AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.644.315
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: AMD Navi
MasterOfDisaster kaže...

Evo, očito je moja RX 6950XT brža od RTX 4070TI 

 

LINK

 

Barem u jednom bench-u.

pa to je ocajno, prosli AMD high end jedva da je bolji od nvidie mid nove genracije 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
X3M kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo, očito je moja RX 6950XT brža od RTX 4070TI 

 

LINK

 

Barem u jednom bench-u.

pa to je ocajno, prosli AMD high end jedva da je bolji od nvidie mid nove genracije 

A nego kako bi trebalo biti???? Žalosno je što Nvidia prodaje mid grafe svoje generacije za 1.000€ i više, a slabija je od prošle AMD-ove high klase koja se prodaje za 800€. Tko će pametan u ovom slučaju uzeti RTX 4070Ti. 

7 godina
offline
Re: AMD Navi
MasterOfDisaster kaže...
X3M kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo, očito je moja RX 6950XT brža od RTX 4070TI 

 

LINK

 

Barem u jednom bench-u.

pa to je ocajno, prosli AMD high end jedva da je bolji od nvidie mid nove genracije 

A nego kako bi trebalo biti???? Žalosno je što Nvidia prodaje mid grafe svoje generacije za 1.000€ i više, a slabija je od prošle AMD-ove high klase koja se prodaje za 800€. Tko će pametan u ovom slučaju uzeti RTX 4070Ti. 

pa trebalo bi biti da 7900XT, kao amd high end bude brzi od 4070Ti, ali je eto u rangu 4070Ti koji je nvidijin mid range, zato je to sve ocajno

 

ne pricamo sta i kako bi trebalo biti, vec kako je, jedno su puste zelje kupaca, a drugo stanje trzista

 

ne prodaje se po 1000 EUR i vise, 4070Ti se prodaje od 860 do 1050 EUR link

 

ne znam tko ce pametan to kupiti, vjerovatno isti oni koji kupjuju trenutni AMD high end 7900XT koji je isti kao nvidijin mid range 4070Ti :)

 

pametni kupuju ono sto im treba, a ne ono sto zele, pametni ne slusaju budalastine sa YT i s foruma, i ne na sjedaju na marketing fore i ne trose pare na sve te ocajne i skupe graficke

 

pametni se igraju a ne raspravljaju oko gluposti kao ti i ja 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
X3M kaže...

pa trebalo bi biti da 7900XT, kao amd high end bude brzi od 4070Ti, ali je eto u rangu 4070Ti koji je nvidijin mid range, zato je to sve ocajno

 

ne pricamo sta i kako bi trebalo biti, vec kako je, jedno su puste zelje kupaca, a drugo stanje trzista

 

ne prodaje se po 1000 EUR i vise, 4070Ti se prodaje od 860 do 1050 EUR link

 

ne znam tko ce pametan to kupiti, vjerovatno isti oni koji kupjuju trenutni AMD high end 7900XT koji je isti kao nvidijin mid range 4070Ti :)

 

pametni kupuju ono sto im treba, a ne ono sto zele, pametni ne slusaju budalastine sa YT i s foruma, i ne na sjedaju na marketing fore i ne trose pare na sve te ocajne i skupe graficke

 

pametni se igraju a ne raspravljaju oko gluposti kao ti i ja 

Ajmo redom. RX 7900XT je brži od RTX 4070Ti, ne puno, ali je brži - LINK (i to najmanje OC grafe, malte ne referentne - Sapphire Pulse).

Nadalje, u RH ljudi jako malo kupuju preko Amazona radi gare, a kod nas nema RTX 4070TI bez 915€, a vidi vraga RX 7900XT ima već za 865€.

Nije da se prepucavamo nego eto jednostavno činjenice.

A sad se idem igrat

 

Vidi ovaj review od XFX SPEEDSTER MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XT BLACK Edition gdje je data i usporedba sa ASUS TUF RTX 4070 Ti i ova je satrla RTX 4070Ti i to dobrana.

Evo samo jedan citata:

"Performance testing shows that in rasterized gaming at 4K the XFX RX 7900 XT is very fast. In fact the XFX MERC 310 RX 7900 XT Black is on average 23% faster than the ASUS TUF 4070 Ti."

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2023 13:34 (MasterOfDisaster).
3 godine
offline
AMD Navi

Kod nas 7900xt je 1000kn skuplja od 4070ti, vecina kupaca ce se odluciti za zelene

Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

Kod nas 7900xt je 1000kn skuplja od 4070ti, vecina kupaca ce se odluciti za zelene

Jesi ti čitao gore moj post????

Kod nas je RX 7900XT jeftinija od RTX 4070Ti, odi na nabavu, a kakvo skuplja za 1.000 kn

7 godina
offline
Re: AMD Navi
MasterOfDisaster kaže...
X3M kaže...

pa trebalo bi biti da 7900XT, kao amd high end bude brzi od 4070Ti, ali je eto u rangu 4070Ti koji je nvidijin mid range, zato je to sve ocajno

 

ne pricamo sta i kako bi trebalo biti, vec kako je, jedno su puste zelje kupaca, a drugo stanje trzista

 

ne prodaje se po 1000 EUR i vise, 4070Ti se prodaje od 860 do 1050 EUR link

 

ne znam tko ce pametan to kupiti, vjerovatno isti oni koji kupjuju trenutni AMD high end 7900XT koji je isti kao nvidijin mid range 4070Ti :)

 

pametni kupuju ono sto im treba, a ne ono sto zele, pametni ne slusaju budalastine sa YT i s foruma, i ne na sjedaju na marketing fore i ne trose pare na sve te ocajne i skupe graficke

 

pametni se igraju a ne raspravljaju oko gluposti kao ti i ja 

Ajmo redom. RX 7900XT je brži od RTX 4070Ti, ne puno, ali je brži - LINK (i to najmanje OC grafe, malte ne referentne - Sapphire Pulse).

Nadalje, u RH ljudi jako malo kupuju preko Amazona radi gare, a kod nas nema RTX 4070TI bez 915€, a vidi vraga RX 7900XT ima već za 865€.

Nije da se prepucavamo nego eto jednostavno činjenice.

A sad se idem igrat

 

Vidi ovaj review od XFX SPEEDSTER MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XT BLACK Edition gdje je data i usporedba sa ASUS TUF RTX 4070 Ti i ova je satrla RTX 4070Ti i to dobrana.

Evo samo jedan citata:

"Performance testing shows that in rasterized gaming at 4K the XFX RX 7900 XT is very fast. In fact the XFX MERC 310 RX 7900 XT Black is on average 23% faster than the ASUS TUF 4070 Ti."

 pa o tome ti pricam

 

 

drzimo se techpowerupa, oni su mi korektni

 

referentna 7900XT AMD high end je 10% brzi od referentne nvidija mid range, iste generacije, meni je to zivi ocaj i zato kartice kostaju koliko kostaju jer nema konkurencije

 

 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
X3M kaže...
MasterOfDisaster kaže...
X3M kaže...

pa trebalo bi biti da 7900XT, kao amd high end bude brzi od 4070Ti, ali je eto u rangu 4070Ti koji je nvidijin mid range, zato je to sve ocajno

 

ne pricamo sta i kako bi trebalo biti, vec kako je, jedno su puste zelje kupaca, a drugo stanje trzista

 

ne prodaje se po 1000 EUR i vise, 4070Ti se prodaje od 860 do 1050 EUR link

 

ne znam tko ce pametan to kupiti, vjerovatno isti oni koji kupjuju trenutni AMD high end 7900XT koji je isti kao nvidijin mid range 4070Ti :)

 

pametni kupuju ono sto im treba, a ne ono sto zele, pametni ne slusaju budalastine sa YT i s foruma, i ne na sjedaju na marketing fore i ne trose pare na sve te ocajne i skupe graficke

 

pametni se igraju a ne raspravljaju oko gluposti kao ti i ja 

Ajmo redom. RX 7900XT je brži od RTX 4070Ti, ne puno, ali je brži - LINK (i to najmanje OC grafe, malte ne referentne - Sapphire Pulse).

Nadalje, u RH ljudi jako malo kupuju preko Amazona radi gare, a kod nas nema RTX 4070TI bez 915€, a vidi vraga RX 7900XT ima već za 865€.

Nije da se prepucavamo nego eto jednostavno činjenice.

A sad se idem igrat

 

Vidi ovaj review od XFX SPEEDSTER MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XT BLACK Edition gdje je data i usporedba sa ASUS TUF RTX 4070 Ti i ova je satrla RTX 4070Ti i to dobrana.

Evo samo jedan citata:

"Performance testing shows that in rasterized gaming at 4K the XFX RX 7900 XT is very fast. In fact the XFX MERC 310 RX 7900 XT Black is on average 23% faster than the ASUS TUF 4070 Ti."

 pa o tome ti pricam

 

 

drzimo se techpowerupa, oni su mi korektni

 

referentna 7900XT AMD high end je 10% brzi od referentne nvidija mid range, iste generacije, meni je to zivi ocaj i zato kartice kostaju koliko kostaju jer nema konkurencije

 

 

A gle zapravo je AMD-ova high end grafa RX 7900XTX koja je malkice jača od RTX 4080 - LINK.

E sada opet je RX 7900XTX jeftinija od RTX 4080 za 170€.

Naravno da se vratimo na ono bitno, a to je da su cijene van pameti, ali AMD samo prati Nvidia-u i daje sitno jeftinije, a brže kartice od Nvidia-e. Kada bi Nvidia snizila cijene, onda bi i AMD, ali to se neće desiti skoro kako mi se čini.

Kupci mogu samo sjesti i plakati i sami odlučiti da li će odriješiti kesu ili će se skromnije igrati i čekati neka bolja vremena.

7 godina
offline
Re: AMD Navi
MasterOfDisaster kaže...
X3M kaže...
MasterOfDisaster kaže...
X3M kaže...

pa trebalo bi biti da 7900XT, kao amd high end bude brzi od 4070Ti, ali je eto u rangu 4070Ti koji je nvidijin mid range, zato je to sve ocajno

 

ne pricamo sta i kako bi trebalo biti, vec kako je, jedno su puste zelje kupaca, a drugo stanje trzista

 

ne prodaje se po 1000 EUR i vise, 4070Ti se prodaje od 860 do 1050 EUR link

 

ne znam tko ce pametan to kupiti, vjerovatno isti oni koji kupjuju trenutni AMD high end 7900XT koji je isti kao nvidijin mid range 4070Ti :)

 

pametni kupuju ono sto im treba, a ne ono sto zele, pametni ne slusaju budalastine sa YT i s foruma, i ne na sjedaju na marketing fore i ne trose pare na sve te ocajne i skupe graficke

 

pametni se igraju a ne raspravljaju oko gluposti kao ti i ja 

Ajmo redom. RX 7900XT je brži od RTX 4070Ti, ne puno, ali je brži - LINK (i to najmanje OC grafe, malte ne referentne - Sapphire Pulse).

Nadalje, u RH ljudi jako malo kupuju preko Amazona radi gare, a kod nas nema RTX 4070TI bez 915€, a vidi vraga RX 7900XT ima već za 865€.

Nije da se prepucavamo nego eto jednostavno činjenice.

A sad se idem igrat

 

Vidi ovaj review od XFX SPEEDSTER MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XT BLACK Edition gdje je data i usporedba sa ASUS TUF RTX 4070 Ti i ova je satrla RTX 4070Ti i to dobrana.

Evo samo jedan citata:

"Performance testing shows that in rasterized gaming at 4K the XFX RX 7900 XT is very fast. In fact the XFX MERC 310 RX 7900 XT Black is on average 23% faster than the ASUS TUF 4070 Ti."

 pa o tome ti pricam

 

 

drzimo se techpowerupa, oni su mi korektni

 

referentna 7900XT AMD high end je 10% brzi od referentne nvidija mid range, iste generacije, meni je to zivi ocaj i zato kartice kostaju koliko kostaju jer nema konkurencije

 

 

A gle zapravo je AMD-ova high end grafa RX 7900XTX koja je malkice jača od RTX 4080 - LINK.

E sada opet je RX 7900XTX jeftinija od RTX 4080 za 170€.

Naravno da se vratimo na ono bitno, a to je da su cijene van pameti, ali AMD samo prati Nvidia-u i daje sitno jeftinije, a brže kartice od Nvidia-e. Kada bi Nvidia snizila cijene, onda bi i AMD, ali to se neće desiti skoro kako mi se čini.

Kupci mogu samo sjesti i plakati i sami odlučiti da li će odriješiti kesu ili će se skromnije igrati i čekati neka bolja vremena.

ali nisu brze

 

najbrza amd je sporija od najbrze nvidije

najbrza amd je 15% brza od najbrze nvidije prosle generacije

druga najbrza amd je sporija od druge najbrze nvidije

druga najbrza amd je istao kao najbrza nvidija prosle generacije

druga najbrza amd je cca 10% brza od trece najbrze nvidije

 

meni je to tragicno stanje trzista

pogotovo kada pogledas koliko je 4090 ispred svih, prestrasno, to samo znaci da zeleni imaju toliko lufta da mogu radit sto hoce kad hoce i kako hoce

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2023 16:55 (X3M).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Ja prije gledam cijene nego high end sheme
i btw xtx je hi end
xt je mid..

Znaci xt se takmici s 4070ti/80

I onda jos uzmi da je kod nas 100e jeftinija. Evo ja narucio pulse za 828e.+17e shipping..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2023 17:25 (R3nchi).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
Ja prije gledam cijene nego high end sheme
i btw xtx je hi end
xt je mid..

Znaci xt se takmici s 4070ti/80

I onda jos uzmi da je kod nas 100e jeftinija. Evo ja narucio pulse za 828e.+17e shipping..

 Serija oznake RX 79xx nikako nije mid range bar po amd-u i logici ali uspoređujuči sa nevidijom jest jer su jadni da jadniji ne mogu bit.Da su je imenovali sa rx 78xx i stavili mid range cijenu to bi bio hit i uništavanje nevidije u tom segmentu.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
Ja prije gledam cijene nego high end sheme
i btw xtx je hi end
xt je mid..

Znaci xt se takmici s 4070ti/80

I onda jos uzmi da je kod nas 100e jeftinija. Evo ja narucio pulse za 828e.+17e shipping..

nope

 

tocno se zna sta 7900XTX cilja, a sto 790XT cilja, to sto nemaju snage da prate 4090 i 4080 i je u cijeloj prici problem

 

da 7900XT ima performanse 4070Ti, to je zalosno, to cijelo vrijem i pricamo frende

 

hoces rec da ce 7800 bit onda low end, posto je po tebi 7900XT mid?

 

ja sam svoju 7900XT platio 1050 EUR cim je izasla, nedam pare nvidiji iz principa, ali se isto tako ne zavaravam da je moja graficka nesto sto nije

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2023 18:15 (X3M).
14 godina
online
AMD Navi

RTX4070ti je mid-range kartica s high-end cijenom, a isto je i s RX7800xt kako se trebala i zvati (TX7900xt).

 

Da im je preporučena cijena bila 700-750€, to bi bilo čisto ok.

 

Ni jedna ovogodišnja grafička nema loše performanse, ali su im cijene napucane, jer se može.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 0:47 (T-bone's).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Koliko ja znam..Do sad su izasle nove generacije.. nvidia 4090,4080, 4070ti,4070, 4060ti..
A od AMD 7900xtx,7900xt,7600...

Ja ne znam o kojoj vi to 7800 pricate, i zasto ste sigurni da ce je uopce bit? Možda izbace 7950xt pa 7950xtx?

U raster snazi kolko sam vidio 7900xt pisa po 4070ti,al nebitno . Meni su smece obje grafe . 4070ti zbog 12gb sRAMa,a 7900xt zbog power drava.. Al mi dopizdilo bit bez gpu pa ubo onu koja ce bit dugovjecnija .
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
 Možda izbace 7950xt pa 7950xtx?

 Imamo je več od 2012 god 

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-hd-7950/

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 0:27 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...

Ja ne znam o kojoj vi to 7800 pricate, i zasto ste sigurni da ce je uopce bit? Možda izbace 7950xt pa 7950xtx?

 Ima je vidi kako se šepuri:

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Onda moj grijeh..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Jutro momci. Dvoumim se izmedju dvije polovne 6700XT u rangu 350-380 eura, a izmedju njih se dvoumim i da li da jednostavno sacekam neku 6650XT oko 200-250 eura, posto ne mislim jos neko vrijeme mijenjati 2560x1080 75Hz monitor. Posto ne stane u votepoll, Asrock je iz Linksa, a Sapphire je iz ADM ducana. Za prvi relativno znam kakvi su s jamstvima, ako se nedaj boze nesto dogodi, za drugi ne znam. Glavna razlika je u starosti, Asrock od kolege s foruma je relativno nova, dok je Sapphire vec vozena 2g, ali mi se naravno vise svidja. Evo malo glasanja za buđenje:

 

7 Asrock PG 6700XT -1.7g jamstva
4 Sapph Nitro 6700XT -1g jamstva
0 cekaj neku 6650 XT ili 6600 XT
10 godina
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Jutro momci. Dvoumim se izmedju dvije polovne 6700XT u rangu 350-380 eura, a izmedju njih se dvoumim i da li da jednostavno sacekam neku 6650XT oko 200-250 eura, posto ne mislim jos neko vrijeme mijenjati 2560x1080 75Hz monitor. Posto ne stane u votepoll, Asrock je iz Linksa, a Sapphire je iz ADM ducana. Za prvi relativno znam kakvi su s jamstvima, ako se nedaj boze nesto dogodi, za drugi ne znam. Glavna razlika je u starosti, Asrock od kolege s foruma je relativno nova, dok je Sapphire vec vozena 2g, ali mi se naravno vise svidja. Evo malo glasanja za buđenje:

 

Preskupo je to za polovno po meni, vani u Mindfactoriju imas Pulse RX 6750XT za 410€...

15 godina
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Jutro momci. Dvoumim se izmedju dvije polovne 6700XT u rangu 350-380 eura, a izmedju njih se dvoumim i da li da jednostavno sacekam neku 6650XT oko 200-250 eura, posto ne mislim jos neko vrijeme mijenjati 2560x1080 75Hz monitor. Posto ne stane u votepoll, Asrock je iz Linksa, a Sapphire je iz ADM ducana. Za prvi relativno znam kakvi su s jamstvima, ako se nedaj boze nesto dogodi, za drugi ne znam. Glavna razlika je u starosti, Asrock od kolege s foruma je relativno nova, dok je Sapphire vec vozena 2g, ali mi se naravno vise svidja. Evo malo glasanja za buđenje:

 

 Asrokica je najbrža out of box od svih 6700xt. Stoga malo bućnija hladnija od nitra ali isto dobra. Undervoltaš je i onda dobiješ još bolji stroj.

 

https://www.techpowerup.com/review/asrock-radeon-rx-6700-xt-phantom-gaming-d/

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 10:30 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Navi

hahhaajaads 

6750XT ili 6700XT mi je oboje overkill ustvari, ali bi inace uzeo prije termalno efikasniju 6700XT, osim ako nije top model 6750XT i prije Asus Dual nego Pulse, sto se tice 2x vent. Sada kada Amazon dostavlja bi prije uzeo hardver od tamo, makar evo sad bas iz fore sve stavio u kosaricu i na neku foru odbija "slati" produljeno jamstvo za random 6700XT u HR, kao da je to nesto sto se salje lol.

 

dery 

Thx. Da ostanem neutralan cu se javiti kad se razrijesi situacija :)

15 godina
offline
AMD Navi

Planiram ubost 7900XTX, ali čitam po netu da je dosta ljudi imalo problem da im se ruše igre. Večinom referentni modeli, ali mogu se naci i drugi. Istina jest da su to vise manje postovi od pocetka godine, ali evo kolega s foruma prijavio isti problem prije par dana (7900xtx pulsica).

Ovo je jos uvijek problem ili izolrani slucaj? :P

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
eo ha ubo svoju 7900xt pulse i sranja .
đal furmark score,rdr2 bench 1440p ultra 72 fps .. Na kraju sad neam slike na monitoru..
weeheee
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Daj fresh Win i driver. Nooo

fade to gray
15 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
eo ha ubo svoju 7900xt pulse i sranja .
đal furmark score,rdr2 bench 1440p ultra 72 fps .. Na kraju sad neam slike na monitoru..
weeheee

 Rekoh ti bježi od ove serije, govnad samo takva amd uvalio muda pod bubrege. Rang rx7800 podvalit kao rx7900 laž koju ni nevidija nezna uradit.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 21:19 (dery).
16 godina
offline
AMD Navi

Ja bi sam sebe zadavio da imam bilo sto od smeca sto proizvodi AMD!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
eo ha ubo svoju 7900xt pulse i sranja .
đal furmark score,rdr2 bench 1440p ultra 72 fps .. Na kraju sad neam slike na monitoru..
weeheee

 Ajde bit ce sve ok 3 očenaša i zdravomarije sretno!

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Rekoh ti bježi od ove serije, govnad samo takva amd uvalio muda pod bubrege. Rang rx7800 podvalit kao rx7900 laž koju ni nevidija nezna uradit.

 Pa imao je na par strana objasnjenja zasto je 4070ti bolja kupnja, reklo mu se i za probleme koje ima rdna 3 i sve pojasnilo i opet je isao po svome. Upravo zbog takve nekolicine neupucenih i male baze fanboja AMD jos i postoji na GPU desktop trzistu, a ljudi nikako da nauce na greškama i tradiciji da AMD sredi stvari tek nakon 2 godine kad vec lansira novu seriju, a redovno izbacuju BETA proizvode koje onda cekaju da publika i recenzenti prokažu i naprave dijagnoze kao Der8auer i Gamers Nexus pa da znaju od kuda poceti sređivati stvari.

 

Kao da nema vec pun kufer tema di ljudi imaju probleme na AMD sistemima na forumu...

 

Apsolutna cinjenica je da sve kaj su izbacili ove godine je bilo promasaj i.imalo neki gaf:

 

1. Koma cijene zen 4 serije i potpuni kolaps u prodaji

2. Drasticno rušenje cijena krajem godine i uvođenje non x modela (danas su cijene 40% manje u odnosu na cijene prosle godine)

3. Kupci zen 4 procesora iz prosle godine danas nemogu dobiti ni pola od toga sta su ih platili

4. Izlazak rdna 3 sa mnostvom problema od potrosnje, nesređenih drajvera do problema sa vapor chamber na MBA modelima

5. Izlazak zen 4 X3D modela i problemi sa windows schedulerom, rezultat lose gaming iskustvo

6. RDNA 2 nije dobila nove drajvere vise od 2 mjeseca zbog krpanja nove serije

7. Obecavani konkurent za Frame Generator jos nije ni blizu lansiranja

 

Eto sad nek uziva u tih 5% vecih raw performansi na papiru i vecoj sabirnici i vise vrama od kojih nebude vidio razliku na 1440p vs 4070ti iduce 2 godine dok ne dođe nova serija a dotle nek se bori sa troubleshot-evima i ostalim AMD featurima koji dolaze u paketu.

14 godina
offline
AMD Navi

Ne valja biti beta tester i još to skupo plaćati.

 

Najavili su spuštanje cijena, treba pričekati plus u međuvremenu srede porađajne muke. win-win

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Negdje vidjeh da se rx7600 na amazon prodao samo jedan komad

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice