Gtx 9xx Club

poruka: 9.120
|
čitano: 719.061
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
XXX kaže...

Mislim super što tehnologija napreduje, performanse rastu, potrošnja pada. Problem ostaje cijena. Meni osobno nije problem doslovno cijena koliko izbor igara za koje bi trebala tako skupa grafa. Ne vidim ni jednu igru na tržištu koja bi bila vrijedna ulaganja toliko novaca kako bi se mogla igrati na maksimalnim detaljima. 3400 kn za slabiji model...hvala, ali ne hvala.

Pa da, ono sitno što mene zabavlja, mogu igrati na plazma telki sa gore spomenutom maxwell gtx750ti. 
U biti, svi znamo - bitnija je igrivost i radnja nego fičeri grafike. Wow efekt traje možda 5 minuta nakon početka igranja,
i možda još par puta kad se čovjek baš na grafiku koncentrira. Ostatak svi i svatko uglavnom priča o radnji, opcijama, nivoima, prohodu i 
općenitoj igrivosti.
Evo, moj glupi osobni primjer: Need For Speed Rivals. Uopće nisam ni došao do analize ikakve grafike. Kad sam shvatio

da jedna PC deklarirana CAR RACING igra ne podržava PC VOLAN (bez posebnog kemijanja xbox emulatorima), od*ebo
sam ju, da je taman tako grafički bogata da radi samo sa GTX 780 u SLi. (naravno - nije, kao ni 99,9% ostalih) 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ha... OK, mozemo reci da je 750Ti trenutno zadovoljavajuca za igranje... ovisno o tome sto igras i koliko ocekujes od te igre. Mislim kartica pod moj PC mene i dalje koliko-toliko zadovoljava. Sa druge strane koliko ce to jos trajat? Problem sa karticom poput 750 Ti je sto ce bit Ok ove i mozda do pola slijedece godine za vecinu naslova... (za oko 1/3 ce biti min req - ovisi dakle koje naslove igras). Za godinu dvije ce vec jako stucat.

 

Po meni bi GTX 970 mogla bit OK kupnja... treba vidjet kako ce biti cijenom pozicionirana kod nas. Ali sve ispod 3000kn za neku windforce verziju GTX 970 pri releasu i dodatni popust na nekih 2600-2700kn oko Bozica ce bit super. Ako u startu bude 3400kn za stock verziju nitko ju bas nece imat puno razloga kupovat ovako i onako.

 

Moj PC  
0 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Nvidia pretjeruje s tim cijenama, pa covjece amd kartica istih perfomansi je 1000 kn manje, govorim za r9 290 i gtx 780!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Rhodin kaže...

Ha... OK, mozemo reci da je 750Ti trenutno zadovoljavajuca za igranje... ovisno o tome sto igras i koliko ocekujes od te igre. Mislim kartica pod moj PC mene i dalje koliko-toliko zadovoljava. Sa druge strane koliko ce to jos trajat? Problem sa karticom poput 750 Ti je sto ce bit Ok ove i mozda do pola slijedece godine za vecinu naslova... (za oko 1/3 ce biti min req - ovisi dakle koje naslove igras). Za godinu dvije ce vec jako stucat.

 

Po meni bi GTX 970 mogla bit OK kupnja... treba vidjet kako ce biti cijenom pozicionirana kod nas. Ali sve ispod 3000kn za neku windforce verziju GTX 970 pri releasu i dodatni popust na nekih 2600-2700kn oko Bozica ce bit super. Ako u startu bude 3400kn za stock verziju nitko ju bas nece imat puno razloga kupovat ovako i onako.

 

Nemora biti da će štucati.
Prvo - mnogi ne igraju stalno i samo najnovije naslove koji bi bili prezahtjevni za postojeće (što se vidi npr. po steam statistici igrača)
Drugo - stvar je i u rezoluciji igranja. Ja igram na "hd ready" telki i ne smeta mi s obzirom na tip igara (naganjanje autima)
Treće - Za direct X12 API tvrde da će u novim naslovima u biti osjetno ubrzati postojeći hardver,
citat: DX12 gives the application the ability to directly manage resources and state, and perform necessary synchronization.
Evo prezentacije: http://channel9.msdn.com/Blogs/DirectX-Developer-Blog/DirectX-Evolving-Microsoft-s-Graphics-Platform
edit; vidim da se "neki" sa TD-anjem ne slažu samnom. Ljudi, kad se ne slažete, linkajte protuargumente kao što ja i ostali linkamo argumente.
Volim naučiti nešto novo. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Gle, mozemo onda reci da broadwell korisnici sa novom Iris integriranom grafuljom nece morat uopce imat diskretne...

Ali govorim o igranju na full HD + rezolucijama (ipak je 2014., a ne 2004.) i o necem graficki zahtjevnijem od Dote 2. Ko ne igra takve igre i na "normalnim" rezolucijama (opet ponavljam, 2014. ne 2004.) realno nema potrebe ni gledat GTX 970. Full Hd rezolucije su odavno standard... dapace vec su polako na zalazu i ne bi me cudilo da 4K za 2-3 godine postane standard.

Uopce tu ne govorim o podrsci za DX12 niti realnoj potrebi za tim... Iskreno ni DX11 ne primjecujem da se nesto posebno koristi u igrama, a dugo je prisutan.

 

Iskreno, slobodno nabacite jos koji td tkogod se ne slaze, ali tebi ko da je jedini argument "ja igram na 720p i sve preko toga je svima bespotrebno, jake konfiguracije su precijenjene i sve osim indie naslova sa nezahtjevnom grafikom je glupo forsirat"

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

Dobro, ajmo konkretno koja to igra ili igre zaslužuju ulaganje od 3000+ kn samo za grafu. Može skroz subjektivno.

Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
XXX kaže...

Dobro, ajmo konkretno koja to igra ili igre zaslužuju ulaganje od 3000+ kn samo za grafu. Može skroz subjektivno.

 

Manje igra a više ona moja "a šta cu kad volin imat"
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
16 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ma meni je jasna povratna sprega: Ljudima se predstavljaju 4K monitori i 3D vision
kao obavezni, mnogi imaju i multi monitor, a naravno pri tome i zahtjevi za grafikom rastu.
Ja nisam baš gamer i nemam pravo svoje iskustvo sa time nikome naturati.
No s druge strane, ova tema je imena "Gtx 9xx Club" A ne "klub gamera na Gtx 9xx".
Imam maxwell pa sam se zato javio, hvaleći ga da je odličan za svoju "entry level" klasu. 
 Vjerujem da ću ubrzo, ako se pokažu u mom poslu korisnije od postojećih GTX 780ti
ubaciti i "prave" Gtx 9xx, pa eto zato se javljam, uz dakako par linkova na vijesti. 
nhf 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ma... stvar je u tome da ljudi vole doc doma, upalit svoje racunalo i uzivat u naslovima na full detaljima.

Ja recimo svoje neko gamer iskustvo temeljim na "dovoljno dobroj grafici" sto je vidljivo iz moje GTX470 koja je jos uvijek u mom stroju. Nije tu zato sto si ne mogu priustiti jacu, vec zato sto do sada nisam imao toliko veliku potrebu napraviti upgrade. Nemoj me krivo shvatit, ne pljujem po tvojoj 750Ti, dapace vjerujem da je jaca od ovog cuda sto meni i dalje pogoni stroj i to na 1920x1200.

Kad i uzimam grafu uzmem high end, ali nikada najjacu. Smatram da je grafa poput R9 280x ili GTX 770 trenutno sasvim zadovoljavajuca za svakog, pa cak i zahtjevnije korisnike, u slucaju da igraju na full HD rezolucijama. Zato se i fokusiram na GTX 970 za slijedecu godinu, cak i slijedece dvije za "zahtjevne korisnike" - ako ju ja slucajno budem uzimao (ili ATI parnjak) siguran sam da ce trajat i slijedece 4-5.

Istina, za Q1-Q2 slijedece godine su najavljeni punokrvni maxweli na 16nm (ovo ovdje je opet neko polurjesenje, vec sam reko da to tako smatram) koji bi trebali onda povest gamere u dx12 vode i sve ono novo i super sto ce igre od sada nadalje nudit, a bit ce totalno cool, bolje od dosadasnjeg, apsolutno nuzno i bla bla bla. Stvar je u tome da dx12 api nece nitko koristit jos 2 godine (ok, bit ce iznimaka, ali koliko je trebalo developerima da uopce dotaknu dx11) i realno da ce se neki prijelaz na dx12 i 4K dogadjati za 2-3 godine, pa tkogod sada kupuje ista ne treba ni razmisljat o tome jer ove grafe za "ugodno igranje" na tim rezolucijama i dx 12 ionako nece biti pogodne.

 

Da li je nuzno davat 3000kn za grafu? Vjerojatno nije... ali uvijek postoje ljudi koji apsolutno moraju imat ultra detalje u svakom naslovu koji upale, a postoje i ljudi kojima ni to nije dovoljno, vec  moraju imat apsolutno najjaci hardware i "igraju" se dizanjem fps-a u nebesa.

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
XXX kaže...

Mislim super što tehnologija napreduje, performanse rastu, potrošnja pada. Problem ostaje cijena. Meni osobno nije problem doslovno cijena koliko izbor igara za koje bi trebala tako skupa grafa. Ne vidim ni jednu igru na tržištu koja bi bila vrijedna ulaganja toliko novaca kako bi se mogla igrati na maksimalnim detaljima. 3400 kn za slabiji model...hvala, ali ne hvala.

Točno, pravi se strasan hardware za prosjecne igre  (izuzev mozda 2- 3 naslova na vise godisnjoj razini).

Bilo bi bolje mozda da uloze u izradu neke igre za te svoje kartice i procesore (intel / nvidia) kao sto sony radi, ali nema tu love, briga njih za korisnike.

 

Back up your data, allways!
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Steve Jobs kaže...
XXX kaže...

Mislim super što tehnologija napreduje, performanse rastu, potrošnja pada. Problem ostaje cijena. Meni osobno nije problem doslovno cijena koliko izbor igara za koje bi trebala tako skupa grafa. Ne vidim ni jednu igru na tržištu koja bi bila vrijedna ulaganja toliko novaca kako bi se mogla igrati na maksimalnim detaljima. 3400 kn za slabiji model...hvala, ali ne hvala.

Točno, pravi se strasan hardware za prosjecne igre  (izuzev mozda 2- 3 naslova na vise godisnjoj razini).

Bilo bi bolje mozda da uloze u izradu neke igre za te svoje kartice i procesore (intel / nvidia) kao sto sony radi, ali nema tu love, briga njih za korisnike.

 

Pa da, onda jedino preostaje ljudima sa najjačim hardverom voziti benchmarke, jer se na ostalom
ne vidi neka razlika u odnosu na "dovoljno dobar" hardver.
Kad smo kod njih, nebi bilo loše da Microsoft izda ovaj demo Forza 5 koji su reprogramirali za windows Dx12 kao
neki benchmark tog svog vlastitog dx12 api-ja, kad isti izađe:

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ova serija ce bit genijalan deal za ekipu koja je na seriji 4-5 od nvidie i cekali su na skok do sada.....

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Leakani review - 980ka jača od 780 Ti, a 970ka u rangu 780 Ghz ediciji. Još se čekaju tačne informacije o cijeni.

 

GeForce GTX 980 is officially faster than GTX 780 TI. The average boost over 780 Ti is 13%, but in synthetic benchmarks you can see even higher difference. We also saw 4k benchmarks, and despite 256-bit interface this card does pretty well.

Expreview managed to find a good card for comparison. The GTX 780 GHz Edition offers almost the same performance as GTX 970. However GTX 970 has still a huge headroom for overclocking. This battle is only about power consumption and .. the price.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 20:23 (kenan.M).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Gtx 9xx Club
gtx 970 vs gtx 780 gtx 970 vs gtx 780
gtx 970 vs r920x gtx 970 vs r920x
gtx 980 vs gtx 780 ti gtx 980 vs gtx 780 ti
gtx 980 vs r9 290x gtx 980 vs r9 290x
Moj PC  
1 2 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Prosječna plača u Munchenu je ~18.500, Beču 15.000 u Rimu 12.500kn a šefovi u NVidia ne znaju na karti gdje je Rvatska, koja ima stanovnika (koji nemaju za režije) kao ulica u NY tako da treba i to uzeti u obzir kod formiranja cijene.

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 8:27 (Zekat).
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Zekat kaže...

Prosječna plača u Munchenu je ~18.500, Beču 15.000 u Rimu 12.500kn a šefovi u NVidia ne znaju na karti gdje je Rvatska, koja ima stanovnika (koji nemaju za režije) kao ulica u NY tako da treba i to uzeti u obzir kod formiranja cijene.

Pa njihov posao nije da moraju znat ko kolko ima plaću i dal ko ima za novopridošle grafe, to nije njihov problem.. Zna se čiji je to problem.

Na njima je da zgrnu čim veću lovu i mora im se priznat, jako dobro im to ide..

12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Amd s abnormalnim spustanjem cijena nije niti prismrdio da nvidia mozda razmisli o tome, jednostavno nemaju razloga gtx-ice su daleko zastupljenije u svijetu od radeona zato i takve cijene! I ja bi rado jednu gtx 780/ti ili nove 9xx no brate mili nisam novac na cesti nasao!;)lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Mislim cijena proizvoda ovog tipa (tehnicki proizvod) je bolje da nije formirana po trzistu i da nas koliko toliko smatraju "europljanima" - jer je neko pravilo kad se na tehnicke proizvode stavljaju posebne cijene za posebna trzista, onda je to obicno i posebna roba - oliti skart.Cijene u RH su nesto vise od onih u EU iz jednostavnog razloga - ovo je citat- "mi smo malo trziste i dok njemac proda 50 komada mjesecno, ja prodam mozda 1-2 i onda nemremo imat istu marzu na taj proizvod".

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
brate mili nisam novac na cesti nasao!;)lp

Gledaj kuda ideš, možda naletiš na nešto. {#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

 

Evo još nekih testova i meni je fascinantno što je Nvidia napravila s potrošnjom (C/P iz druge teme):

 

Asus Strix GTX970 (TechPowerUp / Kitguru)

Evga GTX 970 (TechPowerUp)

MSI GTX 970  (Kitguru)

Ref. GTX 980 (TechPowerUp / Kitguru)

SLI GTX 970 (TechPowerUp)

 

970-ke, s karakteristikama na razini R9-290X, imaju max potrošnju nešto iznad R9 270X, odnosno malo manju od GTX 770, dok referentna GTX 980 ima 20 W veću potrošnju od GTX 970, a u pravilu je brža od svih grafičkih s jednim GPU-om, a vidim da ima veliki OC potencijal tako da bi nereferentni modeli mogli biti dosta brži. To sve znači da kvalitetno napajanje od 450 W može bez većih problema držati Intela i5/i7 i GTX980, a savršeno je nešto od 550 W i više od toga nije potrebno.

 

Ako cijene GTX 970 budu ispod 3000 kn mogla bi postati jedan od Best Buy modela, pogotovo ako se uzme u obzir da SLI ima karakteristike usporedive R9 295X-u, a potrošnja je vrlo vjerojatno manja za nekih 100 W i cijena 5-6k kuna!

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 9:19 (kiwi_91).
14 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
MEGATAMA kaže...

Ova serija ce bit genijalan deal za ekipu koja je na seriji 4-5 od nvidie i cekali su na skok do sada.....

Tu sam, sad cu napokon moci zamjenit svoju GTX570, koja i dalje bez problema tjera BF4...

its summer in here...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
Nvidia pretjeruje s tim cijenama, pa covjece amd kartica istih perfomansi je 1000 kn manje, govorim za r9 290 i gtx 780!

Ja kad sam kupovao novu karticu gledao sam izmedu R9 290x i Gtx780.

 

Cijena 290x u to vrijeme je bila oko 3400kn i to referentna a MSi 780 i to Lighning verzija je bila oko 4000kn i uzeo sam 780.

 

Tako da bas i nije puno veca cijena. 

11 godina
offline
Gtx 9xx Club

http://www.dsogaming.com/videotrailer-news/directx-12-first-proper-techdemo-for-maxwell-launch-released-running-in-unreal-engine-4/

 

Ovo je neka budaletina dopustila da bude tech demo za dx12 i maxvell,izgleda lose a vegetacija je poput one u crysis 3 ili losija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Mozda nisam gledao isti film... osim malo nezgrapnog trola (meni je tak djeloval, mozda je tak zamisljeno) sta fali prikazanom? Vegetacija... nista bolje ni ne trazim u fable igri, vidi se da je igra, neidu na realizam, sto je meni pozitivna stvar, ali svaki listic je tu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

Mene se uopce nije dojmilo ipak je to dx12 na U4 enginu i maxvellu ako sam dobro vidio.....

 

Kao sto sam i napisao par postova prije ova serija nece previse zapalit entuzijaste.....ceka se "prava" stvar koja ce doc na ovoj arhitekturi i mozda manjem proizvodnom procesu.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-nvidia-geforce-gtx-980-review

12 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club
Ja još niti nemam grafičku karticu pa zato čekam ovu seriju 9 da dođe u naše trgovine i po meni bila bi mi dovoljna GTX 970. Samo ne znam dal će mi zbog proca (i5 4670 3.4Ghz - Haswell) se stvarati bottleneck grafe i da li će mi napajanje biti dostatno od 550W koje imam od XFX-a. Ako ništa drugo ubost ću GTX 770 ako će biti još jeftinija jer vidim da mi se ta grafa paše sa procom.
Moj PC  
1 3 hvala 0
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

evo i neki podaci koji govore kako je nvidia postigla da manje bude više:

 

NVIDIA still isn’t sharing hard numbers on SMM power efficiency, but for space efficiency a single 128 CUDA core SMM can deliver 90% of the performance of a 192 CUDA core SMX at a much smaller size.

Altogether, NVIDIA tells us that on average they’re getting 40% more performance per core, which is one of the reasons why GTX 980 can beat even the full GK110 based GTX 780 Ti, with its 2880 CUDA cores.

 

NVIDIA has also been focused on memory efficiency, both for performance and power reasons, resulting in the L2 cache size been greatly increased. NVIDIA has from 256KB in GK107 to 2MB on GM107, and from 512KB on GK104 to the same 2MB on GM204. This cache size increase reduces the amount of traffic that needs to cross the memory bus, reducing both the power spent on the memory bus and improving overall performance.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 10:41 (picajzla0707).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ma daj stancaju grafe ko da su kifle iz pekare danas.

Ne prodje ni godinu dana, ajmo nova serija {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 9 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...

Ma daj stancaju grafe ko da su kifle iz pekare danas.

Ne prodje ni godinu dana, ajmo nova serija {#}

na napredak tehnologije se mogu srditi jedino osobe kojima je krivo što njihovo mezimče više nije iz ganc nove serije, nešto slično kao kod vlasnika mobitela koji moraju imati najnoviji model ili više ne valja

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice