Kako napraviti buggy

poruka: 31
|
čitano: 44.532
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako da napravim buggy??

Zanima me kako da nappravim buggy...neznam di bih mogao naci djelove bez trosenje novca???

I kaki bi mi trebo motor da mi moze slajdrati i ici oo 80 km/h odprilike??

palenta
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti buggy

pa nije sam otako napravit buggy

i neznam kako bi nabavio djelove bez da trosis pare

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti buggy

PA mogo bih ulaoziti nekih 1000 kn a el ima negdje neko smetliste auta pa da skinem osovine itd?

palenta
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti buggy
Palenta kaže...

PA mogo bih ulaoziti nekih 1000 kn a el ima negdje neko smetliste auta pa da skinem osovine itd?

omg pa sta ti mislis da sa 1000kn i nekog s**ja sa smetlista ces naprabit buggy

djelovi auta i buggy nisu bas isti a i gdje bi nabavio motor,kotace? na smetlistu i da imaju takve stvari nebi ti ih dali badava 

ono usput ces neke sipke zavarit i izbrusit (ako uopce znas varit i brusit) unutra stavit neki motor ni sam neznas kakav i idemo ''slajdrat'' ne?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2010 23:37 (xnight_hunterx).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti buggy
Palenta kaže...

PA mogo bih ulaoziti nekih 1000 kn a el ima negdje neko smetliste auta pa da skinem osovine itd?

Do 1000Kn možeš uzeti cijelog, ispravnog Jugića i onda skidaš dijelove koji ti trebaju sa njega (motor, osovina) al ako ti hoćeš raditi buggy trebat će ti i šipke, poznavanje rada s aparatom za zavarivanje (švas-aparatom) i poznavanje automehanike. Nije baš tako jednostavno. Radije za početak, ako i hoćeš napraviti nešto "custom", probaj napraviti go-kart; nije toliko kompliciran a i jeftinije ćeš proći što se tiče materijala.

16 godina
offline
Kako napraviti buggy

Hmmm... Trebati ćeš ti tu više od tisuće uložiti. Za šasiju ti trebaju cijevi, onda ti još trebaju kotači, kočnice, poluosovine, motor, sjedala, volan, sajle, ak' ćeš raditi blatobrane od lima, onda i lim, amortizeri, akumulator, volan, rezervar... uz to još potreban alat, ako ga već nemaš. Ovo je napravljen popis na brzinu, tak da se još toga da dodati Smijeh

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti buggy
denix kaže...

Hmmm... Trebati ćeš ti tu više od tisuće uložiti. Za šasiju ti trebaju cijevi, onda ti još trebaju kotači, kočnice, poluosovine, motor, sjedala, volan, sajle, ak' ćeš raditi blatobrane od lima, onda i lim, amortizeri, akumulator, volan, rezervar... uz to još potreban alat, ako ga već nemaš. Ovo je napravljen popis na brzinu, tak da se još toga da dodati Smijeh

ma to ce sve on na smetlistu nac ili uzet sa jugica xD

a i nije stvar oko dijelova kolko o tome kako sve to sastaviti

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 0:28 (xnight_hunterx).
16 godina
offline
Kako napraviti buggy

a možda je najjednostavnije da kupiš fiata 126 koji je prerađen u buggyja (ili kupiš fiata 126 i isto tako ga preradiš) Smijeh

po meni najbolje opcije

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 0:43 (denix).
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti buggy

Hewhehehhe ja sam mislio staviti prvi put kad sam razmisljo motor od kosilice ali to je preslabo...meni bi trebalo nesto jace...

To bih pravili ja i moj prijatelj imamo alata pun k....... imam sve od bušilice,flekse male velike,aparat za varenje ma sve...Namigiva

palenta
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti buggy

kupis jednostavno renault 4 za sicu i limariju zrezes, malo ojacas konstrukciju, mal zastitis motor i to je to, stavis recaro siceve i karbonsku kacigu

Model fashion guru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako napraviti buggy
Palenta kaže...

Hewhehehhe ja sam mislio staviti prvi put kad sam razmisljo motor od kosilice ali to je preslabo...meni bi trebalo nesto jace...

To bih pravili ja i moj prijatelj imamo alata pun k....... imam sve od bušilice,flekse male velike,aparat za varenje ma sve...Namigiva

Kad bi i stavljao neki motor, sličan motoru od kosilice, ili ćeš imati pogon samo na jednom kotaču, a na drugom kočnicu (govorim za zadnje) ili ćeš morati smisliti neki diferencijal tak da imaš pogon na oba zadnja kotača. Moraš u obzir uzeti i da kod ovog slučaja nebi imao brzine (normalno, ni rikverc), nego samo gas, a to je malo glupo. Zato ti je jednostavnije preraditi neki manji auto sa zadnjim pogonom i to je to

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti buggy

kupis si neki auto i izbaci sjedala i sve i malo ga ojacas i to ti je to

i oda si faca{#}

10 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti buggy

pozdrav dragi forumaši dali neko od vas ili poznajete nekoga ko bu u ljepoj našoj znao ovako nešto sastaviti?

 

 

dali postoji koji hrvat koji bi nešto ovako zna sastaviti!ako znate kojeg majstura molim vas javite

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti buggy

Pozdrav,

ne znam trazis li baš ovakvu ljutu mašinu ili "normalan" buggy, ali pogledaj si ekipu sa http://www.offroad-lobor.hr/

Imaš ih i na fejsu. Ako se netko razumije u buggye vjerujem da su to oni.

 

Ovdje možeš vidjeti njihova vozila:

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti buggy

Pozdrav! Razmisljam o pravljenju buggya vec dosta dugo i treba9 bih par informacija sto se tice toga. Mislio sam kupit Golfa 2 i maknut sve mepotrebno ostavit siceve podnicu (ak se uopce to moze) i po mogucnosti slozit zadnji pogon. Dal je to moguce sve napravit iz golfa dvice i da li bi trebalo jos sta kupit/nabavit. Imam sve potrebnr alate i mogucnost varenja. Mislio sam napravit okvir od cijevi i to sve povarit zajedno. Zanimaju me sve informacije oko ovoga koje mi mozete pruzit. Hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako napraviti buggy

Golfova podnica sama sebe ne nosi baš najbolje, a mijenjanje pogona iz prednjeg u zadnji nije baš lako izvedivo.

 

Stara Buba je idealna za prerade - kratka je, a jednostavno se ogoli na način da ostane šasija s motorom i podvozjem. Neki je dodatno skraćuju, a neki samo rade custom nadogradnu na nju. Računaj da ćeš htjeti nove felge koje će se uklopiti u izgled, novi auspuh koji je sad vidljiv, pa ćeš željeti nešto vizualno atraktivno, te da ti treba zaštitni kavez za izložene rotirajuće dijelove motora (remenje). Buba je hlađena zrakom, pa to također pojednostavljuje izradu.

 

Ono što je bitno je raspitati se oko homologacijskih uvjeta. Pričao sam s čovjekom iz Zadra koji je to radio, uredno su svi dijelovi homologirani, omjeri duljine vozila i duljine ispred prednih i iza zadnjih kotača po propisu i slično, te je promjena oblika karoserije uredno upisana u prometnu i automobil se može registrirati i voziti po cesti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti buggy

Hvala na odgovoru, pronasao sam da i renault 4 isto kao i buba nema samonosivu karoseriju pa je jednostavnije od njega sloziti nego od golfa, a i jeftinije je nego buba

. Zanima me da li bi kad bi kupio sasiju od renault cetvorke i sve ostale dijelove od golfa dvojke, da li je to izvedivo? Karoseriju bi napravio od celicnih cijevi. I da napomenem, buggy ne mislim registriratinego planiram napravit neku masinu koja bi me sluzila po sumskim putevima, cisto za zezanciju. Hvala! 

bdd
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako napraviti buggy
Koje dijelove bi koristio od golfa? Najbolje se držati motora, kočnica, pogona i ovjesa od Renaulta 4 jer je pitanje kako bi ubacio od golfa a da ne poremetiš vozne karakteristike. Što se tiče ostalih dijelova, farovi, sjedala, razne maske i slično, to možeš kombinirati kako hoćeš, ionako sam radiš konstrukciju na koju se pričvršćuju. Volan bi mogao biti problematičan ako ne odgovara dosjed, a raditi adaptor po narudžbi bi moglo biti skupo.

S Renaultom 4 će ti dosta problema uzrokovati i mjenjač koji je poprilično nezgodno izveden za ovakve modifikacije, a i felge ćeš teško naći.

Što se tiče registracije, ni po šumskim putevima ovakvo vozilo nije legalno ako nije homologirano i registrirano, samo je višestruko manja šansa da te uhvate. Međutim, nek ti se nešto dogodi zbog čega moraš na hitnu ili, još gore, strada druga osoba (suputnik ili netko treći), imati ćeš gadnih problema.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti buggy

Uzimao bi ja sve od renaulta, ali mi je kritican taj mjeniac i jacina motora, da li bi bila dovoljna za moje potrebe. Buba bi bila najbolje rjesenje, no to je izvan mog budzeta posto bih ulozio oko 1000E samo na bubu sa motorom.. Sto se tice homologacije i registriranja, zivim na selu i u sumi nikad nema nikoga posto je to nasa suma i nasi putevi, jedini problem je to sto si spomenuo, ako se netko razbije. 

bdd
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako napraviti buggy

Ako ćeš uzeti ovjes od golfa, pitanje je kako ćeš da spojiti s R4 okvirom. Tamo gdje se spaja ovjes je okvir pripremljen za to (pojačanja), a različiti ovjesi imaju različite točke spajanja.

 

Ako uzmeš samo motor, kritične su ti poluosovine.

 

Alternativa ti je potražiti neki auto koji ima sistem ko Citroen Visa - tamo su motor, getriba i ovjes na zajedničkom okviru, trebaju ti samo oslonci za amortizere na tvojoj šasiji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti buggy

Imas kakav prijedlog a da me nebi doso nesto previse novaca? 

bdd
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako napraviti buggy
Za početak, malo pratiti oglasnika. Vidim i da imaš neke uvjete kije želiš zadovoljiti, po pitanju snage i slično, pa i to treba uzeti u obzir.

Buba je i dalje najsigurniji odabir jer imaš stvarno puno prerada i možeš naći najviše resursa po netu. Sve ostalo traži više istraživanja i može završiti neuspjehom. Bitna stavka je da ima ili odvojenu šasiju ili odvojeni gornji dio karoserije.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti buggy

Hvala, na informacijama, puno sam iz ovoga saznao, kad ili nabavim nesto ili nadjem nesto pa javim. Svejedno, hvala! 

bdd
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti buggy

Pozdrav! Visim na oglasnicima zadnjih dana i pronasao sam podosta bubi po prihvatljivoj cijeni. Zanima me, posto sam nasao jednu na otpadu, koji su papiri potrebni da bih ju mogao nakon prerade atestirati i registrirati i da li uopce trebaju papiri? Hvala. 

bdd
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako napraviti buggy

1. Moraš biti legalni vlasnik (broj šasije ostaje originalan)

 

2. Svaki naknadno ugrađen dio mora zadovoljavati homologacijske uvjete (npr: svjetla, pojasevi si slično)

 

3.) Mora zadovoljavati ostale homologacijske uvjete (npr: omjeri dijela auta ispred prednje osovine i iza stražnje osovine u odnosu na međuosovinski razmak)

 

Tu ti je najbolje tražiti specijalizirane forume ili klubove za takve modifikacije.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Kako napraviti buggy
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti buggy

Znaci ako imam papir kojim potvrdjujem vlasnistvo nad tima autom, moze na atest? I jos jedno pitanje, vidim da je ovaj covjek metnuo oglas ispod tvog posta i cini mi se odlicno za cijenu, E36 motor za 4000kn? No pitanje je zasto ga tak jeftino prodaje, da li mi je pametnije uzeti taj napola napravljen buggy sa BMWovim motorom i usparati malo novaca jer po mojem misljenju taj auto se malo losije ponasao sto se tice brdskih puteva zbog duzine i klasicnog BMW podvozja ili sastavljati buggy od bube za podosta vise novaca, posto mislim da bi me manje doslo da uzmem taj BMW pa da ga preradim za brdske puteve i registriram posto ima papire i mislim da bi me to manje doslo. Mišljenje?

bdd
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako napraviti buggy

Ovaj BMW mi ne djeluje nešto atraktivno, za papire kaže samo da je vlasnik, a u ovakvom stanju homologaciju svakako ne prolazi. Imaš tu hrpu posla još i hrpu love potrošiti.

 

Što se tiče homologacije, o tome treba razmišljati prije prvog reza, krpati greške je puno skuplje. Zato je Buba zgodna - ima toliko prerada da je najlakše stupiti u kontakt s nekim tko je prošao kroz čitav proces. Ja znam okvirne stvari, ali ti s detaljima ne mogu pomoći.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti buggy

Drzao bi se ja bube, i drzim se je no mislim na jacinu motora. Posto buba ima samo 18kW, brine me kak ce se to ponasat po malo tezim putevima, kak bi vukla na putevima razlicitim od ceste. 

bdd
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti buggy

Dobio sam povratnu informaciju od jednog prodavaca bube i on kaze da mi moze dat papir gdje pise otkud njemu ta buba i papir gdje pise da sam ju ja kupio sa starog zeljeza, e sad ne znam dal gore pise broj sasije i dal se s tim papirom moze napravit homologacija? 

bdd
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice