NAS za kućni media server

poruka: 23
|
čitano: 21.218
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
NAS za kućni media server

Razmišljam o kupovini nekog NAS-a za potrebe čuvanja i dijeljenja filmova, glazbe i slika.

Na NAS bi se spajali PC, laptop i DLNA TV.

Bitno je da ima LAN konekciju, da je relativno tih, ako je moguće da ima i print server.

Kapacitet nije presudan, 1 TB je sasvim dovoljan.

Bilo bi zgodno da podržava više diskova, da mogu složiti RAID 1 i odmah imati i backup podataka.

Zanima me i podrška za skidanje torrenta, pretpostavljam da bi to trebalo raditi tako da se s PC-a/laptopa spojim na neko web sučelje od NAS-a  i pokrenem skidanje, a onda NAS dalje skida i kada je PC ugašen?

Prihvatljiva cijena od 1000 do maksimalno 1500 kunića (bolje ova niža).

 

Pogledao sam teme koje već postoje, ali dosta su stare i uglavnom šture, pa molim za sugestije.

Sve su dobrodošle, ali najvše one od ljudi koji već imaju ovakav uređaj pa mogu dati konkretne preporuke/zamjerke na temelju osobnih iskustava.

 

Unaprijed hvala!

No pain!
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2011 15:01 (Rocky).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NAS za kućni media serverRa

Molim nekog od admina da promijeni naziv teme, ovo Ra na kraju je tipfeler.

Nestrpljivo čekam sugestije, prijedloge i odgovore, sigurno vas dosta doma ima ovakvu nekakvu spravicu pa molim pomoć.

No pain!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NAS za kućni media server

Eh...to bi bilo super, i mene zanima..

Pa evo, da malo bumpam temu..=)

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: NAS za kućni media server
Rocky kaže...

Razmišljam o kupovini nekog NAS-a za potrebe čuvanja i dijeljenja filmova, glazbe i slika.

Na NAS bi se spajali PC, laptop i DLNA TV.

Bitno je da ima LAN konekciju, da je relativno tih, ako je moguće da ima i print server.

Kapacitet nije presudan, 1 TB je sasvim dovoljan.

Bilo bi zgodno da podržava više diskova, da mogu složiti RAID 1 i odmah imati i backup podataka.

Zanima me i podrška za skidanje torrenta, pretpostavljam da bi to trebalo raditi tako da se s PC-a/laptopa spojim na neko web sučelje od NAS-a  i pokrenem skidanje, a onda NAS dalje skida i kada je PC ugašen?

Prihvatljiva cijena od 1000 do maksimalno 1500 kunića (bolje ova niža).

 

Pogledao sam teme koje već postoje, ali dosta su stare i uglavnom šture, pa molim za sugestije.

Sve su dobrodošle, ali najvše one od ljudi koji već imaju ovakav uređaj pa mogu dati konkretne preporuke/zamjerke na temelju osobnih iskustava.

 

Unaprijed hvala!

 

Ja sam kratko koristio OVAKVO kućište. Ima prostora za jedan disk, ima LAN, ima Torrente, FTP server....bla bla bla. Na papiru izgleda dobro.

 

U stvarnosti ne baš tako dobro, taj interni procesor što ima to kućište je poprilično slabašan...Staviš više od 5-10 torrenta i već se sustav zaguši. Torrenti prestaju skidati, nemože otvoriti nove konekcije, ne radi SEED....problemi.

Ali kao DISK na mreži je sasvim OK, jedino što je meni smetalo je nedostatak gigabitne mreže...jer 100Mbita je PRE SPORO. U idealnim uvijetima kopiranje jednog filma od 4.5GB na disk traje gotovo 10Min...što je meni bilo previše. 3 filma kopirati, pola sata se potroši.

 

 

A sa druge strane imašOVAKVU mrcinu. Košta više, ali ima 2 DISKA, podršku za RAID polja, ima GIGABITNI LAN...vjerojatno jači procesor...sve skupa ovo je ozbiljnija igračka. Jedino problem što košta 1379kn i to bez ikakvog DISKa, sa dva diska po 1TB već prelazimo dobrano 2000kn. 

I rather like the restless nights
16 godina
offline
RE: NAS za kućni media server
Rocky kaže...

...Bilo bi zgodno da podržava više diskova, da mogu složiti RAID 1 i odmah imati i backup podataka.

...

 Samo mali ispravak, RAID 1 nema nikakve veze sa backupom podataka. RAID 1 štiti podatke samo u slučaju kvara jednog od diskova u polju, podaci ostaju na drugom.

Pošto OS vidi diskove kao jedan, ako si nešto slučajno izbrisao, izbrisano je na obadva diska.

15 godina
offline
RE: NAS za kućni media server
Perica kaže...
Rocky kaže...

...Bilo bi zgodno da podržava više diskova, da mogu složiti RAID 1 i odmah imati i backup podataka.

...

 Samo mali ispravak, RAID 1 nema nikakve veze sa backupom podataka. RAID 1 štiti podatke samo u slučaju kvara jednog od diskova u polju, podaci ostaju na drugom.

Pošto OS vidi diskove kao jedan, ako si nešto slučajno izbrisao, izbrisano je na obadva diska.

Potreban mi je samo zaštita od kvara diska, s drugim ću se već nekako nositi.

No pain!
15 godina
offline
NAS za kućni media server

Ajmo ekipa, za sada je samo Bladepu dao preporuku.

Sigurno vas hrpa ima doma slične spravice, pa pomozite savjetom.

No pain!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: NAS za kućni media server

@ autor, -nema 'dobrog' odgovora... jer:

Previše stvari se mijenja da bi 'kutija' bila isplativa u odnosu na HTPC.

 

Startne cijene NASova, TVboxova (izmislio naziv za Popcorn, WD-live i sl.) i klasičnog PCa su podjednake (1-2k kn).

Problem je ograničenja 'kutijica' za moguće nadogradnje. Kutijice izgledaju ljepše dok ne poštekaš kablove.. tad se počinje gubiti smisao pogotovo što je to uz TV.

 

TVboxovi (neki modeli) imaju i NAS funkcionalnost kao jedan dio, pa su po tome logičniji izbor (za istu-slični cijenu). Također eliminiraju potrebu da TV ima LAN, čitač kartica ili USB (a te stvari se također mijenjaju pa postaju neupotrebljive za nove stvari-tehnologije).

Kao što je s prvim DVD playerima, nakon nekog vremena se dodala podrška za mp3, pa za Divx.. ili čitač kartica SD, XD, MMC.. pa HC, HighSpeed, mini, micro.... USB brzina, ovisnost o driveru (prepoznavanju uređaja), ili samo izostanak podrške za NTFS (exFAT32, Fat32...). Kao i aktuelne podrške za video kao divix, mkv, .. subtitle, 5.1 audio, DTS, optica-coax...

Ako kupiš TV sa svim 'ukrasima' već za godinu dana će biti novih stvari koje neće podržavati...

Prebacivanjem tih funkcija na kutiju ili PC sam TV može biti 'običan ekran' kojeg kupuješ na metre, po guštu i ne gubiš ništa kroz neko vrijeme, samo je bitno recimo da ima 2-4 HDMIa ovisno što sve planiraš spojiti.

primjer: 'kutijica', PC, MaxTV, i još''nešto''.. dok ako je HTPC u kombinaciji, ond je dovoljno još samo MaxTV jer sve ostalo je na HTPCu. (MaxTV koristim kao 'sinonim' za sve IPTV..)

- treba usporediti cijenu istog TVa sa i bez dodatnih mogućnosti-priključaka, ta razlika je obično dovoljna da kupiš zaseban uređaj koji to može kvalitetnije i dugoročnije rješavati nego sam TV.

(recimo neki TV s dodatcima u kategoriji 5-8 k kn il ineki TV u cijeni 3-4 k kn, iste marke i ekrana.. dok ostale funkcije obavlja 'kutijica')

 

U cijeni cca 1.500kn su spomenuti Popcorn ili WDove 'kutijice'.. kad se tomu doda HDD.. dolazimo do podjednake cijene HTPCa.

Naravno, HTPC će u pravilu potrošiti dvostruku cifru jer izbor kućišta, mogućnosti dodavanja tipkovnice-miša, neke VGA za igre itd. itd.. ali to je samo zbog mogućnosti i pretvaranja u 'normalan' PC-kućni centar. Važno kod HTPCa (kućište) je napajanje, tj. buka ventilatora. Što tiše, ili pasivno hlađenje... i ne pretjerivati s VGA upravo zato.

 

Naravno, svatko ima drugačiji odnos i potrebe, recimo sviđa mi se WDov (neznam točan model, slaba ponuda u našim shopovima..) uređaj s LANom jer je meni to dovoljno (uz PC) za cca 700kn. Uz redimo neki docking station (cca 200kn) za HDD je sasvim dovoljan (s ugašenim PCjem).

Ali uvijek računaj da će nakraju cijena biti dvostruka od planirane, da će ti svaki disk biti 'mali', da ljepa kutijica postane ružna kad treba pospojiti kabele (koje moraš povremeno i počistiti od prašine...) itd..

 

NAS je kao što mi ime sugerira, mrežni storage, idealan za potrebe manjeg ureda, manje za home-TV. Za to postoje one 'kutijice' (googlaj malo pa usporedi).

 

btw. :

- kriterij da NAS ima LAN je suvišan (podrazumijeva se), veći je problem 100-vs-GbE ugrađene mreže i prosjećnog routera.

- RAID nije način za čuvanje bitnih stvari, to je samo redundantna automatika koja ti daje dodatno vrijeme za servis bez downtimea, bitno za servere u poslovnim sistemima (kao RAID1 ili 5)... manji problem mi je crknuti disk nego gubitak obiteljskih slika i sl. -backup i nikad sva jaja u istu košaru jer se sve (mora i hoće jednom) pokvariti.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
RE: NAS za kućni media server
ihush kaže...

@ autor, -nema 'dobrog' odgovora... jer:

Previše stvari se mijenja da bi 'kutija' bila isplativa u odnosu na HTPC.

 

Startne cijene NASova, TVboxova (izmislio naziv za Popcorn, WD-live i sl.) i klasičnog PCa su podjednake (1-2k kn).

Problem je ograničenja 'kutijica' za moguće nadogradnje. Kutijice izgledaju ljepše dok ne poštekaš kablove.. tad se počinje gubiti smisao pogotovo što je to uz TV.

 

TVboxovi (neki modeli) imaju i NAS funkcionalnost kao jedan dio, pa su po tome logičniji izbor (za istu-slični cijenu). Također eliminiraju potrebu da TV ima LAN, čitač kartica ili USB (a te stvari se također mijenjaju pa postaju neupotrebljive za nove stvari-tehnologije).

Kao što je s prvim DVD playerima, nakon nekog vremena se dodala podrška za mp3, pa za Divx.. ili čitač kartica SD, XD, MMC.. pa HC, HighSpeed, mini, micro.... USB brzina, ovisnost o driveru (prepoznavanju uređaja), ili samo izostanak podrške za NTFS (exFAT32, Fat32...). Kao i aktuelne podrške za video kao divix, mkv, .. subtitle, 5.1 audio, DTS, optica-coax...

Ako kupiš TV sa svim 'ukrasima' već za godinu dana će biti novih stvari koje neće podržavati...

Prebacivanjem tih funkcija na kutiju ili PC sam TV može biti 'običan ekran' kojeg kupuješ na metre, po guštu i ne gubiš ništa kroz neko vrijeme, samo je bitno recimo da ima 2-4 HDMIa ovisno što sve planiraš spojiti.

primjer: 'kutijica', PC, MaxTV, i još''nešto''.. dok ako je HTPC u kombinaciji, ond je dovoljno još samo MaxTV jer sve ostalo je na HTPCu. (MaxTV koristim kao 'sinonim' za sve IPTV..)

- treba usporediti cijenu istog TVa sa i bez dodatnih mogućnosti-priključaka, ta razlika je obično dovoljna da kupiš zaseban uređaj koji to može kvalitetnije i dugoročnije rješavati nego sam TV.

(recimo neki TV s dodatcima u kategoriji 5-8 k kn il ineki TV u cijeni 3-4 k kn, iste marke i ekrana.. dok ostale funkcije obavlja 'kutijica')

 

U cijeni cca 1.500kn su spomenuti Popcorn ili WDove 'kutijice'.. kad se tomu doda HDD.. dolazimo do podjednake cijene HTPCa.

Naravno, HTPC će u pravilu potrošiti dvostruku cifru jer izbor kućišta, mogućnosti dodavanja tipkovnice-miša, neke VGA za igre itd. itd.. ali to je samo zbog mogućnosti i pretvaranja u 'normalan' PC-kućni centar. Važno kod HTPCa (kućište) je napajanje, tj. buka ventilatora. Što tiše, ili pasivno hlađenje... i ne pretjerivati s VGA upravo zato.

 

Naravno, svatko ima drugačiji odnos i potrebe, recimo sviđa mi se WDov (neznam točan model, slaba ponuda u našim shopovima..) uređaj s LANom jer je meni to dovoljno (uz PC) za cca 700kn. Uz redimo neki docking station (cca 200kn) za HDD je sasvim dovoljan (s ugašenim PCjem).

Ali uvijek računaj da će nakraju cijena biti dvostruka od planirane, da će ti svaki disk biti 'mali', da ljepa kutijica postane ružna kad treba pospojiti kabele (koje moraš povremeno i počistiti od prašine...) itd..

 

NAS je kao što mi ime sugerira, mrežni storage, idealan za potrebe manjeg ureda, manje za home-TV. Za to postoje one 'kutijice' (googlaj malo pa usporedi).

 

btw. :

- kriterij da NAS ima LAN je suvišan (podrazumijeva se), veći je problem 100-vs-GbE ugrađene mreže i prosjećnog routera.

- RAID nije način za čuvanje bitnih stvari, to je samo redundantna automatika koja ti daje dodatno vrijeme za servis bez downtimea, bitno za servere u poslovnim sistemima (kao RAID1 ili 5)... manji problem mi je crknuti disk nego gubitak obiteljskih slika i sl. -backup i nikad sva jaja u istu košaru jer se sve (mora i hoće jednom) pokvariti.

 

Prije svega - hvala na detaljnom odgovoru.

Slažem se s većinom stvari koje si napisao, ali ću pokušati malo detaljnije obrazložiti svoje razmišljanje.

Od kutijica tipa Popcorn sam odustao upravo zbog razloga koje si naveo - proširivost i podrška za buduće standarde i novotarije koje će se tek pojaviti.

TV koji sam kupio ima ugrađene mogućnosti koje zamjenjuju takvu kutijicu (USB port, LAN povezivost žična i bežična, gledanje slika, filmova i slušanje glazbe, youtube, picassa itd.).

Tu je također problem nadogradivosti, ali sam svjesno išao na tu varijantu da smanjim broj kutijica u dnevnom boravku. Što se tiče cijene, došao me cca 1000-1500 kuna više nego sličan model bez tih mogćnosti.

 

I ja sam razmišljao o HTPC-u, ali kako TV podržava sve što mi trenutno treba, za sada je ta ideja na čekanju.

Dakle, slažem se da je HTPC trajno rješenje, ali trenutno mi ne bi donio nikakvu prednost u odnosu na ovo što imam ugrađeno u TV a koštao bi 3-4 soma kunića (ako se slaže kako treba).

 

NAS mi treba samo kao storage, jer su mi trenutno svi podaci na PC-u, kojeg moram paliti ako im želim pristupati, što mi ne odgovara.

Kako već sada imam 3 uređaja koji pristupaju tim istim podacima (PC, laptop i DLNA TV), mislim da takva investicija ima smisla.

Kada jednog dana uleti i HTPC, NAS i dalje igra svoju ulogu, jer bi u HTPC varijanti vjerojatno išao na neki 2,5" disk s malim kapacitetom, naglasak bi bio na tišini rada a ne na kapacitetu.

NAS ne bi stajao uz TV, već negdje u zapećku, tako da niti silni kablovi nisu problem - do TV-a bi išao samo UTP, a možda niti to (WLAN radi ok za sve osim full HD sadržaja).

 

BTW

 - Znam da NAS uključuje i LAN, ali višak komunikacije ne može škoditi - što je nekome očito drugome treba naglasiti

 - Znam što je RAID i čemu služi, ali ako malo bolje razmisliš RAID 1 je zapravo automatizirani backup s jednog diska na drugi. Kod backupa je u pravilu problem napraviti ga, bez obzira na infrastrukturu. Sada imam složenu shemu u kojoj sam otrebam upaliti vanjski disk kod paljenja PC-a, pa i to često ne napravim. RAID garantira da su podaci na 2 diska, to je sve što mi treba.

No pain!
14 godina
offline
RE: NAS za kućni media server
Rocky kaže...

do TV-a bi išao samo UTP, a možda niti to (WLAN radi ok za sve osim full HD sadržaja).

Ide i to preko 802.11n.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
protjeran
offline
RE: NAS za kućni media server

ja sam to riješio jednim starijim kompom i novim diskovima i sve izašlo oko 2000 kn. jedino kupiš manje htpc kučište. dvd rom ne treba,a za pristup možeš koristiti team viewer. čitao sam dobro i nisam našao nešto za tebe.

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
15 godina
offline
RE: NAS za kućni media server

.. sve pet, osim raidanja, jer:

-RAID nije ni blizu potrebnoj sigurnosti podataka, on samo omogućuje npr serveru u slučaju kvara diska nastavak normalnog rada, ništa više -gledajući sigurnost podataka.

-npr. brisanjem podatka, njega više nema. Sa slikama/videom.. svog djeteta (tu nisu radni podatci ali je isti princip) jednostavno mi to nije prihvatljiv rizik, kopija je uvijek na drugom mjestu.

U toj kombinaciji mi RAID1 na NASu nije važan (nepotrebno poskupljuje dvostruko ..).

-već postojeći router, IPTV... imaju osnovne mogućnosti priključka diskova, pa je sam NAS možda nepotreban.

(tu su ISPovi 'bezobrazni', namjerno u svojoj ver.softwarea zaključavaju tvorničke mogućnosti uređaja, kao PVR ili priključak za disk itd.)

 

-zgodno je ako ima torrent klijent.. -samo ako ti je to baš bitno, meni nije. itd.

Primjer za NAS za jedan HDD ili x2-RAID, je cca 700-1300kn.

-bolje i jeftinije rješenje je schreduler za kopiranje kao deltacopy(rsync) ili ručno kopiranje.

 

Problem s moje strane je što imam 'previše' računala oko sebe, dok idealni NAS (ili neka kutijica) ako se i pojavi, već sutra nešto nedostaje.. dok mi na PCu to sve rješi par klikova...

-jer su sve te kutijice zapravo mini-PC i jedina prednost je tišina (buka prosječnog PCa), kad to rješiš kućištem i tišom VGA sve ostalo je lako i daleko jeftinije nego u 'kutijici'.

 

Jedina razlika koju PC (HTPC) ne može anulirati je potrošnja struje i zagrijavanje. (.. može s Atomom).

 

Previše je osobnih razlika i kombinacija da bi neko od tih rješenja bilo za više osoba kao univerzalno pravilo.

 

Još samo ideja za razmisliti, atom (barebone je slične cijene kao NAS/kutijica..), koji uz malo truda za srediti OS (Myth?) može to sve a ipak zadržava flexibilnost PCa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
NAS za kućni media server
Da ne otvaram novu temu, trebo bi mi kucni NAS za dijeljenje muzike filmova i ostalog, ali je vazno da podrzava plex tehnologiju jer mi treba za sharenje tih podataka na tv. Pa ako netko tko se razumije moze preporucit koji do 1500 kn bio bi mu zahvalan. I jos jedna vazna stvar. Mora bit tih. Trenutno imam jedan doma al je dosta glasan, moguce da ima i kakvu gresku s ventlitorom jer se dosta glasno cuje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NAS za kućni media server

A da probaš jedan od ovih, preporuka je DNS-320, nije savršen (2 diska max 4TB) ali što očekivati za ove pare.

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=d-link+nas

 

Ubaciš unutra diskove po volji....

strašno mrzim egoiste, vole više sebe nego mene
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: NAS za kućni media server
Gledo sam vec na nabavi al vise me zanima ako netko moze rec iz vlastitog iskustva, pogotovo sta se tice glasnoce ventilatora
16 godina
online
Re: NAS za kućni media server

Imam stariji model, DNS-323, radi non-stop od 2007. i ventilatorić je još uvijek tih (40mm).

Ne znam s čime bi usporedio ali više se čuje spin-up WD Green diskova unutra kad se probude iz sleep-a.

Generalno sam zadovoljan, osim brzinom koja je u prosjeku 15 MB/s (DNS-325 bi trebao biti znatno brži).

 

Što se tiče ostalih, Synology ima dobre modele ali i nešto skuplje.

QNAP je pak priča za sebe, ali cjenovno baš i ne spada u "home" kategoriju :).

 

Za po doma, dobro rješenje mi se čini neki mali PC baziran na ITX ploči sa AMD E350 (Zacate) procesorom, koji onda može biti i NAS i HTPC jer ima 4 (neke ploče i max. 6 SATA portova, 5+1 eSATA), GBit LAN, USB 3.0 za ext.diskove itd. ... dok sa druge strane glatko vrti sve oblike videa (int.grafika Radeon 6310). Bitna razlika u odnosu na klasičan PC je puno manja potrošnja (sa jednim diskom troši nešto ispod 50W).

Par "pločica" za primjer:

http://www.msi.com/product/mb/E350IA-E45.html

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?leg=&psn=0001&pid=1034&lid=1

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=E350M1/USB3

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 17:17 (Mladen).
13 godina
offline
NAS za kućni media server

Kakva je danas situacija na tržištu? Ovo su ipak postovi stari 2 godine.

Trenutno mi PC glumi server TV-u pa mi stalno mora biti upaljen. U tu svrhu bih kupio NAS server koji bi i preuzeo seedanje torrenta na sebe.

Spreman sam za kućište izdvojit do nekih 100 € ako se za to uopće može nać neko pristojno.

Zdravi i veseli bili :)
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
NAS za kućni media server
I mene zanima isto.Znam da danas postoje opcije,ne znam koja je najpovoljnija.Kupiti popcorn a110 (polovni 400 kuna) decodira sve postojeće audio i video formate,preko njega možeš i skidati torente ako imaš media centar.E tu sam tukac,ne znam koji media centar uzeti budući da imam nekoliko TB torrenta i ne bih htio da mi PC radi i streama filmove na TV jer ruži.Molio bih nekoga za savjet.Hvala.Iako je tema neaktivna nadam se da netko upućen možda škicne
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
NAS za kućni media server

Pozdrav svima,
osim cijene servera i usluga, dajte mi rpeporucite negdje di mogu kupit opremu za server. Da ne bude velika cijena. Hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
NAS za kućni media server

Pronasao sam ovdje nekoliko dobrih ponuda servera, a i cijene su pristupacne. Misljenje?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 14:12 (fabricije10).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NAS za kućni media server
fabricije10 kaže...

Bok svima, pital bi dal ima tko za preporucit jeftinu opremu pri izgradnji servera? Normalan server za rad nekih 10 računala. Hvala.

 

Ovo ti nije baš tema...

A i nisi baš definirao kakav server? "Pravi" server ili običan PC koji će "glumiti" server? Koja mu je namjena?

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
NAS za kućni media server

Ja sam nedavno kupio DNS-320L i radi super. Uzeo sam WD Red od 3 TB. Nije niti bučan.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NAS za kućni media server
ROADRUNNER kaže...

Ja sam nedavno kupio DNS-320L i radi super. Uzeo sam WD Red od 3 TB. Nije niti bučan.

 

Ja synology

Freak Show Inc.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice