AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.643.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...

Gears 5 li-la sa rtx 3080

Samo što rtx 3080 još nema nijedan test sa novim ryzenom.

edit:ako bude jeftinija 50-100dolara gg AMD.

 Onako kako se i ocekivalo, prvo nezna se koja je, drugo rekao sam ako bude u 50 igara slabija 10-15% a u 50% jaca za 10-15% sto je vamo slucaj, mozemo zakljuciti da ce biti nvidia/amd  cherry naslova i po meni je tu win za AMD. jel trtenutno niktko nemoze niti nece vise nabaviti 3080 po msrp-u. A ako navi bude kako kazes 50-100 eura jeftinija i jos da bude stock-a kako msrp nebi morao toliko drasticno skakati, 16gb rama- 3080 10gb je pusiona ona svima kome netreba cuda.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 19:57 (HCgamingCRO).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
superJozo kaže...

Gears 5 li-la sa rtx 3080

Samo što rtx 3080 još nema nijedan test sa novim ryzenom.

edit:ako bude jeftinija 50-100dolara gg AMD.

 Onako kako se i ocekivalo, prvo nezna se koja je, drugo rekao sam ako bude u 50 igara slabija 10-15% a u 50% jaca za 10-15% sto je vamo slucaj, mozemo zakljuciti da ce biti nvidia/amd  cherry naslova i po meni je tu win za AMD. jel trtenutno niktko nemoze niti nece vise nabaviti 3080 po msrp-u. A ako navi bude kako kazes 50-100 eura jeftinija i jos da bude stock-a kako msrp nebi morao toliko drasticno skakati, 16gb rama- 3080 10 je pusiona ona svima kome netreba cuda.

 puno je tu jos "ako". ali bumo vidli ::D 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...
HCgamingCRO kaže...
superJozo kaže...

Gears 5 li-la sa rtx 3080

Samo što rtx 3080 još nema nijedan test sa novim ryzenom.

edit:ako bude jeftinija 50-100dolara gg AMD.

 Onako kako se i ocekivalo, prvo nezna se koja je, drugo rekao sam ako bude u 50 igara slabija 10-15% a u 50% jaca za 10-15% sto je vamo slucaj, mozemo zakljuciti da ce biti nvidia/amd  cherry naslova i po meni je tu win za AMD. jel trtenutno niktko nemoze niti nece vise nabaviti 3080 po msrp-u. A ako navi bude kako kazes 50-100 eura jeftinija i jos da bude stock-a kako msrp nebi morao toliko drasticno skakati, 16gb rama- 3080 10 je pusiona ona svima kome netreba cuda.

 puno je tu jos "ako". ali bumo vidli ::D 

 Ali sto je je AMD je sada obacio dosta predrassuda oko navi. moramo to priznati

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 19:58 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
AMD Navi

Pa u biti je samo pokazao da i oni imaju CPU + karticu koja vrti igre na 60+ na 4K . Ne znam što će im 5900X za demontracju na 4K, ali dobro, ima se, može se.

 

Ono što se pak desilo je da su uveli samo dodatnih pitanja, a to je koja je to kartica? Znamo da je sesrija 6000, odnosno "Big Navi", samo što to točno znaći, koja je to kartica, i je li ovo najbolje što mogu, ili prcaju nVidiu da si misle "dobro je, ovo nije strašno", a onda ispadne da je ovo 6800XT, a imaju jpš 6900 i 6900XT kako se pretpostavlja.

 

Ništa se ne zna, osim da je ovo hand pickano za prezu, a slabije od 3080 kako stvari stoje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Pa u biti je samo pokazao da i oni imaju CPU + karticu koja vrti igre na 60+ na 4K . Ne znam što će im 5900X za demontracju na 4K, ali dobro, ima se, može se.

 

Ono što se pak desilo je da su uveli samo dodatnih pitanja, a to je koja je to kartica? Znamo da je sesrija 6000, odnosno "Big Navi", samo što to točno znaći, koja je to kartica, i je li ovo najbolje što mogu, ili prcaju nVidiu da si misle "dobro je, ovo nije strašno", a onda ispadne da je ovo 6800XT, a imaju jpš 6900 i 6900XT kako se pretpostavlja.

 

Ništa se ne zna, osim da je ovo hand pickano za prezu, a slabije od 3080 kako stvari stoje.

 pa zato čekaj testove i sve ćeš znati 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Meni je nešto čudno kod onog Borderlands 3 benchmarka.

 

Vidio sam to na prezentaciji koju je Lisa držala, sad vidim i na ovom videu, te mi se čini da je to isti video.

 

Dakle kad se penje gore kod majmuna je bila scena kod Lise, i tu štekucka film, a štekucka i meni. Kad pogledam gore desno i gore lijevo na videu, nijednom nije pao ispod 60 fps. Ajde mogu reć da meni štekucka radi... bandwitha, zaheb na youbitou, al malo mi je indikativno što sam to prvo primjetio kad je Lisa iza leđa imala taj dio, još mi je prošlo kroz glavu kak su to sfušali, pa nisu mogli bolje snimit bench, a onda si mislim da mi se učinilo...

 

Jer vidi netko isto ili se meni pričinjava ili koji k?

 

EDIT: ma to mora biti do video qualitya, makar gledam na 1440p... ali nešto tu kod capturea nije uspjelo, mjestimice izgleda ko slide show, nije onako smoothe video, a MORA bit ako nije palo ispod 60

 Gledam na 4k monitoru +4k video, nista ne steka, video leti kao i benchmark iza nje.

15 godina
offline
AMD Navi

Onda je nešto kod prebacivanja na 1440p... gledam na toj rezi i nije tako bajno. Jest da je to komprimiran video, downscalan, ali nije savršeno, samo ne znam zašto. Treba vjerovat brojkama i vidjet u živo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
nixass kaže...

 Zovi to kak oces 😁

Ovo kaj je danas za Zen3, to je 28. za RDNA2

 zove se tako kako sam rekao, a razlog je ovo:

 

AMD Ryzen 5000 Series desktop processors announced today are expected to be available for purchase globally on November 5, 2020.

znači danas je bio 'launch' a kupit ćeš ga možda tek za mjesec dana - zato se to zove paperlaunch

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Jel ti znas uopce sta je paper launch? Kak moze biti paper launch kada launcha jos ni nema?

11 godina
offline
Re: AMD Navi
R4zOR229 kaže...

Jel ti znas uopce sta je paper launch? Kak moze biti paper launch kada launcha jos ni nema?

 jel ti čitaš današnje naslove?

 

AMD Launches AMD Ryzen 5000 Series Desktop Processors: The Fastest Gaming CPUs in the World

13 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
R4zOR229 kaže...

Jel ti znas uopce sta je paper launch? Kak moze biti paper launch kada launcha jos ni nema?

 jel ti čitaš današnje naslove?

 

AMD Launches AMD Ryzen 5000 Series Desktop Processors: The Fastest Gaming CPUs in the World

Znači Nvidia je imala 2 paper launcha? Prvi je bio 1.9. kad su najavili 3080 i prodaju od 17.9. A drugi baš 17.9. kad je bilo premalo kartica???

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...

Znači Nvidia je imala 2 paper launcha? Prvi je bio 1.9. kad su najavili 3080 i prodaju od 17.9. A drugi baš 17.9. kad je bilo premalo kartica???

 sad sam tek vidio 'definiciju' paperlauncha, mislio sam da je to kad naprave launch kao ovaj danas, a dostupnost će biti za dva tjedna, mjesec, dva ili koliko već

isprike na krivoj upotrebi pojma paperlaunch 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
nixass kaže...

 Zovi to kak oces 😁

Ovo kaj je danas za Zen3, to je 28. za RDNA2

 zove se tako kako sam rekao, a razlog je ovo:

 

AMD Ryzen 5000 Series desktop processors announced today are expected to be available for purchase globally on November 5, 2020.

znači danas je bio 'launch' a kupit ćeš ga možda tek za mjesec dana - zato se to zove paperlaunch

 Da je danas bio launch onda bi pisalo

 

AMD Ryzen 5000 series desktop processors launched today are expected..

 

A ne announced

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
nixass kaže...

 Da je danas bio launch onda bi pisalo

 

AMD Ryzen 5000 series desktop processors launched today are expected..

 

A ne announced

 već sam se posuo pepelom...

 

no, nije baš da sam jedini u nedoumici oko pojmova release, launch, paperlaunch... i to portali koji su po defoltu tech portali:

 

AMD Launches AMD Ryzen 5000 Series Desktop Processors: The Fastest Gaming CPUs in the World

 

How to watch AMD’s Zen 3 launch event

 

AMD launches new Ryzen 5000 series CPUs, based on Zen 3 architecture

 

itd.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 22:02 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Ma sve 5, ne čita mi se cijeli thread nego sam samo skočio na tvoj odg.

Vidio sam svakakvih naslova danas, jedno u naslovu, drugo u tekstu.. tipično :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
AMD Navi

Neka bude kao 3080 u rasterizacijskom scenariju za manje para i uzimam. Nisam još u potpunosti prodan za HW level RT, pogotovo kad vidim kako je Mafia Remake napravila vrhunske refleksije i osvjetljenja na softwareskom nivou

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
nixass kaže...

Ma sve 5, ne čita mi se cijeli thread nego sam samo skočio na tvoj odg.

Vidio sam svakakvih naslova danas, jedno u naslovu, drugo u tekstu.. tipično :D

 vidim i tamo u rajzen temi pola stranice 'školovanja' što je release, a što launch

s druge strane imaš ove naslove koje sam linkao, navodno tech portala i navodno novinara/urednika kojima je engleski nativni jezik

 

i onda se nas nekoliko ovdje proziva da nemamo pojma što je launch, a što release 

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
nixass kaže...

Ma sve 5, ne čita mi se cijeli thread nego sam samo skočio na tvoj odg.

Vidio sam svakakvih naslova danas, jedno u naslovu, drugo u tekstu.. tipično :D

 vidim i tamo u rajzen temi pola stranice 'školovanja' što je release, a što launch

s druge strane imaš ove naslove koje sam linkao, navodno tech portala i navodno novinara/urednika kojima je engleski nativni jezik

 

i onda se nas nekoliko ovdje proziva da nemamo pojma što je launch, a što release 

 

gledaj to s ove strane: vecina populacije ima prosjecne sposobnosti rasudjivanja. Posto se radi o vecini, lako im je na galamu preglasati ove pametnije kojima je iskustveno bolje da sjede i sute nego da trpe uvrede objasnjavajuci budalama. 

 

sta se tice paper launcha... ime ti govori sve. paper launch je kada proizvod pustis u prodaju (lansiras) samo na papiru. u stvarnosti, tog proizvoda nema na lageru. ovo sta je AMD imao je bila najava, a 5.11. je launch. ako 5.11. ne bude procesora za kupit, to ce bit paper launch. 

 

amper tehnicki nije paper launch posto su neki kartice ipak kupili. to naravno ne znaci da nisu grozno usrali motku.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

 

gledaj to s ove strane: vecina populacije ima prosjecne sposobnosti rasudjivanja. Posto se radi o vecini, lako im je na galamu preglasati ove pametnije kojima je iskustveno bolje da sjede i sute nego da trpe uvrede objasnjavajuci budalama. 

 

sta se tice paper launcha... ime ti govori sve. paper launch je kada proizvod pustis u prodaju (lansiras) samo na papiru. u stvarnosti, tog proizvoda nema na lageru. ovo sta je AMD imao je bila najava, a 5.11. je launch. ako 5.11. ne bude procesora za kupit, to ce bit paper launch. 

 

amper tehnicki nije paper launch posto su neki kartice ipak kupili. to naravno ne znaci da nisu grozno usrali motku.

 kakve to veze ima s ovim što sam ja govorio - ajde de da sam jedini ja govorio o ovom eventu kao launchu, pa eto forumska budaletina koja se slabo služi engleskim ne kuži o čemu se radi

 

međutim, imaš hrpu tehno sajtova koji ovo nazivaju launchom (vidi gore tri linka, a imaš ih još), a ako je ovo launch, onda je to istovremeno po tvojoj definiciji paper launch jer proizvoda će na lageru biti tek za mjesec dana

 

da se ne natežemo, već sam rekao da sam krivo skužio pojam paperlauncha, no očito nije problem samo u meni i samo u krivom shvaćanju pojmova čije objašnjenje možeš naći tek u 'urban dictionary'

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
jovial kaže...

 

gledaj to s ove strane: vecina populacije ima prosjecne sposobnosti rasudjivanja. Posto se radi o vecini, lako im je na galamu preglasati ove pametnije kojima je iskustveno bolje da sjede i sute nego da trpe uvrede objasnjavajuci budalama. 

 

sta se tice paper launcha... ime ti govori sve. paper launch je kada proizvod pustis u prodaju (lansiras) samo na papiru. u stvarnosti, tog proizvoda nema na lageru. ovo sta je AMD imao je bila najava, a 5.11. je launch. ako 5.11. ne bude procesora za kupit, to ce bit paper launch. 

 

amper tehnicki nije paper launch posto su neki kartice ipak kupili. to naravno ne znaci da nisu grozno usrali motku.

 kakve to veze ima s ovim što sam ja govorio - ajde de da sam jedini ja govorio o ovom eventu kao launchu, pa eto forumska budaletina koja se slabo služi engleskim ne kuži o čemu se radi

 

međutim, imaš hrpu tehno sajtova koji ovo nazivaju launchom (vidi gore tri linka, a imaš ih još), a ako je ovo launch, onda je to istovremeno po tvojoj definiciji paper launch jer proizvoda će na lageru biti tek za mjesec dana

 

da se ne natežemo, već sam rekao da sam krivo skužio pojam paperlauncha, no očito nije problem samo u meni i samo u krivom shvaćanju pojmova čije objašnjenje možeš naći tek u 'urban dictionary'

 

 

 ili se ja lose izrazavam, ili ti imas problema sa razumijevanjem. dozvoljavam oba slucaja. 

 

u glavnom, amd je imao prezentaciju/najavu/launch za launch... di je najavljen launch za 5.11.

 

recimo to ovako:

kada ti zena zatrudni - najava

kada ti zena rodi - launch

ako nedaj boze pobaci - paper launch

 

to sta neki pisu bedastoce - jebiga, neupucena masa. za razliku od njih, ti imas benefit of doubt jer nisi native speaker 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 23:37 (jovial).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

to sta neki pisu bedastoce - jebiga, neupucena masa. za razliku od njih, ti imas benefit of doubt jer nisi native speaker 

 mda, neupućena masa iz portala poput techpowerupa i ostalih koji ovo zovu launchom 

 

vidim da si znalac, pa to sa trudnicom fino prevedi na engleski i pošalji svim tech portalima koji su napisali launch, da se 'neupućene mase' malo obrazuju 

možda tko i objavi zajebanciju, pošalje ti honorar pa nešto i zaradiš

 

 

 

 

8 godina
offline
AMD Navi

ovo je najava i nista drugo

 

nemrem vjerovat da se vodi rasprava oko ovog

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

recimo to ovako:

kada ti zena zatrudni - najava

kada ti zena rodi - launch

ako nedaj boze pobaci - paper launch

 Koji lik, svaka čast.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...
jovial kaže...

recimo to ovako:

kada ti zena zatrudni - najava

kada ti zena rodi - launch

ako nedaj boze pobaci - paper launch

 Koji lik, svaka ćas.

 Fixed it for you.

 

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Onak 100% je jasno bilo da Amd nece tako olako otkriti Performance top tier-a u zen prezentaciji. Slag dolazi na kraju kao i 5950x.

Cheeew cheeew ajmo polako svi na navi vlak, 28 ce biti sokantiji od danasjeg dana!!

Neznam smijem li reci da ce i 3090 biti izazvana u duel

https://mobile.twitter.com/videocardz/status/1314099938255605761

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 6:16 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

ovo je najava i nista drugo

 

nemrem vjerovat da se vodi rasprava oko ovog

 ma naravno da je najava, sve je krenulo od mojeg neznanja pojma paperlaunch

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Prema ovome je Navi ne znam koji model u +-10% sa RTX 3080 :
https://videocardz.com/newz/amd-teases-radeon-rx-6000-big-navi-4k-performance
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Samo da bude dostupan. Ne mogu više čekat jbte.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice