Kako skinuti graficku karticu

poruka: 22
|
čitano: 4.493
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kako skinuti graficku karticu

Pozdrav svima.

Da li bi neko bio ljubazan da mi kaže kako da skinem grafičku karticu sa ploče Crosshair Hero VIII?

Odvrnem 2 vijka,pritisnem onaj plastični osigurač ali grafička naprosto neće da iskoči vani prilikom laganog povlačenja prema sebi kartice.

Javlja mi se onda i strah jer sam jednom i polomio plastični osigurač na jednoj ploči i ne želim to da se desi i ovde.

Sa druge strane kucista vidim da je metalni nosač grafičke prošao sa druge strane kucista u procjep ali mislim da to nema veze s time.

Naprosto kao da kartica zaglavi u nekom polupoložaju.

A vidim i da mehanizam osigurača nije isti kao na mojoj starijoj ploči gde bez problema iščupam i veće kartice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako skinuti graficku karticu
Mozda se malo lim od grafe savinuo pa malo teze izlazi, ako si osigurac spustio skroz prema dolje samo ravnomjerno povuci grafu van sa dvije ruke.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Kako skinuti graficku karticu
Patrick_cro kaže...
Mozda se malo lim od grafe savinuo pa malo teze izlazi, ako si osigurac spustio skroz prema dolje samo ravnomjerno povuci grafu van sa dvije ruke.

 jel istovremeno povlačim grafičku dok spuštam osigurač ili?

Lim od grafičke je prošao u neki procjep sa druge strane kučišta ali nigde ne zakača.

11 godina
online
Re: Kako skinuti graficku karticu
Osigurač moraš pritisnuti prema matičnoj dok ne klikne (bez zvuka) i onda on izbaci grafu van
15 godina
offline
Re: Kako skinuti graficku karticu
picajzla0707 kaže...
Osigurač moraš pritisnuti prema matičnoj dok ne klikne (bez zvuka) i onda on izbaci grafu van

 da,ali meni niti klikne osigurač niti izbaci grafu...ploča je nova zab sam reći.

 

11 godina
online
Re: Kako skinuti graficku karticu
Osigurač mora kliknuti, ponavljam bez zvuka klikanja. Radi slično kao osigurač rama, kad ga pritisneš prema matičnoj on izbaci grafu van slično kako osigurač izbaci ram iz ležišta.
Ako ti nejde, nemoj siliti nego radoje odnesi na servis da što ne slomiš
15 godina
offline
Re: Kako skinuti graficku karticu
picajzla0707 kaže...
Osigurač mora kliknuti, ponavljam bez zvuka klikanja. Radi slično kao osigurač rama, kad ga pritisneš prema matičnoj on izbaci grafu van slično kako osigurač izbaci ram iz ležišta.
Ako ti nejde, nemoj siliti nego radoje odnesi na servis da što ne slomiš

 pa da,znam,da se to dešava ne bi pitao za pomoć ovde.

ali kod ove ploče nekako su ti osigurači drugačiji...mogu slikati ako šta kome znači.

A i kažem metalni nosač kartice je u procjepu sa druge strane kucista.

11 godina
offline
Kako skinuti graficku karticu

Dali uopce mozes pritisnut osigurac koji treba pogurat grafu?

Ili je i to zastekano? Ti si stavio tu grafu u maticnu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako skinuti graficku karticu
MEGATAMA kaže...

Dali uopce mozes pritisnut osigurac koji treba pogurat grafu?

Ili je i to zastekano? Ti si stavio tu grafu u maticnu? 

 Ja sam pokušao pre 2 dana i odustao,čekao sam tehničara da dođe ali nije.

Koliko se ja sječam pritisnem ali mislim da on ne ide do kraja,jer mi djelimično kartica zaglavi u nekom položaju niti vani niti unutra.

Vidim ja kontakt pinove ona skoro pa izađe ali negde je nešto još drži,tako mi se čini.

Jedino da pokušam snimiti video pa da mi pomognete...jer nmg nositi nigde kučište jako je teško.

11 godina
offline
Kako skinuti graficku karticu

Pa ona izadje djelomicno na koso pa ostatak puta moras povuc rukom.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako skinuti graficku karticu

picajzla kaže da osigurač izbaci grafu sam,a ti kažeš da moram povlačiti,sad ne znam šta da radim.

Ja znam na mojoj z170 ploči je lakše izbaciti jer sam osigurač izbaci karticu i onda samo lagano se povuče,a ova ploča je novija i kao trebalo bi da bude lakše a ono teže..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kako skinuti graficku karticu
Izbaci je djelomično (ukoso), isto kao što ti osigurač rama izbavi pločicu djelomično, a onda kako ram lagano izvadiš, tako bi igrafa trebala van relativno lako
I koliko vidim, ima isti osigurač kao moja asus h97, to asus godinama već radi jednako
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 17:02 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Kako skinuti graficku karticu
picajzla0707 kaže...
Izbaci je djelomično (ukoso), isto kao što ti osigurač rama izbavi pločicu djelomično, a onda kako ram lagano izvadiš, tako bi igrafa trebala van relativno lako
I koliko vidim, ima isti osigurač kao moja asus h97, to asus godinama već radi jednako

 dobro znači pritisnem osigurač (jače,lagano?) i povlačim grafičku prema sebi lagano nakon pritiska,jel tako?

14 godina
protjeran
offline
Re: Kako skinuti graficku karticu
Zelja kaže...
picajzla0707 kaže...
Izbaci je djelomično (ukoso), isto kao što ti osigurač rama izbavi pločicu djelomično, a onda kako ram lagano izvadiš, tako bi igrafa trebala van relativno lako
I koliko vidim, ima isti osigurač kao moja asus h97, to asus godinama već radi jednako

 dobro znači pritisnem osigurač (jače,lagano?) i povlačim grafičku prema sebi lagano nakon pritiska,jel tako?

 Pritisni ne jako, ne lagano, nešto između ali da nebude pre jako  ni pre lagano.

7 godina
protjeran
offline
Kako skinuti graficku karticu

Jedno pitanje - jesi li otpojio monitor(e) sa grafike? Ljudi to cesto zaborave.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako skinuti graficku karticu

Treba ti lemilica da izvadiš grafu, drugačije ne ide na toj matičnoj

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kako skinuti graficku karticu
I malo po ruski - ništa bez čekića :))))
13 godina
offline
Kako skinuti graficku karticu

Tip je troll pogledajte malo kakva je pitanja prije postavljao

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Kako skinuti graficku karticu

O ovome sam pričao,znači sa druge strane kučišta imam ove procjepe i mislim da tu negde zapinje na neki način.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 9:15 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako skinuti graficku karticu

Okani se ti hardvera, nije to za tebe čim ne znaš izvaditi grafičku kartu iz matične.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako skinuti graficku karticu
boxer kaže...

Okani se ti hardvera, nije to za tebe čim ne znaš izvaditi grafičku kartu iz matične.

 zaj..o si se,sklopio sam konfu sam samcat,a evo tebi u prkos ću pokušati da je izvadim ;)

Društvo,trebalo je ipak pritisnuti malo jače sa druge strane gde su ovi procjepi jer ona je evo bila izašla iz slota ali je tu bilo zapelo..

Hvala svima svakako!

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 9:50 (Zelja).
15 godina
offline
Re: Kako skinuti graficku karticu
Eto vidis kako malo drugaciji pristup prema tebi odmah zavrsi uspjesno, bez protezanja teme na 5 stranica oko tako banalne stvari.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice