AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 550.376
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
AMD Radeon R9 300/Fury Series

eto welcome to the club da barem bude i vega takva ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
toxic kaže...
....

 

Grafa se vrti na 100% 2 sata ali pazite 2 sata i vent ne ide iznad 17%.... to je meni just wow.

 

...

 šta je s overclockom ? to mi izgleda baš da ima lufta za oc. ako se može uopće oc nisam pratia baš sjećam se da je bila neka prića da su zakljućane prije.

16 godina
online
AMD Radeon R9 300/Fury Series

to je bilo prije sad se moze ocat ali ne u nebesa max 50-100 mema gpu 50ak kao gdje i rezultati su odlicni jer je sabirnica 4k bitna ;-) 

zamisli si sad da se hbm moze ocat kao gddr5 !

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
pa onda i može? s 500mhz na 550 je isti postotak ko s 5000 na 5500od gddr? jeli se zna ćim je gpu limitiran ako nije termalno?
16 godina
online
AMD Radeon R9 300/Fury Series

da i radi sirine sam sabrinice jer je na max sto se tice hbm prve generacije navodno ce hbm2 nesto bolje fercerat ali ne opwt kao na gddr5 ..

p.s navi ce imat novi memorijiski kontroler i jos bolji i brzi cip od hbm 2- ke ali to tek 2k18!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
thanks ali zasto se sami gpu ne kloka? radi hbma?
16 godina
online
AMD Radeon R9 300/Fury Series

da jer su povezani tj stackani

...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
4mal kaže...

eto welcome to the club da barem bude i vega takva ;-)

Sta, da ima 4GB rama?

16 godina
online
AMD Radeon R9 300/Fury Series

tako je judo plesachu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
ansha kaže...
4mal kaže...

eto welcome to the club da barem bude i vega takva ;-)

Sta, da ima 4GB rama?

Podsječaš me na jednu pismu od Limp Bizkita; t-rollin' t-rollin' t-rollin'!!!

 

4GB 4GB 4GB

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

evo friško stigla, nadan se da će me dobro služit ..

Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Zel si Nano? Pa ja to poderem s gtx 960😎jel to polovno?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
online
AMD Radeon R9 300/Fury Series

opet ti je lose 

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
je ,s njuškala. malo me brine covik mi je posla sve ali nema onaj jamstveni list ,neznam jel dobra garancija? al kvragu sve kartica radi,ne izgleda otvarana i nije imala prašine baš..

blagi coil whine ima kaže mi mlađi brat da se ćuje dosta,al ja sam gluh nećujem ništa haha prova sam samo furmark na 1080p preset ,oko 5600 tj 92-95fps na +50 power. btw radi na 1.nešto sitno volti?!
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

jel throttla na stocku? posto je prva revizija "zbagirana"!meni gtx 980 na 1.5ghz u furmarku daje 6k!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
prva revizija pcb? kakav bug ?jeli se da rješit novim biosom?u furmark 1080 sa power +50 stok ventilator krivulja trotla na oko 850mHz i to prije nego se zagrije skroz, maks nakon par krugova 80 stupnjeva celz.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
dabar_solta_V2 kaže...
prva revizija pcb? kakav bug ?jeli se da rješit novim biosom?u furmark 1080 sa power +50 stok ventilator krivulja trotla na oko 850mHz i to prije nego se zagrije skroz, maks nakon par krugova 80 stupnjeva celz.

 neznam sta treba tj u cemu je problem pisao sam negdje u temi o tome! sry! zguglaj sigurno ces naci u cemu je caka! ali ako se sjetim javim ti svakako! kad su 4mal i prince uzimali nesto smo o tome pricali jer sam i sebi htio uzeti onu iz linksa no onda sam malo pronjuskao i shvatio da je to throtlajuca koma, kao i drastican pad perfomansi poradi toga!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 19:02 (Stjepanj).
7 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
po nekoj logici treba downvoltat koliko je moguće , krivulju ventilatora nabrijat koliko god moze i power na +50, ne treba mi oc samo 1ghz bez trotlanja.
neznam ova kartica mi je skroz naopaka nego sta sam navika haha
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
dabar_solta_V2 kaže...
po nekoj logici treba downvoltat koliko je moguće , krivulju ventilatora nabrijat koliko god moze i power na +50, ne treba mi oc samo 1ghz bez trotlanja.
neznam ova kartica mi je skroz naopaka nego sta sam navika haha

 neznam zasto si isao to uzimati, 1800kn nije malo! zna se naci gtx 980 za te novce(ako si uporan:)!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 19:36 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Asusova r9 Nano u "White" izvedbi ne throtla(postoji jos i ona obicna crna), sad sam se sjetio, ali se ne sjecam razloga..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series

1900 ,a pisalo je da ima garancija a ono zaljepljen jamstveni list od nekog rutera
edit: a sta me briga ionako cu je rastavit promjenit pastu i malo da vidim sta ima na pcb. bitno mi je da prije niko nije cacka nista.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 19:39 (dabar_solta_V2).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
dabar_solta_V2 kaže...

1900 ,a pisalo je da ima garancija a ono zaljepljen jamstveni list od nekog rutera
edit: a sta me briga ionako cu je rastavit promjenit pastu i malo da vidim sta ima na pcb. bitno mi je da prije niko nije cacka nista.

Znaci sjebo te lik, vrati mu to nazad ako ikako mozes...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
dabar_solta_V2 kaže...
je ,s njuškala. malo me brine covik mi je posla sve ali nema onaj jamstveni list ,neznam jel dobra garancija? al kvragu sve kartica radi,ne izgleda otvarana i nije imala prašine baš..

blagi coil whine ima kaže mi mlađi brat da se ćuje dosta,al ja sam gluh nećujem ništa haha prova sam samo furmark na 1080p preset ,oko 5600 tj 92-95fps na +50 power. btw radi na 1.nešto sitno volti?!

 

To mi se čini malo, ja na stock rx470 dobijem 5500, 91-93 i još mi piše da radi na 868 mhz iako je to bug vjerojatno. Rađe provjeri s nekom igrom ili 3dmark.

 

I ne slušaj stejepanja, super si odabrao, kakva 980 to je mrtvo za trenutne dx12 i nadolazeđe naslove :)

Svi smo mi Mentalist.
8 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Da, sigurno ce ga nac 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Jakovp kaže...

 

I ne slušaj stjepanja, super si odabrao, kakva 980-tka to je mrtvo za trenutne dx12 i nadolazeče naslove :)

 vidim... sta je mrtvo nisam shvatio? moja grafa, dx12? koje to nadolazece naslove dx11 ili dx12

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 19:50 (Stjepanj).
7 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Lucidius kaže...

Da, sigurno ce ga nac 

 ma može se sve rješit kad se ima volje, samo meni se ćini da je njega zajebala firma di je kupia jer nevidim razlog da mi da racun kutiju sve osim jamstvenog lista, a u našim firmama se zna dogodit da se ne dobije jamstveni tako da necu napadat covika bezveze. a i kartica je ocuvana i nije otvarana pa me nije uopce briga. cekam da mi dodje vjerna shin etsu pasta i mjenjam...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Stjepanj kaže...
Jakovp kaže...

 

I ne slušaj stjepanja, super si odabrao, kakva 980-tka to je mrtvo za trenutne dx12 i nadolazeče naslove :)

 vidim... sta je mrtvo nisam shvatio? moja grafa, dx12? koje to nadolazece naslove dx11 ili dx12

 

Pa ne znam, skoro svaka nova igra? Već postoje neke koje rade samo na dx12, a biti će ih sve više. Uostalom bi trebala trajati grafička, godinu dana?

 

Evo mrvičicu sam digao rx470, sad dobivam 6342 u tom benchmarku tako da ono.

Svi smo mi Mentalist.
9 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Jakovp kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
je ,s njuškala. malo me brine covik mi je posla sve ali nema onaj jamstveni list ,neznam jel dobra garancija? al kvragu sve kartica radi,ne izgleda otvarana i nije imala prašine baš..

blagi coil whine ima kaže mi mlađi brat da se ćuje dosta,al ja sam gluh nećujem ništa haha prova sam samo furmark na 1080p preset ,oko 5600 tj 92-95fps na +50 power. btw radi na 1.nešto sitno volti?!

 

To mi se čini malo, ja na stock rx470 dobijem 5500, 91-93 i još mi piše da radi na 868 mhz iako je to bug vjerojatno. Rađe provjeri s nekom igrom ili 3dmark.

 

I ne slušaj stejepanja, super si odabrao, kakva 980 to je mrtvo za trenutne dx12 i nadolazeđe naslove :)

 E moj Tomos BTX-U pametniji si kad šutiš tj. lupaš samo TD ...super da je dao 1900 kuna za grafu bez racuna ili garancije/ostavimo na stranu kaj trothla?bitno da nije uzeo karticu bez dx12 podrške.

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 20:30 (ZGamer).
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

sad mu je odjednom furmark nekakvo mjerilo lol, te njegove brojke sam povracao tamo davne 2012g jos da kuzi kak furmark funkcionira njegovoj agoniji nebi bilo kraja!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Stjepanj kaže...

sad mu je odjednom furmark nekakvo mjerilo lol, te njegove brojke sam povracao tamo davne 2012g jos da kuzi kak furmark funkcionira njegovoj agoniji nebi bilo kraja!

 

Pa sam rekao da furmark nije dobar? Ovdje kao da pričaš s djecom...

 

A za garanciju, kad je kupovao je mislio da ima, i 1800 bi bilo super, sigurno bolja vrijednost nego 980. To što su ga možda preveslali nema nikakve veze sa samom grafičkom.

Svi smo mi Mentalist.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice