Digitalac

poruka: 13
|
čitano: 1.811
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
digitalac Panasonic f3 silver/argent lumix

da li mi netko može pomoći oko ovog digitalca neznam kako fotkati sa njim pojavi mi se zeleni okvir  a neznam kad moram fotkati kad se pojavi ili kad nestane dalje nekad mi se pokaže više zelenih okvira a nekad crveni slijedeće je gore u kutu mi je prikazan fotić a dolje nekakva ruka ja neznam što to znaći gore pokraj fotića je nekakva prekrižena bijela strelica    dolje pokraj ruke je oznaka af i nekakav cvijet   na drugoj strani mi piše  15 m a ispod mi piše  1954 bio bi vam zahvalan kada bi mi pomogli i da kad stisnem gumb pojavi mi se crveni okvirispred crvene oznake af mi se pojavi sunce  a naprijed na digitalcu mi zasvijetli crveno svijetlo

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 10:38 (amaro05).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: digitalac Panasonic f3 silver/argent lumix

procitaj uputstva?

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
15 godina
neaktivan
offline
Re: digitalac Panasonic f3 silver/argent lumix

ma jesam ali nisam baš skužio

13 godina
neaktivan
offline
Re: digitalac Panasonic f3 silver/argent lumix

zeleni okvir je fokus

kad se stisne okidac do pola pali se autofokus

ako ga uhvati, postane zelen, ako ne crven

obicno ne uhvati fokus kad je predmet preblizu a ne koristi se makro mod

ili ako nema dovoljno svijetla

 

ruka moze bit znak opticke stabilizacije

ili znak fotografu da treba imati mirnu ruku jer ce expozicija bit dulja

 

cvijet obicno oznacava makro snimanje, a moze i neki nature mod snimanja za jacim bojama

 

15m bi trebala bit oznaka velicine slike (iako nisan siguran jer fotic ima 12mp),

a 1954 vjerojatno broj preostalih slika koje mozes snimiti na karticu

 

crveno svijetlo pomaze kod odredivanja fokusa kod slabijeg svijetla

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
15 godina
neaktivan
offline
Re: digitalac Panasonic f3 silver/argent lumix

ajde nek mi netko odgovori fotkao sam sa samsung es 80  sve od prve a sa svojim smećem ne mogu fotkati na samsungu es 80 nema nikakvih zelenih i crvenih okvira znaći da nije problem u meni nego negdje bi trebao srediti  nešto u opcijama a neznam gdje samsung es 80 je također digitalni

11 godina
protjeran
offline
Re: digitalac Panasonic f3 silver/argent lumix
amaro05 kaže...

ajde nek mi netko odgovori fotkao sam sa samsung es 80  sve od prve a sa svojim smećem ne mogu fotkati na samsungu es 80 nema nikakvih zelenih i crvenih okvira znaći da nije problem u meni nego negdje bi trebao srediti  nešto u opcijama a neznam gdje samsung es 80 je također digitalni

  2 riječi ''Naprednija Tehnologija''

It's better to be hated for something you are,than to be loved for something you're not!!!
12 godina
offline
Digitalac

Trebalo bi biti jednostavno zato se ti fotiči tak i zovu. Dakle pritisneš okidač do pola okvir pozeleni i onda ga stisneš do kraja i uslikaš, kolega iznad je objasnio što bi trebale oznake značit, ako ne shvaćaš upute možda da nađeš nekoga da ti malo pojasni ili čak odeš u fotostudio na brzinsko upućivanje, ja sam fotograf i dok sam radio u studiu dolazili su ljudi s takvim pitanjima, pa nek ti ne bude bed nemogu svi sve znati. Tko pita ne skita. :)

http://d-u-d.deviantart.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalac

 ponekaduspijem fotkati ponekad ne   a da li se može maknuti zeleni okvir? samsung es 80  fotka bez zelenog okvira ovaj moj fotić me izluđuje a na youtube nema  nikakvog filmića kako fotkati znam da zvući glupo ali neznam fotkati  sa tim fotičem svojim

11 godina
protjeran
offline
Re: Digitalac
amaro05 kaže...

  ponekaduspijem fotkati ponekad ne    a da li se može maknuti zeleni okvir? samsung es 80  fotka bez zelenog okvira ovaj moj fotić me izluđuje a na youtube nema  nikakvog filmića kako fotkati znam da zvući glupo ali neznam fotkati  sa tim fotičem svojim

  Zar je teško stisnut tipku?Majko mila -.-

It's better to be hated for something you are,than to be loved for something you're not!!!
12 godina
protjeran
offline
Digitalac

Stisni taj gump za slikanje kao musko i drzi dok ne okine fotku.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: digitalac Panasonic f3 silver/argent lumix
Čuj, da si pročitao uputstva ne bi postavljao ovako jednostavna pitanja.

Kao prvo, trebao bi navesti o kojem aparatu se radi. Zatim, u uputama za aparat imaš detaljno objašnjenje šta koja ikonica na ekranu znači, neke su univerzalne za sve aparate, a neke specifične za pojedini model.

Više zelenih kvadrata se obično javlja kada je uključeno prepoznavanje lica (smile detect), a cvjet je obični ikonica za macro-mode (snimanje sa male udaljenosti.

Većina aparata funkcionira na način da pritisak do pola aktivira auto-fokus (izoštravanje) , pa ako aparat ne uspije izoštriti pojavi se crveni kvadratić, a ako uspije kvadratić je zelen i čuje se zvučni signal. Ako fokusiranje ne uspije probaj promjeniti zoom (na tipki gdje piše W-T ili uključi blic (u manje svjetlim prostorijama fokusiranje je otežano).
15 godina
neaktivan
offline
Re: digitalac Panasonic f3 silver/argent lumix

 ime fotoaparata ti je u naslovu

15 godina
offline
Re: digitalac Panasonic f3 silver/argent lumix
Sorry nisam vidio, trebao si temu nazvati tako kako si nazvao post.

Uglavnom, prebaci apatat u normal mode (strana 17 uputa) jer ti je sada u auto ili scene modu i fotografiraj onako kako su ti kolege već odgovorile.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice