AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.642.903
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...

Dobro je sto pripremaju citavu lepezu ponude od low end do top end modela.

 Jel kupuješ ?

Pa znas da sam ja narucio TUF 3080,ali konkurencija je apsolutno potrebna.

Cini se da napokon nakon par generacija AMD opet ima punu kontrolu smijera svog GPU sektora.

15 godina
offline
AMD Navi

Malo podgrugljivo pišete neki na temu BigNavi kartica, releasea, performansi, referentnih, svašta nešto.

Ja bih rekao da definitivno želim da vam ga AMD metne sa stvarno uvjerljivom karticom po pristojnoj cijeni, na žalost, objektivno, dobar dio toga što pišete ste u pravu - neće bit jače i puno manje trošit, neće imat uvjerljiv RT, neće imat DLSS, pitanje koliko jače mogu bit, a ujdeno i jeftinije...

No ne znam čemu taj podrugljiv ton jeran... kao da vas neke smeta ili plači ideja da AMD ima konačno nešto za ponudit?

 

Stvar je u tome da dobar AMD znači bolju nvidiu... činjenica da su izdali 3080 snage kakvu ima, po cijeni kakva je stavljena, znači da znaju da bi im ga AMD metnul drugačije i da drugo nisu mogli... Dakle već sad imate prednost od glasina o AMD-u... sad samo pitanje što AMD na releaseu stvarno može ponudit. A to ćemo znat za koji dan.

 

Ja ne bih sprdao kartice dok ih ne vidim. A ni onda. 5700XT je bila izvrsna kartica kome je radila normalno u vremenu kad je bilo 5 igri sa RT... a oni koji su mjest nje kupili 2060 ili 2080 i super varijante, također nisu od RT imali koristi, osim za pokazati kratko i onda ugasiit.

Pitanje od sad na dalje što će i kako...

 

Al da, nVidiji ne treba ne znam što, dovoljan je jedan CyberPunk koji će puno bolje raditi na nvidiji radi RT i DLSS... Pa ono, skidam kapu, i 3080 je zjer za tu igru.

Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Kampiramo ispred svih dućana.

 

Ovako nek bude lijepo za vidit:

Slazem se,full ponuda sa high end modelima.

Bas me zanima kakav ce bit max boost na nekom top end modelu sa 3x slot dizajnom i visim power limitom,nebih se zacudio da takvo nesto ide do 2500mhz ako referentna ide na iznad 2300mhz.

15 godina
offline
AMD Navi

Šta mislite jel bi ova rx6800 mogla biti ko 5700xt

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Šta mislite jel bi ova rx6800 mogla biti ko 5700xt

Vjerojatno ne, ali da će 6700 biti u rangu 5700xt s nešto više rama, to bi moglo biti :)

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Vjerovatno 6700xt = 5700xt jer da je 6700=5700xt onda bi 6900xt mogo dosegnit do Rtx3090 ako ih tako rangiramo. 

kradem mine iz minskog polja
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

nadam se da ovaj put nece biti glupi da ponovo ostave vidljive Tj temperature.

Svaki put kad mi 5700xt ide na full load dodje do 70-71 stupanjeva, a Tj do 90-95. to im je valjda bio jedan od najglupljih poteza u gomili gluposti koje su radili godinama. muka mi dodje od tih temperatura... da ne spominjem da sam modao karticu i mijenjao padove na memoriji jer je Tj isao do 105 stupnjeva al to vec ide MSI na dusu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

nadam se da ovaj put nece biti glupi da ponovo ostave vidljive Tj temperature.

Svaki put kad mi 5700xt ide na full load dodje do 70-71 stupanjeva, a Tj do 90-95. to im je valjda bio jedan od najglupljih poteza u gomili gluposti koje su radili godinama. muka mi dodje od tih temperatura... da ne spominjem da sam modao karticu i mijenjao padove na memoriji jer je Tj isao do 105 stupnjeva al to vec ide MSI na dusu.

Zbog čega te točno to brinulo? Pa tj temp može ići i do 120c... samo sakrij u monitoru ako te OCD smeta

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...

Dobro je sto pripremaju citavu lepezu ponude od low end do top end modela.

 Jel kupuješ ?

Pa znas da sam ja narucio TUF 3080,ali konkurencija je apsolutno potrebna.

Cini se da napokon nakon par generacija AMD opet ima punu kontrolu smijera svog GPU sektora.

 Znam, zezam te malo. 

 

Al, bude ti NAVI prije TUFice na lageru.

 

Ja gledam da kupim što god bude prvo dostupno.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
jovial kaže...

nadam se da ovaj put nece biti glupi da ponovo ostave vidljive Tj temperature.

Svaki put kad mi 5700xt ide na full load dodje do 70-71 stupanjeva, a Tj do 90-95. to im je valjda bio jedan od najglupljih poteza u gomili gluposti koje su radili godinama. muka mi dodje od tih temperatura... da ne spominjem da sam modao karticu i mijenjao padove na memoriji jer je Tj isao do 105 stupnjeva al to vec ide MSI na dusu.

Zbog čega te točno to brinulo? Pa tj temp može ići i do 120c... samo sakrij u monitoru ako te OCD smeta

 totalno iracionalno, znam. uzasno mi je islo na zivce al nisam si mogo pomoc jednom kad sam vidio... vjerojatno ima neki medicinski izraz za to... mozda hardware hipohondrija  

 

EDIT: haha sad sam skuzio da si me vec dijagnosticirao sa OCD-om 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 11:38 (jovial).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Malo podgrugljivo pišete neki na temu BigNavi kartica, releasea, performansi, referentnih, svašta nešto.

Ja bih rekao da definitivno želim da vam ga AMD metne sa stvarno uvjerljivom karticom po pristojnoj cijeni, na žalost, objektivno, dobar dio toga što pišete ste u pravu - neće bit jače i puno manje trošit, neće imat uvjerljiv RT, neće imat DLSS, pitanje koliko jače mogu bit, a ujdeno i jeftinije...

No ne znam čemu taj podrugljiv ton jeran... kao da vas neke smeta ili plači ideja da AMD ima konačno nešto za ponudit?

 

Stvar je u tome da dobar AMD znači bolju nvidiu... činjenica da su izdali 3080 snage kakvu ima, po cijeni kakva je stavljena, znači da znaju da bi im ga AMD metnul drugačije i da drugo nisu mogli... Dakle već sad imate prednost od glasina o AMD-u... sad samo pitanje što AMD na releaseu stvarno može ponudit. A to ćemo znat za koji dan.

 

Ja ne bih sprdao kartice dok ih ne vidim. A ni onda. 5700XT je bila izvrsna kartica kome je radila normalno u vremenu kad je bilo 5 igri sa RT... a oni koji su mjest nje kupili 2060 ili 2080 i super varijante, također nisu od RT imali koristi, osim za pokazati kratko i onda ugasiit.

Pitanje od sad na dalje što će i kako...

 

Al da, nVidiji ne treba ne znam što, dovoljan je jedan CyberPunk koji će puno bolje raditi na nvidiji radi RT i DLSS... Pa ono, skidam kapu, i 3080 je zjer za tu igru.

Mislim da većina nas samo trola, iskreno - čisto da vratimo na isti način kao što je radila (i još radi) AMD ekipa u nVidia temi . Osobno nemam ništa protiv AMD-a, dapače, imam njihove procesore u dosta računala na poslu, te u jednom doma. Kupovao sam njihove grafičke kartice uvijek iz znatiželje (na zadnje Red Devil 5700XT), no nisam s njima nikada pronašao sreću da bi ih zadržao više od tjedan/dva, nažalost.

 

Kud sreće da nekada iznenade, ali ja ću radije biti suzdržan do izlaska.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
AMD Navi

Ma ne mislim samo na tebe.

 

Ja sam bio uvjeren da kupujem Big Navi, onda da kupujem 3080, sad, budući nema nijedne, a bit će skoro obje, čekam vidjet dal išta il ništa (možda nijedne neće biti skoro, a ne dam lijevi bubreg za njih). Iskreno svejedno mi je.

 

Al ono... pišemo, a ne znamo. nVidia nije što je najavljivala bit, ko kaže da će AMD bit kod 3rd party reviewera.

 

Sve to nebitno dok ne dođu doma ko tebi tvoja 3080, pa možeš uživat i sprdat se sa onima koji ne mogu

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Kome se i zašto opravdavaš? Gadi, poseri sve ko ti šta može imaš i pravo. Sve neki papar lančovi.Nek naprave pošteno milijune kartica, napuni police, onda objavi evo vam novi gpu.Tako se to radi ako si pošten, plus spusti stare modele upola cijene, tek onda su zaslužili hvalu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 12:02 (dery).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Kome se i zašto opravdavaš? Gadi, poseri sve ko ti šta može imaš i pravo. Sve neki papar lančovi.Nek naprave pošteno milijune kartica, napuni police, onda objavi evo vam novi gpu.Tako se to radi ako si pošten, plus spusti stare modele upola cijene, tek onda su zaslužili hvalu.

 gledam malo 2080ti na ebayu se prodaju za 400 eura - for parts!!!

15 godina
offline
AMD Navi

E, živimo u kapitalizmu, dakle to apsolutno ne vjerujem da će se dešavati.

Tržište odlučuju sa jedne strane proizvođači koji unutar neke cijene mogu ili im se ne isplati nešto proizvest, a sa druge strane kupci koji ili to plate ili ne.

 

Trenutno ima više nego dovoljno, očigledno, onih koji platit mogu i cijene rastu novome, a starome ne padaju ili ne tempom koji bi mi to htjeli.

 

Ja sam siguran da nema ništa loše u tome da sa igrama i tehnologijom doma živiš 2 godine iz releasea, pa kupiš 3080 kad bu izlazila 5080 i onda igraš u 2022. recimo CyberPunk 2077. , ali realnost je da bi ga svi htjeli igrati na release date, kad smo svjesni da će imat najviše bugova, i da ga je po pitanju hardvera najskuplje igrat za maksimalno iskustvo - a opet to nas ne sprečava.

 

Sukladno tome i mi pristajemo kupovati precijenjen hardver u trenutku releasea, dapače, kupit ga i po skupljoj cijeni samo da ga imamo na releaseu jedne od najiščekivaniji igara godine, pravdamo to sebi na raznorazne načine, ali bottom line is, nismo kruha gladni, ii može nam se, uglavnom.

 

Oni koji na žalost ne mogu, igraju kako mogu... ili ne igraju, al sve je to legitimno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Najbolje da ću dat 8000kn za grafičku da odigram Cyberpunk na full detaljima, sve će to radit fino na 1660S i njoj sličnim karticama.
 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

E, živimo u kapitalizmu, dakle to apsolutno ne vjerujem da će se dešavati.

Tržište odlučuju sa jedne strane proizvođači koji unutar neke cijene mogu ili im se ne isplati nešto proizvest, a sa druge strane kupci koji ili to plate ili ne.

 

Trenutno ima više nego dovoljno, očigledno, onih koji platit mogu i cijene rastu novome, a starome ne padaju ili ne tempom koji bi mi to htjeli.

 

Ja sam siguran da nema ništa loše u tome da sa igrama i tehnologijom doma živiš 2 godine iz releasea, pa kupiš 3080 kad bu izlazila 5080 i onda igraš u 2022. recimo CyberPunk 2077. , ali realnost je da bi ga svi htjeli igrati na release date, kad smo svjesni da će imat najviše bugova, i da ga je po pitanju hardvera najskuplje igrat za maksimalno iskustvo - a opet to nas ne sprečava.

 

Sukladno tome i mi pristajemo kupovati precijenjen hardver u trenutku releasea, dapače, kupit ga i po skupljoj cijeni samo da ga imamo na releaseu jedne od najiščekivaniji igara godine, pravdamo to sebi na raznorazne načine, ali bottom line is, nismo kruha gladni, ii može nam se, uglavnom.

 

Oni koji na žalost ne mogu, igraju kako mogu... ili ne igraju, al sve je to legitimno.

 kakav crni kapitalizam, kakva ebena konkurencija? pa samo dvije firme na planeti rade graficke kartice o kakvoj konkurenciji pricamo?

 

slazem se da nikome ne bi nista falilo u zivotu (ok, mozda koji FPS) da nije cuo za nove kartice i da jednostavno i dalje koristi komp koji ima kuci. ko moze i zeli, neka placa ebiga. samo, di je taj lager majkumu!!!

15 godina
offline
AMD Navi

Ako ne možeš zadovoljit tržište a kažeš evo vam novo, pišam im se u čašu gdje drže zubalo. Nek sam im reko eto. Kad bi svi ovako razmišljali ne bi oni nas muljali i prodavali grafe po cijeni ko polovno auto. Ebo te pas običan komad plastike koji nakon par god nije za ništa nego za otpad.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 12:49 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ako ne možeš zadovoljit tržište a kažeš evo vam novo, pišam im se u čašu gdje drže zubalo. Nek sam im reko eto im. Kad bi svi ovako razmišljali ne bi oni nas muljali i prodavali grafe po cijeni ko polovno auto. Ebo te pas običan komad plastike koji nakon par god nije za ništa nego za otpad.

 ja im se jos i poserem u carapu!

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 12:50 (jovial).
15 godina
offline
AMD Navi

Nek smo im rekli. Ima jeftinih grafa i low postavki fala bogu. Oni nek troše zaradu jampera i navija na transvestite po tajlandu, to vole kako kažu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 12:58 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ako ne možeš zadovoljit tržište a kažeš evo vam novo, pišam im se u čašu gdje drže zubalo. Nek sam im reko eto. Kad bi svi ovako razmišljali ne bi oni nas muljali i prodavali grafe po cijeni ko polovno auto. Ebo te pas običan komad plastike koji nakon par god nije za ništa nego za otpad.

 kava je frknula po monitoru.. :)

 

OT: Nema igara koje bi me natjerale na novu grafičku, igram jedino warzone aktivno i diablo 3.

Nabrijavao sam se na cyberpunk al mislim da će trenutna grafa vozit to u pristojnom FPSu i nema smisla bacat 5+ kilokuna na raytracing ili šta će već amd ponuditi na svojim grafama + odgovor na dlss

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Kampiramo ispred svih dućana.

 

Ovako nek bude lijepo za vidit:

 Inače je jako teško stavit link na autore tablice.

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6900xt-to-feature-navi-21-xtx-gpu-with-80-cus

 

Kaj se tiče zadnjeg RX 6700 modela, to je vjerojatno 36CU kao PS5 verzija+8GB memorije.

 

Sve ovisi kolko ga misle nagazit dakle kao PS5, ili eto ipak vrlo niska potrošnja sa GPU frekvencijom ne više od 2ghz.

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
offline
AMD Navi

Odakle informacija da AMD uopće ima odgovor na DLSS?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
amagi kaže...

Odakle informacija da AMD uopće ima odgovor na DLSS?

Sa BUG foruma,tocnije iz ove teme a jos tocnije...par postova iznad.

Znaci legit da ne moze bit veci.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
amagi kaže...

Odakle informacija da AMD uopće ima odgovor na DLSS?

 Zato sto vec mjesecima od pouzdanih izvora je curilo klok speed, broj jezgri, doslovno sve sto se sada potvrdjuje jet AIB-ovci su dobili kartice.

Isto tako se suskalo ali nije eto 100% siguran software stack od AMD-a ali bilo je price da AMD ima neku kombinaciju upscale-anja+ RIS.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
amagi kaže...

Odakle informacija da AMD uopće ima odgovor na DLSS?

Sa BUG foruma,tocnije iz ove teme a jos tocnije...par postova iznad.

Znaci legit da ne moze bit veci.

 imas ti pravo. ja uopce ne vjerujem da ce amd izbacit ikakvu karticu. odakle uopce informacije o tome? od amd-a? pa oni su izravno zainteresirani da sire takve glasine. dakle, dok god ne bude fizicki primjerak u mojoj ruci uopce ne vjerujem da postoji tamo neki rdna2.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
amagi kaže...

Odakle informacija da AMD uopće ima odgovor na DLSS?

 Zato sto vec mjesecima od pouzdanih izvora je curilo klok speed, broj jezgri, doslovno sve sto se sada potvrdjuje jet AIB-ovci su dobili kartice.

Isto tako se suskalo ali nije eto 100% siguran software stack od AMD-a ali bilo je price da AMD ima neku kombinaciju upscale-anja+ RIS.

 

To se mi ljubitelji hardwarea samo nadamo da AMD ima odgovor na dsll i da će RT sposobnosti biti barem na razini turinga; jer ako neće većina ozbiljnih "gejmera" će otić na nvidiu.

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Moram sada remizirati onu najavu navi-a za ljude koji to cekaju/odlucili cekati spram nvidie(da ima i takiv iznenadili bi ste se).

znaci krecemo: AMD je na prezentaciji pokazao 70+ CU gpu sto bi imalo smisla buducia 60-i nesto CU grafa konkurira 2080ti, ako apu os xbox-a sa 52 je na razini 2080 super...lagana matematika.

Znaci AMD ima asa u rukavu, ima top die od 80 CU-a koji je presavijao 3080 i na razini je 3090, postavlja se pitanje jedino sada a sta to kosta? Buduci da je AMD nabio vec leadership harac na procesorima, nemoze i na grafama jel nije ipak u leadershipu-nece dobiti u svakoj igri rtx3090. rx6700xt(3070 razina) 400-500$, rx 6800xt 600-700$(razina3080) i onda ono sto ce AMD pokazati na kraju je 6900xt koja se nadam da ce biti ispod 999 eura jel ce ipak izazavati u duel 3090 i mislim da je 800-900 eura realna i oke cijena.

AMD nece prezentirati 8k jel to nije mainstream niti ce biti u narednih 5 godina i jos sam dao kratko vrijeme jel sam dobar. 

Dlss dolazi kazem vam, neznam kako ce se zvati ali bit ce to neka naprednija verzija amd sharpeninga+upscaling i izgledat ce dobro- nece biti perf gaina kod nvidie jel ipak ova ima hardware za to i to je cheat, kasnije kad software nauce kako AI funkcionira bude i dlss osao u zaborav jel kosta a software samo truda.

Famozni Ray tracing je tu, da i kada ga uljucite nece biti na rezoluciji ko nvida ali ko to primjeti uopce, ni nvidia nemoze na max! bitno da reflektira kako bi mi se osusile oci- ono sto mogu 100% reci vrtiti ce se RT ON na AMD-u bolje nego na nvidiju, znaci ocekujte na AMD-u jedno 5% mozda i manje gubitka perf. Sto je i bolje po meni samo ukljucisi i picis za razliku od opet nvidijevog rijesenja.TDP ocekujte oko 50W manji od konkurencije po SKU-ima

Eto to bi bilo od mene, cim pohvatam nove leakov-e po netu budem postao ali nece se tu puno promijeniti osim cijene ili imena grafickih.

 

 

 

Ma ne bilo je bitno da se upropasti sav hajp/nada oko navi-a kako bih se odmah na pocetku ubio taj segmenat. Shvatit cu ljude da dodju i pljuju kad izadje i bude greska ili nezadovoljstva sa karticom, popljuvao sam i navi1 i ovu cu ako se do dogodi.

Ali bitno je da sam zelio sa vama forumskim prijateljima podijeliti par informacija kako ljudi koji zele nesto novo/jace da mnogu sacekati i navi i onda neka se odluce. Doslovno jedini forum gdje sam se nalazio i citao nesto da se ovako ismijala navi..jebe mi se za mene znam da sam idiot u svkaom pogledu ali isitna je bila odpocetka da nakon procesora,laptopa, AMD ce ganjati i gpu segment..evo ovo trece je upravo na redu buduci da su ovo dvoje vec izganjali. Necu ni spominjati sta se priprema za RDNA3 arhikteturu, bit ce da su divovi iz svemira mi rekli putem odasiljaca u guzici

Evo moj post od prije par tj gdje sam doslovno pogodio sve osim potrosnje nisam mislio da ce AMD ganjati bas 3090 tako jako. Jedino ovo zeleno se moze malo promijeniti a to da nebude nekog dlss-a ali RT ON nece se osjetiti gubitak perf, buduci jer je takva tehnikalija tj drugcije se odvija nego kod nvidi-e, kasnije ce AMD RT u navi3 prebaciti u cloud kako i najavljuju.

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 15:12 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
Evo moj post od prije par tj gdje sam doslovno pogodio sve osim potrosnje nisam mislio da ce AMD ganjati bas 3090 tako jako. Jedino ovo zeleno se moze malo promijeniti a to da nebude nekog dlss-a ali RT ON nece se osjetiti gubitak perf, buduci jer je takva tehnikalija tj drugcije se odvija nego kod nvidi-e, kasnije ce AMD RT u navi3 prebaciti u cloud kako i najavljuju.

 

It is always darkest just before the dawn.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
blackdevil kaže...
HCgamingCRO kaže...
amagi kaže...

Odakle informacija da AMD uopće ima odgovor na DLSS?

 Zato sto vec mjesecima od pouzdanih izvora je curilo klok speed, broj jezgri, doslovno sve sto se sada potvrdjuje jet AIB-ovci su dobili kartice.

Isto tako se suskalo ali nije eto 100% siguran software stack od AMD-a ali bilo je price da AMD ima neku kombinaciju upscale-anja+ RIS.

 

To se mi ljubitelji hardwarea samo nadamo da AMD ima odgovor na dsll i da će RT sposobnosti biti barem na razini turinga; jer ako neće većina ozbiljnih "gejmera" će otić na nvidiu.

 

 Dlss je super stvar...stvarno je, i buducnost je gejminga na visokim rezolucijama sa svim ukljucenim mogucim i buducim postavkama/tehnikalija tipa RT i pitaj Boga sta jos sve dolazi.

Ali trenutno znas, meni na 1440p i ako mi se da prenjeti komp u dnevnu za 4K taj dlss je nebitan, neka uzme covjek nvidiu sta sada radi toga, dere nvidija po tom polju AI-a u zadnje vrijeme neka im. ALi zasto npr nitko negovori o vovome: 

 sto ja osobno mislim je iskoristavanje AI-a trenutno...dok se nepojavi dan kada ce mozda tensor jezgre dati bolji AI  npc-ovima u igrama i takve neke price ako me razumijes. Meni je na 1440p bitna rasterizacija i Big Navi ce vjv ubiti 3080 na toj rezi- sto ima smisla radi veceg kloka a nvidia je ipak prenabijena kartica za tu rezu i zato neskalira dobro tek od 4K jer je to computing gpu, ne gaming. Cuda je sada majka i deda svakom kome je potrebna i preko nje u nekim aplikacijama nemas odgovora jbga..u igrama ipak sasvim druga prica

Iskreno bit ce mi draze da sada na release-u navi-a bude tsunami 3080 kartica po msrp-u cak samo kako bi ljudi osli na zelene da se nemoram muciti hocu li dobiti do sredine 11mj navi ili ne.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 15:28 (HCgamingCRO).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice