Struja jeftinija za 30%

poruka: 47
|
čitano: 23.887
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Jeftinija struja
 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Struja jeftinija za 30%

Prelazim cim dodu do mene. Mislim kad dodem na red.

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 18:17 (Praedator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Struja jeftinija za 30%

Bas citao danas i razmisljam si da pređem na njih ! Jbg-a , 30% je puno na cca. 700kn mjesecno !

 

Da i bacim jednu anketicu :

 

Ako cete imati mogucnost , hocete li preci na GEN-I :

102 Da
6 Ne
Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 18:35 (Haf932).
Moj PC  
6 0 hvala 2
15 godina
offline
Struja jeftinija za 30%

Koliko god se mi radovali mogućoj propasti onih koji su nas godinama derali, tužna je činjenica da nestaju i zadnje strateške industrije u vlasništvu "države".

 

Ne znam, jel HEP zadnji, jel ima još neka strateška grana koja nije prodana ili uništena. Sad na red dolazi prodaja zemlje same, otoka, planina, itd.

Moj PC  
17 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%

Stiže i njemacki RWE (više ovdje)
Jeftinije do nekih 26%

12 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
nkdz kaže...

Koliko god se mi radovali mogućoj propasti onih koji su nas godinama derali, tužna je činjenica da nestaju i zadnje strateške industrije u vlasništvu "države".

 

Ne znam, jel HEP zadnji, jel ima još neka strateška grana koja nije prodana ili uništena. Sad na red dolazi prodaja zemlje same, otoka, planina, itd.

upravo to.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
nkdz kaže...

Koliko god se mi radovali mogućoj propasti onih koji su nas godinama derali, tužna je činjenica da nestaju i zadnje strateške industrije u vlasništvu "države".

 

Ne znam, jel HEP zadnji, jel ima još neka strateška grana koja nije prodana ili uništena. Sad na red dolazi prodaja zemlje same, otoka, planina, itd.

Nikakva ''strateška'' ,a pogotovo ne industrija. U HEP-u ,više je ljudi zaposleno u administraciji nego u proizvodnji i održavanju.

Primjer: u pogonu sa 80 ljudi ,samo njih 30 radi na održavanju i izgradnji mreže.

 

A tu su naravno i manageri ,sa svojim bolesnim plaćama i raznim dodacima.

A sve njih neka slobodno ''unište''.

 

Proizvodni pogoni i dalje ostaju u vlasništvu HEP-a ,samo će se sada i HEP morati boriti za svoj dio kolača i naplaćivati fer cijene.

 

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 19:08 (kizo2703).
15 godina
offline
Struja jeftinija za 30%

RAdio mi frend praksu u HEP-u i kaže da je to nešto nevjerovatno. Da se otpusti 40% radnika, opet ovaj ostatak nebi imao šta raditi.

Sve se automatiziralo i ljudi uglavnom, ne rade ništa. Još količina šefova je nevjerovatna. Šef za ovo, šef za ovo, šef od šefovog šefa za šefovo šefovanje {#}

 

Znam da je dobro da se zadrže radna mjesta koliko je to moguće, ali ako zbog toga imaš cijene 30% veče od konkurencije, i ako gubiš milijune godišnje, ja bi se zapitao.

 

Iskreno se nadam da će netko nešto poduzeti prije nego bude prekasno, jer bilo bi šteta da jedna firma kao što je HEP postane marginalna u vlastitoj državi...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
31 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Struja jeftinija za 30%

Nažalost ako bolje pogledate stranicu neće  biti popust 30% vec upola manje iako je već i 15% puno.Samo pitanje je da li su to cijene  da se uđe na tržište i  dali će ostati tako kad osvoje svojih 15-20% tržišta i  kad se napokon pokrene rast gospodarstva u EU?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
rooswelt1991 kaže...

RAdio mi frend praksu u HEP-u i kaže da je to nešto nevjerovatno. Da se otpusti 40% radnika, opet ovaj ostatak nebi imao šta raditi.

Mi smo u sklopu faksa išli u jedno HEP-ovo energetsko postrojenje u Splitu i tamo nam je glavni inženjer rekao da HEP nije zaposlio niti jednog inženjera godinama i da u tom postrojenju rade većinom ljudi koji nemaju veze sa elektrotehnikom. Neki tehničar koji tamo također radi nam je rekao da se gotovo nemoguće uvalit u HEP nakon završenog faksa. Iz prve ruke od vodeće firme u Hrvatskoj saznajem da nemam šanse za posao. Just great, učim zaku*ac.

Powerless, depressed. I try to conceal all the wreckage inside.
11 godina
neaktivan
offline
Struja jeftinija za 30%

Ja prelazim na bilo koga samo da smanjim račun.

We are of peace, always.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
IiNoob kaže...

Ja prelazim na bilo koga samo da smanjim račun.



ja prelazim na bilo koga, makar bilo i skuplje, samo da ovin nasim lopovima ne placam.

http://forum.pcekspert.com/member.php?u=18841
13 godina
neaktivan
offline
Struja jeftinija za 30%

Trebai sacekat vidit kako ce trziste reagirati... ali ako ovi nastave sa "HEP DANOM" mislim da moje novce se samo djelomicno dobijat preko drugih "operatera"

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
Praedator kaže...

Prelazim cim dodu do mene. Mislim kad dodem na red.

Nemaš šta čekat, možeš prijeć već danas. Samo pitanje je, koliko je to doista jeftinije jer pretplata i dalje ide HEP-u a potrošnju struje bi se plaćala GEN-I-ju.

 

 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
15 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
cecenac kaže...

Samo pitanje je, koliko je to doista jeftinije jer pretplata i dalje ide HEP-u a potrošnju struje bi se plaćala GEN-I-ju.

Da ,ide. I zato je već davno trebalo napraviti restrukturiranje u HEP-u ,te proizvodnju i mrežu izdvojiti u posebnu ,državnu firmu.

I njoj bi onda ''tvoj'' opskrbljivač plaćao mrežarinu ,a ti bi imao samo jedan račun za plaćanje.

Ali ,to je tek u fazi planiranja. KLIK

I samo nebo zna kad će taj ''HOPS'' početi s radom.

 

A tu je i još nešto - sada opet imamo mogućnost ponavljanja ''slučaja Hrvatski Telekom''.

Sutra netko može kupiti HEP i s njim dobiti sve u paketu ,te onda ucjenjivati konkurenciju i potrošaće kao što to sada radi T-Com.

 

A sad ,na istu temu:

 {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2013 19:02 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%

Kolko gledam cijene za tu Gwe firmu nije to uopce niti blizu tih 26% posto jeftinije...njihova dnevna tarifa je nesto jeftinija od hep-ove dok je nocna dosta povoljnija, ali struju vecinom svi koriste najvise po danu

16 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
kizo2703 kaže...

Nikakva ''strateška'' ,a pogotovo ne industrija. U HEP-u ,više je ljudi zaposleno u administraciji nego u proizvodnji i održavanju.

Primjer: u pogonu sa 80 ljudi ,samo njih 30 radi na održavanju i izgradnji mreže.

 

A tu su naravno i manageri ,sa svojim bolesnim plaćama i raznim dodacima.

A sve njih neka slobodno ''unište''.

 

Proizvodni pogoni i dalje ostaju u vlasništvu HEP-a ,samo će se sada i HEP morati boriti za svoj dio kolača i naplaćivati fer cijene.

Sry za offtopic:

Ista je stvar i u ovom mutavom HZ-u. Postoji HZ Cargo i HZ putnicki prijevoz. Cargo posluje u plusu, putnicki je u minusu jer imaju 1700 ljudi u kojekakvom racunovodstvu ili ti administraciji. Heeloou? 1700?!! A strojovoda koji stvarno nesto rade, koliko, stotinjak mozda? I onda je najveca fora, Cargo dobije neki fakat zesci posao i jako dobar profit napravi, i onda umjesto da s tim pokriju putnicki, menadzeri si isplacivaju bonuse od 100k kn za dobro sklopljen posao. Ono, za popi*zdit. I onda nabijaju cijene na putnicki prijevoz. Fuck logic. Sve mi je zao sto nisam neki milijarder da kupim HZ, momentalno bi svi letjeli van, ostavio bih toliko ljudi taman da mogu u 8 sati radnog vremena obaviti sto treba obaviti, svi ti sefovi i menadzercici bi imali placu max 1:2 u omjeru s obicnim radnikom, a bonuse bi si mogli isplatiti u slucaju da naprave +1 milijardu profita.

 

Isto kao sto kolega kaze za ove u HEP-u, cak i da 40% njih otpusti ostatak ne bi imao sto raditi jer je sve automatizirano... Pa jbt, mene bi bilo sram da sjedim i nista ne radim po cijele dane, tek tu i tamo nesto, a da mi placa sjeda.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
Hehe CF i SLi nam ne gine :)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
neaktivan
offline
Struja jeftinija za 30%

sad na kog preć RWE ili GEN? kad izračunam nanjihovim kalkulatorima rwe godišnje mi ispadne 150 kn uštede više naspram GEN-a, jel to moguće

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2013 19:32 (golatificon).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Struja jeftinija za 30%

Moje videnje ovog sveg je takvo da su ovi nasi banditi tolko sve unistili i izlovatili da je to nevjerovatno.

Stoga pozdravljam bilo kakav oblik konkurencije, domaci ili inozemni. Ako nismo bili u stanju samo sebi sredit boljitak i napredovanje onda mi je bolje da sve pokupuju stranci ako ce mi ponuditi nize cijene te samim time podici standard. 

30% jeftinija struja meni plati net i telefon tako da jedan racun vec manje {#}. Cekam rasplet situacije i prelazim bez razmisljanja ako ce tako biti. No nesto sam nacuo od kolege na poslu da ima caka oko ugovora. Odnosno nesto kao, raspon mjeseci = -x%. Znaci kreces (karikiram) sa 5% jeftinijom strujom i onda kroz mjesece ugovora ti se jos smanjuje. Kao popust lojalnom korisniku il tak nes..

30% je pun ku*ac da se razumijemo. Mora bit neka caka. 

Battlelog ~ UrbanFsk ----- BF3 Server:http://tinyurl.com/m3o9brx
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2013 19:36 (Sale_ds).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Struja jeftinija za 30%

dobrodošla EU !!! počeloooo je počelooo :D sve ču uzet strano , majke mi neču kune dat hrvatskim menađerima , dabogda sve hrvatsko smrdljivo propadne jer ako nisu sposobni da upravljaju nečim onda bolje ni ne zaslužuju {#}

Moj PC  
26 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
4mal kaže...

dobrodošla EU !!! počeloooo je počelooo :D sve ču uzet strano , majke mi neču kune dat hrvatskim menađerima , dabogda sve hrvatsko smrdljivo propadne jer ako nisu sposobni da upravljaju nečim onda bolje ni ne zaslužuju {#}

O pa itekako su oni sposobni. Samo što svoju sposobnost iskorištavaju na drugu stranu. Vidiš da imaju para ko blata i da sve radi (u njihovu korist).

 

Ne sumnjam ja da će se i oni prilagodit tržištu sad kad dođe još veća konkurencija, i da će i spustit cijene. Ko što je tmobile spustio primjerice - ovo nisam reko....

To što su lopovi i pohlepnici, to je drugi par rukava.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
nkdz kaže...

Koliko god se mi radovali mogućoj propasti onih koji su nas godinama derali, tužna je činjenica da nestaju i zadnje strateške industrije u vlasništvu "države".

 

Ne znam, jel HEP zadnji, jel ima još neka strateška grana koja nije prodana ili uništena. Sad na red dolazi prodaja zemlje same, otoka, planina, itd.

  Fućkaš strateško vlasništvo države ako ono ne ide na kratkoročnu i dugoročnu korist građana.

 

Ovo nije RTS strategija gdje si ti kao država sakupljaš resurse i ideš osvajat svijet sa Hrvatskom.Ovo je pravi svijet,tj. borba kako da taj isti svijet ostaviš boljim za slijedeće generacije čovječanstva dok se istovremeno boriš sa vlastitim opstankom.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
Ja sam ispunio na njihovoj stranici ovo za prelazak na GEN-I sad cekam ugovore pa cemo vidit sta pise sitnim slovima. Vjerojatno postoje neke cake. Ali nije mi bitan toliko popust koliko da HEP pocme gubit trzisni udio. Jer nema promjena dok lova ne pocme NE dolazit. No to je opet moguce da HEP digne mrezarinu i sta ja znam pa onda opet isti K.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Struja jeftinija za 30%

Ovdje je prelazak isplativ samo većim potrošačima.

 

Ovdje dole ću vam dati primjer, ne znam kolike su preplate, izmišljam brojke.

 

Ako recimo trošim 240 kuna struje mjesečno. Pretplata hepu je 120 kuna, potrošnju plaćam GEN-I-u po 30% jeftinijoj cijeni. Dakle ako trošim jednako kao inače 240 kuna potrošnje zbog niže cijene pretvara se u 168 kuna + 120 kuna pretplate ispada 288 kuna, to jest više nego što sam hepu davao samo.

 

Ako trošim recimo 500 kuna mjesečno struje, a preplata jepu je 120. Ovih 500 kuna sad postaje 350 kuna, plus 120 kuna pretplate, i eto me na 470 dakle 30 kuna uštede. Dakle sve ovisi o tome koliko novaca ide hepu.

 

Dakle ko razmišlja o prelasku, važno vam je izračunat kolika vam je porsječna godišnja potrošnja i vidjet kolika je pretplata, pa onda odlučit da li ćete prijeć ili ne.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Struja jeftinija za 30%

Matematika ti je jaca strana... 

Ako trosis 240 kn, 120 je mrezarina i kod jednog i kod drugog operatera!

znaci HEP 120 + 120

GENI 120 + (120-30%)

 

GENI onda nikako ne moze biti skuplji!

***** Maxxy *****
12 godina
offline
Re: Struja jeftinija za 30%

Gubi HEP itekako, samo ocito jos uvijek nedovoljno da nesto naprave po tom pitanju.

I ovih 30% jeftinije mi u najmanju ruku zvuci sumnjivo, ali vidit cemo. Samo nek je konkurencije, to je dobro za nas ;)

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
13 godina
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
Nuclear kaže...

Mi smo u sklopu faksa išli u jedno HEP-ovo energetsko postrojenje u Splitu i tamo nam je glavni inženjer rekao da HEP nije zaposlio niti jednog inženjera godinama i da u tom postrojenju rade većinom ljudi koji nemaju veze sa elektrotehnikom. Neki tehničar koji tamo također radi nam je rekao da se gotovo nemoguće uvalit u HEP nakon završenog faksa. Iz prve ruke od vodeće firme u Hrvatskoj saznajem da nemam šanse za posao. Just great, učim zaku*ac.

 

Što se čudiš?! Isto bi bilo i s T-com da ga nismo prodali švabama. Cijene bi bile iste ili vece, a firma bi bila u problemima zbog uhljebljivanja razno raznih rođaka.

15 godina
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
Bakaluar kaže...

 

Što se čudiš?! Isto bi bilo i s T-com da ga nismo prodali švabama. Cijene bi bile iste ili vece, a firma bi bila u problemima zbog uhljebljivanja razno raznih rođaka.

Točno to, naš narod je glup, bitno mu je da svoje finacije sredi, a drugog i državu "ko j€be". Nedavno sam radio u Tcom-u i mogu reći da tamo više nije kao što je nekad bilo.

Nemožeš više doći "s faksa u direktorsku stolicu". Svi šefovi, koje sam ja viđao gore, radili su bar 5 ili više godina, prije nego su došli gdje jesu.

Nema vanjskih natječaja za radna mjesta, sve su unutarnja. Dakle počinješ kao nitko i ništa, i kako si dobar, tako ćeš napredovati.

I ono najbitnije, ima se neki poslovni plan. HEP, HŽ, CA i slični, nemaju aposlutno nikakvu politiku za budučnost, osim da šefovima ni slučajno ne padne plaća.

 

Jednog dana će se i to promjeniti, pitanje je samo hoće li do promjene doći na vrijeme.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Struja jeftinija za 30%
Maxxy kaže...

Matematika ti je jaca strana... 

Ako trosis 240 kn, 120 je mrezarina i kod jednog i kod drugog operatera!

znaci HEP 120 + 120

GENI 120 + (120-30%)

 

GENI onda nikako ne moze biti skuplji!

Koliko vidim po svojim računima, samo mi se potrošnja naplaćuje, ne vidim pretplatu nigje. Jel negdje griješim ili ?

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice