Izbor graficke kartice - pomoc

poruka: 40
|
čitano: 7.429
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

pozdrav ljudi, imam problem pri izboru graficke kartice. trenutnom nisam zadovoljan i gledam da je zamijenim boljom.


moja konfiguracija je:

maticna asus p5q se2
procesor quad core 2.33GHz
memorija 4gb ddr2
hard disc 1tb
trenutna graficka: ati radeon HD4550

imam budzet od 800kn i molim vas da mi pomognete u odabiru kartice koja bi bila u skladu s konfiguracijum i budzetom. 
hvala. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

Na tvom mjestu bih uzeo rabljenu HD6850 , nađe se po toj cijeni !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

Ako misliš kupovati novo onda najbolje što možeš dobiti je HD 6770 http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=051806750 , ali ja bi ti preporučio da potražiš na njuškalu HD 6850 jer se može nači za 800 kn bez problema

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc
maki90 kaže...

pozdrav ljudi, imam problem pri izboru graficke kartice. trenutnom nisam zadovoljan i gledam da je zamijenim boljom.


moja konfiguracija je:

maticna asus p5q se2
procesor quad core 2.33GHz
memorija 4gb ddr2
hard disc 1tb
trenutna graficka: ati radeon HD4550

imam budzet od 800kn i molim vas da mi pomognete u odabiru kartice koja bi bila u skladu s konfiguracijum i budzetom. 
hvala. 

Koji točno procesor? Naclockaj ga i ne bi trebao biti botleneck.

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficka-kartica-pci-e-xfx-amd-radeon-hd-6850-oglas-4804678

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
13 godina
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc
donator_bubrega kaže...

Mislim da se radi o Core 2 Quad Q8200 !

Music As A Weapon !!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc

da, upravu si. rijec je i core 2 quad q8200!
jako mi se svidja ideja o rabljenoj HD6850. mozda je bolji izbor od nove hd6770, barem koliko ja mogu naoko usporediti prema pokazateljima. ispravite me ako grijesim.

13 godina
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

 Rabljena HD6850 je puno bolji izbor od nove HD6770 , jos malo clockas proc i to je to !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc
Haf932 kaže...

 Rabljena HD6850 je puno bolji izbor od nove HD6770 , jos malo clockas proc i to je to !

Još kolko sam čuo referentne 6850 imaju dva biosa, 6850 i 6870. Tako da i to je jedna opcija.

Kalko1212 ingame
13 godina
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

Novo, polovno. Preporuka je podebljano. Za te novce kao nova najbolja je HD7750 jer je jača od HD6770, a košta jednako. HD6850 je znatno jača od oba dvije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 16:33 (Caesar et Brutus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Izbor graficke kartice - pomoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

..gtx 460 rabljena..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

e jedno brzo pitanje jel bi na moj procesor mogao hd6850 grafička...mislim jel se isplati takva grafa stavljati na ovakav proc.unaprijed hvala te koju bi grafičku preporučili

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc

@rjanko ne, bio bi bottleneck. Najjace sta ide na taj dualac a da nije bottleneck je HD6770.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 21:10 (Suddenly Psychotic).
14 godina
neaktivan
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_229&products_id=9943

 

jel bi mogao ovo rokati ili bolje da uzmem 6770 čisto da ne bacam novce za nešto što se ne može iskoristiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc
rjanko kaže...

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_229&products_id=9943

 

jel bi mogao ovo rokati ili bolje da uzmem 6770 čisto da ne bacam novce za nešto što se ne može iskoristiti

Bolje onda uzmi hd6770 ! Opcenito ta hd6790 se po meni neisplati pored hd6850 !

Music As A Weapon !!
14 godina
neaktivan
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

http://www.hwcompare.com/5692/radeon-hd-5670-vs-radeon-hd-6770-1gb/

 

kad se uspoređuje ova sadašnja i ova 6770 piše da se skoro podjednake memory bandwitha...ne zvuči dobro..ha?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

Ja bih cak ostavio tu koju imas i cuvao pare za novi komp.

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

ma zadovoljan sam ja svojim kompom, a i nemam toliko novaca za novi komp da sada odvojim....trebam samo neku karticu koja će biti bolja od ove a da ok pristaje uz moju konfiguraciju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

POZDRAV


može neka sugestija za moj komp za grafičku a da mogu igrat npr gta 4 i još 1-2 igrica bez problema

hvala :D :D

mj
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc
gamer95 kaže...

POZDRAV


može neka sugestija za moj komp za grafičku a da mogu igrat npr gta 4 i još 1-2 igrica bez problema

hvala :D :D

kolko para?

R3MZ1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc

a 600 ili neku s njuškala malo korištenu da nađem za nekih 350 400

 

mj
12 godina
neaktivan
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

pozz, mene zanima grafa ati radeon hd 6670 1gb ddr5 (asus) imam napajanje Corsair cx430v2 oce li grafa moc na to napajanje radit.a ako ne  onda neku drugu grafu slicnu ovoj :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc
Bum kaže...

pozz, mene zanima grafa ati radeon hd 6670 1gb ddr5 (asus) imam napajanje Corsair cx430v2 oce li grafa moc na to napajanje radit.a ako ne  onda neku drugu grafu slicnu ovoj :)

Ma hoce bez problema , ta grafa jako malo trosi !

Music As A Weapon !!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc

tnx :D

14 godina
neaktivan
offline
Izbor graficke kartice - pomoc
da ne otvaram novu temu. Treba mi preporuka graficke za prijatelja. trenutno ima hd 3650, a procesor mu je amd athlon x2 5400+ 2.8 ghz.. ne misli izdvajat previse novaca, oko 500 kn, a u ducanima se za tu svotu da nac 6670. Pa me zanima jel se isplati prelazit na to, i zanima me koliko je pouzdano kupovat iz oglasnika, to jest kako mogu provjerit u kakvom je stanju graficka. I koliki je "rok trajanja" graficke. recimo u oglasniku ima 4850 za 400tinjak kuna pa s obzirom na starost kolika je pouzdanost da se to nece pokvarit uskoro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

Rabljenu grafu bih kupio samo od prijatelja , ako se kupuje rabljeno  ide se na osobnu primopredaju , nek ju prodavac pokaze i  isproba  kod sebe s nekim programom tipa Furmark da  nema nikakvih artefakta, smrzavanja itd. Obavezno pazit da grafa nije pečena ( malo pogledat šarafe  od hladnjaka ) , u protivnom nek ide na novu HD6670 !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc

Naso sam novu 4850 za 523kn u ducanu, a 6670 je 490. Jel 4850 jaca, i ako je koliko? Jel se isplati uzimat nju ili je bolja 6670 jer je ipak nova generacija?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc
seljak007 kaže...

Naso sam novu 4850 za 523kn u ducanu, a 6670 je 490. Jel 4850 jaca, i ako je koliko? Jel se isplati uzimat nju ili je bolja 6670 jer je ipak nova generacija?

Ovisi koliko igra. HD4850 je jača, skoro sa HD6770,ali više troši i nema DX11.

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
14 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor graficke kartice - pomoc

Kak mislis "koliko" igra?
dx 11 nije potreban, samo me zanima koliko vise trosi? Neznam koje napajanje ima, ali bi li 400w nekog ne brandiranog bilo dosta ili treba jace uzimat? 

12 godina
neaktivan
offline
Izbor graficke kartice - pomoc

HD4850 troši cca 110W dok HD5670 troši 60ak W, držat će vjerojatno napajanje.

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice