AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.643.529
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD Navi

Ako ti tako kažeš. Meni je to i dalje pretopli komp za ljetno gejmanje, uz klimu i komp u 20m kvadratnih sobe. Osjetim dobro i trenutnmi koji je 300W topline.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Ako ti tako kažeš. Meni je to i dalje pretopli komp za ljetno gejmanje, uz klimu i komp u 20m kvadratnih sobe. Osjetim dobro i trenutnmi koji je 300W topline.

 Dok klima radi nema problema, ali treba imati setup koji moze izdrzati i bez klime (sa vecom bukom naravno, ali bez gasenja/throtlanja). Jer npr. klima mi ne radi u jedan u noci bas... ali komp da :-D

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 10:58 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Ja cijelo vrijeme pričam o zagrijavanju prostora, ne da li će komp izdržati bez throtanja. Nije upitno hllađenje grafičke kartice, nego je upitno koliko takva kartica izbaci topline u sobu. Meni je to previše TDP-a.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Ja cijelo vrijeme pričam o zagrijavanju prostora, ne da li će komp izdržati bez throtanja. Nije upitno hllađenje grafičke kartice, nego je upitno koliko takva kartica izbaci topline u sobu. Meni je to previše TDP-a.

 A ja ti kazem da oba setupa izdrze napregnuta i u toploj prostoriji bez klime po ljeti. Naravno da jace konfe bacaju van gro topline, fiziku ne budes zeznuo, sve iole jace kartice bacaju solidno topline, nebitno koliko neka kompanija drobi o "svojem" TDP-u.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Ne pričam da li će izdržati stroj, nego koliko je meni to ugodno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Ne pričam da li će izdržati stroj, nego koliko je meni to ugodno.

 Kuzim ja tebe ;-) ali ne mozes glavom kroz zid. Sjednes lijepo samo u boxama i mices samo miš-ruku, hahahaha, hebat ga... privatna sauna.

 

Ali s druge strane, kada nije igranje, grafa zaustavi ventove, a ovi na kucistu su na cca 300/400 okr., znaci prakticki necujno i "hladno"...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 11:36 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
E pa ja to ne želim, jer kad se igram, igram se satima. Što manji TDP uz što bolje perforamnse uz gledanje na cijenu uloženo dobiveno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
E pa ja to ne želim, jer kad se igram, igram se satima. Što manji TDP uz što bolje perforamnse uz gledanje na cijenu uloženo dobiveno.

 Ako je bas tako "saftna" situacija u sobi, jedino klima pomaze. Ja sam u potkrovlju pa to vrlo dobro znam, dok nisam stavio bas u tu sobu, nista nije pomagalo dovoljno po ljeti (propuh, klima iz druge sobe itd.). Tu mislim na sebe, ne na komp...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 11:42 (Mad Ant).
14 godina
offline
AMD Navi

Imam klimu i hladi dobro ali hladi još bolje i jeftinije ako u sobi nije upaljena peč.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 11:41 (forumaš).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Imam klimu i hladi dobro ali hladi još bolje i jeftinije ako u sobi nije upaljena peč.

 Kako ide situacija sa novim generacijama i TDP-om (khm 4090) bit ce samo gore...

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Mad Ant kaže...
forumaš kaže...

Imam klimu i hladi dobro ali hladi još bolje i jeftinije ako u sobi nije upaljena peč.

 Kako ide situacija sa novim generacijama i TDP-om (khm 4090) bit ce samo gore...

 4090 je drlog od kartice.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Imam klimu i hladi dobro ali hladi još bolje i jeftinije ako u sobi nije upaljena peč.

Zato po zimi ništa ne moraš paliti, grije cijeli stan, kuću - šta god imaš

 

Moraš gledati i drugu stranu.

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Imam klimu i hladi dobro ali hladi još bolje i jeftinije ako u sobi nije upaljena peč.

 300w iz kompa mi je najmanji problem po ljeti

14 godina
offline
AMD Navi

Evo jučer igrao Wolcen Lords of Mayhem (očito manje zahtjevna igra) oko sat i pol (sve postavke na max) i uopće se nisu upalili ventilatori na XFX RX 6950XT. Totalna tišina. Predobro.

Moj PC  
6 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: AMD Navi
MasterOfDisaster kaže...

Evo jučer igrao Wolcen Lords of Mayhem (očito manje zahtjevna igra) oko sat i pol (sve postavke na max) i uopće se nisu upalili ventilatori na XFX RX 6950XT. Totalna tišina. Predobro.

 RX 6950 XT mi je bila san i velika želja za kupit i zamjenit rx 6800 xt. Al reko - pričekat ću seriju 7000 pa kupit ipak veće performanse i kao neće bit skupe. Kad ono, sve propadne u vodu zbog cijene i onda volje.

 

I baš mi drago da ju je netko kupio i još fina izvješća o njoj piše. Ajd uživaj malo i za mene.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo jučer igrao Wolcen Lords of Mayhem (očito manje zahtjevna igra) oko sat i pol (sve postavke na max) i uopće se nisu upalili ventilatori na XFX RX 6950XT. Totalna tišina. Predobro.

 RX 6950 XT mi je bila san i velika želja za kupit i zamjenit rx 6800 xt. Al reko - pričekat ću seriju 7000 pa kupit ipak veće performanse i kao neće bit skupe. Kad ono, sve propadne u vodu zbog cijene i onda volje.

 

I baš mi drago da ju je netko kupio i još fina izvješća o njoj piše. Ajd uživaj malo i za mene.

Ma ja sam se prvo dvoumio da li da uzmem RX 6800XT koja je bila 5.150kn ili RX 6950XT (sve od XFX-a, jer mi se sviđa dizajn) za 6.000 kn i onda sam ipak prevagnuo da uzmem ipak RX 6950XT, ipak je to za duži period sasvim solidna solucija, pogotovo za moju 1440p rezu, a gledano može se na njoj i 4K pristojno igrati.

Za sada XFX RX 6950XT je za mene puni pogodak, grafa je tiha i moćna, a plus ima vizualno lijepi LED logo i to je to.

7 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Ne pričam da li će izdržati stroj, nego koliko je meni to ugodno.

Ako si u sjeverozapadnoj Hrvatskoj, ovo ljeto će ti grijanje grafe sasvim dobro doći 

Nekak mi se čini da ovo ljeto bude možda ukupno tjedan dana prek 30, ostatak ljeta ispod 25...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2023 9:46 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Danas uplacena saphire pulse 7900xt i tako mi bog pomogao . Nadam se da ce bit hladnija od 3080ti fe.. I bez coil whinea..
R33mba#2892
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Navi

Sapphire je po meni uvijek bio najbolji u smisli hlađenja grafa, i tihog rada. Kad uzimam AMD, moj izbor je uvijek Sapphire. Uživaj u novoj grafi i lijepo se naigraj ....

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2023 23:07 (Taraba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
Danas uplacena saphire pulse 7900xt i tako mi bog pomogao . Nadam se da ce bit hladnija od 3080ti fe.. I bez coil whinea..

 Jeste hladnija za 10C i tiša za za 11db iako je pulse najtoplija ali među najtišima od rx 7900xt modela.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Referentne (amd fe type) modele nisam htio i prvobitni izbor mi je bio xfx al sam cito buyers reviewe na mindfactoryu i cini mi da se je hit il miss s njihovim grafama sto se tice zagrijavanja i hot spota,pogotovo sto se u par slucajeva problem javio nakon mjesec dana tek, slicno sam povato i na nekom forumu/redditu ( oni ocito naprave dobru svaku drugu generaciju grafi jer sam imo njihovu 5700/ problem s hot spotom , te njihovu 6800 super hladna i dobra grafa) , te sam kao drugi najjeftiniji izbor ipak odlucio za saphire pulse iako i ona zna bit miss,al kolko vidim u puno manjem postotku nego xfx.. Nadam se da ce mi rdr2 radit bez greske jer se s 6800 rusio pa sam ju zato i prodo ..

@dery mislim da na amd vram bas nejde na 104c..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2023 9:22 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...

@dery mislim da na amd vram bas nejde na 104c..

 Dobro su oni na ovoj seriji odradili hladnjak.Nakon te nevidija puhalice ovu nečeš znat da je u kompu.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Taraba kaže...

Sapphire je po meni uvijek bio najbolji u smisli hlađenja grafa, i tihog rada. Kad uzimam AMD, moj izbor je uvijek Sapphire. Uživaj u novoj grafi i lijepo se naigraj ....

 

 Nažalost nije svaka verzija niti jednog proizvođača ista, tj. jedan verzija može biti tih i hladan, a druga bučna i/ili toplija, svako malo nešto zaj**u.

 

Imao sam Sapphire R9 280x, te isti model po nazivu HD6950 jedna od njih je bila tiha i hladna, a druga bučna, jer su izbacili jednu cijev, a naziv ostao isti.

 

Doslovno treba pratit stanje na tržištu, koja je kakva u performansama, buci, zagrijavanju.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
T-bone's kaže...
Taraba kaže...

Sapphire je po meni uvijek bio najbolji u smisli hlađenja grafa, i tihog rada. Kad uzimam AMD, moj izbor je uvijek Sapphire. Uživaj u novoj grafi i lijepo se naigraj ....

 

 Nažalost nije svaka verzija niti jednog proizvođača ista, tj. jedan verzija može biti tih i hladan, a druga bučna i/ili toplija, svako malo nešto zaj**u.

 

Imao sam Sapphire R9 280x, te isti model po nazivu HD6950 jedna od njih je bila tiha i hladna, a druga bučna, jer su izbacili jednu cijev, a naziv ostao isti.

 

Doslovno treba pratit stanje na tržištu, koja je kakva u performansama, buci, zagrijavanju.

True. Ja sam prije osjetio razliku izmedju 580 Nitro i Nitro special edition u tisini ventilatora. RPM krivulje su bile iste/slicne tako da je special edition valjda imala nesto bolje hladjenje. Najbolje je pogledati kakvu recenziju ili barem slike otvorene grafe prije kupnje. Ono sto se meni svidja je da su zadnjih par god svi proizvodjaci dali paznje dizajnu ventilatora grafi, barem kod jacih modela.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Dery vjeruj mi..Jedini razlog prodaje 3080ti je bila kolicina topline koju je bacala van..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Evo, očito je moja RX 6950XT brža od RTX 4070TI 

 

LINK

 

Barem u jednom bench-u.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 17:13 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Boris ima intelov slabašni proc i tako to.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Boris ima intelov slabašni proc i tako to.

A ja imam zvijer od Ryzen 5 5600.

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Nego šta.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Boris ima intelov slabašni proc i tako to.

Ma ne on, picajzala ima najslabiji proc, a najjacu grafu!

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice