AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.609.918
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ne znam koju amd grafulju imaš, ali evo ja našao drivere bez beda, starije i novije.

 

Link

Taraba WoW
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
3dfx kaže...
Krunoo7 kaže...
3dfx kaže...

Da li ima netko, da mi stavi upload, ili neka baci link za AMD drivere bilo koje verzije?

 Trebao bi imati u AMD folderu stare instalacije drivera, msm da je C:\AMD

to obrisem nakon instalacije

 

uglavnom, recap:

 

instalacijom 23.12.1 drivera, WoW se odbija pokrenuti, druge Blizz igre rade

 

Probao sam ove verzije:

 

23.11.1
23.10.2
23.10.1
23.9.3

 

Niti reinstalacija WoW-a nije nista rjesila, nece da radi

 

Drkanjem po svemu sto mi je palo na pamet, pretresanjem interneta, negdje naletih na teskst da AMD sere govna sa DX12 u WoW, iz neznanog razloga

 

upisujem u command line u postavkama igre: -d3d11

 

i gle cuda igra se pokrece i radi

 

AMD rula nadmocno 

 

 

 imam 30 fps manje na DX11 nego na DX12 

 

 

 

 Taj problem se prvi put javio nakon patcha 10.2. Meni je isto trebalo dosta da se loada WoW onda i samo sam pricekao 5 minuta i nakon toga se uredno loadalo i svaki iduci load je radio ok.

Takodjer ako koristis FSR pa makar scale da je 99% vrati na 100% jer ima ogroman FPS drop poslije 10.2.

6 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Tehpowa kaže...
3dfx kaže...
Krunoo7 kaže...
3dfx kaže...

Da li ima netko, da mi stavi upload, ili neka baci link za AMD drivere bilo koje verzije?

 Trebao bi imati u AMD folderu stare instalacije drivera, msm da je C:\AMD

to obrisem nakon instalacije

 

uglavnom, recap:

 

instalacijom 23.12.1 drivera, WoW se odbija pokrenuti, druge Blizz igre rade

 

Probao sam ove verzije:

 

23.11.1
23.10.2
23.10.1
23.9.3

 

Niti reinstalacija WoW-a nije nista rjesila, nece da radi

 

Drkanjem po svemu sto mi je palo na pamet, pretresanjem interneta, negdje naletih na teskst da AMD sere govna sa DX12 u WoW, iz neznanog razloga

 

upisujem u command line u postavkama igre: -d3d11

 

i gle cuda igra se pokrece i radi

 

AMD rula nadmocno 

 

 

 imam 30 fps manje na DX11 nego na DX12 

 

 

 

 Taj problem se prvi put javio nakon patcha 10.2. Meni je isto trebalo dosta da se loada WoW onda i samo sam pricekao 5 minuta i nakon toga se uredno loadalo i svaki iduci load je radio ok.

Takodjer ako koristis FSR pa makar scale da je 99% vrati na 100% jer ima ogroman FPS drop poslije 10.2.

 10.2. je vani vec tjednima, i sve mi je radilo ok.

 

danas je otislo kvragu kad sam instalirao nove drivere

 

ne koristim FSR

 

ionako nema veze, igrat cu na Mac-u, kao i do nedavno

 

nakon nove godine cu prodat tu amd kantu i kupit si posteno racunalo, ionako sam ga uzeo samo zbog Diabla 4, jer ne radi na Mac OS-u

 

hvala svima na inputima

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nakon dugo godina koristenja Nvidia grafickih, uzeo ja AMD. Za sad zadovoljan, graficka vrti igre fantasticno, ali jedna me stvar fakat nervira.

 

Naime, koristim minimal instal Adrenalina, znaci bez onih pizd... za streaming, recording i slicno, ali da ipak imam neke postavke za podesavati.

Najprije zbog Radeon Chill-a koji je meni osobno fantastican feature.

 

Ono sto mi ide na jetra je da svako tu i tamo retardirani Windows update napravi neki svoj AMD drivers update i onda mi sje... Adrenalin jer nisu ista verzija drivera i adrenalina.

Imam uvijek najnovije drivere i WU povuce neku staru verziju, ne znam po kojoj logici zakljuci da mi je potreban update i da je WU verzija novija 

I onda pokrenem igru, i onda mi kaze da GPU driver nije detektiran, pa ajde u Device Manager i roll back drivera (da maknem tu WU verziju), pa restart...

Fakat poprilicno iritantno.

 

Iskljucio sam u advanced windows settings da mi vuce drivere, ali ne pomaze, opet on napravi update tu i tamo.

 

Pa ima li netko savjet kako da sprijecim da mi WU povlaci "update" drivera za AMD?

 

Na laptopu (AMD CPU i Nvidia GPU) sam problem rijesio jednostavno da sam instalirao Drivers only bez Adrenalina i onda mi ne radi probleme.

A ionako mi se na laptopu fucka za Adrenalin jer ne koristim on-cpu graficku nego dediciranu.

 

 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
16 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Meni to nikad ne radi...jedino na svježu instalaciju win ako driveri nisu gore, no ne spajam se na net dok ih ne stavim sa stika....ali nakon toga ništa ne updejta....pa ni nema šta ako staviš zadnje drivere, tako da ne razumijem šta ti WU onda updejta??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ni meni, čitam da ljudi imaju taj problem ali nikada ga vidio kod sebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Za one koji misle da imaju problem savjet jedan....ddu pa uninstall i clean svega od amd, nakon restarta odmah gasit pristup netu i stavit zadnje drivere....nakon toga nema raditi nikakav update na stariji driver, ako da savjet broj 2....kupiti Nvidijiu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Evo dolje slika, jucer mi WU povukao neke drivere iz 08. mjeseca, a imam najnovije... 

Sad sam disableao driver update i preko Group Policy Editora, pa budem vidio

WU+AMD+driver+update WU+AMD+driver+update
Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 18:13 (Mauro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja držim isključen Windows update na oba računala. Već godinama koristim za te potrebe program StopUpdates10.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2023 8:54 (Izzy).
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Što se tiče windowsa u postavkama ima opcija da ne snima "opcionalne" drajvere. Uključujući i GPU.

 

Što se tiče AMD Adrenalina nemojte koristiti minimalnu verziju. Istina ne trebaju vam one streaming gluposti, ali s full verzijom dobijete dodatne mogućnosti postavki pa i profile za pojedine igre. Probao sam obje verzije i full verzija se isplati.

 
0 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Poz

imam novu rx6700xt i kad sam instaliro win 11 i napravio update mogo sam normalno igrati battlefield2045

i onda sam drugi dan instaliro amd adrenaline i ne mogu vise pokrenuti igru... crni ekran pa crash directx 12

obriso sam drivere i ponovo na factory reset i sada mi uopce ne zeli otvoriti prozor od igre

 

Moze neka preporuka kaj da radim ?

probo sam opet instalirat adrenaline ali mi se pc zamrzne tijekom instalacije

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2024 20:03 (CRO1995).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Koristi profesionalni uninstaller GPU drajvera. Mislim da ti je problem što u isto vrijeme postoje windows ATI driveri i originalni ATI driveri.

3 mjeseca
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ok tenks

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 6:24 (CRO1995).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Novi 24.2.1 mi smrznu sliku i računalo, vračam sse na 23.12.1

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

I tebi savjetujem istu stvar. Obriši drajvere totalno putem pravog programa. Da se svi registry podaci maknu. I onda snimi najnovije drajvere ponovno. Fresh install.

16 godina
online
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ma daj...ddu korisstim uvijek pri promjeni drivera kolega, ako si na taj specijalni softwer mislio  no na mojoj rx 6950xt ne šljakaju ssa ovim hardwerom što imam jbga 

14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Meni rade odlično, prvo beta pa onda službeni 24.2.1

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
forumaš kaže...

Meni rade odlično, prvo beta pa onda službeni 24.2.1

 Meni isto sve top.

11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

trebas samo potrositi hrpu para, i onda ce ti osobno Lisa srediti da ti driver radi kako treba 

 

Dr. Lisa Su Responds to TinyBox's Radeon RX 7900 XTX GPU Firmware Problems | TechPowerUp

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Timo kaže...

trebas samo potrositi hrpu para, i onda ce ti osobno Lisa srediti da ti driver radi kako treba 

 

Dr. Lisa Su Responds to TinyBox's Radeon RX 7900 XTX GPU Firmware Problems | TechPowerUp

 Ako sam dobro razumeo, AMD ima liniju GPGPU/AI kartica za ovu namenu, dok je ovde problem isplivao kod primene kartica iz gamerske linije za namenu za koju nisu predviđeni i samim tim, najverovatnije, ni testirani. Pri tom reakcija AMDa nije bila "kupili ste pogrešnu karticu za tu namenu, uzmite (nama profitabilniji) MI3000X", nego su u vrlo kratkom roku izbacili fix. Prilično korektno, iz mog ugla.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Za razliku od nvidije koja zaključava svoj tech za zadnju seriju grafa, AMD i baba Lisa svoj tech dozvoljavaju na straim serijama grafa te i na bogm danoj Nvidiji...tj. open source za sve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Ivan(4) kaže...
Timo kaže...

trebas samo potrositi hrpu para, i onda ce ti osobno Lisa srediti da ti driver radi kako treba 

 

Dr. Lisa Su Responds to TinyBox's Radeon RX 7900 XTX GPU Firmware Problems | TechPowerUp

 Ako sam dobro razumeo, AMD ima liniju GPGPU/AI kartica za ovu namenu, dok je ovde problem isplivao kod primene kartica iz gamerske linije za namenu za koju nisu predviđeni i samim tim, najverovatnije, ni testirani. Pri tom reakcija AMDa nije bila "kupili ste pogrešnu karticu za tu namenu, uzmite (nama profitabilniji) MI3000X", nego su u vrlo kratkom roku izbacili fix. Prilično korektno, iz mog ugla.

LLVM je kompajler i taj spil u amd driveru postoji od valdja 2021., bez obzira da li je pro ili gaming kartica

 

uglavnom, nema veze, nebitno za nas smrtnike koji se ne bave time

16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

AMD otključa sve u nadi da će svi koristiti njihova rješenja... i onda developeri opet plate za NVIDIA rješenja.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ha... Zato je bitno graditi dobru reputaciju od početka i greške na minimum svesti. Koliko god je moguće. Jednostavno je Nvidia na glasu kao firma koja nudi pouzdane proizvode. Hardverski i softverski. Mada je meni recimo ova 6800XT odlična.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 22:15 (Izzy).
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ja sam se vratio na AMD nakon 10 godina nvidije. Sada imam 6700xt. Procesor još uvijek imam Intelov jer znam igrati avio simulacije gdje je često bitna snaga na jednog jezgri jer simulatori nikad nisu dobro optimizirani.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ima sada i AMD jake jezgre u procesorima. Posebno od 5000 serije, pa na ovamo.

16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja sam jako impresioniran 7000 serijom. Uzmeš običan 7600 (non-X) i vidiš da je u multithreaded aplikacijama izjednačen sa 5800X, a u igrama sa 5800X3D (ovo drugo nije baš apsolutna jednakost, negde je stari X3D brži, ali negde je i novi obični 7600, u klipu dole na 13:10 je uprosečen rezultat, bukvalno su izjednačeni; pri tom, izjednačen je u igrama i sa 13600K). A to je u odnosu na 5000 seriju, koja je već, kako je kolega rekao, ozbiljno efikasna po pitanju IPC-a. Štaviše, uzmeš najjeftiniji procesor iz serije, 7500F, i on je u 2% od toga (jer bukvalno ima 100MHz niži maksimalni boost i to je to).

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice