Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

poruka: 37
|
čitano: 5.833
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Stjepko ne shvaca i zapeo je za to da te cpu koci 

 

Jesi mozda stavljao nove drivere u zadnje veijeme? Probaj sa starijim/novijim driverima.

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Evo reinstaliro sve friško windowse, radilo cijelu večer sinoć i danas evo igram gta V i samo odjednom frametime se penje postepeno i zakuca se na 34ms, inače je 16. Pa ja ne vjerujem koja je ovo kletva. Znači sva sam moguća rješenja iscrpio, odustajem, ne znam šta bi više napravio. I da, CPU usage nije 100% neg je od 60 do 80% što je okej, mogu ja promjenit procesor ali eto radilo je sve do prije tjedan i pol najnormalnije bez ikakvih problema. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps
Magibagi kaže...

Evo reinstaliro sve friško windowse, radilo cijelu večer sinoć i danas evo igram gta V i samo odjednom frametime se penje postepeno i zakuca se na 34ms, inače je 16. Pa ja ne vjerujem koja je ovo kletva. Znači sva sam moguća rješenja iscrpio, odustajem, ne znam šta bi više napravio. I da, CPU usage nije 100% neg je od 60 do 80% što je okej, mogu ja promjenit procesor ali eto radilo je sve do prije tjedan i pol najnormalnije bez ikakvih problema. 

 pa covjece naravno kad ti se i cpu usage popne na 90-100%, evo jbte tvoji "ss" uvecani!

ja neznam kaj ti gledas, brojka na kraju je trenutno ocitanje, pogledaj redove(svaki red je 10%)!

 

jedino gdje je 60-90% posto je u counter-strikeu, s tim da ti je jedna jezgra zakucana na 90-100!

 
kako ocekujes da ti tu frametime bude nizak ak je cpu prezauzet! cpu kad dode blizu 90% je amen!

gasi procese u task manageru! jedan po jedan, pa vidi!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2016 18:44 (Stjepanj).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Znam da je cpu usage velik i sve mi je to jasno, ne mislim ja da ti išta krivo govoriš, samo mi je zbunjujuće zašto se to sad desi nasumično i ko da se frametime zaključa. Pogasim sve, vratim se u igru i ono je opet zaključano na 25ms+ u CS:GO / 35ms+ u GTA V.  Nikad prije nisam imo problem, reinstaliro sam windows, sve drivere i odradio sve moguće fixeve. Zašto to prije nije bio problem ako je procesor sjeban? Gledo sam sve procese i ne vidim da ijedan vuče previše da bi uzrokovo ovakvo čudno ponašanje frametimea. 

14 godina
protjeran
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Naravno da procesor nije s*eban i ovo sta stjepko govori je za ludnicu. Nisi odgovorio dal uvijek stavis iste drivere ili si probao i sa starijima?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2016 21:11 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Probo sam 3 zadnja drivera. Sori malo sam zanemario jer sam bio ljut i svašta nešta. Skinuo sam najnoviji chipset driver prije 4 sata i dosad nije bilo problema, nadamo se da će tak i ostat. Javim sve. 

9 godina
neaktivan
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Evo vratio se problem opet nasumično dok sam pičio GTA. Evo ovako se desi taj rast frametimea, uhvatio sam savršen primjer:

 

http://imgur.com/PJLeiGO

 

Znači postepeno penjanje pa padne opet na veću vrijednost nego uobičajeno pa opet unebesa i tako stalno. Meni se čini ko neki bug, ali softverski sam skoro sve eliminiro.

 

UPDATE: Problem je u HDMI kabelu/utoru/TV-u. Čim ga uštekam kreću problemi, skužio slučajno. Ištekam sve super. Nikad nisam imo problema s time što je spojen TV ko drugi display i to se dešava iako je ugašen TV. Malo mi goldplated dio od samog hdmia teže ulazi u utor na grafi, točnije smeta onaj limić od kućišta pa dodiruje taj metal od hdmi kabla. Jel moguće da je do toga problem il je jednostavno nešto s grafom pokvareno? Mislim naravno na HDMI utor. Znam da je offtopic, al već eto znate šta sam pokušo sve napravit tako da bar sad znam u čem je problem stoposto.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2016 18:18 (Magibagi).
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice