Aktivni monitoring Windows servisa (više servera)

poruka: 17
|
čitano: 5.540
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Aktivni monitoring Windows servisa (više servera)

Trebala bi mi preporuka nekog malo naprednijeg komada softvera za monitoring Windows servisa na više servera u LAN-u. U slučaju da servis padne, morao bi ga moći ponovo resetirati (prema zadanim uvjetima) i poslati e-mail da se dogodio incident. Idealno bi bilo ako bi mogao pozvati BAT datoteku i predati joj neke parametre (npr. naziv servisa) jer bi u tom slučaju to mogao spojiti i sa GSM gatewayom (slanje alert SMS-ova).

 

Pucajte.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Aktivni monitoring Windows servisa (više servera)

pretpostavljam da su ti system center proizvodi pali na pamet?

 

isto tako tu bi mogo potražiš nešto: http://www.windowsnetworking.com/software/Network-monitoring-management/ i ako se dobro sjećam solarwinds i spiceworks su imali takve produkte (ili su možda bili usko specifični, tipa za exchange i slično)

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve
cekpi kaže...

pretpostavljam da su ti system center proizvodi pali na pamet?

 

isto tako tu bi mogo potražiš nešto: http://www.windowsnetworking.com/software/Network-monitoring-management/ i ako se dobro sjećam solarwinds i spiceworks su imali takve produkte (ili su možda bili usko specifični, tipa za exchange i slično)

 

Jesu, ali to bi ispao teški overkill za ovu situaciju. Radi se o tome da moram frendu u njegovoj firmici dignuti nešto malo-i-slatko što će mu paziti na 15-ak servisa razbacanih na 3 servera i to je sve što mu treba. Alertiranje je feature koji bi bilo zgodno i poželjno imati, ali nije uvjet - najvažnije je da ima mogućnost startanja servisa ako padnu, ali prema određenim parametrima (npr. doba dana, broj bezuspješnih startanja i sl.).

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
neaktivan
offline
Aktivni monitoring Windows servisa (više servera)

da je napredno i da nije overkill............hmmm

 

a kombinacija recovery opcija za svaki servis posebno (ti bi čak i mogao neki batch pokrenut)

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve
cekpi kaže...

da je napredno i da nije overkill............hmmm

 

a kombinacija recovery opcija za svaki servis posebno (ti bi čak i mogao neki batch pokrenut)

 

Ma znam, ali glupo mi je zaklati mu jedan od tih servera sa SC-om, a koristio bi jedva 2% njegovih mogućnosti... A Recovery opcije za svaki servis posebno nisu u duhu centralizirane administracije i ti to dobro znaš! :] :]

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve

prtg, imas free edition sa 15 senzora ako se ne varam. On moze pokretati custom skripte ili automatski restartati servise ( po zadanim uvjetima ) - http://www.paessler.com/

14 godina
neaktivan
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve
vlad0 kaže...
cekpi kaže...

da je napredno i da nije overkill............hmmm

 

a kombinacija recovery opcija za svaki servis posebno (ti bi čak i mogao neki batch pokrenut)

 

Ma znam, ali glupo mi je zaklati mu jedan od tih servera sa SC-om, a koristio bi jedva 2% njegovih mogućnosti... A Recovery opcije za svaki servis posebno nisu u duhu centralizirane administracije i ti to dobro znaš! :] :]

 za centralnu administraciju je potreban dedicirani server onda dodajmo još jedan dedicirani server za bazu podataka koji ćemo spojit na neki ultra brzi san a pošto već to imamo čisto u duhu visoke dostupnosti, i kad već imamo san da mu kontroleri ne stoje prazni dodajmo još jedan db server da imamo klaster a i ovaj monitornig server bi isto trebalo poduplat......e da, kad smo već u elemento isto to bi bilo zgodno napravit i na drugoj geografskoj lokaciji, čisto da budemo sigurni da će sve delat tako da nakraju balade imamo dva manja datacentra za monitoring pet servisa {#}

 

{#}volim hrvatski način poslovanja{#}

 

ps-na kraju sve to još bacit u oblak

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve
Alesandro kaže...

prtg, imas free edition sa 15 senzora ako se ne varam. On moze pokretati custom skripte ili automatski restartati servise ( po zadanim uvjetima ) - http://www.paessler.com/

 

Vidiš, na PRTG sam skroz zaboravio! A čak ga za neke stvari vozim u svojoj firmi. Ah LOL. {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve
cekpi kaže...

pretpostavljam da su ti system center proizvodi pali na pamet?

 

isto tako tu bi mogo potražiš nešto: http://www.windowsnetworking.com/software/Network-monitoring-management/ i ako se dobro sjećam solarwinds i spiceworks su imali takve produkte (ili su možda bili usko specifični, tipa za exchange i slično)

Ja sam isprobavao ovaj spiceworks, samo mi je na kraju ostao newsletter od njih, ništa korisna.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve

e da, jos imas i nagios :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve
Alesandro kaže...

e da, jos imas i nagios :D

Shit, been there.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve

O da :D znam kako ti je bilo. Mi smo slozili da se sa nekoliko lokacija vrse checkovi i sve prikazuje u NOC-u....to je tek bila drama :D

 

Mi za Windoze koristimo i Nagios i PRTG, nadopunjuju se odlicno!

15 godina
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve

GFI network server monitor i radi super.

16 godina
offline
Aktivni monitoring Windows servisa (više servera)

Da se nadovežem na ovu temu.

 

Dakle tražim komad software-a kojim bi mogao u domenskom okruženju pod uvjetom da imam domain admin prava imati uvid u bandwith potrošnju svih računala na mreži.

Koristio sam spiceworks i PRTG i dobri su ali imaju previše opcija, meni treba nešto što će poskenirati mrežu, pokupiti trenutno stanje sa mrežnih kartica i to baciti u neki graf.

 

Preferiram besplatno ali može i komercijalno kao opcija.

 

Hvala.

Hot Rodney
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve
Exploder kaže...

Da se nadovežem na ovu temu.

 

Dakle tražim komad software-a kojim bi mogao u domenskom okruženju pod uvjetom da imam domain admin prava imati uvid u bandwith potrošnju svih računala na mreži.

Koristio sam spiceworks i PRTG i dobri su ali imaju previše opcija, meni treba nešto što će poskenirati mrežu, pokupiti trenutno stanje sa mrežnih kartica i to baciti u neki graf.

 

Preferiram besplatno ali može i komercijalno kao opcija.

 

Hvala.

Teško da ćeš naći nešto lakše od PRTGa, probao sam i Nagios i Zabbix i Spiceworks, on mi je broj jedan. I jedini koji ne zahtjeva instalaciju agenta.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
16 godina
offline
Aktivni monitoring Windows servisa (više servera)

Molim još prijedlog software-a za inventuru mrežne opreme i računala na mreži.

Našao sam Total Network Inventory.

Imali koji bolji i/ili da je free?

Hot Rodney
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aktivni monitoring Windows servisa (više serve

GFI NSM , doduše za skriptu ti baš nisam siguran da može.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice