AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 551.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
MEGATAMA kaže...

Za sad AMD nije ispunio moja ocekivanja

Fury X je manje vise izjednacena po performansama sa 980ti, negdje je fury jaca negdje 980ti i uspjeli su to strpati u duplo manju karticu za razliku od konkurencije.

Sta bi ti vise?

Nista novo i inovativno nije izbaceno na trziste zadnjih 5 godina (osim graficke kartice sa 3.5GB memorije ali to je druga prica ) Izbacili su kvalitetan proizvod, a to sto ni konkurencija nema jacu grafu za 20-30% moras zahvaliti sigurno njihovom internom dogovoru jer su amd i nvidia poprilicno izjednaceni po performansama u zadnje vrijeme, razlika su nijanse koje moras biti picajzla da kazes "X" proizvodjac je bolji od "Y" zato sto je brzi za citavih 5% sto je nevjerovatnih 5 fpsa koji ti nikad nece trebati.

 

Sto se tice rebranda, da realno isto nam serviraju a nista novo ne dobijamo. Ali s druge strane evo nvidia izbacila 960/970/980 grafe u novoj seriji koje nisu apsolutno nista inovativno, zar ne?

AMD je jedini napravio korak naprijed i  prvi izbacio HBM karticu, sta je nvidia uradila? Smanjila potrosnju svojih proizvoda? 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
MEGATAMA kaže...

Za sad AMD nije ispunio moja ocekivanja

Fury X je manje vise izjednacena po performansama sa 980ti, negdje je fury jaca negdje 980ti i uspjeli su to strpati u duplo manju karticu za razliku od konkurencije.

Sta bi ti vise?

Nista novo i inovativno nije izbaceno na trziste zadnjih 5 godina (osim graficke kartice sa 3.5GB memorije ali to je druga prica ) Izbacili su kvalitetan proizvod, a to sto ni konkurencija nema jacu grafu za 20-30% moras zahvaliti sigurno njihovom internom dogovoru jer su amd i nvidia poprilicno izjednaceni po performansama u zadnje vrijeme, razlika su nijanse koje moras biti picajzla da kazes "X" proizvodjac je bolji od "Y" zato sto je brzi za citavih 5% sto je nevjerovatnih 5 fpsa koji ti nikad nece trebati.

 

Sto se tice rebranda, da realno isto nam serviraju a nista novo ne dobijamo. Ali s druge strane evo nvidia izbacila 960/970/980 grafe u novoj seriji koje nisu apsolutno nista inovativno, zar ne?

AMD je jedini napravio korak naprijed i  prvi izbacio HBM karticu, sta je nvidia uradila? Smanjila potrosnju svojih proizvoda? 

 U duplo manju karticu s vodenim hlađenjem koje ionako ničemu ne služi jer se kartica dobro ne kloka. 

 

edit evo i tebi jedna rugalica 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 9:45 (Đapa club).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
MEGATAMA kaže...

Za sad AMD nije ispunio moja ocekivanja

Fury X je manje vise izjednacena po performansama sa 980ti, negdje je fury jaca negdje 980ti i uspjeli su to strpati u duplo manju karticu za razliku od konkurencije.

Sta bi ti vise?

Nista novo i inovativno nije izbaceno na trziste zadnjih 5 godina (osim graficke kartice sa 3.5GB memorije ali to je druga prica ) Izbacili su kvalitetan proizvod, a to sto ni konkurencija nema jacu grafu za 20-30% moras zahvaliti sigurno njihovom internom dogovoru jer su amd i nvidia poprilicno izjednaceni po performansama u zadnje vrijeme, razlika su nijanse koje moras biti picajzla da kazes "X" proizvodjac je bolji od "Y" zato sto je brzi za citavih 5% sto je nevjerovatnih 5 fpsa koji ti nikad nece trebati.

 

Sto se tice rebranda, da realno isto nam serviraju a nista novo ne dobijamo. Ali s druge strane evo nvidia izbacila 960/970/980 grafe u novoj seriji koje nisu apsolutno nista inovativno, zar ne?

AMD je jedini napravio korak naprijed i  prvi izbacio HBM karticu, sta je nvidia uradila? Smanjila potrosnju svojih proizvoda? 

 Sad se na Goebbels-a furamo? Ponavljas tu laz vec neko vrijeme pa mislis da je postala istina?

 

Evo ti par cinjenica:

-Fury je  >10% sporija  na 1080p, 6-7% sporija na 1440p, ~2% sporija na 4K

-Clocka se trenutno tragicno i kad se usporedi clockana fury sa clockanom 980Ti, 980Ti trci krugove oko Fury (~20% brza 980Ti)

-OC verzije 980Ti s aftermarket coolerima se nadju po cijeni Fury-a

-980Ti ima 50% vise memorije

-Brzina memorije ne moze spasiti nedovoljno brz GPU, 4GB je 4GB - brzina ne moze nadomjestiti nedostatak kapaciteta 

 

 

Kazes duplo manja kartica? A cooler i cijevi tu ne racunas biseru? 

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...

 Sad se na Goebbels-a furamo? Ponavljas tu laz vec neko vrijeme pa mislis da je postala istina?

 

Evo ti par cinjenica:

-Fury je  >10% sporija  na 1080p, 6-7% sporija na 1440p, ~2% sporija na 4K

-Clocka se trenutno tragicno i kad se usporedi clockana fury sa clockanom 980Ti, 980Ti trci krugove oko Fury (~20% brza 980Ti)

-OC verzije 980Ti s aftermarket coolerima se nadju po cijeni Fury-a

-980Ti ima 50% vise memorije

-Brzina memorije ne moze spasiti nedovoljno brz GPU, 4GB je 4GB - brzina ne moze nadomjestiti nedostatak kapaciteta 

 

 

Kazes duplo manja kartica? A cooler i cijevi tu ne racunas biseru? 

 

 

Uzeti Fury/980ti i benchati 1080p ili igrati na 1080p moras biti posebna vrsta idiota.

To je predstavljen kao 4k proizvod znaci ili 4k ili 1440p sve ispod je smijesno.

Dodatna memorija kod 980ti  apsolutno nista ne znaci u odnosu na 4GB sto je fury ima, potvrdili su i 4k testovi

Da i dalje je duplo manja grafa i uvijek ce je uzeti mini itx konfiguracija, biseru 

Sto se tice cijevi daj ne budi smijesan, to je takva mizerija 


Sto se tice clockanja da, tu je jos u zaostatku ali realno 95% korisnika ne clocka svoje grafe samo par junkija poput nas tako da ne vidim u cemu je problem tu? 99% testova se radi na stock brzinama, zar ne?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 10:18 (chaselol).
10 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Furry X 4K stuttering  

 

 

" hmm i'm starting to think it's stuttering because of the vram usage... it only stutters in games which on 980ti or titan x use a lot more vram doesn't it?"

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 10:30 (Ivča).
Moj PC  
4 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Ova Fury X je savršena za HTPC računala zbog dimenzija i tihog rada.I dalje smatram da AMD nije ponudio na tržištu ništa bolje od HD7xxx serije pa jednu "staru" HD7850 imamo u R9 270 itd,žalosno ali to su dokazi kako je AMD bio uspješan na tržištu s HD7xxxx i doslovno jedna HD7970 koja je predstavljena krajem 2011 i danas je vrhunska grafa,ima ogroman OC i kolje R9 380,GTX960 za doručak,čak i rebrandirani R9 280x,280 se nisu pravo OC,dok npr 280x posustaje na 1200mhz za jezgru,starije su HD7970,50 išle i preko 1300Mhz.
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
ansha kaže...

 Sad se na Goebbels-a furamo? Ponavljas tu laz vec neko vrijeme pa mislis da je postala istina?

 

Evo ti par cinjenica:

-Fury je  >10% sporija  na 1080p, 6-7% sporija na 1440p, ~2% sporija na 4K

-Clocka se trenutno tragicno i kad se usporedi clockana fury sa clockanom 980Ti, 980Ti trci krugove oko Fury (~20% brza 980Ti)

-OC verzije 980Ti s aftermarket coolerima se nadju po cijeni Fury-a

-980Ti ima 50% vise memorije

-Brzina memorije ne moze spasiti nedovoljno brz GPU, 4GB je 4GB - brzina ne moze nadomjestiti nedostatak kapaciteta 

 

 

Kazes duplo manja kartica? A cooler i cijevi tu ne racunas biseru? 

 

 

Uzeti Fury/980ti i benchati 1080p ili igrati na 1080p moras biti posebna vrsta idiota.

To je predstavljen kao 4k proizvod znaci ili 4k ili 1440p sve ispod je smijesno.

Dodatna memorija kod 980ti  apsolutno nista ne znaci u odnosu na 4GB sto je fury ima, potvrdili su i 4k testovi

Da i dalje je duplo manja grafa i uvijek ce je uzeti mini itx konfiguracija, biseru 

Sto se tice cijevi daj ne budi smijesan, to je takva mizerija 


Sto se tice clockanja da, tu je jos u zaostatku ali realno 95% korisnika ne clocka svoje grafe samo par junkija poput nas tako da ne vidim u cemu je problem tu? 99% testova se radi na stock brzinama, zar ne?

 ja velim da fury x nije dovoljan za 4 k ugodono igranje, moras zrvtvovat detalje a platiti karticu toliko love i zvrtvovat detalje je ravno kretenizmu.

dakle fury x ili full hd ili 1440p nikako ne 4k, a ovo vrijedi i za gtx 980ti. i skoro za sve single gpu kartice.

 

dakle ili neke dvije beštije za 4 k ili pravu dvoglavu zvijer..

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Ivča kaže...

Furry X 4K stuttering  

 

 

" hmm i'm starting to think it's stuttering because of the vram usage... it only stutters in games which on 980ti or titan x use a lot more vram doesn't it?"

 

 

 

 

Super, vjerovacemo na rijec nekom youtuberu a gdje je profesionalna ekipa rekla da je  4GB i vise nego dovoljno, to cemo ignorisati 

Enivej, vi realno samo hejtate sto bi nas narod rekao rdjavom k**** i dlake smetaju, aj zdravo vrijeme za 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže... 

Uzeti Fury/980ti i benchati 1080p ili igrati na 1080p moras biti posebna vrsta idiota.

To je predstavljen kao 4k proizvod znaci ili 4k ili 1440p sve ispod je smijesno.

Dodatna memorija kod 980ti  apsolutno nista ne znaci u odnosu na 4GB sto je fury ima, potvrdili su i 4k testovi

Da i dalje je duplo manja grafa i uvijek ce je uzeti mini itx konfiguracija, biseru 

Sto se tice cijevi daj ne budi smijesan, to je takva mizerija 


Sto se tice clockanja da, tu je jos u zaostatku ali realno 95% korisnika ne clocka svoje grafe samo par junkija poput nas tako da ne vidim u cemu je problem tu? 99% testova se radi na stock brzinama, zar ne?

 

Ni Fury ni 980Ti nisu za 4K kao single kartica nego za 1440p, potreban je SLI/CF za 4K.

 

Dodatna memorija nista ne znaci? Zasto se onda kod jeftinijih kartica 390/390X to spominje kao bonus koji karticu cini future proof? Sta to onda ne znaci da je Fury manje future proof od 980 Ti? 

 

OC nemogucnosti Fury-a zaboravljas komentirat kao i cinjenicu da je 980Ti puno brzi kad se obe clockaju?

 

Ukupno Fury s coolerom je veca kartica od referentne 980Ti (ili da i njoj ne racunamo cooler?) Imam ITX kuciste i za Fury nemam mjesta a 980 Ti mi stanu i nereferentne.

 

95% korisnika koji daju tolke novce za grafe ne clocka? Te kartice kupuju entuzijasti a oni u 95% slucajeva clockaju. Kad vec izmisljas statistiku, bar pokusaj potkrijepit to necim smislenim.

11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Smijesno je sto mislis da je 20% OC odlican rezultat, stvano nemam rijeci 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
2 10 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...

Smijesno je sto mislis da je 20% OC odlican rezultat, stvano nemam rijeci 

 ja tebe ne kužim. 

 

Znaci kolega ti napiše da kada se 980ti oc-a da je tada 20% brža od fury x a ti na to odgovoriš ovo što odgovoriš...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...

Smijesno je sto mislis da je 20% OC odlican rezultat, stvano nemam rijeci 

 Nego je 5-10% OC Fury-a dobar rezultat? Kupio si tu staru kramu koja se dobro clocka pa se hoces pohvalit. Pateticno...

13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...

Smijesno je sto mislis da je 20% OC odlican rezultat, stvano nemam rijeci 

 20% na 1000 je tebi malo!!?????

 

Daj prestani lupati i linkati testove crossfire vs. single gpu, jer to nije realno stanje stvari.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...

Super, vjerovacemo na rijec nekom youtuberu a gdje je profesionalna ekipa rekla da je  4GB i vise nego dovoljno, to cemo ignorisati 

Enivej, vi realno samo hejtate sto bi nas narod rekao rdjavom k**** i dlake smetaju, aj zdravo vrijeme za 

Covjece bozji to je video na kojem se sve jasno vidi a ti kazes da to nije mjerodavno nego su mjerodavni tekstovi koje pisu likovi potkupljeni od strane proizvodjaca?

 

Sinko gori si od religijskih fanatika...

15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Tiby kaže...
chaselol kaže...

Smijesno je sto mislis da je 20% OC odlican rezultat, stvano nemam rijeci 

 20% na 1000 je tebi malo!!?????

 

Daj prestani lupati i linkati testove crossfire vs. single gpu, jer to nije realno stanje stvari.

 kolege ja mislim da se 980ti oc-a na 30-40%, neka me netko ispravi ako sam u krivu...

14 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Jel moguce da ja na ovoj temi skupljam TU-pove? Valjda zato sta je jutro pa su Stjepanj i ekipa jos u vrtichu 

Moj PC  
5 6 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
toxic kaže...

 kolege ja mislim da se 980ti oc-a na 30-40%, neka me netko ispravi ako sam u krivu...

ma 50% sta ti je, to je nasljednik OC trona koji drzi 7950 

 

@ansha pogledaj link i procitaj sta pise za 4GB memorije

 

P.S. kad vec hvalite 980ti na sva usta, sto ne napomenete da u SLI sistemu sli je znatno znatno slabiji od Fury X? 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 11:12 (chaselol).
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...

Uzeti Fury/980ti i benchati 1080p ili igrati na 1080p moras biti posebna vrsta idiota.

To je predstavljen kao 4k proizvod znaci ili 4k ili 1440p sve ispod je smijesno.

Dodatna memorija kod 980ti  apsolutno nista ne znaci u odnosu na 4GB sto je fury ima, potvrdili su i 4k testovi

 

 Za ugodno igranje na 4k ide samo cf ili sli, single gpu nisu dostatne još ovu godinu do sljedeće serije.

Zaključak sa hardocp :                     Limited VRAM for a flagship $649 video card, sub-par gaming performance for the price, and limited display support options with no HDMI 2.0 and no DVI port. To be honest, we aren't entirely sure who the AMD Radeon R9 Fury X is really built for? The AMD Radeon Fury X is a confusing product, like a technology demo not fully realized, a showcase for HBM only but with no real substance. The AMD Radeon Fury X looks to be a great marketing showcase, but its prowess starts waning when you consider its value to gamers and hardware enthusiasts.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 11:17 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...

Jel moguce da ja na ovoj temi skupljam TU-pove? Valjda zato sta je jutro pa su Stjepanj i ekipa jos u vrtichu 

Ističe ti pretplata na moj Thumbs up, pošaljem ti paypal na pm :D

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
11 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Pretjerujete sa tim OCom furija, trenutno je lockana voltaža (kao što je i na titanu bila kad je tek izašo) ali unlockat će se vremenom. Realno 980Ti je marginalno bolja kartica i da imam novce uzeo bi 980Ti, eventualno bi razmislio o fury-iju kada se rasprodaju ovi modeli sa "lošim pumpama".

 

c/p sa reddita

 

It's not locked from AMD, it's locked because there is no update to afterburner/etc. to work with the board voltage controller.

It's not AMDs job to provide that support. The Titan X had the same issue before it was unlocked. The 980ti didn't because it uses the same voltage controller as the Titan X.

Now, if the BIOS is limited, that's AMDs fault, but until the controller is supported it's a 3rd party issue. It is the same 290x controller, but the implementation was most likely changed since it's a new board meaning update.

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=5106990&postcount=44[1]

To people downvoting, here's a better explanation from the creator of Rivatuner and now MSI afterburner...

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=5110209&postcount=4[2]

You could construe it as AMD not offering enough API features for it, but at the end of the day, it's still something a developer has to put in, and something you can't do without hardware, at least on the AMD side.

Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

 Par forumaša potpuno upropasti temu, katastrofa.

16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Haha vidim saga se i dalje nastavlja...ok podjelio sam td sad mogu dalje ic delat...seyaa navecer ..e da fury x rules l.p

Moj PC  
5 1 hvala 1
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

postaje zanimljivo...

Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
DarthMarkus kaže...

Ja ne kužim zašto uopće usporedbe nereferentnih sa referentnim...? Kruške i jabuke...

 

Ako se dobro sjećam nisu li na Linusu radili benčeve max oc vs max oc sa svim karticama ?

Nah, Fury X koja je poslana Linusu je imala artifakte pa su uzeli rezultate od nekog Skota sa TechReporta.

Ja sam linko review u kojem su napravljeni benčevi sa svim max. oc karticama, evo još jednom.. : 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Dali če Fury x izlaziti u posebnim verzijama tipa G1,Lightning itd?
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
3n3m1 kaže...
Dali če Fury x izlaziti u posebnim verzijama tipa G1,Lightning itd?

Najvjerojatnije neće. Ima ih i sada od raznih proizvođača ali sve koriste isto AMD reference vodeno hlađenje - ista situacija kao i TitanX kod nVidia-e.

 

EDIT: Ali običan Fury bi trebao imati sve te aftermarket verzije kad stigne.

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 13:25 (mrsmith).
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
toxic kaže...
chaselol kaže...

 ja velim da fury x nije dovoljan za 4 k ugodono igranje, moras zrvtvovat detalje a platiti karticu toliko love i zvrtvovat detalje je ravno kretenizmu.

dakle fury x ili full hd ili 1440p nikako ne 4k, a ovo vrijedi i za gtx 980ti. i skoro za sve single gpu kartice.

 

dakle ili neke dvije beštije za 4 k ili pravu dvoglavu zvijer..

* sarkazam on * Pa ako okreneš koju stranicu možeš vidjeti iz postova da je 390x sasvim dovoljna uz (minimalne rezove) za 4 k gaming i fantastičnih 25 - 30 fpsa...Movie mode on...Diš još uspoređivat viši rang, pa to leti po kući ko moja draga s usisivačem...

 

P.S. apsolutno potpisujem, dat 6000 kn i rezat detalje stvarno nema smisla

The_Fichek kaže...
DarthMarkus kaže...

Ja ne kužim zašto uopće usporedbe nereferentnih sa referentnim...? Kruške i jabuke...

 

Ako se dobro sjećam nisu li na Linusu radili benčeve max oc vs max oc sa svim karticama ?

 The_Fitchek Nah, Fury X koja je poslana Linusu je imala artifakte pa su uzeli rezultate od nekog Skota sa TechReporta.

Ja sam linko review u kojem su napravljeni benčevi sa svim max. oc karticama, evo još jednom.. : 

 

 

Govorio sam inače, to im je uvjek bila praksa

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 13:32 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
DarthMarkus kaže...
P.S. apsolutno potpisujem, dat 6000 kn i rezat detalje stvarno nema smisla

Ti ćeš se onda jako jako razočarati jednom kad se odlučiš na takav potez :)

 

Ja sam dao skoro 5000 kn za GTX980 prošle godine pa nekad režem detalje i na 1440p.

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
mrsmith kaže...
DarthMarkus kaže...
P.S. apsolutno potpisujem, dat 6000 kn i rezat detalje stvarno nema smisla

Ti ćeš se onda jako jako razočarati jednom kad se odlučiš na takav potez :)

 

Ja sam dao skoro 5000 kn za GTX980 prošle godine pa nekad režem detalje i na 1440p.

 Zato im i ne dam lovu.... za sada

12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ansha pusti ti njih..Mi smo debili koji nista ne znamo i govorimo besmislice tipa-"Za cijenu Furya dobijes Titan x performanse" jet ipak mi nista ne znamo,a oni su najpametniji.

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 3 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice