GTX 7XX Club

poruka: 1.474
|
čitano: 174.020
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
Karlek_19 kaže...

Zašto kod mene na 760 onda nikad nejde preko 78% tdpa? Ajd to objasni...

 

Imao sam na gaming tdp 145% pa nmije niš pomoglo kad grafa nejde prek 78%. Niej ona išla, nejde ova.

 Zato sto se tdp gk104 i gk110 znacajno razlikuje.

13 godina
offline
GTX 7XX Club

Sorry ako je bilo, ali slučajno sam naletio na "official" wallpapers by nVidia, pa ono, dobro dođe.
Odlični su, mnogo rezolucija na izboru - preporuka.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 22:55 (sudy_freak).
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 7XX Club
Leopard_st kaže...

Da bih ovo gore funkcionisalo, potreban je custom bios sa povecanim tdp limitom, imao sam gtx 780 i znam kako radi.

 leo jesi ti na svoje 780 stavljao custom bios? razmisljam dali da stavim novi bios, koliko mhz cu otprilike moci ici gore?, s obzirom da joj je sad limit na 1300mhz(ln2 stock 900mhz), ni mhz neide vise gore!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
Stjepanj kaže...
Leopard_st kaže...

Da bih ovo gore funkcionisalo, potreban je custom bios sa povecanim tdp limitom, imao sam gtx 780 i znam kako radi.

 leo jesi ti na svoje 780 stavljao custom bios? razmisljam dali da stavim novi bios, koliko mhz cu otprilike moci ici gore?, s obzirom da joj je sad limit na 1300mhz(ln2 stock 900mhz), ni mhz neide vise gore!lp

 Jesam, ja sam isao do ludih 1.4V i na 1420  MHz za bench, ali vrm-ovi su bili dosta vruci, vjerovatno iako si na zraku kod msi-ove nece biti tako jer imas vise faza, kvalitetnije komponente bla bla.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 7XX Club
Leopard_st kaže...

 Jesam, ja sam isao do ludih 1.4V i na 1420  MHz za bench, ali vrm-ovi su bili dosta vruci, vjerovatno iako si na zraku kod msi-ove nece biti tako jer imas vise faza, kvalitetnije komponente bla bla.

 ma nemam nikakvih problema kartica ceka da ju razvalis, neviden komad gpu-a od msi-a, hladna kao led, vrm neznam dali sam vidio prek 70°c!

jel mogu ovak napravit:

http://www.guru3d.com/files-details/msi-geforce-gtx-780-lightning-plimit-bios-download.html

dali imas koji skor nekog bencha na 1400mhz? LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
GTX 7XX Club

Imam, ali mi je os bio u banani tako da prakticki imamo i ja i ti isti score iako si ti na 1300 MHz.

http://img28.imageshack.us/img28/1236/hznu.png

Napon ocitava 1.375V u MSI AB, ali koristio sam LLC hack tako da je 1.4V, karta vuce preko 450W na ovom naponu, morao sam koristiti 440W TDP bios, referentne karte su otvorenije sto se tice custom bios i modova, ali bez vode nemaju smisla, lighting pod vodom i sa otkljucanim naponom bio bio perverzija.

 

Na primjer na referentnoj gtx 780 mozes ici do 1.6V.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 19:45 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 7XX Club
Leopard_st kaže...

Imam, ali mi je os bio u banani tako da prakticki imamo i ja i ti isti score iako si ti na 1300 MHz.

http://img28.imageshack.us/img28/1236/hznu.png

Napon ocitava 1.375V u MSI AB, ali koristio sam LLC hack tako da je 1.4V, karta vuce preko 450W na ovom naponu, morao sam koristiti 440W TDP bios, referentne karte su otvorenije sto se tice custom bios i modova, ali bez vode nemaju smisla, lighting pod vodom i sa otkljucanim naponom bio bio perverzija.

 

Na primjer na referentnoj gtx 780 mozes ici do 1.6V.

 kaj je "najgore" meni na 1300mhz radi na 1,21V! pa ja bi na 1400mhz prestigao tvoju Gtx980 LOL!LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
GTX 7XX Club
Superzadovoljan sa GTX 780 Windforce x3 OC!Od temperatura do performansi pa do same glasnoce tojest tisine grafe u loadu.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
MEGATAMA kaže...
Superzadovoljan sa GTX 780 Windforce x3 OC!Od temperatura do performansi pa do same glasnoce tojest tisine grafe u loadu.

 što je sa r9 290?

11 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
BoobZ kaže...
MEGATAMA kaže...
Superzadovoljan sa GTX 780 Windforce x3 OC!Od temperatura do performansi pa do same glasnoce tojest tisine grafe u loadu.

 što je sa r9 290?

 Cekao sam doslovno 6 mjeseci da krenu ponovo izdavat single gpu boostove,zavrsila je moja amd avantura.

16 godina
odjavljen
offline
GTX 7XX Club

Ekipa ja ću se kroz koji dan "učlaniti" sa 770-kom. Imam LC napajanje od 460W - koliko vidim, trebalo bi držati, ne?

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
Friday kaže...

Ekipa ja ću se kroz koji dan "učlaniti" sa 770-kom. Imam LC napajanje od 460W - koliko vidim, trebalo bi držati, ne?

 Trebalo bi. Koliko daje W na 12v railu? Moje daje 432W i držalo je poprilično overclockanu GTX 760 bez problema, koja možda vuče i više od stock 770.

16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 7XX Club
buljo781 kaže...
Friday kaže...

Ekipa ja ću se kroz koji dan "učlaniti" sa 770-kom. Imam LC napajanje od 460W - koliko vidim, trebalo bi držati, ne?

 Trebalo bi. Koliko daje W na 12v railu? Moje daje 432W i držalo je poprilično overclockanu GTX 760 bez problema, koja možda vuče i više od stock 770.

 

Ma nemam pojma, ali po nekim kalkulacijama trebalo bi sve biti OK.

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
Friday kaže...
buljo781 kaže...
Friday kaže...

Ekipa ja ću se kroz koji dan "učlaniti" sa 770-kom. Imam LC napajanje od 460W - koliko vidim, trebalo bi držati, ne?

 Trebalo bi. Koliko daje W na 12v railu? Moje daje 432W i držalo je poprilično overclockanu GTX 760 bez problema, koja možda vuče i više od stock 770.

 

Ma nemam pojma, ali po nekim kalkulacijama trebalo bi sve biti OK.

 Ja se ne bi igrao.

Radije ti kupi neki XFX od 1250W

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
CyberDemonVZ kaže...

 Ja se ne bi igrao.

Radije ti kupi neki XFX od 1250W

 Da ide na R9 290/390, ni to mu ne bi bilo dosta

16 godina
odjavljen
offline
GTX 7XX Club

Gtx 750 on arctic accelero mono plus.

Hladnjak je spojen direktno na napajanje preko 4-pin molexa i 7 voltni adapter(ima još i 12V).

Tu su još i 3-Pin/4-Pin PWM Power Cable koji se spajaju direktno na grafičku(ako ih ima).

Temperatura gpu procesora se spustila za 16-18 stupnjeva u odnosu na referenti hladnjak od gainwarda.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
GTX 7XX Club

cek to si imao viska cooler ili? mislim gtx750(maxwell) je ionako hladna...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club
M4X kaže...

Gtx 750 on arctic accelero mono plus.

Hladnjak je spojen direktno na napajanje preko 4-pin molexa i 7 voltni adapter(ima još i 12V).

Tu su još i 3-Pin/4-Pin PWM Power Cable koji se spajaju direktno na grafičku(ako ih ima).

Temperatura gpu procesora se spustila za 16-18 stupnjeva u odnosu na referenti hladnjak od gainwarda.

 Šta si prodao Hd7950 i i5 ?

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 7XX Club
Stjepanj kaže...

cek to si imao viska cooler ili? mislim gtx750(maxwell) je ionako hladna...

 Ne,samo sam htio još više smanjit buku i temeraturu

Puls3 kaže...
M4X kaže...

Gtx 750 on arctic accelero mono plus.

Hladnjak je spojen direktno na napajanje preko 4-pin molexa i 7 voltni adapter(ima još i 12V).

Tu su još i 3-Pin/4-Pin PWM Power Cable koji se spajaju direktno na grafičku(ako ih ima).

Temperatura gpu procesora se spustila za 16-18 stupnjeva u odnosu na referenti hladnjak od gainwarda.

 Šta si prodao Hd7950 i i5 ?

 Ne,hd 7950 je uparena sa i7 875k

16 godina
odjavljen
offline
GTX 7XX Club

Evo, jučer stigla gigabyte GTX 770 windforce (4 GB model). BF4 se preporodio. Lagano sve na ultra i radi ko metak

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 7XX Club

Kakav ti je framerate? MSAA? De i sliku koju pa da usporedim Windforce s mojim

16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 7XX Club
buljo781 kaže...

Kakav ti je framerate? MSAA? De i sliku koju pa da usporedim Windforce s mojim

 

Pa dizao sam lagano sve postavke a lock stoji i dalje na 76 bez da trzne. Moram pogledati koje su konkretne postavke, ne znam napamet. Ali malecka se grije, brate mili... Komp mi stoji u kutu sobe i nema baš zraka. Točno ispod grafe mi je dosta zajebana mrežna koja se grije pa i to onda pridonosi temperaturi...

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
GTX 7XX Club

Pa do koliko stupnjeva ide? Moja tvornički kloknuta Asusica ide do max 81 stupanj po ovim vručinama. Naravno isto je vruča na dodir ali nije nikakav problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 7XX Club
XXX kaže...

Pa do koliko stupnjeva ide? Moja tvornički kloknuta Asusica ide do max 81 stupanj po ovim vručinama. Naravno isto je vruča na dodir ali nije nikakav problem.

 

Išla je do 79 - s time da je ispod stola (gdje je i kućište) užasno vruće i nema trunčice zraka. Da je komp na nekom boljem mjestu vjerujem da temperature ne bi prelazile 70 (ako i toliko).

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
GTX 7XX Club

Ne znam jel ta giga da dirat napon, al ako ne da igraj se s powerlimitom u afterburneru, fps će ostat praktički identičan a spustit ćeš temp i rasteretit napajanje za 50ak W.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 12:38 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 7XX Club
Penryn kaže...

Ne znam jel ta giga da dirat napon, al ako ne da igraj se s powerlimitom u afterburneru, fps će ostat praktički identičan a spustit ćeš temp i rasteretit napajanje za 50ak W.

 

Opaaaa, to bi moglo biti zabavno! Fala kolega

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
GTX 7XX Club

Evo nabavio jednu Asus Gtx780, covjek mi skoro djabe dao samo da uzmem

 
 
lp ova serija 7xx je stvarno cudna, nema kartice koja nevalja!bravo nvidialp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 1:15 (Stjepanj).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
GTX 7XX Club

Ekipa jel netko ima problema sa kašnjenjem zvuka dok koristi shadowplay?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX 7XX Club

Stvarno sam zadovoljan svojom Gigabyte GTX 770, danas mi je došao novi monitor i na 2560x1440 rezoluciji u Battlefieldu 4 ovakav je framerate:

Frames: 98605 - Time: 864532ms - Avg: 114.056 - Min: 66 - Max: 200

 

Koristim zadnji Windows 10 build i 353.50 drivere.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 7XX Club
Stjepanj kaže...

Evo nabavio jednu Asus Gtx780, covjek mi skoro djabe dao samo da uzmem

   lp ova serija 7xx je stvarno cudna, nema kartice koja nevalja!bravo nvidialp

 jel to ona sa njuske koja je isla prvo za 2500 pa je spusio na 2200?

 

pretpostavljam da si je kupio za 1900-2000 kn ali ima 2 godine gare?

 

zasto si presao sa gtx 970 opet natrag na 780?

 

isto nisam shvatio kupis novu gtx 970 za cca 3 soma kuna i kasnije je prodas mozda i za ispod 2600?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 19:48 (toxic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice