SSD vs NWME low 1% i low 0.1 % FPS

poruka: 9
|
čitano: 4.201
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
SSD vs NWME low 1% i low 0.1 % FPS

Ajde da si probam potvrditi tu tezu...gledao po netu pa pišu da sa NWME mogu poboljšati low 1% i low 0.1% FPS naspram SSD... ima li mi smisla kupovati NWME?? Igram bf 2042 i igra radi normalno bez nekih teških framedrop-a, ali rijetko mi zna pasti malo ispod 60 fps-a , ne utječe mi to naigru kolko mi to ubija oko,pa si mislim ako je to moguče kupio bi ga...ima li ko iskustva s tim,i drži li opče ta priča ?  

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: SSD vs NWME low 1% i low 0.1 % FPS
bertRo92 kaže...

Ajde da si probam potvrditi tu tezu...gledao po netu pa pišu da sa NWME mogu poboljšati low 1% i low 0.1% FPS naspram SSD... ima li mi smisla kupovati NWME?? Igram bf 2042 i igra radi normalno bez nekih teških framedrop-a, ali rijetko mi zna pasti malo ispod 60 fps-a , ne utječe mi to naigru kolko mi to ubija oko,pa si mislim ako je to moguče kupio bi ga...ima li ko iskustva s tim,i drži li opče ta priča ?  

 Stavi page file od 2gb do 12 gb ili ga isključi.

2 godine
neaktivan
offline
Re: SSD vs NWME low 1% i low 0.1 % FPS

Gledao sam malo o tom pagefile-u...znači imam ssd 1 tb,  podijeljen na 2 particije ...300 gb na kojem je win ,amd software i sl. i ostatak gb na kojem su 2 igre...na kojeg bi trebao staviti od 2 do 12 , na kojem je win ili di su igre??

Imam 16 gb rama, 2 do 12 je ok?? Gledao par videa ali nemogu taj dio skopcati. Ili da ugasim na obje particije riskiram li išta? 

6 godina
neaktivan
offline
SSD vs NWME low 1% i low 0.1 % FPS

Sa 16 GB RAM-a, disk za pohranu ne bi smio imati nikakav utjecaj na FPS, pogotovo kod takve AAA igre. Pagefile služi jedino kad ti nedostaje RAM-a, a tebi mislim da neće faliti, tako da to ne trebaš dirati. Kad bi ti i falilo RAM-a, a Pagefile bi bio premalen, tada bi dobio nekakav error i igra bi se vjerojatno srušila.

Pametnije bi bilo nadograditi CPU jer je BF2042 izuzetno procesorski zahtjevna igra. Mislim da s NVMe diskom nećeš ništa postići, a još manje s promjenom veličine pagefilea. CPU i GPU su bitne komponente.

Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: SSD vs NWME low 1% i low 0.1 % FPS
Nemas neke velike i drasticne razlike, osim u loading time.

Probao sam istu igru na hdd 5400rpm, sata ssd (500/500 rw) i pcie m.2 3500/3500rw......

Utjecaj na framerate je skoro nepostojeci, ali utjecaj na ucitavanja je enorman, npr. Plaque tale requiem se na hdd ucitava po 5-7min u mom slucaju. Sa ssd je to nekih 3 minute, a na pcie nekih 15-20 sekundi. Za nepovjerovati.

Ista stvar sa unchartedom, days gone, svugdje je enormna razlika. No jednom kad se ucita.... Isti fps, ako igra stalno nesto dodatno ucitava, onda da, ali nista to nije toliko drasticno i primjetno, uzrok stutteru treba traziti u drugim stvarima.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: SSD vs NWME low 1% i low 0.1 % FPS

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2023 0:21 (OnTime).
2 godine
offline
Re: SSD vs NWME low 1% i low 0.1 % FPS
bertRo92 kaže...

Gledao sam malo o tom pagefile-u...znači imam ssd 1 tb,  podijeljen na 2 particije ...300 gb na kojem je win ,amd software i sl. i ostatak gb na kojem su 2 igre...na kojeg bi trebao staviti od 2 do 12 , na kojem je win ili di su igre??

Imam 16 gb rama, 2 do 12 je ok?? Gledao par videa ali nemogu taj dio skopcati. Ili da ugasim na obje particije riskiram li išta? 

Kako imaš page file na dvije particije? Obično je na jednoj i to c:. Mislim da nešto krivo gledaš. Upiši advanced system settings u search, pa klik na settings/advanced/change, i tu pod custom size stavis od 2 do 12 gb na c:, na ostalim particijama staviš no paging file ako nije već podešeno. Testiraj igru sa 2-12 gb ili testiraj sa isključenim page file'om. I ne riskiraš ništa. Jedan lik je na Battlefield 1 istu stvar napraivo i povečao mu se fps i eliminirao je fps dropove, druga igra ali isti engine. 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2023 0:28 (OnTime).
15 godina
online
Re: SSD vs NWME low 1% i low 0.1 % FPS
Neke igre uopće neće raditi ako u systemu nije podešen page file.
Meni se rušio Lost Ark.
Imam 16 Gb RAM-a, imao sam postavke u igri na mid-high i igra je koristila oko
10 Gb memorije. Čim sam ponovo uključio page file sve je proradilo i nije bilo više rušenja igre.
Tigar Krezumica
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
SSD vs NWME low 1% i low 0.1 % FPS

Da taj loading time bih htio riješiti...bf 2042 je zahtjevna igra,ali sam uspio pomoču profsafe.profila riješiti te framedropove..igra mi radi na conquest (128) sa stalnih 60 fps-a bez stuttera ili ikakvih padova fps-a i problema,više fps-a ni netrebam jer igram na led TV 60 hz, mislio sam radi tog učitavanja dirat oko toga, nakon smrti kad me vrača u onaj meni za spawn zna pasti malo fps pa sam mislio to riješiti....ali pošto mi igra radi sa 60 frame-a konstantno, možda nema smisla onda to ni dirati

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice