AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 551.527
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Ikarus01 kaže...

 Tješi se s time kad te nečastivi "uzme" straga s rukom na jednom guzu a vilama u drugom.Dok te topla muda peku tokom čina.A hrpa demona cikću s veseljem zajedno s "ekipom" sretni što nisu ti.

 

Za kraj jedna motivacijska

 

 

 Valjda ne bude ispalo baš tako...

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Ikarus01 kaže...

 Tješi se s time kad te nečastivi "uzme" straga s rukom na jednom guzu a vilama u drugom.Dok te topla muda peku tokom čina.A hrpa demona cikću s veseljem zajedno s "ekipom" sretni što nisu ti.

 

Za kraj jedna motivacijska

 

 

Previse si ti meni upoznat s tom paklenom stranom ..... hmmm 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
Ikarus01 kaže...

 Tješi se s time kad te nečastivi "uzme" straga s rukom na jednom guzu a vilama u drugom.Dok te topla muda peku tokom čina.A hrpa demona cikću s veseljem zajedno s "ekipom" sretni što nisu ti.

 

Za kraj jedna motivacijska

 

 

Previse si ti meni upoznat s tom paklenom stranom ..... hmmm 

 Hodio sam Bf4 temom tamo i nazad no iako se iskušenja pojavljivala nisam se bojao jer Bog je moj pastir

Ni najstrašniji demon tamo Petko-us me nije obmanuo svojim nesvetim trolanjem.Ja vjerujem kad se trola treba se trolati duhovno. 

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

512 bit sabirnica, tesko da ce potrosnja i temperature biti poboljsane..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
fanaticni gejmer kaže...

512 bit sabirnica, tesko da ce potrosnja i temperature biti poboljsane..

 Pa da, ne vidim razlog da budu značajno drugačije od 290x, s obzirom da je to praktički ista kartica sa 8GB vram-a i mrvicu bržim clockom. Ovaj rebranding postaje prilično dosadan :D

Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Meni se čini da je xfx u krizi u zanjde vrijeme, kaskaju za konkurencijom što se tiće dizajna, kartice od 6xxx serije na dalje izgledaju isto, razlike su minimalne

6850 6850
 
7850 7850
 
R9 270 R9 270
 

BTW: evo R9 390, osim što je dizajn slićan, za dual slot karticu, previše je stisnuta (tanka), znaći da hladnjak nije baš velik (težak) i samim time se da naslutit da će se ventilatori vrtit do besvjesti kako bi ohladili chip, a ni overclock potencijal sa tim oem hladnjakom najvjerojatnije neće biti veselje...

R9 390 R9 390
 
R9 390 R9 390
 

Što se tiće powercolor-a, izgleda da su si nabavili novog dizajnera, s obzirom na nekada, današnje grafe im izgledaju vrlo dobro...

npr ova 6850 izgleda kao kutijica za naočale...

Powercolor 6850 Powercolor 6850
 

Moj PC  
1 6 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Tvoje znanje je u krizi, postoje hladnjaci s horizontalnim i okomitim sistemom heat-pipova, razlike su nekad i drasticne, naravno u korist prvog slucaja!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

O ukusima se ne raspravlja. Meni ta powercolor izgleda kao za djecu, ali sigurno i ona ima svoje tržište. Performanse su ionako bitnije od izgleda. Iako ponekad poželim kupiti komponentu na temelju njenog izgleda to se još nije dogodilo.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Jedina komponenta koju ću kupiti radi dizajna je kućište, a i ono mora biti maksimalno funkcionalno i dostatno za 10 godina rada.

 

P.S. i meni je PowerColor tragičan u dizajnu, ka da su u 1990.-ima. 

 

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2015 17:23 (mrki_tua).
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ja imam taj,  sto bi ti rekao,  stijesnjenji hladnjak i,  gle cuda,  280X na 1.2GHz i 20% dignutim limitom radi na 66C u sobi koja je na 28C. A ventilatori su relativno tihi,  uglavnom se cuje vjetar. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chutac kaže...

Ja imam taj,  sto bi ti rekao,  stijesnjenji hladnjak i,  gle cuda,  280X na 1.2GHz i 20% dignutim limitom radi na 66C u sobi koja je na 28C. A ventilatori su relativno tihi,  uglavnom se cuje vjetar. 

Pasivni hladnjak je na XFX oduvjek bio tanji (neki cak s manje heat pipova nego recimo Wf3 i Lightning) zato i je drasticno jeftiniji(manje bakra i aluminija)! Gigabyte je skresao Wf3 pasivac(i sve ostalo:( za duplo zbog hladnog maxwella pa nema potrebe za tolikim hladnjakom i ostalim pratecim metalima!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
9 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Meni moja xfx lijepo hladi

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
mrki_tua kaže...

 

P.S. i meni je PowerColor tragičan u dizajnu, ka da su u 1990.-ima. 

 

Ovo tebi tragicno?
Daj covjece, pogledaj malo XFX grafe na sta lice, fuj su stvarno!
Ne samo sto powercolor od 7xxx serije pravi grafe sa odlicnim hladjenjem ali stvarno dobro i izgledaju.
Neki bi rekli da su blizi rodjaci asus dc serije :)

 

powercolor powercolor
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Stvar je isključivo ukusa, no meni su xfx double dissipation kartice među najljepšima po dizajnu. Evga mi isto ima lijep dizajn sa svojim acx dual fan coolerima. Sapphire mi je uglavnom ružan, jedino mi vapor x izgleda ok. Ova đavolja inkarnacija od powercolora mi je odvratna, izgleda mi kao da ju je dizajnirao šestogodišnjak :D

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...
Tvoje znanje je u krizi, postoje hladnjaci s horizontalnim i okomitim sistemom heat-pipova, razlike su nekad i drasticne, naravno u korist prvog slucaja!

 Ne kužim baš što želiš reći, pa sve grafičke kartice sa heat pipe-om imaju vodoravno postavljen heat pipe, jedino hladnjaci za procesore imaju okomito postavljen heat pipe, ja govorim o grafičkim karticama, ne o hladnjacima za procesor...

 

@chutac

Svatko svoga konja hvali i meni je R9 270 tiha, ali to je relativan pojam, ono što je nekome tiho, drugome je bučno i obrnuto, meni se artic freezer 7 pro pri opterećenju procesora vrti oko 1900rpm i u odnosu na njegovu buku, ja opće ne čujem grafu i mogu reći da je tiha, dok sa druge strane netko sa istom grafom i vodenim hlađenjem na procesoru će reći da mu je grafa prebučna...

 

ali kažem da je xfx zadnje vrijeme u krizi, za vrijeme ATI-a HD 4xxx serije xfx je bio među skupljim grafičkim karticama, sjećam se kako se hvalila 4890 xxx edition grafa od xfx-a sa tvorničkih 900Mhz ferkvencijom jezgre i bila je najbrža od konkurencije, konkurencija je imala 800/850Mhz, a pogledaj xfx danas, cjenovno je među najjeftinijim u konkurenciji, dizajn uvijek na istu šablonu uz minimalne dekorativne promjene, vjerojatno im je preskupo raditi novi dizajn, moram li nadodati garanciju, konkurencija( msi,gigabyte, asus) daje 36mj dok xfx 24mj, vidi se da prolaze kroz teška vremena kada se uz kupljenu grafičku karticu dobije prospekt xfx napajanja, želim im puno uspjeha da se oporave, jer su bili odličan brand za gamere, nudili su baš ono što im treba, a i fora im je bila ona ideja sa vješalicom za kvaku: Do not disturb i'm gaming, kako bi pravi gamer mogao u miru igrati...

13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

1BIT, možda prolaze kroz teška vremena(ne znam jel to stoji), ali i dalje su po meni i dizajn i hlađenje dobri.

Taj monolitni, crni dizajn s jednom kromiranom lajsnicom i to je to po meni puno bolje izgledaju od "moćnog" i "oštrog" kakav imaju Asus, MSi i drugi.

Ja buku mogu usporediti samo sa AC F14 ventilatorom koji radi na 1000 okretaja i čuje se(niski tonovi) i sa nekim CM ventilatorom koji je došao s kućištem i drobi.

Čuju se ventilatori, ali ništa iritantno i ne čuje se u igrama.

 

I istina je to da hvalim svog konja, ali ja sam tog konja baš uzeo zbog ovoga što sam napisao 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
mrki_tua kaže...

 

P.S. i meni je PowerColor tragičan u dizajnu, ka da su u 1990.-ima. 

 

Ovo tebi tragicno?
Daj covjece, pogledaj malo XFX grafe na sta lice, fuj su stvarno!
Ne samo sto powercolor od 7xxx serije pravi grafe sa odlicnim hladjenjem ali stvarno dobro i izgledaju.
Neki bi rekli da su blizi rodjaci asus dc serije :)

 

 jako griješiš,powercollor r9 serija ima problema s pregrijavanjem i zato ih svi izbjegavaju,a dok xfx-ova serija izgleda lijepo,jedino ova nova serija r9 3xx ce izgledat cudno al sigurno ce bolje hladiti jer je grafička otvorenija nego inace

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
d4rkd3atH kaže... 

 jako griješiš,powercollor r9 serija ima problema s pregrijavanjem i zato ih svi izbjegavaju,a dok xfx-ova serija izgleda lijepo,jedino ova nova serija r9 3xx ce izgledat cudno al sigurno ce bolje hladiti jer je grafička otvorenija nego inace

Odakle si dosao do tih informacija?

 

Sto je onda PowerColor r9 290x pcs+ najhladnija grafa od ASUS/MSI ili Gigabyte 290X?

Sto je onda PowerColor jedini izbacio "vodenu" R9 290X LCS?
Sve imas testove na 3dguru detaljno sto se tice temperatura i PowerColor je napravio najbolju sto se tice hladjenja te zvjerke!?

 

Kad sam uzimao sebi R9 270, dvoumio sam se izmedju ASUS R9 270 i PowerColor R9 270X, Asus je recimo nesto bila hladnija ali nije "X" isto tako i jedini razlog sto sam uzeo je dodatnih 12 mjeseci garancije, ali sva ta prica da PowerColor pravi lose grafe je malo glupa. Samo zato sto nisu bile dostupne na HR trzistu, ne znaci da su lose :p i sumnjam da ima vise od 10 ljudi na ovom forumu koje je imalo PC grafu u zadnje 2 godine (7xxx i r9/7 serija)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
d4rkd3atH kaže... 

 jako griješiš,powercollor r9 serija ima problema s pregrijavanjem i zato ih svi izbjegavaju,a dok xfx-ova serija izgleda lijepo,jedino ova nova serija r9 3xx ce izgledat cudno al sigurno ce bolje hladiti jer je grafička otvorenija nego inace

Odakle si dosao do tih informacija?

 

Sto je onda PowerColor r9 290x pcs+ najhladnija grafa od ASUS/MSI ili Gigabyte 290X?

Sto je onda PowerColor jedini izbacio "vodenu" R9 290X LCS?
Sve imas testove na 3dguru detaljno sto se tice temperatura i PowerColor je napravio najbolju sto se tice hladjenja te zvjerke!?

 

Kad sam uzimao sebi R9 270, dvoumio sam se izmedju ASUS R9 270 i PowerColor R9 270X, Asus je recimo nesto bila hladnija ali nije "X" isto tako i jedini razlog sto sam uzeo je dodatnih 12 mjeseci garancije, ali sva ta prica da PowerColor pravi lose grafe je malo glupa. Samo zato sto nisu bile dostupne na HR trzistu, ne znaci da su lose :p i sumnjam da ima vise od 10 ljudi na ovom forumu koje je imalo PC grafu u zadnje 2 godine (7xxx i r9/7 serija)

 ja ovdje govorim o zračnim hladnjacima a ne o vodenom bloku koji je Powercollor proizveo,pogledaj malo u temi r9 280x pa ces vidjeti da svi vjeze od powercollora

14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
d4rkd3atH kaže...

 ja ovdje govorim o zračnim hladnjacima a ne o vodenom bloku koji je Powercollor proizveo,pogledaj malo u temi r9 280x pa ces vidjeti da svi vjeze od powercollora

Nisi procitao sta sam napisao, PowerColor R9 290X je najhladnija *ne govorim o LCS tj liquid cooling card* a sto se tice 280X kartice, jesi li ti ozbiljan?
Sve i jedna 280X ima manje vise problema sa hladjenjem, jer je to TOPLA grafa generalno govoreci?!
Po redditu se da naci podesavanja za 280X kartice i svi preporucuju da se grafa undervolta jer se izgubi do 10*C uz iste performanse!!!

Nasao si poprilicno najgoru grafu za to poredjenje. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

Hmmm moj 280X je max peakao 66c sa auto fanovima (nikad ne prelazi 50% - tisina)... PUNO manje od vecine kartica, ljudi s kojima igram imaju gtx 580ti, 660, r9 290x svi imaju skoro 20 i vise C temperaturu od moje koja je u prosjeku 60, kartica mi nije undervoltana i clockana je na 1100mhz u Slavoniji gdje je 32c... Toliko o svemu.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 13:48 (D3lBoy).
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
d4rkd3atH kaže...

 ja ovdje govorim o zračnim hladnjacima a ne o vodenom bloku koji je Powercollor proizveo,pogledaj malo u temi r9 280x pa ces vidjeti da svi vjeze od powercollora

Nisi procitao sta sam napisao, PowerColor R9 290X je najhladnija *ne govorim o LCS tj liquid cooling card* a sto se tice 280X kartice, jesi li ti ozbiljan?
Sve i jedna 280X ima manje vise problema sa hladjenjem, jer je to TOPLA grafa generalno govoreci?!
Po redditu se da naci podesavanja za 280X kartice i svi preporucuju da se grafa undervolta jer se izgubi do 10*C uz iste performanse!!!

Nasao si poprilicno najgoru grafu za to poredjenje. 

 postao si isti Vlada samo EVGA i to je to hahah,a ti samo powercollor

 

reci mi onda ako je ta tvrtka napravila najbolje hladjenje za r9 290,zašto ja onda ne vidim na forumu ljude s tom grafičkom karticom?!

zasto onda svi kupuju asus sapphire xfx?! kad je powercollor najbolji?

16 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Kako vam se da raspravljat o ukusima i to još vezano za karticu koja je praktički proizvod iz 2011. god. Osobno mi je dosta više i Tahitija i Havaja i Tonga, dajte nam više nešto novo, brže i efikasnije. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
d4rkd3atH kaže...

 postao si isti Vlada samo EVGA i to je to hahah,a ti samo powercollor

 

reci mi onda ako je ta tvrtka napravila najbolje hladjenje za r9 290,zašto ja onda ne vidim na forumu ljude s tom grafičkom karticom?!

zasto onda svi kupuju asus sapphire xfx?! kad je powercollor najbolji?

1. Ne znam o kome pricas, ali posto sam imao najbolje iskustvo sa tri brenda ASUS/PowerColor i Gigabyte, dosta i sa Gainward grafama, stavlja me u poziciju da dam svoj komentar.

2. Pravis se pametan, ne citas sta sam napisao. HR nema zastupnistvo PowerColor-a niti uvoznika i samim tim su te grafe van opticaja tog trzista, nadji 10 ljudi na forumu iz HR koje imaju tu grafu, hm nadji 5 i moja prica pada u vodu.


Trolas bezveze  

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
d4rkd3atH kaže...

 postao si isti Vlada samo EVGA i to je to hahah,a ti samo powercollor

 

reci mi onda ako je ta tvrtka napravila najbolje hladjenje za r9 290,zašto ja onda ne vidim na forumu ljude s tom grafičkom karticom?!

zasto onda svi kupuju asus sapphire xfx?! kad je powercollor najbolji?

1. Ne znam o kome pricas, ali posto sam imao najbolje iskustvo sa tri brenda ASUS/PowerColor i Gigabyte, dosta i sa Gainward grafama, stavlja me u poziciju da dam svoj komentar.

2. Pravis se pametan, ne citas sta sam napisao. HR nema zastupnistvo PowerColor-a niti uvoznika i samim tim su te grafe van opticaja tog trzista, nadji 10 ljudi na forumu iz HR koje imaju tu grafu, hm nadji 5 i moja prica pada u vodu.


Trolas bezveze  

 nema uvoznika? ovdje onda sigurno trgovine prodaju kutije od komponenti LINK

pa normalno da nema niko,puno ljudi je kupovalo grafičke kartice iz njemačke(computer universe) i nitko nije si narucio Powercolor neg su uzeli druge pouzdane proizvođače

11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

od kad to da je powercolor nepouzdan proizvodjac, samo sto kod nas je to kao sa intel vs amd i nvidia vs amd , powercolorov devil i pcs+ su kvalitetne grafe smo sto su mase slabo informisane pa uzimaju asus i giga

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Pouzdan, nepouzdan, činjenica je da postoje bolji proizvodjači GPU-a od njih, dok je lošijih puno manje. Bazirano na onome što sam čitao sa newegga, ebaya i dr. A odokativno ću nabrojiti par boljih ASUS (meni najdraži brand, nikad s ničim nisam imao problema), Sapphire, Gigabyte, MSI. Mada bi i sam uzeo PowerColor samo što im cijene nisu konkurentne kad su neki drugi proizvodjači na akciji, u par eur razlike.
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

http://wccftech.com/amd-radeon-fury-x-specs-fiji/

 

Ovo djeluje obećavajuće. Ako je to sve točno onda bi ovo trebale bit mrcine od grafi, brže ili jednako brzo kao GTX Titan X. Ogroman napredak po pitanju potrošnje i super vjesti za hlađenje s obzirom da je TDP sličan kao hawai a površina čipa dosta veća pa se lakše može i rashladit. Čekamo slijedeći tjedan pa da vidimo. Mislim da će super bit tek kad Fiji chip dođe do mainstream kategorije korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 22:15 (itomic009).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice