GTX 7XX Club

poruka: 1.474
|
čitano: 174.942
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
GTX 7XX Club

Ja sam probao na gtx 780, moj ti je savjet ne diraj jer si na zraku, vrm-ovi se krenu grijat, kod mene su na vodi bili vruckasti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
GTX 7XX Club

Kod mene ne radi. Dobijem onaj broj 41 (znači trebalo bi biti otključano), u afterburneru napon neće prikazivati (imam 4.0.0 final), u gpu-z pokazuje 1.888, u gpu sharku od kombustora kaže 1.200 (limit)... i sad ti budi pametan..

 

Drugo me muči da mi je afterburner offset, a ne direct napon.. ja mu nafrljim offset na +50 ili +70 ali ništa se ne mijenja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
GTX 7XX Club

pozdrav momci. buildam pc niske potrosnje burazu za rodjendan i ubacio bi mu gtx 750ti u konfu, bila bi u kombinaciji sa i5 4460 i 8gb rama. Eh sad me zanima da li tko posjeduje graficku u istoj ili slicnoj kombinaciji da mi kaze kakva je u igrama, temperature i to.... gledao sam gaming testove po youtubeu ali opet bi volio cuti necije iskustvo sa foruma.

Clueless gamers shouldn't judge
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 21:04 (csgoplayer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club

Možeš se orijentirat prema HD7850, otprilike su iste snage.

 

http://anandtech.com/bench/product/1076?vs=1130

11 godina
neaktivan
offline
GTX 7XX Club

Pozdrav ekipo zanima me dal netko ima gtx 780 ti i kakve su mu temp. pod full opterečenjem kartice?hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
GTX 7XX Club

Uspio sam unlockati svoju 760 HAWK. Napon ide fino do 1,3V i afterburner ga očitava. AKo ko radi nemojte stavljati onaj MSI extended format jer on blokira očitavanje napona, ostavite MSI standar. To je meni pomoglo.

 

Kasnije ću opaliti koji valley bench.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
lazicki88 kaže...

Pozdrav ekipo zanima me dal netko ima gtx 780 ti i kakve su mu temp. pod full opterečenjem kartice?hvala

 Imam ja Asusovu DC2OC, oko 70C je u Valleyu (na ExtremeHD), i u 3DM11, u igrama i nešto niže, oko 65-67, Hitman Absolution šta većinom igram, Just Cause2,  Medal of Honor itd.

 

Pretpostavljam da je do backplatea i vrhunskog hladnjaka, stvarno je mrcina, tu je i pasivac na VRM-ovima.

 

Kartica je monstrum.

In the name of tragedy...
9 godina
offline
GTX 7XX Club

Ja imam najveće moguće smeće od primjerka 760 HAWK. na 1,3V najviše ide na 1310 boost.. užas.. stara gaming je išla sa 1,21 na 1288...

 

Pričekam par mjeseci onda ide na 1,4V dok ne rikne.. ovo zbilja nema smisla.. kaj je najgore 99% da je refurbished jer je došla u nekoj čudnoj kutiji bez ikakvog natpisa i bundlea..

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 17:29 (Karlek_19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
Karlek_19 kaže...

Ja imam najveće moguće smeće od primjerka 760 HAWK. na 1,3V najviše ide na 1310 boost.. užas.. stara gaming je išla sa 1,21 na 1288...

 

Pričekam par mjeseci onda ide na 1,4V dok ne rikne.. ovo zbilja nema smisla.. kaj je najgore 99% da je refurbished jer je došla u nekoj čudnoj kutiji bez ikakvog natpisa i bundlea..

 Nema zaista nijedan objektivan razlog, osim vlastite ludosti, da to radiš svom hardveru. A pogotovo ne tako dobroj kartici kao što je još uvijek GTX760, i to u takvoj izvedbi.

 

Ako nisi zadovoljan, prodaj, i doplati za jače. 

In the name of tragedy...
9 godina
offline
GTX 7XX Club

Mogli su m idati opet s 83% asica.. običnu gaming.. kaj mi znači HAWK ako je gora od gaming?

 

Čak nemam ni one poklopce protiv prašine..

 

EDIT: kolko uopće vrijedi ta 760 sad? nisam pratil tržište od izlaska 760 do ksam uzel gaming...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 18:13 (Karlek_19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
GTX 7XX Club

Danas mi je stigao novi monitor Asus pb278qr ( WQHD ) i probao sam s gtx 780 GHz, mogu reći kako sam ostao zapanjen koliko još ta gtx-ca dobro gura 2550x1440.

 

Kao što ste rekli 20-30% je razlika u odnosu na 1920x1200 ( Dell 2412M ) i samo sam za sada skidao postavke u Shadow of Mordor ( na high, 4k paket ) +50 , Far Cray 3 ( high ) +60, Crysis 3 ( texture high, ostalo v.high, motio blur low ) 50+ fps-a, AC Black Flag ( high ) 60+ fps.

Iskreno stvar funkcionira sasvim ok.

 

Oćigledno kako 780 još ima sape za igre na WQHD rezi za one koji ne pate od ultre i v.high postavki.

 

Sad se čeka Witcher 3...

Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
Meni je pod 100 power limit kartica na 83c u bf4 grafa zakucana na 100 posto,znaci igtam sa iskljucenim v-syncom,neznam kazu da je taj acx 2.0 cooler odlican,makar je po meni to dosta vruce,neznam,cak sam kontaktirao i evga,kazu da se nemoram brinut oko temp
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
Thedream,kolko si navrtio u firestrike-u?
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 7XX Club
Vecina korisnika imaju povecane temperature dok igraju battlefield jer doticna igra najvise iskoristava sve komponente u kucistu! Nije to slucaj samo s evga! Jedino grafe s 3x ventovima izlaze na kraj s tolikom temperaturom u kucistu!:)lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
Da istina,makar procesor mi nikad nije iznad 55,antiša to fino obavlja,al brine me kartica,neznam koda je malcice prevruca,probat cu stavit kuciste ispod radnog stola pa cu vidit ;)
13 godina
online
Re: GTX 7XX Club
lazicki88 kaže...
Da istina,makar procesor mi nikad nije iznad 55,antiša to fino obavlja,al brine me kartica,neznam koda je malcice prevruca,probat cu stavit kuciste ispod radnog stola pa cu vidit ;)

 Nemoj stavljati kućište na pod jer ti bude služilo umjesto usisavača prašine i temperature ti budu podivljale...

Ako te brine temperatura grafe jednostavno postavi agresivnije onu krivulju za kontrolu vrtnje ventilatora u MSI Afterburneru ( kod mene je 60º/70% i jedino u Craysis 3 ide do 65º sve ostalo je ispod ).

 

Istina malo se ćuje ali zato dodam malo sape zvučnicima.

11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
Da ali gluposti nema kraja,imam doma digitalni termometar za klime,i temperatura u sobi mi je sad kako grijem recimo oko 25 c ,a dolje sam mjerio,imam bas radni stol gdje je predviđen da bude komp,tamo je temp 18 c ;)trebalo bi bit bolje ,e sad kaj se tice prasine,nist bude kompresor radio malo vise od jedanput na mjesec ;)
13 godina
offline
Re: GTX 7XX Club

 Razlika u FPS-u  kad ideš sa 1920 x 1080 na 2560 x 1440 se svodi na razliku u pixelima, odnosno par performansi je takav da imaš otprilike oko 65% FPS na 1440p s obzirom na onaj FPS koji si imao na 1080p.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 7XX Club
Ako se netko zeli rijesiti gtx780, pm!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
lazicki88 kaže...
Meni je pod 100 power limit kartica na 83c u bf4 grafa zakucana na 100 posto,znaci igtam sa iskljucenim v-syncom,neznam kazu da je taj acx 2.0 cooler odlican,makar je po meni to dosta vruce,neznam,cak sam kontaktirao i evga,kazu da se nemoram brinut oko temp

 Pozzz ekipo,eto pošta sam ja riješio svoj problem sa "svojim temperaturama" BTW (poslao karticu EVGA na RMA  i dobio u zamjenu gtx 980 superclocked acx 2.0),POKLANJAM BACKPLATE za gtx 780ti classified ;)

13 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
lazicki88 kaže...
lazicki88 kaže...
Meni je pod 100 power limit kartica na 83c u bf4 grafa zakucana na 100 posto,znaci igtam sa iskljucenim v-syncom,neznam kazu da je taj acx 2.0 cooler odlican,makar je po meni to dosta vruce,neznam,cak sam kontaktirao i evga,kazu da se nemoram brinut oko temp

 Pozzz ekipo,eto pošta sam ja riješio svoj problem sa "svojim temperaturama" BTW (poslao karticu EVGA na RMA  i dobio u zamjenu gtx 980 superclocked acx 2.0),POKLANJAM BACKPLATE za gtx 780ti classified ;)

 bome svaka čast.
Gdje si slao?
Koliko te izašla poštarina.
Jel to možda prihvaća i MSI? 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club

U njemačku u EVGA,sve proslo super i za par dana,92 kune,oni mi salju u svom trosku natrag...neznam za MSI ali EVGA ima najjaci support to sigurno ;)

13 godina
online
Re: GTX 7XX Club
lazicki88 kaže...

 Pozzz ekipo,eto pošta sam ja riješio svoj problem sa "svojim temperaturama" BTW (poslao karticu EVGA na RMA  i dobio u zamjenu gtx 980 superclocked acx 2.0),POKLANJAM BACKPLATE za gtx 780ti classified ;)

 Đe'š bolje...

Svaka čast što si reklamirao, pa što bude neka bude.

12 godina
protjeran
offline
GTX 7XX Club

Evo da se uclanim i u GTX 7xx club:

u pitanju je jedna od najjacih izvedbi(ako ne i naj) 780 cipa

MSI Gtx 780 Lightning

kutija:p kutija:p
 
ljepotica, nazalost tf3/4 su ipak puno ljepsi ljepotica, nazalost tf3/4 su ipak puno ljepsi
 
16 fazna regulacija/backplate 16 fazna regulacija/backplate
 
gpu reaktor gpu reaktor
 
moze bolje znam.. moze bolje znam..
 
zderaci struje 2x8pin zderaci struje 2x8pin
 
naponski/gpu led indikatori 16x naponski/gpu led indikatori 16x
 
benchanje:) benchanje:)
 

kaj reci strava od perfomansi na razini gtx 970 kad se malo klokne(primjer gx970 na 1270mhz u thief-4 daje 77fps-a moja gtx780 na malih 1200mhz daje 74)!hladenje je van svih standarda(max sto sam imao 66°c)!LP

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2015 21:33 (Stjepanj).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
Kolko troši?200W?
[url=http://www.passmark.com/baselines/V8/display.php?id=39673130431][img]http://www.passmark.com/baselines/V8/images/39673130431.png[/img][/url]
11 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
lazicki88 kaže...

U njemačku u EVGA,sve proslo super i za par dana,92 kune,oni mi salju u svom trosku natrag...neznam za MSI ali EVGA ima najjaci support to sigurno ;)

 e sad dodaš 30 dolara i doplatiš za petogodišnje jamstvo, pa si miran duže vrijeme

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 7XX Club
ApretaH kaže...
Kolko troši?200W?

 osobno nemam s cim izmjeriti no po procitanome oko 220-230w u full loadu!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 7XX Club
ApretaH kaže...
Kolko troši?200W?

 Rekao bih nebitno jer teško da se ljudi u prosjeku igraju više od par sati dnevno, tako da je razlika na računu za struju zanemarivo mala...ali kad se igraju neka ima barem to bude kvalitetno igranje što sa ovom karticom sigurno je.

16 godina
online
Re: GTX 7XX Club
Stjepanj kaže...

Evo da se uclanim i u GTX 7xx club:

MSI Gtx 780 Lightning

 Jel to ona PRAVA kolega? Namjenjao si se kartica vjv da ni sam ne znaš koliko, bar sad si miran neko vrijeme?

 

EDIT: nisam se pohvalio u ovoj temi, već skoro punih 6 mjeseci ponosni vlasnik Asus GTX 770 DC2OC 2GD5 kupljeno od kolege Sandro HR Zagorje. Izdao sam svoj omiljeni crveni tabor (AMD) i prešao u zelenaše i nisam požalio, driveri izlaze s svakom novom većom igrom na što je crveni tabor dugo kaskao. Grafa fino vrti FC4, nisam clockao niti išta prčkao. Hlađenje odlično!

 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 9:47 (Najbrži).
12 godina
protjeran
offline
GTX 7XX Club

uf da samo znas ali vec mi guraju gtx970 pod nos za iste pare

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice