Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.779
|
čitano: 13.904.140
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Gajotres kaže...

Zašto su polovni električni auti tako jeftini čak i da su kupljeni s poticajima baš su jeftini preko njuškala, stari par godina i ništa kilometara. 

 

Kupujem ženi auto, mislio sam nekog godišnjaka A3 ili Q2 ali vidim cijene ovih polovnih električnih pa me to počelo svrbiti. 

 Da nije to hibrid tj. gtron kod audija ? Hibride ljudi bas ne vole osim ako nije Toyota...

Htio sam joj benzinca A3 ili Q2 ali sam vidio da ima hrpa raznih električnih s nešto sitno kilometara, Zoe, Corsa, KoNa relativno povoljnih. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gajotres kaže...
hahhaajaads kaže...
Gajotres kaže...

Zašto su polovni električni auti tako jeftini čak i da su kupljeni s poticajima baš su jeftini preko njuškala, stari par godina i ništa kilometara. 

 

Kupujem ženi auto, mislio sam nekog godišnjaka A3 ili Q2 ali vidim cijene ovih polovnih električnih pa me to počelo svrbiti. 

 Da nije to hibrid tj. gtron kod audija ? Hibride ljudi bas ne vole osim ako nije Toyota...

Htio sam joj benzinca A3 ili Q2 ali sam vidio da ima hrpa raznih električnih s nešto sitno kilometara, Zoe, Corsa, KoNa relativno povoljnih. 

 Ti mali se voze jedino taman dok traje garancija na bateriju (ili malo iza toga da ga uspijes prodat), i iskljucivo ako ce se vozit nonstop po gradu i ako ga imas di prikljucit doma. Sve ostalo je banana, na malo duzi put nemres sa tim govnetom kad mu je domet u banani... Ovaj range sta pise na internetu zaboravi, to je bez klimatizacije i bez icega ukljucenog, i s obzirom da se baterija degradira i da ga neces ostavit na tipa 5%. Vozio sam Nissana NV200 2021g sa 50tkm na satu, 40kwh baterija i domet na internetu je cca 200km, meni je u vrucim ljetnim danima pod klimom i gradskom voznjom domet bio cca 100km...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ljudi.Zanima me dali se itko razumije u centralno zakljucavanje od golfa 6 2010 godina.Znaci kad god otkucavam i zakljucavam auto cuje se jako suhi zvuk da nesto grebe po necemu.Kupio sam bas onaj sprej za bravice od auta sa silikonom nekim specijalnim i sve i jednu bravu podmazo dobro cak i bravicu od poklopca cepa rezervara i opet se isto cuje da nesto jako suho dere po necemu suhom jako je los zvuk i odma je jasno da nesto nije kako treba bit.Dali ima itko ideju sta sta bi to jos trebalo podmazat osim bravica svih vrata gepeka poklopca cepa rezervara cak sam i od haube bravicu podmazo i dalje se jednako cuje:S

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tole1710 kaže...

Pozdrav ljudi.Zanima me dali se itko razumije u centralno zakljucavanje od golfa 6 2010 godina.Znaci kad god otkucavam i zakljucavam auto cuje se jako suhi zvuk da nesto grebe po necemu.Kupio sam bas onaj sprej za bravice od auta sa silikonom nekim specijalnim i sve i jednu bravu podmazo dobro cak i bravicu od poklopca cepa rezervara i opet se isto cuje da nesto jako suho dere po necemu suhom jako je los zvuk i odma je jasno da nesto nije kako treba bit.Dali ima itko ideju sta sta bi to jos trebalo podmazat osim bravica svih vrata gepeka poklopca cepa rezervara cak sam i od haube bravicu podmazo i dalje se jednako cuje:S

 I ne mozes ni otprilike odrediti odakle se cuje?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ovo puno km za ovaj auto? Stvarno je očuvan za godine, i redovno servisiran. Ima račune za sve servise, i servisnu knjižicu.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-e87-118d-sport-paket-top-stanje-xenon-alu-18-koza-pdc-reg-6-25-oglas-45024386

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nazalost ne :S Cinilo mi se da je ta bravica za zatvaranje poklopca od cepa rezervoara al sam podmazo i taj mali plasticni dio i opet isto.Cini mi se da od tu negdje dolazi taj los zvuk.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
lovvro kaže...

Jel ovo puno km za ovaj auto? Stvarno je očuvan za godine, i redovno servisiran. Ima račune za sve servise, i servisnu knjižicu.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-e87-118d-sport-paket-top-stanje-xenon-alu-18-koza-pdc-reg-6-25-oglas-45024386

 Ovisno šta ti smatraš puno km. Ako je tako kako piše, može on još puno prije iduće izmjene lanca, kvačila itd

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim ako je auto održavano da su to neki ok kilometri za tu motorizaciju. Prije dvije godine je ugašen dpf/egr. Zamijenjen je jedan injektor, osim toga samo redovno održavanje(kočnice, ulje,filteri).

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2024 6:50 (lovvro).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
lovvro kaže...

Mislim ako je auto održavano da su to neki ok kilometri za tu motorizaciju. Prije dvije godine je ugašen dpf/egr. Zamijenjen je jedan injektor, osim toga samo redovno održavanje(kočnice, ulje,filteri).

 Pitaj ga gdje je odrzavan u kojem servisu

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
lovvro kaže...

Mislim ako je auto održavano da su to neki ok kilometri za tu motorizaciju. Prije dvije godine je ugašen dpf/egr. Zamijenjen je jedan injektor, osim toga samo redovno održavanje(kočnice, ulje,filteri).

 Ako ima račune od servisa, pogledaj da je neki kvalitetni lanac - FEBI, SWAG, OEM ili IWIS jer manje više to i jesu sve OEM

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, 

 

Kupujem novi auto. Ne za sebe nego za mamu, dosad je vozila clio benzinac neki mali motor 2006 godiste, tako da je prvotno bilo da je samo benzinac i da nije karavan/suv a i da nije malen kao pezo 106 citroen c1 itd... Krenuo sam danas u autokucu sa ciljem da zakaparim i narucim vw polo. Polo koji sam gledao je bio 21000eura al me prodavac navukao na neki golf 8 PA to neki kao 8.5 model, neki jubilarni model kao za 50godina golfa. Za 23500e, nasao sam se ugodno iznenadjen kolicinom opreme koja dolazi(zadnji put kad sam sebi uzimao auto skoro sve je bila dodatna oprema 2015), dodao sam jos straznju kameru i automatska duga svjetla na tu serijsku. Sutra bih trebao otic do tamo dat jednu trecinu i narucit auto... Da li je taj auto ok za te novce? Motor? Potrosnja mi kazu oko 7/8 litara potrosnje. Obavio i probnu voznju digitalni cockpit, veliki infotainment(nova verzija, nije kao sto ja imam u vw passat 2015) malo je tvrd i skripav jeftina plastika al na kraju krajeva to i ocekujem od ulaznog modela. Malo trom za mene al za mamu to nebi trebao bit problem. Moje pitanje da li za tih 23500(prvotno mislio potrosit do 20000, tako da je sad tih 23500max) mogu nac nesto drugo bolje il da uzimam taj golf. I golf bi bila lijepa prica jer joj je prvi auto isto bio golf i uvijek samo o njemu prica zelena tas jedinica. Taj je po slikama kricavo zelena(nemaju takvu boju za nadoplatu,steta)

 

 

https://konfigurator.volkswagen.hr/cc-hr/hr_HR_VW22/V/detail/078/DA12BX25/5K5K/BD/KA2@PLD/@?variant=Golf

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hej ekipa, idem 12. na tekmu na Maksimir. Nisam iz Zagreba, može nema preporuka gdje parkirati i koliko ranije doći?
Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
qwxy kaže...

nfotainment(nova verzija, nije kao sto ja imam u vw passat 2015) malo je tvrd i skripav jeftina plastika al na kraju krajeva to i ocekujem od ulaznog modela. Malo trom za mene al za mamu to nebi trebao bit problem. Moje pitanje da li za tih 23500(prvotno mislio potrosit do 20000, tako da je sad tih 23500max) mogu nac nesto drugo bolje il da uzimam taj golf. I golf bi bila lijepa prica jer joj je prvi auto isto bio golf i uvijek samo o njemu prica zelena tas jedinica. Taj je po slikama kricavo zelena(nemaju takvu boju za nadoplatu,steta)

 

 

https://konfigurator.volkswagen.hr/cc-hr/hr_HR_VW22/V/detail/078/DA12BX25/5K5K/BD/KA2@PLD/@?variant=Golf

 

 

 
Vrtit se ko prdac u guzici je najgore, imas alternativu u obliku Astre, Ceed, Megane, i30... itd itd. Tko zna sto je tebi bolje, sto ce ti se svidit. Ako kupujes za nekog drugog auto, bilo bi fer nekako pokazati druge opcije, pa vidjet ako nesto "klikne". Sve ostalo je bespotrebno kompliciranje, 1,5TSI je dobar motor, ovaj je smanjen na 115ks, vjerujem da je isti kao 150ks. Rucni mjenjac...vjerovatno kod konkurencije ide i automatik za 23-24k.

Odi vidit sve dostupne ponude, sto se bude svidilo, vidi polovno, vidi novo, odlucis, kupis. Simple.

Za sentimentalnost i takve stvari nitko ovdje nece reci nista, ako zelis majci kupit Golfa jer je sentimentalno, tek onda nema smisla pitat pitanja "jel ovo ok ponuda". 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2024 21:46 (ivanoile).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma ovako, ovo je vise neka instant kupnja, ali evo cijelo popodne i do sad letim po tim auto kucama internetu i nista pametniji a slusajuci jednog frenda kao golf drzi cijenu makar nema veze jer ce kod stare bit sigurno 15 godina, sve vise nekako naginjemo njemu.

 

Astra starta na 26k(malo previse, racunajuci onih pocetnih 20 koje sam mislio potrosit)1.2 110ks, Megane ja nemogu nac benzince, dizel otpada, ceed 1.0 100ks 23k(500 eura jeftiniji od golfa), i30 ima modela koliko hoces ajmo rec nekih 22k.  

 

E sad opreme usporedjivat sta koji ima koji nema neznam a cijenom su tu negdje osim astre, prijatelj radi u seatu pa mi je bacio konfiguraciju da opremom i motorom parira golfu ispalo je 24,3 slika

 

Na kraju krajeva nije za mene, al od clia starog 20godina je nadam se bolji, makar ima klimu.. tako da zasad sam na 90% za golfa, mami ce to bit poklon pa se kroz prosli vikend indirektno doslo do toga da bi veci od clia a manji od captura, u dizel za volan nije sijela. Sutra poslije posla po golfa

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2024 2:44 (qwxy).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
qwxy kaže...

Ma ovako, ovo je vise neka instant kupnja, ali evo cijelo popodne i do sad letim po tim auto kucama internetu i nista pametniji a slusajuci jednog frenda kao golf drzi cijenu makar nema veze jer ce kod stare bit sigurno 15 godina, sve vise nekako naginjemo njemu. 

Astra starta na 26k(malo previse, racunajuci onih pocetnih 20 koje sam mislio potrosit)1.2 110ks, Megane ja nemogu nac benzince, dizel otpada, ceed 1.0 100ks 23k(500 eura jeftiniji od golfa), i30 ima modela koliko hoces ajmo rec nekih 22k.  

Baci oko na Suzuki Vitaru. Gledam baš katalog, VITARA 1,4 HYBRID 48V PREMIUM (GL+) 129KS (to je blagi hibrid), 23389,30€. Imaš i viši paket opreme za ciglih soma i pol eura više. Kupovao sam novi auto do nekih 35k € prije tri mjeseca, pregledao masu toga i jedino što bih si kupovao do 25k € su Suzuki S-Cross i Vitara, Škoda Scala 1.5 150KS (sad teško dobavljivo s tim motorom) i eventualno (opet) Hyundai i30. Baš sam se vratio sa zapadne obale Istre, po cesti ima tih Vitara svako malo, i domaći i stranci ih voze na sve strane. Vozio sam S-Cross (malo veća Vitara) i osim malo (meni) čudnijeg mjenjača i ne baš nekog atraktivnog vanjskog izgleda, sve ostalo na autu za te novce je baš ono, Japanac. Osim toga, gledam baš cjenik, ako me oči ne varaju, imaš Toyotu Yaris 1.5 116KS u Stella paketu opreme ispod 25k €, osnovni paket je čak ispod 23k €. Ali pravi hibrid, automatik, 10 godina jamstva ako se redovito servisira. Uvjeren sam da je prije par mjeseci cijena Yarisa hibrida bila debelo viša(?) jer sam ga gledao za uzeti ženi, pa su mi sad ove cijene malo čudne. Uzeo sam si Corollu TS i mogu ti reći nakon tri mjeseca s tim autom i nakon 30 godina vožnje na ručnom mjenjaču da više ne bih uzimao ručni mjenjač nikad, a ova Toyotina hibridna tehnologija je, ono, druga dimenzija za vožnju i potrošnju. A Yaris bi trebao biti sličan u tim stvarima. Tak da mislim da bi trebao pogledati i Yarisa. I da, po Istri je Toyota nacionalni auto ko VW po Bosni . A Yarise, koliko sam primjetio, voze 99% žene. A žene valjda znaju .

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2024 9:03 (deckard).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vitara je odličan izbor (imao sam je do prije 3 mjeseca) ako ti ne smeta malo viša buka u kabini, malo jeftiniji materijali i malo mjesta u gepeku. Auto je praktički nepoderiv, ja sam ulje i filter promjenio u 4,5 godina koliko sam ga imao i ništa više.

Nadglednik dina
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za malo manje od 26k (pogotovo ak se da navuc neki popust) ima i Mazda 3 2.5 benzin 140ks, solidna oprema (multimedija sa android autom/carplay, parking kamera, adaptivni tempomat, headsup display, sigurnosne funkcije tipa automatsko kocenje itd. i strazni parking senzori). Jedini minus u toj opremi je sto nema automatsku klimu i prednje parking senzore... ali ovak super zvuci, pogotovo 2.5 sa 140ks

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Za malo manje od 26k (pogotovo ak se da navuc neki popust) ima i Mazda 3 2.5 benzin 140ks, solidna oprema (multimedija sa android autom/carplay, parking kamera, adaptivni tempomat, headsup display, sigurnosne funkcije tipa automatsko kocenje itd. i strazni parking senzori). Jedini minus u toj opremi je sto nema automatsku klimu i prednje parking senzore... ali ovak super zvuci, pogotovo 2.5 sa 140ks

 vozim je
odlican auto, zadovoljan sam, super materijali iznutra, na oko pogotovo
medutim, koza ocaj (pogotovo na volanu) i crčaka na sve strane.....van toga brutalno zadovoljan.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice