava u sljedećoj situaciji, npr. imam 120fps s fgom međutim ograničim fps za 75hz monitor, što će gpu prikazivati na monitoru, hoće li generirati lažne frameove za razliku od 60 do 75fpsa ili će pola jednih, pola drugih?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...
Da užasno staro 🤮

Da nebi covjek vjerovao minimalno slabiji na 4k od tog tvog 5700x a duplo vrijedniji nakon 6g koristenjaužasno lose

 Daj upali ray tracing igraj super grafiku na 30fpsa 😂

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice