U zatvor zbog piratskih Windowsa

poruka: 127
|
čitano: 42.483
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

Općinski sud u Sisku donio je pravomoćnu osuđujuću presudu protiv M.G. iz Mošćenice kojom ga proglašava krivim, između ostalog, za kazneno djelo iz čl. 230. st. 1. Kaznenog zakona - nedozvoljenu uporabu autorskog djela. Okrivljenik je osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od jedne godine uvjetno s rokom kušnje od tri godine. Sud je također naložio oduzimanje računala korištenog za počinjenje kaznenog djela.

M.G. je kupio polovno računalo za kućnu upotrebu,   a nije provjerio ispravnost licenci računalnih programa instaliranih na računalu. Policija je protiv njega postupala zbog krađe, pri čemu je pretraženo i prijenosno računalo optuženika, te je utvrđeno da je na njemu instaliran nelicencirani softver.

 

U obrazloženju presude stoji:

 

"Opće je poznata činjenica, učestalo prisutna u medijima, da privatne osobe na svoja računala - bez obzira radilo se o klasičnom ili prijenosnom računalu - ne smiju instalirati operativne sustave, odnosno potrebno je ishoditi odobrenje osobe koja je ovlaštena dati odobrenje za instaliranje operativnog sustava kako bi se isti sustav neometano mogao koristiti. Sud smatra nebitnim je li okrivljenik osobno instalirao operativni sustav, je li to učinio netko na njegovo traženje ili je koristio već instalirani operativni sustav. Okrivljenik je, ukoliko je kupio polovno prijenosno računalo, bio dužan informirati se o instaliranom operativnom sustavu - iako ga eventualno bivši vlasnik o tome nije obavijestio.”

 

Kupio polovni notebook i osuđen za korištenje nelicenciranih računalnih programa

 

 
27 0 hvala 15
13 godina
protjeran
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

ma koje fore...

pa dodjeljeni odvjetnik na praksi bi ga izvukao bez pola muke

 
24 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

Još jedan dokaz o usješnoj provedbi AntiKorupcijskih mjera Vlade RH .

Za  uspješu borbu protiv korupcije nužno je ukloniti neznanje. HDZ Zna.

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
12 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
Iako pozdravljam kaznjavanje lopova, malo je smijedno vidjeti presudu pored toliko vaznijeg kriminala.
14 godina
neaktivan
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

{#}Što sve neće smislit...

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

O daj molim te! Pa toga ga riješi i najgluplji odvjetnik! Dam ruku u vatru ako više od 20% hrvata ima originalne winze na PC-u (ne laptopu!).

Pa ja jedini licencirani softver koji imam na kompu je BFBC2 =)

Prodajem razne iPhone...za informacije, obratite mi se na pp.
Moj PC  
38 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

U drzavi na sve strane milioni nestaju, ne znas vise gdje treba zacepit rupu a oni momka osude zbog nelicenciranog windowsa kojeg ni sam nije instalirao...OMG

 

I kakav je to odvjetnik koji ga je branio...{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 16:09 (dasoo988).
Moj PC  
13 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa

Samo me zanima zasto oduzimanje racunala!? Sigurno ce kod nekog cajkana kod kuce zavrsiti i vrtiti "legalne" windowse! Koja hrpa gluposti nasi su toliko nesposobni da bi mislili da su igre sa steama piratice jel nemas medij za njih...bio je jedan slucaj kad su nama uzeli server na kojem je bio linux zato sto nisu znali za sto sluzi komp nije bio neki ali eto za lan je bio dobar...i nije bilo nista ilegalno na njemu ali uzeli su ga neuki ljudi...Godina dana zatvora zbog piratskih windowsa ja bi cijelu vladu dozivotno zatvorio gade mi se i muce ovaj napaceni narod jos vise!!!

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
14 godina
neaktivan
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

ajme meni, ovo je nešto prespaljeno. Ali stvarno, ne mogu ni sanadera strpat u ćuzu ali bitno da nasumično odaberu nekog građana.....to je više ono, da popune zatvore a moraju te osudit protiv nečega. Pa sad da neispadnu TOLIKA govna, neće ti smjestiti nego će pretpostavit da imaš pirata, ko i svi normalno. Mislim tko je vidio kupovati windowse xD

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
U zatvor zbog piratskih Windowsa

A što je s ostatkom softvera? Office je bio legalan? :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

Ja mislim da niti petina sudnice nema original windowse (niti znaju da to treba platiti...)

http://dizanje-ratia.info
Moj PC  
47 0 hvala 5
16 godina
neaktivan
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

Da nije ovo preuranjena prvoaprilska šala... nije dozvoljeno instalirati legalno kupljeni retail OS na legalno kupljeno računalo? Potrebno je ishoditi odobrenje osobe ovlaštene za davanje odobrenja?

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
DigiMagic kaže...

Da nije ovo preuranjena prvoaprilska šala... nije dozvoljeno instalirati legalno kupljeni retail OS na legalno kupljeno računalo? Potrebno je ishoditi odobrenje osobe ovlaštene za davanje odobrenja?

To mi je najjače u cijelom tom dopisu {#}

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
14 godina
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

"ne smiju instalirati operativne sustave, odnosno potrebno je ishoditi odobrenje osobe koja je ovlaštena dati odobrenje za instaliranje operativnog sustava kako bi se isti sustav neometano mogao koristiti."

 

Može mi to netko pojasniti???

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
Diablo86 kaže...

"ne smiju instalirati operativne sustave, odnosno potrebno je ishoditi odobrenje osobe koja je ovlaštena dati odobrenje za instaliranje operativnog sustava kako bi se isti sustav neometano mogao koristiti."

 

Može mi to netko pojasniti???

U prijevodu: Nije imao serial za windowse nego su krekani...

http://dizanje-ratia.info
14 godina
neaktivan
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

Mnogi kažu da je "Hrvatska u banani".,ja mislim da je zbog ovog(ali i drugih) slučaja "Hrvatska je banana u banani"

:)
 
11 0 hvala 0
14 godina
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

Ovo je gaf hrvatskog sudstva. Razumijem borbu protiv pirastva i sve to no što je pretjerano je pretjerano. Oni očekuju da će "obični" ljudi koji nisu baš previše upoznati sa računalima pratiti imaj li sve licence ili ne. Pa oni uopće ne znaju što OS, a tek što je pirastvo. Njima ti uvale prodavači najjeftniji kompjuter sa piratskim windowsima. Istina ovdje se radi o osuđivanom kriminalcu no što bi bilo da se to dogodilo nekoj starici kojoj je kompjuter potreban samo da se čuje sa obitelji.

 

Ta BSA stvarno ponekad zna provaliti gluposti. Ako se toliko bore protiv pirastva zašto onda ne educiraju malo ljude, a da to ne bude na razini dva klika mišem i surfanje na internetu putem IE6. Zašto ljudima ne pokažu malo svijeta van windowsa? Sramota je što u ECDL knjigama za polaganje ECDL ispita koristi samo internet explorer i njega moraju polagati na ispitu. Ako čak se spomene neki drugi onda to bude prastari Netscape navigator. Jesu li ikada rekli ljudima da postoji linux? To se obično ne spominje, samo se spomene da se windows mora platiti.

 

EDIT:

Pitajte malo starije osobe koji su išli na takve državne tečajeve o korištenju računala da li su ikada čuli za open-office?

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 16:26 (captain_soap_McTawish).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

Ne bi loše bilo provjeriti licence na računalima onih koji su ga osudili...

 

Pa da vidimo kako bi oni prošli! {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
21 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
cro_blue kaže...

Ne bi loše bilo provjeriti licence na računalima onih koji su ga osudili...

 

Pa da vidimo kako bi oni prošli! {#}

Doveli bi svog hakera i dual butali bi u Free DOS xD

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
15 godina
neaktivan
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
CroVandal kaže...

Samo me zanima zasto oduzimanje racunala!?

 

Jedna od zaštitnih mjera kod počinjenja prkršaja ili kaznenog djela je i oduzimanje predmeta korištenih za njihovo počinjenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 16:41 (klimama).
16 godina
neaktivan
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

Gade mi se. Sve je to u redu, kak je i naxeem rekao, pozdravljam suzbijanje kriminala, ali kad ga već suzbijaju onda nek ga suzbijaju educirani ljudi.

I kak je reko alexspalato, teži prijestupnici se uglavnom izvuku, a frajer dobije godinu dana uvjetne zbog nelicenciranog softvera. I još se nigdje niti ne spominju Windowsi! Nekom indukcijom čovjek bi došao do zaključka da je posjedovati nelicencirani softver gori zločin od ubojstva s namjerom! Prema našem sudu očito...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
7 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
1domagoj1 kaže...

Gade mi se. Sve je to u redu, kak je i naxeem rekao, pozdravljam suzbijanje kriminala, ali kad ga već suzbijaju onda nek ga suzbijaju educirani ljudi.

I kak je reko alexspalato, teži prijestupnici se uglavnom izvuku, a frajer dobije godinu dana uvjetne zbog nelicenciranog softvera. I još se nigdje niti ne spominju Windowsi! Nekom indukcijom čovjek bi došao do zaključka da je posjedovati nelicencirani softver gori zločin od ubojstva s namjerom! Prema našem sudu očito...

Onda ću ja ovak:

Otić ću do tehno radnje, napravit ću par headšotova na prodavača, odnjeti kuć 5 licenci za cijelu obitelj, i MOŽDA dobijem uvjetnu zbog ubojstva {#}

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
16 godina
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
Verbatim kaže...

Još jedan dokaz o usješnoj provedbi AntiKorupcijskih mjera Vlade RH .

Za  uspješu borbu protiv korupcije nužno je ukloniti neznanje. HDZ Zna.

HDZ zna da samo kaj to treba pitat Strašilo u polju,{#} kaj se tice ove presude za ovo tu navedeno u temi cista perverzija izgubljenog pravosuđa u banana državi. Žužic pijan divlja po cesti, nabije jadne ljude u autu ubije jednu osobu i dobije 4 godine zatvora a ovaj siromak zbog Windowsa ide na 1godinu u zatvor krasno.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
neaktivan
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
rambox kaže...

HDZ zna da samo kaj to treba pitat Strašilo u polju,{#} kaj se tice ove presude za ovo tu navedeno u temi cista perverzija izgubljenog pravosuđa u banana državi. Žužic pijan divlja po cesti, nabije jadne ljude u autu ubije jednu osobu i dobije 4 godine zatvora a ovaj siromak zbog Windowsa ide na 1godinu u zatvor krasno.{#}{#}

ma,...ovo je neki "kupus" u tko zna čijoj režiji.

Policija uhiti kriminalca, a optuže ga za nelicencirane windowse. Za cijeli slučaj "nekako" sazna BSA, i BSA obavijesti javnost o presudi "velikom softverskom kriminalcu".

 

 

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
14 godina
neaktivan
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
A kak oni provjeravaju legalnost softwera?
AMD Ax2 6400+ 3.5GHz | 4GB 800MHz | Gainward 8800GT 1024MB | 250GB HDD | ASUS M2N32-SLI Deluxe Wireless | Samsung 203B
14 godina
neaktivan
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
8ax kaže...
A kak oni provjeravaju legalnost softwera?

tak što vide da nemaš naljepnicu ispod laptopa ili na PC-u.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
13 godina
neaktivan
offline
U zatvor zbog piratskih Windowsa

ma treba imati spremno, ako ti pokucaju, samo format all disks, pa nek se hebu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
xyan kaže...

ma treba imati spremno, ako ti pokucaju, samo format all disks, pa nek se hebu.

ma sam imaj na usb-u live verziju nekog linuxa i to im pustis pa neka gledaju :D

http://protocol4.animehr.com/
15 godina
protjeran
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
xyan kaže...

ma treba imati spremno, ako ti pokucaju, samo format all disks, pa nek se hebu.

Znaš kako ću brisati radi njih sve ;) 

 

Tko je? POLICIJA. Nema me domaaaa ;)

http://dizanje-ratia.info
14 godina
neaktivan
offline
Re: U zatvor zbog piratskih Windowsa
xyan kaže...

ma treba imati spremno, ako ti pokucaju, samo format all disks, pa nek se hebu.

da.....

Stigneš formatirat u 10 sekundi....lakše ti je napraviti dual boot sa linuxom al tako da ti nenudi windows na bootu već da namjestiš shortcut za koji oni neće nikad znat....

 

ee ali čekaj.....zar ne treba nekakav nalog da oni meni drkaju po stvarima ?

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice