Iron Maiden

poruka: 187
|
čitano: 70.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Iron Maiden

meni apsolutno najbolji

 

teme pjesama, solaže, vokal, prijelazi... svaka pjesma ili album je neki doživljaj.. jednostavno užitak slušati i gledati

"Stay a while and listen..."
15 godina
offline
Iron Maiden

LOL. Opet netko opasno dodjeljuje TD. Belji se Ako me oči ne varaju - 60% postova je po njegovom sudu zaslužilo TD. Pa bio bi red da nam čovjek veli svoje mišljenje o Maidenima i zbog čega su mu toliko mrski...

 

Anyway Garfielde, živ ti meni bio još 100 godina! Smijeh

They took our jobs!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
Stimulans kaže...

LOL. Opet netko opasno dodjeljuje TD. Belji se Ako me oči ne varaju - 60% postova je po njegovom sudu zaslužilo TD. Pa bio bi red da nam čovjek veli svoje mišljenje o Maidenima i zbog čega su mu toliko mrski...

 

Anyway Garfielde, živ ti meni bio još 100 godina! Smijeh

Lol Smijeh

Garfield-LŠ strikes again XD

No vratimo se temi.

Nadam se da budu opet dosli u HR i to u Zg jer ih ocu videt dok su jos ziviBelji se

 

 

METALLICA!!!
15 godina
offline
Iron Maiden

Ja sam ih propustio u Splitu (sram me bilo!) i nadam se da ću tu nepravdu ispraviti ako mi se opet ukaže prilika. Bilo bi lijepo kad bi opet došli u lijepu našu.

They took our jobs!
14 godina
protjeran
offline
RE: Iron Maiden
Stimulans kaže...

Ja sam ih propustio u Splitu (sram me bilo!) i nadam se da ću tu nepravdu ispraviti ako mi se opet ukaže prilika. Bilo bi lijepo kad bi opet došli u lijepu našu.

ma hoće

 

kad je bio koncert u ljubljani prije nekoliko godina, bruce započinje pjesmu 2 minutes to midnight i frajer se malo zajebo zbog mnoštva hrvata pa je pitao kao: koliko je sati u zagrebu Smijeh

"Stay a while and listen..."
15 godina
odjavljen
offline
Iron Maiden

Ma genijalni su. Kad bi ponovno došli i kad bi u Splitu postojao adekvatni prostor za koncerte koji prima dovoljan broj ljudi, nitko sretniji od mene. Ipak mislim da nema tonca koji može Poljud ispeglat!

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
15 godina
neaktivan
offline
Iron Maiden

Evo moje obrade Can I Play With Madness

 

http://www.box.net/shared/95tko5ity9

15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
Zdravko kaže...

Evo moje obrade Can I Play With Madness

 

http://www.box.net/shared/95tko5ity9

a šta sviraš? sry, nisam skužio xD

Oh, the water is red with the blod of the death, but I'm still alive pray to God I survive.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
_Rainmaker_ kaže...
Zdravko kaže...

Evo moje obrade Can I Play With Madness

 

http://www.box.net/shared/95tko5ity9

a šta sviraš? sry, nisam skužio xD

sry,gitare sviram preko backing tracka :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
Zdravko kaže...
_Rainmaker_ kaže...
Zdravko kaže...

Evo moje obrade Can I Play With Madness

 

http://www.box.net/shared/95tko5ity9

a šta sviraš? sry, nisam skužio xD

sry,gitare sviram preko backing tracka :)

pa mogu ti reći da super zvuči :)

Oh, the water is red with the blod of the death, but I'm still alive pray to God I survive.
14 godina
neaktivan
offline
Iron Maiden

Slusam ih vec dosta dugo (otprilike 4 godine) i super su mi!

Naj su mi pjesme:

 

Can I Play with madness

 

Fear Of The Dark

 

Out Of The Silent Planet

 

Run To The Hills

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Iron Maiden
  • meni su naj pjesme...
  1. fear of the dark
  2. the trooper
  3. transylvania
  4. flight 6*6
errando discimus
16 godina
neaktivan
offline
Iron Maiden

Imaju dosta dobrih pjesama, ali ovako ako moram da navedem jednu kao najbolju rekao bih da je to "Fear of the dark".

15 godina
odjavljen
offline
Iron Maiden

Radi pjesme

(BTW, jedna od najboljih pjesama od njih, pogledajte ovaj dio teksta) sam ponovo odgledao Spašavanje vojnika Ryana i igram Medal of Honor - Allied Assault.

 

Overlord, your master not your God
The enemy coast dawning grey with scud
These wretched souls puking, shaking fear
To take a bullet for those who sent them here

The world's alight, the cliffs erupt in flame
No escape, remorseless shrapnel rains
Drowning men no chance for a warriors fate
A choking death, enter hell's gates

 

I sad netko misli da su oni sotonjare ili neznam šta... Očito da ti nisu čuli ni sekunde njihovih pjesama. Tekstovi su im nešto nevjerovatno - promijeni ti čitavo razmišljanje o nekim događajima...

 

Up the Irons!!

 

EDIT: Sve to ne može proći bez ovog pisma, obavezno ga pročitati. Malo je OT ali ide uz ovu pjesmu i video...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2009 16:49 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
Sum_of_all_fears kaže...

Radi pjesme

(BTW, jedna od najboljih pjesama od njih, pogledajte ovaj dio teksta) sam ponovo odgledao Spašavanje vojnika Ryana i igram Medal of Honor - Allied Assault.

 

Overlord, your master not your God
The enemy coast dawning grey with scud
These wretched souls puking, shaking fear
To take a bullet for those who sent them here

The world's alight, the cliffs erupt in flame
No escape, remorseless shrapnel rains
Drowning men no chance for a warriors fate
A choking death, enter hell's gates

 

I sad netko misli da su oni sotonjare ili neznam šta... Očito da ti nisu čuli ni sekunde njihovih pjesama. Tekstovi su im nešto nevjerovatno - promijeni ti čitavo razmišljanje o nekim događajima...

 

Up the Irons!!

 

Tocno. To tvrde oni koji ni jednu pjesmu nisu culi, ali glavno da su culi sto drugi govore gluposti.

 

 

METALLICA!!!
16 godina
neaktivan
offline
Iron Maiden

Uhh, već ih dugo nisam slušao... ali meni je no.1 još uvijek

.

A lesson is learned but the damage is irreversible.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
Sum_of_all_fears kaže...

Radi pjesme

(BTW, jedna od najboljih pjesama od njih, pogledajte ovaj dio teksta) sam ponovo odgledao Spašavanje vojnika Ryana i igram Medal of Honor - Allied Assault.

 

Overlord, your master not your God
The enemy coast dawning grey with scud
These wretched souls puking, shaking fear
To take a bullet for those who sent them here

The world's alight, the cliffs erupt in flame
No escape, remorseless shrapnel rains
Drowning men no chance for a warriors fate
A choking death, enter hell's gates

 

I sad netko misli da su oni sotonjare ili neznam šta... Očito da ti nisu čuli ni sekunde njihovih pjesama. Tekstovi su im nešto nevjerovatno - promijeni ti čitavo razmišljanje o nekim događajima...

 

Up the Irons!!

 

EDIT: Sve to ne može proći bez ovog pisma, obavezno ga pročitati. Malo je OT ali ide uz ovu pjesmu i video...

Da, pjesme kao The Longest Day i Wasted Years (pjesma koja priča o nostalgiji i ljudima koji žale za nostalgijom) su sotonjarske, a i kao da je mene brige za stihove metal pjesama kad muzika rula. Ako neke pjesme pričaju o smrti, nije me brige.

14 godina
protjeran
offline
Iron Maiden

Children of the damned i Rainmaker su mi onako.

Bolja od ovih gore je Fear of the dark.

Dance of the death mi je najdraza.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
15 godina
neaktivan
offline
Iron Maiden

Ja sam ih u zadnje vrijeme počeo slušati ali sam i prije!

Najdraže su mi pjesme:

-2.minutes to midnight

-Fear of the dark

-Out of shadows

-Can I play with madness

I will be back!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
Sum_of_all_fears kaže...

Radi pjesme

(BTW, jedna od najboljih pjesama od njih, pogledajte ovaj dio teksta) sam ponovo odgledao Spašavanje vojnika Ryana i igram Medal of Honor - Allied Assault.

 

Overlord, your master not your God
The enemy coast dawning grey with scud
These wretched souls puking, shaking fear
To take a bullet for those who sent them here

The world's alight, the cliffs erupt in flame
No escape, remorseless shrapnel rains
Drowning men no chance for a warriors fate
A choking death, enter hell's gates

 

I sad netko misli da su oni sotonjare ili neznam šta... Očito da ti nisu čuli ni sekunde njihovih pjesama. Tekstovi su im nešto nevjerovatno - promijeni ti čitavo razmišljanje o nekim događajima...

 

Up the Irons!!

 

EDIT: Sve to ne može proći bez ovog pisma, obavezno ga pročitati. Malo je OT ali ide uz ovu pjesmu i video...

potpuno se slažem :)
a pogledajte ovo molim vas link . ja sam umro od smijeha i žalosti...

Oh, the water is red with the blod of the death, but I'm still alive pray to God I survive.
15 godina
offline
RE: Iron Maiden

potpuno se slažem :)
a pogledajte ovo molim vas link . ja sam umro od smijeha i žalosti...

Lik ima 29 god. Mislim tako je stavio na forumu... Ili mu je droga pojela mozak ili ne znam šta. Iron Maiden sotonjare?! WTF?! Žao mi ga je. Stvarno. U biti nije. Ko mu j**e m**u.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
username kaže...

potpuno se slažem :)
a pogledajte ovo molim vas link . ja sam umro od smijeha i žalosti...

Lik ima 29 god. Mislim tako je stavio na forumu... Ili mu je droga pojela mozak ili ne znam šta. Iron Maiden sotonjare?! WTF?! Žao mi ga je. Stvarno. U biti nije. Ko mu j**e m**u.

Haha dobro su me nasmijaliSmijehSmijeh

Lukavo i podlo skrivaju sotonu... XD.

Ja stvaro ne shvacam sto je tu problem.

Usput dal ste vidli da je to forum "Put zivota" (koji je bavi vjerom itd tako da nije to tako cudno sto su napisali), ali ok postujem ja njih i njihov forum ali sad su malo pretjerali.

Taj sto je napravio tu temu je sigurno krscanski fanatik (a takav covjek nije pravi krscanin).

METALLICA!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2009 20:26 (uljez).
16 godina
neaktivan
offline
Iron Maiden

Vjerovatno koliki je debil viče to i za Fratello Metallo

Samo da znate - pjevač je svećenik kapucinskog reda, ima 63 godine i zaljubio se u heavy metal na koncertu Metallice. Heavy Metal rulesCool

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2009 20:34 (Paolo2612).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden

A šta ćeš jadan je, rekao je da nikad nije slušao metal muziku... a pjesmu 'the number of the beast' je čuo samo refren od drugih. Moja baka, inače stvarno teška kršćanka, je poslušala par pjesma i rekla je da su ok, da pjevač ima super glas, ali da ni to njen tip glazbe.

Life taker and heart breaker
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
The Geek kaže...

A šta ćeš jadan je, rekao je da nikad nije slušao metal muziku... a pjesmu 'the number of the beast' je čuo samo refren od drugih. Moja baka, inače stvarno teška kršćanka, je poslušala par pjesma i rekla je da su ok, da pjevač ima super glas, ali da ni to njen tip glazbe.

Ista stvar i kod moje. Jednom je cula na katolickom radiju da Metallica isto tako pjeva o sotoni itd.

A ja sam joj sljedeci dan pustio par pjesmi i pital ju dal je dobro, ona veli da su dobri, a kad sam joj rekel da je to Metallica onda se iznenadila Smijeh

METALLICA!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
username kaže...

potpuno se slažem :)
a pogledajte ovo molim vas link . ja sam umro od smijeha i žalosti...

Lik ima 29 god. Mislim tako je stavio na forumu... Ili mu je droga pojela mozak ili ne znam šta. Iron Maiden sotonjare?! WTF?! Žao mi ga je. Stvarno. U biti nije. Ko mu j**e m**u.

Ovo ce bit dug post...

Al na takve likove popi*dim.

Citat: "mislim da je sramotno da jedan katolik može slušati takvu glazbu a kamoli je braniti."

Pa cekaj malo.

U kakvom mi svijetu zivimo, di primitivni, neodgojeni majmuni poput ovog debila koji je to napisao, zivimo??

Pa svatko ima pravo slusat ono kaj mu se sviđa u PM!!!!

Da ce meni neki religiozni konj odlucivat i govorit kaj je dobro slusat kaj ne...

Pa upucaj se covjece....

Stvarno mi je zao takvih likova koji jednostavno nemogu prihvatit drukciji nacin zivljenja....

Svatko ima svoj nacin...

Bilo to "sotonjara", bilo religiozni tip ili skroz nest trece....

Svatko odlucuje za sebe....

I bas cu ic na koncert (kad ce bit) sa majicom i derat se po gradu: "Maiden!!"

Evo jos jedan citat, ovaj put pametan i mudar, sa "ironmaidencommentary.com"

 

"For me, it is difficult to compare different types of music. There exists so much compelling and powerful music, much of which is stylistically and lyrically unique, making meaningful value judgments virtually impossible. One cannot rightly say, for example, that Iron Maiden is better or worse than 80s Metallica – their respective styles are so radically different that they are hardly in competition.

What is it about certain music that seems to resonate within a person? No doubt it is different for everyone. For me, good music just has a sort of a feeling which is incredibly difficult to describe. It is a sort of melancholy surreal type of feeling, although these words are inadequate. Perhaps it is the ability to immerse you in the song, to transport you to another realm. Musical complexity is not always a factor, and neither is the relative musical skill of the musicians. None of my comparisons are particularly concerned with the musician's skill or a song's complexity. I have no real interest in who has the greatest voice range or who can play the rippingest guitar solo. I am concerned only with the song itself, and how it resonates inside the listener.

So, why Iron Maiden? Given my difficulty in expressing the essence of the "feeling" of good music, I will try to explain with some specific things. For Iron Maiden, the biggest thing is undoubtedly their incredible range of subject material. In this area, they tower above all other bands the way that Eddie towers above the damned on The Number Of The Beast album cover. Iron Maiden provides a refreshing escape from the tired themes of sex, drugs, and rock'n'roll which dominated the hard rock landscape of the 80s. Much of Iron Maiden's material was inspired from literature, movies, history, science-fiction, and folklore. The broad, intelligent, and insightful themes are as spellbinding today as they were when I first discovered them nearly two decades ago.

When you know that your time is close at hand
Maybe then you'll begin to understand
Life down there is just a strange illusion
– Harris, 'Hallowed Be Thy Name'

Another common feature of Iron Maiden's material is their non-conformity to the prevailing standards and popular forms. When the rest of the scene was churning out 3 minute songs of the standard formula ( 2 choruses, guitar solo, final chorus), Maiden was writing long and complex tracks, perhaps the most famous of which is the 13:45 minute epic ballad 'The Rime Of The Ancient Mariner'. Much of this musical depth can be directly attributed to Steve Harris's masterful song writing and flair for poetry.

A final and less tangible characteristic of Maiden is their unique depth of sound. This again is very difficult to describe. It is not the clean metallic power chords of Judas Priest and Accept. Neither is it the speed and conciseness of Metallica, nor the simple pounding rhythms of Black Sabbath. Maiden's songs tend to be much more riff-based, with the strong rhythm support possible in a talented guitar duo. Complex melodies shift into masterful guitar solos, without sacrificing the driving power of the metal chords and bass. Their songs seem to retain a rough edge, not unlike that of a live performance. Indeed, Maiden has always considered themselves to be at their best in a live environment, and their 1985 Live After Death stands among the best live albums ever recorded.

So, does everything I have just written explain the incredible power of Iron Maiden's music? The only honest answer is no. What exactly is it that has inspired near-religious devotion ever since my early teen years? They have so far produced 11 original studio albums and several other live recordings, with material spanning three decades. Such staying-power is very rare in the music business, and equalled by only a very few other bands. What can account for it? Again, I don't know.

What I can do, however, is describe the music that has the greatest impact on me, that speaks to me the most powerfully, or has influenced me to the greatest degree. And for me, that music is Iron Maiden."

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Iron Maiden

Crkva i njima slični bi trebali na svoje mjesto gdje su bili i u doba komunizma.Koji se k***c imaju mješati i u politiku i u osuđivanje drugih a propagirju miroljubivost.Znajući kakvi su bili od kako su se dokopali vlasti da su sve morali posvetiti i sa svima koji nisu kršćani zaratiti i pobiti tisuće i tisuće ljudi u ime kršćanstva.Da ne govorimo o inkviziciji i o drugim perverznim stvarima koja provode u sakristiji od pedofilije do pederizma.Vrlo me ljuti i poludim na takove ispade neobrazovanih i zatucanih,kretenoidnih sljepih sljedbenika.Eto izrazio sam svoje negodovanje pa može drvlje i kamenje...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
General Zed kaže...

Crkva i njima slični bi trebali na svoje mjesto gdje su bili i u doba komunizma.Koji se k***c imaju mješati i u politiku i u osuđivanje drugih a propagirju miroljubivost.Znajući kakvi su bili od kako su se dokopali vlasti da su sve morali posvetiti i sa svima koji nisu kršćani zaratiti i pobiti tisuće i tisuće ljudi u ime kršćanstva.Da ne govorimo o inkviziciji i o drugim perverznim stvarima koja provode u sakristiji od pedofilije do pederizma.Vrlo me ljuti i poludim na takove ispade neobrazovanih i zatucanih,kretenoidnih sljepih sljedbenika.Eto izrazio sam svoje negodovanje pa može drvlje i kamenje...

Tocno to kolega :)

Iskreno, mislim da je religija opijum za narod

To je moje misljenje

Zovite me sotonjarom, zovite me kako god hocete, zaboli me ona stvar...

I opet mogu koristit citat iz pjesme "Journeyman", od Maidena

 

"I know what i want, i'll say what i want, and no one can take it away"

 

Proucite lyricse...

Jako su poucni...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iron Maiden
_Rainmaker_ kaže...

potpuno se slažem :)
a pogledajte ovo molim vas link . ja sam umro od smijeha i žalosti...

OMG! Kakve su to gluposti, predrasude, neznjanje, mili Bože...to je za plakat'!

 

If you were my husband I'd give you poison; If you were my wife I'd drink it.
14 godina
neaktivan
offline
Iron Maiden

Najlakše je nekoga ocrniti i okaljati.Pruži mu ruku kako te sveto pismo uči i pomozi i ne osuđuj zar ne piše tako?Poludim na ovakve ispade takozvanih pravednih...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice