AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.642.680
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 AMD ćemo tek vidjeti šta su skuhali. Nvidia je izdala oko 35% bržu grafu nego do sada, ne duplo, to smo već utvrdili. RTX 3070 će biti li-la sa RTX 2080 Ti, neće biti jača. 3% vamo tamo nije ništa bitno.

Opet malo brkamo lončiće... 3080 nije za uspoređivati sa 2080Ti od koje je brža 35%, jer nisu isti cjenovni rang. 3080 se uspoređuje kao 50-70% upgrade naspram RTX 2080 s kojom dijeli cjenovni rang bez obzira na cip...

 

2080Ti dijeli price range sa 3090 i to je druga priča.

 

EDIT: Doduše najavljivana je kao 2x brža od 2080 (100%), a dobili smo u najboljem slučaju 70% bržu... kako god, opet veliki skok unutar cjenovnog razreda. Ne sjećam se da se RTX 2080 kad je izašao mogao kupiti ispod 7k kn također.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 14:12 (mrsmith).
15 godina
offline
AMD Navi

mrsmith  ali ne, krivo gledaš, nije bitna cijena ni kako si je nVidia to zamislia, niti ime kartice, niti... bitno je vuć vodu na svoj mlin, 3080 ima veći chip od 2080, u rangu onoga u 2080Ti, pa se stoga MORA sa 2080 Ti uspoređivati jer inače skok ispada preveliko, a i nikada u povijesti čovječanstva nije kartica istog imena slijedeće generacije imala veći chip od one prethodne sa istim imenom

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

mrsmith  ali ne, krivo gledaš, nije bitna cijena ni kako si je nVidia to zamislia, niti ime kartice, niti... bitno je vuć vodu na svoj mlin, 3080 ima veći chip od 2080, u rangu onoga u 2080Ti, pa se stoga MORA sa 2080 Ti uspoređivati jer inače skok ispada preveliko, a i nikada u povijesti čovječanstva nije kartica istog imena slijedeće generacije imala veći chip od one prethodne sa istim imenom

Realno, mogli su.. dati 3060Ti kao zamjenu za 2070S... 3070 kao zamjenu za 2080S i 3080 kao zamjenu za 2080Ti... svaka 20-30% jaca i nastaviti kao i do sada svake 2 godine. Isto tako su mogli sacuvati 3090 da bude budući 3080Ti...

 

Ali nisu.. dali su nam veci chip u manjem cjenovnom rangu zato jer mogu i zele pokopati AMD jos vise.

 

Umjesto da budemo sretni - mi seremo

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
AMD Navi

Ali seremo oko semantike.

 

Meni je svejedno jesu li 3080 izdali ko nasljednika 2080 ili 2080Ti. Stvar je u tome da za isto para dobiješ 70% jaču karticu.

 

I dodatna stvar je da se AMD sa time mora bakčit, bit tu negdje snagom i konkurentan cijenom. Sve ostalo je samo "bla bla bla" i nekome duševni mir jer ne mogu podnijet da je nVidia ovo uspjela, a trebao je AMD. Ima mojih postova kako sam razočaran da AMD nije izdao svoje na vrijeme, proljetos, i fino zaradio pokopavši 2080Ti. Ali nije... i šta sad? Kakve to ima veze samnom? Sjebali se sami, ili nisu, vidjet će se... ali nVidia ima stotine i tisuće kartica 3080 prodanih korisnicima, rade i funkcionalne su i nove dolaze, nije patka, nije izmišljeno i zaista su 60-70% jače od RTX 2080... neki su kupili i mimo skalpera po pristojnim cijenama... jel treba zaista žile rezat zbog toga i ubacit 100 ali u razgovor da se opravda AMD i umanji uspjeh nVidie?

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi
nixass kaže...

grafe su 28/10

 nisu, 28.10. je paperlaunch, grafe će biti 'negdje' u 11. mjesecu

sreća da će tada i nevidija baciti na tržište ovo što skuplja zadnjih mjesec dana, pa će konačno prestati kuknjava oko nestašice 

9 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Nvidia je jedino uspjela prevariti i obmanuti kupce lagavši o svemu a najviše o plasmanu kartica. Usrali se big navia pa požurili prodaju najmanje mjesec dana. I sad ekipica koja je u 6 ujutro udarala po mišu i dodijava(la) pozivima i mailovima dućanima kod nas i vani, kenjka o veličanstvenom uspjehu korporacije koja redovito piša po njima. Zbilja su uspjeli...sprdati kretene koji su im na tome još i zahvalni 

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Spitfire isto bi se moglo reć i za desetke tisuća kupaca 5700XT koji su kartice imali, ali su im se pregrijavale, crashale, bile bučne...

 

ko je tu u pravu?

 

Ko je manje u krivu?

 

nVidia je imala release, još nisam čuo nekoga da je dobio karticu i njome nije zadovoljan. Činjenica da su ljudi spremni dat i duplo para za nju ne govori loše o nvidiji već o profilu ljudi koji te kartice kupuju - da nema kupaca po toj cijeni, ne bi nitko po toj cijeni prodavao.

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Spitfire_zg kaže...

Nvidia je jedino uspjela prevariti i obmanuti kupce lagavši o svemu a najviše o plasmanu kartica. Usrali se big navia pa požurili prodaju najmanje mjesec dana. I sad ekipica koja je u 6 ujutro udarala po mišu i dodijava(la) pozivima i mailovima dućanima kod nas i vani, kenjka o veličanstvenom uspjehu korporacije koja redovito piša po njima. Zbilja su uspjeli...sprdati kretene koji su im na tome još i zahvalni 

 

 ozbiljno?

sjećaš li se možda ovoga

 

Radeon RX Vega 64 demand continues to exceed expectations. AMD is working closely with its partners to address this demand....We are working with our partners to restock all SKUs of Radeon RX Vega 64 including the standalone cards and Gamer Packs over the next few weeks, and you should expect quantities of Vega to start arriving in the coming days.

samo što se tada pravdalo kak to zapravo i nije gejmerska grafa pa nema veze što je nema, iako se mjesecima prije izlaska ložilo kako će konačno amd nagariti nevidiju, kad je nevidija bez hbm2 pušiona, kak ćemo dobiti najjaču gejmersku grafu itd. itd. itd.

 

kad ćete jednom shvatiti da su ovakve stvari uobičajene, da se isto, pa i gore, događalo i ranije i da se svako malo ponavlja priča, da je riječ o marketingu i biznisu, o dvije američke tvrtke koje ganjaju profit za svoje vlasnike

prevarili, obmanuli, lagali... kao dječica kad im tata ne uspije kupiti novu igračku baš onog dana kad je obećao, pa se bacaju po podu trgovine vrišteći i grcajući sve onako crveni u suzama

9 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Kakve su to paralele? Svaka je imala probleme ili određeni modeli? I kakve to točno ima veze s navodnim releasom nvidije? Jer ne da to nije klasični release, danci su pokazali da to nije ni paper launch! S ovim o profilu nvidijinih kupaca bi se i složio-prema tebi se ponašaju onako kako se postaviš. Pa ako ovakva korporativna sranja ekipa nastavi proglašavati "uspjehom" nema razloga da nvidija i dalje ne nastavi s takvim cirkusima.

I ne, uspjeh se ne gradi na iskorištavanju blesana s novcem, lažima i podmetanju kajli konkurentu. A ako ti isto zbog priglupe fukare i prolazi- ajde nemoj barem to glorificirati jer je izuzetno gadljivo čak i neutralnom laiku poput mene

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Spitfire_zg kaže...

Kakve su to paralele? Svaka je imala probleme ili određeni modeli? I kakve to točno ima veze s navodnim releasom nvidije? Jer ne da to nije klasični release, danci su pokazali da to nije ni paper launch! S ovim o profilu nvidijinih kupaca bi se i složio-prema tebi se ponašaju onako kako se postaviš. Pa ako ovakva korporativna sranja ekipa nastavi proglašavati "uspjehom" nema razloga da nvidija i dalje ne nastavi s takvim cirkusima.

I ne, uspjeh se ne gradi na iskorištavanju blesana s novcem, lažima i podmetanju kajli konkurentu. A ako ti isto zbog priglupe fukare i prolazi- ajde nemoj barem to glorificirati jer je izuzetno gadljivo čak i neutralnom laiku poput mene

paralele koje pokazuju da se ovakve stvari događaju svima

isto kao što imaš primjer pascala gdje samo imali pravi paperlaunch 7.5. 2016., prve neovisne recenzije mjesec dana kasnije, a prve grafe su na bug stizale dva mjeseca nakon paperlauncha, dakle sad bi još bio u raspravi o paperlaunchu, nadolazećim recenzijama i slinio nad tu i tamo kojom 360p fotkom aib kartica

pizdite bezveze, nevidija je i ranije imala ovakve, pa i gore situacije, amd-u se događalo isto, ali sad odjednom kao da ničeg prije nije bilo - vrištanje o prevarantima, obmanjivačima i lažovima

 

stvar je u tome da proizvodnja ne zadovoljava potražnju, mogli su isto kao 2016. imati paperlaunch, skupljati zalihe i pustiti nas da se pržimo dva mjeseca bez iti jedne grafe u ponudi - jel bi to bilo bolje?

uostalom, nevidija ima msrp i po toj cijeni prodaje čipove vendorima po ranije utvrđenim ugovorima - za razliku od msi koji je scalpao svoje grafe, zasad nemamo informaciju da vendori plaćaju išta više nevidiji od msrp - i gdje je onda tu 'pakleni plan zelenih prevaranata i obmanjivača'

 

da, išli su svjesno u ovakav launch zato da preduhitre amd koji se godinu dana već prijeti kak će izbaciti big navi u rangu 2080ti za duplo manje love - to se zove poslovna taktika i nitko nije kriv amd-u što nisu na vrijeme izbacili big navi i pokupili vrhnje i hype kao što sad čini nevidija

10 godina
offline
AMD Navi

Paralela je da fanboizam pokušavate provući pod nekakvu logiku a u cijeloj priči se sve svodi na profit i kod jednih i kod drugih

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
nixass kaže...

grafe su 28/10

 nisu, 28.10. je paperlaunch, grafe će biti 'negdje' u 11. mjesecu

sreća da će tada i nevidija baciti na tržište ovo što skuplja zadnjih mjesec dana, pa će konačno prestati kuknjava oko nestašice 

 Zovi to kak oces 😁

Ovo kaj je danas za Zen3, to je 28. za RDNA2

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

 

 Chwooo chwoooo big navi dolazi!

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 18:33 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 

 Chwooo chwoooo big navi dolazi!

 jel im nvidia radila slajdove?

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...
HCgamingCRO kaže...

 

 Chwooo chwoooo big navi dolazi!

 jel im nvidia radila slajdove?

 moram zapaliti da se saberem, ocekujem u kratkom roku veliki val svakakvih postova od tabore od preko puta.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
14 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 

 Chwooo chwoooo big navi dolazi!

 

warzone li-la sa rtx3080 po average fps-u

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 18:41 (superJozo).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...
HCgamingCRO kaže...

 

 Chwooo chwoooo big navi dolazi!

 

warzone li-la sa rtx3080 po average fps-u

 Ovo high amd ultra... rip intel - rip nvidia 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

usput, cujem da je amd htio testirati nove ryzene sa 3090 ili barem 3080... ali lik koji je spremao testiranje ima artritis pa nije bio dovoljno brz na f5.

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...
HCgamingCRO kaže...

 

 Chwooo chwoooo big navi dolazi!

 

warzone li-la sa rtx3080 po average fps-u

  mislim da je to novi procesor + nova grafička; dakle balls to the wall s Amdove strane

14 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

usput, cujem da je amd htio testirati nove ryzene sa 3090 ili barem 3080... ali lik koji je spremao testiranje ima artritis pa nije bio dovoljno brz na f5.

 Testirali bi da ih ima kupiti, al nema nigdje nabaviti...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 19:48 (superJozo).
14 godina
offline
AMD Navi

Gears 5 li-la sa rtx 3080

Samo što rtx 3080 još nema nijedan test sa novim ryzenom.

edit:ako bude jeftinija 50-100dolara gg AMD.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 19:10 (superJozo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...

Gears 5 li-la sa rtx 3080

Samo što rtx 3080 još nema nijedan test sa novim ryzenom.

edit:ako bude jeftinija 50-100dolara gg AMD.

 Niš ti to ne znaći kad ne znaš tko je gdje i kako testirao.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...

Gears 5 li-la sa rtx 3080

Samo što rtx 3080 još nema nijedan test sa novim ryzenom.

edit:ako bude jeftinija 50-100dolara gg AMD.

 uzmi u obzir da su ovi slajdovi od amd-a cherry pickani i vjerojatno najbolji moguci scenario.

 

boldano nema veze jer na 4k nema bottlenecka tako da je relativno ok usporedjivati po tom pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 19:16 (jovial).
9 godina
online
Re: AMD Navi
jovial kaže...
superJozo kaže...

Gears 5 li-la sa rtx 3080

Samo što rtx 3080 još nema nijedan test sa novim ryzenom.

edit:ako bude jeftinija 50-100dolara gg AMD.

 uzmi u obzir da su ovi slajdovi od amd-a cherry pickani i vjerojatno najbolji moguci scenario.

 Ma amd se pošpricao i po intelu i po nvidiji i to je to. 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
superJozo kaže...

Gears 5 li-la sa rtx 3080

Samo što rtx 3080 još nema nijedan test sa novim ryzenom.

edit:ako bude jeftinija 50-100dolara gg AMD.

 Niš ti to ne znaći kad ne znaš tko je gdje i kako testirao.

 

 Ta igra nema benchmark pa od scene do scene varira fps. al sve u svemu mislim da je amd napravio dobar posao.

Još ako undercuta cijene i day1 bude dostupan na lageru GG.

10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

 

neko je skupio iste rez/det usporedive sa AMD-ovim slajdovima

 

​FPS比較Borderlands 3 (4K / DX12 / Badass)

RTX 3080 FE : 60.71

Big Navi : 61

 

CoD:MW (4K / DX12 / Ultra)

RTX 3080 FE : 77.0

Big Navi : 88

 

Gears of War 5 (4K / DX12 / Ultra)

RTX 3080 FE : 76

Big Navi : 73

 

Obzirom da je AMD cherrypickao bas ove igre, znaci da su tu najbolji.

CoD su brzi, ostale dvije ce biti li-la.

 

U najboljem slucaju, izgleda da ce AMD biti tu negdje sa 3080 ili 5-10% losija. 

Treba jos uzeti u obzir da AMD-ov slajd ne kaze o kojoj se kartici radi vec samo 6000 series. dakle, oni koji vole, mogu spekulirati da nije rijec o najjacoj kartici i da ce ta razvaliti 3090.

 

EDIT: pojma nemam koji je izvor za ove perfomanse, moguce da je neki fejk ali kroz par sati ce se to rascistit kad stevo i stevo krenu usporedjivat

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 19:37 (jovial).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

 

neko je skupio iste rez/det usporedive sa AMD-ovim slajdovima

 

​FPS比較Borderlands 3 (4K / DX12 / Badass)

RTX 3080 FE : 60.71

Big Navi : 61

 

CoD:MW (4K / DX12 / Ultra)

RTX 3080 FE : 77.0

Big Navi : 88

 

Gears of War 5 (4K / DX12 / Ultra)

RTX 3080 FE : 76

Big Navi : 73

 

Obzirom da je AMD cherrypickao bas ove igre, znaci da su tu najbolji.

CoD su brzi, ostale dvije ce biti li-la.

 

U najboljem slucaju, izgleda da ce AMD biti tu negdje sa 3080.

Treba jos uzeti u obzir da AMD-ov slajd ne kaze o kojoj se kartici radi vec samo 6000 series. dakle, oni koji vole, mogu spekulirati da nije rijec o najjacoj kartici i da ce ta razvaliti 3090.

 Pa cekaj nvidia je na porezentaciji imala bordelands 3 u prvom planu. Vidis da je big navi big navi i to je to.

Ali uzmi u obzir da nemamo pojma koja navi je to bila. 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 19:32 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
AMD Navi

Meni je nešto čudno kod onog Borderlands 3 benchmarka.

 

Vidio sam to na prezentaciji koju je Lisa držala, sad vidim i na ovom videu, te mi se čini da je to isti video.

 

Dakle kad se penje gore kod majmuna je bila scena kod Lise, i tu štekucka film, a štekucka i meni. Kad pogledam gore desno i gore lijevo na videu, nijednom nije pao ispod 60 fps. Ajde mogu reć da meni štekucka radi... bandwitha, zaheb na youbitou, al malo mi je indikativno što sam to prvo primjetio kad je Lisa iza leđa imala taj dio, još mi je prošlo kroz glavu kak su to sfušali, pa nisu mogli bolje snimit bench, a onda si mislim da mi se učinilo...

 

Jer vidi netko isto ili se meni pričinjava ili koji k?

 

EDIT: ma to mora biti do video qualitya, makar gledam na 1440p... ali nešto tu kod capturea nije uspjelo, mjestimice izgleda ko slide show, nije onako smoothe video, a MORA bit ako nije palo ispod 60

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 19:36 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

 

neko je skupio iste rez/det usporedive sa AMD-ovim slajdovima

 

​FPS比較Borderlands 3 (4K / DX12 / Badass)

RTX 3080 FE : 60.71

Big Navi : 61

 

CoD:MW (4K / DX12 / Ultra)

RTX 3080 FE : 77.0

Big Navi : 88

 

Gears of War 5 (4K / DX12 / Ultra)

RTX 3080 FE : 76

Big Navi : 73

 

Obzirom da je AMD cherrypickao bas ove igre, znaci da su tu najbolji.

CoD su brzi, ostale dvije ce biti li-la.

 

U najboljem slucaju, izgleda da ce AMD biti tu negdje sa 3080.

Treba jos uzeti u obzir da AMD-ov slajd ne kaze o kojoj se kartici radi vec samo 6000 series. dakle, oni koji vole, mogu spekulirati da nije rijec o najjacoj kartici i da ce ta razvaliti 3090.

 hezonja će biti prvi kupac ako je prešao na CoD 

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

RDNA 2 bi trebao biti znatno efikasniji po pitanju potrošnje od Ampere arhitekture  tako da ekipa ne mora trčati po nova napajanja .

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice