Zakoni o vožnji (mladi vozači) izdvojena tema

poruka: 481
|
čitano: 221.005
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Zakon se nemože retroaktivno primjenjivat, protuustavno je.

Npr. ja sam položio dok je bilo to do 2 godine, i par mjeseci kasnije su promijenili do 24 godine da si mlad vozač bez obzira kak dugo imaš položeno. Još nemam 24, al svejedno me ne kvači zakon o mladim vozačima (novi), jer sam položio i produžio vozačku po još starom zakonu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Ma, svako malo mijenjaju te zakone, meni su kratko i jasno rekli da ako imas 20 i imas vozacku vec 2god smijes vozit sta hoces pod uvjetom da prolazi tehnicki

 

Kad su bili napravili da ne smijes voziti od 23 do 5 svi su ostajali do zore vani i isli kuci jos pijaniji pa su to povukli, a meni osobno je uzasno smetalo zbog posla to ogranicenje (inace uopce ne pijem, pa me to bez razloga hebalo)

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Doxy_CRO kaže...

Zakon se nemože retroaktivno primjenjivat, protuustavno je.

Npr. ja sam položio dok je bilo to do 2 godine, i par mjeseci kasnije su promijenili do 24 godine da si mlad vozač bez obzira kak dugo imaš položeno. Još nemam 24, al svejedno me ne kvači zakon o mladim vozačima (novi), jer sam položio i produžio vozačku po još starom zakonu.

To bi bilo logično, ali čitao sam da su ljude zaustavljali, dakle nemoj računati na to. (nažalost)

12 godina
protjeran
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Jakovp kaže...
Doxy_CRO kaže...

Zakon se nemože retroaktivno primjenjivat, protuustavno je.

Npr. ja sam položio dok je bilo to do 2 godine, i par mjeseci kasnije su promijenili do 24 godine da si mlad vozač bez obzira kak dugo imaš položeno. Još nemam 24, al svejedno me ne kvači zakon o mladim vozačima (novi), jer sam položio i produžio vozačku po još starom zakonu.

To bi bilo logično, ali čitao sam da su ljude zaustavljali, dakle nemoj računati na to. (nažalost)

Ma mogu oni zaustavit, al nemogu napisat kaznu, nemaju na osnovu čega, jer se zakon ne primjenjuje na mene u ovom slučaju, mene kači stari zakon. 

Kazna u ovom slučaju je protuustavna, a očito i nezakonita.

16 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Doxy_CRO kaže...
Jakovp kaže...
Doxy_CRO kaže...

Zakon se nemože retroaktivno primjenjivat, protuustavno je.

Npr. ja sam položio dok je bilo to do 2 godine, i par mjeseci kasnije su promijenili do 24 godine da si mlad vozač bez obzira kak dugo imaš položeno. Još nemam 24, al svejedno me ne kvači zakon o mladim vozačima (novi), jer sam položio i produžio vozačku po još starom zakonu.

To bi bilo logično, ali čitao sam da su ljude zaustavljali, dakle nemoj računati na to. (nažalost)

Ma mogu oni zaustavit, al nemogu napisat kaznu, nemaju na osnovu čega, jer se zakon ne primjenjuje na mene u ovom slučaju, mene kači stari zakon. 

Kazna u ovom slučaju je protuustavna, a očito i nezakonita.

 

Mogu ti i kaznu napisat, ja sam se napisao žalbi u vezi toga...

Ja sam položio 2006 godine i samo ove godine sam napisao 2-3 žalbe u vezi toga, imam 16 ili 17 "prekršaja" zbog prejakog auta u dosjeu. Nikad nisam kažnjen jer sam svaki put predao žalbu koja mi je uvažena...

Sad imam navršene 24 godine pa mi mogu lagano popušit... {#}

PC RULES!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Laxarus kaže...

Evo zadnje i provjerene informacije.

 

Ako imas vozacku manje od 2 godine (nebitno koliko godina imas) ogranicenja su sljedeca:

- Auto ne smije imat preko 80kw.

- Brzina kretanja mora biti 10km/h manja od dopustene na otvorenoji cesti i auto cesti.

- Smijes voziti po noci.

- Ne smijes imati ni kapi alkohola u krvi.

 

Tako su mi rekli prije par dana u prometnoji.

sta to onda znaci da smijem vozit jace auto od 80kw posto imam 5god ikustva u voznji(2god 125ccm motor ako uopce to uzimaju u obzir)i 3 god od kako vozim auto(91 sam godiste)? Htio bih kupit auto od 90kw a neznam dal smijem vozit. Ovakvog zakona nema nigdije u svijetu koliko ja znam. Po mom misljenju bi trebali uvest zakon kw/kg, pa ovisno o tezini automobila dobivamo limit kw. Jer kao sto svi znamo nije isto vozit kombi od 80kw ili neku malu limenku poput swifta ili civica sa istom snagom....

11 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

haha ja sad polazem slj tj a doma imam auto od 81KW .... i sad bi mene policajci trebali kaznjavat radi 1KW ili 1,36KS ... pa prije cu poginut u nekom puntu, uno, panda, ka, civic, polo, lupo, corsa itd. nego u nekom vecem autu tipa VW bora, pasat, octavia, laguna, itd itd. Sto se tice tih zakona Švicarska je najbolja :) Polozis i vozis sta hoces:) 
Kod nas bi trebali uvest da isto tako svijem voziti sta hoces i kada hoces ... promile ostaviti do 24 na 0,00 , brzinu kolko pise na znaku ... a kad si u prekrsaju oduzimanje vozacke na 3 , 6 , 9 ili 12 mj ovisno o prekrsaju {#} 

Moj PC  
1 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
nix2811 kaže...

haha ja sad polazem slj tj a doma imam auto od 81KW .... i sad bi mene policajci trebali kaznjavat radi 1KW ili 1,36KS ... pa prije cu poginut u nekom puntu, uno, panda, ka, civic, polo, lupo, corsa itd. nego u nekom vecem autu tipa VW bora, pasat, octavia, laguna, itd itd. Sto se tice tih zakona Švicarska je najbolja :) Polozis i vozis sta hoces:) 
Kod nas bi trebali uvest da isto tako svijem voziti sta hoces i kada hoces ... promile ostaviti do 24 na 0,00 , brzinu kolko pise na znaku ... a kad si u prekrsaju oduzimanje vozacke na 3 , 6 , 9 ili 12 mj ovisno o prekrsaju {#} 

Nikoga nije spasilo to njihovo pisanje kazni .. Vozio ti ferarija sa 18 godina, ako ti izleti idiot neki ili se zaleti u tebe ako ti je suđeno poginut ćeš .. Jedino eto što si rekao zakon o alkoholu ostaviti aktivan i odredbe brzina na cestama .. 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
nix2811 kaže...

 Sto se tice tih zakona , Polozis i vozis sta hoces:) 
Kod nas bi trebali uvest da isto tako svijem voziti sta hoces i kada hoces

Pa da ja poginem zbog nekog mulca koji ima 6 dana vozačkog iskustva,

bogatog tatu i Audi A4?


Ne hvala.

 

Prilagoditi zakon da bude realan i primjenjiv na trenutnu demografiju - da.

Uvoditi retardacije poput ove tvoje zamisli - ne.

 

 

Nagledao sam se, naslušao i vidio idiota kao u priči koji misle

da znaju voziti jak auto a nemaju gotovo nikakvog iskustva.

95% slučajeva završi isto.

 

Yaaay, tri godine gubljenja vremena ovdje.
14 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Ovo za KW ti ovisi o drotu, ak je nadrkan naje*o si kaj kod da imas ispod habue..

 

A za ovo drugo se slazem, svaki auto ide 150, a sa 150 su vece sanse da se ubijes u Cliu 1.1 nego u A6 3.0..  EDIT: Naravno govorim o nesrecama vezanim za vozaca/suvozaca, ne govorim o okolini..

 

Ovo zadnje, bolje da stave 0,5promila, jer ipak jedno pice ne utjece na nis vezano za voznju..

Na Lovrincu Split je cili.. LoL nick West: Strongtoni
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 1:43 (Don Strongtoni).
13 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Neka stave ograničenje 100ks po toni i to je to. Ovako je isto vozio ti auto sa 700kg i 100ks koje leti ili nešto sa 2 tone što ne ide sa mjesta.
http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
12 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
forzzuk kaže...
nix2811 kaže...

 Sto se tice tih zakona , Polozis i vozis sta hoces:) 
Kod nas bi trebali uvest da isto tako svijem voziti sta hoces i kada hoces

Pa da ja poginem zbog nekog mulca koji ima 6 dana vozačkog iskustva,

bogatog tatu i Audi A4?



 

Ako se normalno vozis i ti i on ... nebi trebalo do nesrece doc .... Problem je kod ljudi koji doma imaju neki auto koji je jaci od 80KW i nezele ga prodat jer im je dobar. I sad ti polozis, i nesmijes vozit auto.

11 godina
protjeran
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Bezveze je taj zakon o ogranicenju snage auta.Ko da ne mozes nekoga ubiti sa ficom.I jel se taj zakon odnosi na elektricne aute.

The world is just illusion
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
T-55 kaže...

Bezveze je taj zakon o ogranicenju snage auta.Ko da ne mozes nekoga ubiti sa ficom.I jel se taj zakon odnosi na elektricne aute.

možeš ti nekog ubit motikom ali je puno veća vjerovatnost da ces ga ubit pištoljem

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
12 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Taj zakon je totalno glup. Šta ja sad doma nemam niti jedan auto manji od 80 kW i sad bi ja trebao kupovat novi auto samo da njima zadovoljim, i onda opet nakon 2 godine jači auto. Mislim gluposti, nek svako vozi šta hoće, ako ga policija ulovi da juri s tim autom, oduzimanje vozačke i gotovo, ili neku glomaznu kaznu. Pa šta sa autom iznad 80 kW nemožeš sporo vozit, šta oni misle da ti auti automatski idu 300 km/h.

 

EDIT: i kolka je kazna ako te ulove sa jačim autom?

gjurki
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 20:43 (Volvox).
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
zelenbic kaže...

možeš ti nekog ubit motikom ali je puno veća vjerovatnost da ces ga ubit pištoljem

Cuj ako si lud mozes i romobilom ubiti nekoga.Ne treba to tako gledati.

 

Nego jedno pitanje koliko benzinac (turbo ili obicni) od 80kW moze voziti maximalno km/h.

The world is just illusion
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 20:56 (T-55).
13 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Oko 200kmh.

 

Mozda mrvu manje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Kazna je 1000 kn ako imate prejako auto.

 

Bez obzira na te sve priče, opet ćete prije stradati u nekom BMW-u sa 300ks na zadnjem pogonu nego u Puntu sa 60ks i prednjim pogonom.

 

Ako vam je do brzine, onda lijepo kupiti dizela sa 80kw i chipirat ga. Obično se izvuće nekih 30ks. Ili ako imate para, zamjeniti motor nekim jačim.

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
dv14 kaže...

Kazna je 1000 kn ako imate prejako auto.

 

Bez obzira na te sve priče, opet ćete prije stradati u nekom BMW-u sa 300ks na zadnjem pogonu nego u Puntu sa 60ks i prednjim pogonom.

 

Ako vam je do brzine, onda lijepo kupiti dizela sa 80kw i chipirat ga. Obično se izvuće nekih 30ks. Ili ako imate para, zamjeniti motor nekim jačim.

ili otic do grobnika iznajmit auto i tamo se ispucat a ne na cesti :)

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
11 godina
protjeran
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
zelenbic kaže...

ili otic do grobnika iznajmit auto i tamo se ispucat a ne na cesti :)

 

Jacim autom se mogu smanjiti nezgode.Kao npr pri pretjecanju,ovaj te zaobice u seknudi i vrati se na svoju traku,a dok se slaba kanta zalaufa eto sranja.

The world is just illusion
11 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

ako ti vozis BMW-a od 300ks po propisima i ako nisi u alkoholiziranom stanju, nebi se trebala davat kazna od 1000kn i 3 dana bez vozacke. BEZVEZE. Treba dopustiti da se svi auti mogu vozit, a cim je neki tezi grijeh odmah vozacku trajno oduzet i zabranit polaganje sljedece 2. godine. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

 

po meni je ovaj zakon bzv za jacinu auta ,, ubit ces se ti i sa autom manjim od 80 kw i sa vecim ak oces ludovat sta ti taj zakon vrijedi kad pola klinaca kojima starci kupuju aute opet voze bmw, mercedes, audi koji sigurno nemaju manje od 150 ks samo bzv stete nama koji imamo aute malo jace od 80 kw i zbog toga placamo masne kazne!!

jedan frajer sta je iso s menom u skolu polozio vozacki i vozi od starog audi a80 b4  ima cca 120-125 ks i odma nakon tjedan dana dobio kaznu zbog jacine auta i sta bi sad on trebao uzet drugi auto zbog tog zakona mos mislit !!!

 

isto tako sam citao u atuoklubu pismo jednog frajera(22-23 god) sta je napisao da ga stara mora vozit na posao ,po klinca u vrtic i kuda god treba jer on nemoze posto ima auto od 85 kw i nemoze si priustit drugi auto !!!

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Demzi94 kaže...

 

po meni je ovaj zakon bzv za jacinu auta ,, ubit ces se ti i sa autom manjim od 80 kw i sa vecim ak oces ludovat sta ti taj zakon vrijedi kad pola klinaca kojima starci kupuju aute opet voze bmw, mercedes, audi koji sigurno nemaju manje od 150 ks samo bzv stete nama koji imamo aute malo jace od 80 kw i zbog toga placamo masne kazne!!

jedan frajer sta je iso s menom u skolu polozio vozacki i vozi od starog audi a80 b4  ima cca 120-125 ks i odma nakon tjedan dana dobio kaznu zbog jacine auta i sta bi sad on trebao uzet drugi auto zbog tog zakona mos mislit !!!

 

isto tako sam citao u atuoklubu pismo jednog frajera(22-23 god) sta je napisao da ga stara mora vozit na posao ,po klinca u vrtic i kuda god treba jer on nemoze posto ima auto od 85 kw i nemoze si priustit drugi auto !!!

eto moja tata ima 81KW auto
sta sad ja nebi smio sa curom ili ekipom otic negdje da mi ne zapisu kaznu od 1000kn. a drugi slabiji auto si nemozemo priustit a ovaj ne zelimo prodat jer nam je dobar.  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
dv14 kaže...

 

Ako vam je do brzine, onda lijepo kupiti dizela sa 80kw i chipirat ga. Obično se izvuće nekih 30ks. Ili ako imate para, zamjeniti motor nekim jačim.

Ma nikog nije briga za brzinu. Pa di ću vozit brže od 200 km/h. Nego je problem šta neki ljudi nemaju doma auto koji ima manje od 80 kW. Sta bi sad meni roditelji trebali kupovat novi auto jer nemogu njihove vozit kad mi zatrebaju jer su prejaki. Gluposti.

gjurki
11 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)
i gledam malo starije ljude iz mjesta odakle sam ja ... pa ti ljudi imaju zenu i djecu koja vec idu u osnovnu skolu. a ludiraju se sa autom kao da im je 18 - 20 godina. I onda se cude da su mladi takvi, pa nemogu biti drugaciji kad se starijima nemoze stat na kraj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
T-55 kaže...
zelenbic kaže...

ili otic do grobnika iznajmit auto i tamo se ispucat a ne na cesti :)

 

Jacim autom se mogu smanjiti nezgode.Kao npr pri pretjecanju,ovaj te zaobice u seknudi i vrati se na svoju traku,a dok se slaba kanta zalaufa eto sranja.

 

Tako je, znam kako je kad vozim od firme caddy 2.0 sdi 75 ks, nikad preteć, moraš se zaletit da bi preteko. S mjesta nema šanse, sve sam pokušavao, jednostavno ne ide. Auto je težak, ima malo konja i prilično je visok.

Dok npr. kad sjednem u Renault Espace od starog koji ima 150 ks je milina vozit, pretkneš bez problema, i lakše izlaziš sa sporednih cesta.

Primjerice za izlazak sa sporedne ceste ljeti. Naravno gužva je, i ako se nađe trenutak za izać na magistralu odmah šišaš, ali to jednostavno s ovim Caddyem ne možeš jer auto nije sposoban za 5-6 sekundi doći do otprilike 60-70 km/h, i onda čekaš cijelu kolonu da prođe.

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
nix2811 kaže...
i gledam malo starije ljude iz mjesta odakle sam ja ... pa ti ljudi imaju zenu i djecu koja vec idu u osnovnu skolu. a ludiraju se sa autom kao da im je 18 - 20 godina. I onda se cude da su mladi takvi, pa nemogu biti drugaciji kad se starijima nemoze stat na kraj.

ma zakon nam je u banani ja znam da je to uvedeno zbog divljanja klinaca u brzim autima al sta nam to znaci kad opet ti bogati klinci kojima tatice kupuju zvijeri veze bas takve aute i policija im nece nista nego nas heubu za kilovat vise {#}

 

ja sam prico sam susjedom koji je inace prometni policajac i kaze kad god uhvate klince u bijesnim autima da ih puste jer ovi samo nazovu starog koji sve sredi i mos ic dok se ja mogu hebat za ovih 5 kw preko

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Demzi94 kaže...
nix2811 kaže...
i gledam malo starije ljude iz mjesta odakle sam ja ... pa ti ljudi imaju zenu i djecu koja vec idu u osnovnu skolu. a ludiraju se sa autom kao da im je 18 - 20 godina. I onda se cude da su mladi takvi, pa nemogu biti drugaciji kad se starijima nemoze stat na kraj.

ma zakon nam je u banani ja znam da je to uvedeno zbog divljanja klinaca u brzim autima al sta nam to znaci kad opet ti bogati klinci kojima tatice kupuju zvijeri veze bas takve aute i policija im nece nista nego nas heubu za kilovat vise {#}

 

ja sam prico sam susjedom koji je inace prometni policajac i kaze kad god uhvate klince u bijesnim autima da ih puste jer ovi samo nazovu starog koji sve sredi i mos ic dok se ja mogu hebat za ovih 5 kw preko

ako imas veze u policiji mozes sve vozit :D tako to ide dns. 

16 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Ma taj zakon je davno prožvakana tema, svakome sa i malo mozga u glavi je jasno da je zakon bezvezan...

Pazi, nesmijete vozit auto od 100 konja, al smijete vozit šleper od 40 tona sa 400-500 konja... Onome koji je osmislio taj zakon treba oduzet radnu dozvolu...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

taj zakon je totalno glup i glup je onaj ko ga je donio. mislim ogranicenje ide na godine zivota a ne godine iskustva, znaci sto ako neko polozi s 24 godine, on odma moze u ferrari a nema nikakvog vozackog iskustva dok netko tko je polozio s 18 do 23. godine ima 5 godina iskustva u voznji i jos nesmije vozit takav auto. bolje da su uveli ogranicenje da 2 godine nakon polaganja nesmije vozit takve aute i bok.

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice