Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.734
|
čitano: 15.165.922
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na savjetima i linku za 98C855 iz Francuske.

Imam trenutno OLED pa sam upoznat sa svim prednostima i manama istog (prvenstveno slaba osvjetljenost po danu / svjetlim podlogama).
Želio bih 98-100 dijagonalu ali opet ne mislim dati cijenu auta za TV, jer za par godina će cijene 100' TVa sa HDRom biti u rangu 1500-2000€

Hvala za linkove u Francuskoj.
Da li vrijedi riskirati naručiti neki od ta 2 TV-a iz Francuske (besplatna dostava ali rizik oštečenja i što onda sa povratkom)?
Ili rađe čekati još 2 mjeseca i pikirati black friday popuste (možda do tad bude 98C855 i kod nas)?

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma kakva ostecenja, jesi ti nekad vidio kutiju od nekog veceg TCLa ?

To je upakitano kao svemirski brod, tvrdi karton, po debljini je moja kutija bila sigurno 20 cm, mozes prehodati preko kutije nece mu nista biti

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DragoL kaže...

Hvala na savjetima i linku za 98C855 iz Francuske.

Imam trenutno OLED pa sam upoznat sa svim prednostima i manama istog (prvenstveno slaba osvjetljenost po danu / svjetlim podlogama).
Želio bih 98-100 dijagonalu ali opet ne mislim dati cijenu auta za TV, jer za par godina će cijene 100' TVa sa HDRom biti u rangu 1500-2000€

Hvala za linkove u Francuskoj.
Da li vrijedi riskirati naručiti neki od ta 2 TV-a iz Francuske (besplatna dostava ali rizik oštečenja i što onda sa povratkom)?
Ili rađe čekati još 2 mjeseca i pikirati black friday popuste (možda do tad bude 98C855 i kod nas)?

 

OLED 100" odnosno 97" neće tak brzo ispod 5 znamenki, jedino ak od 2025. krenu i s C serijom od 97" koja će bit sigurno jeftinija od 97G4/M4 no i tad će cijena bit paprena jer jednostavno 97" OLED je skup za proizvest pa je i cijena takva kakva je. Čak bi i ona A serija od 60Hz imala cijenu prek 10K u 97" tak da je to nama običnim smrtnicima bolje zaboravit

 

Možda i tu kinezi uspiju napravit kaos ako sljedeće godine lansiraju onaj TCL inkjet-printed RGB OLED. Ne dvojim da bi takav 98" bio barem duplo jeftiniji od LG 97G4 no to je, kak vele ameri, looong, looong shot.

 

Nisam baš ziher da će u sljedećih 8 tjedana 98C855 se pojavit kod nas, jer nema niti 85" još no vidjet ćemo. Ovu cijenu od 2650 kod nas možeš zaboravit kad je u pitanju C855 jedino možda 98C805 bude tu negdje u vrijeme BF-a.

 

Ova ponuda iz FR je vrlo dobra jer osim dobre cijene i dostava je vrlo bitna. Pa taj paket ima dimenzije 240x155x26cm i težinu prek 91 kg!

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/52603b0f

 

 

 

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, koji tv bolje uzet: 

 

Hisense 65u8nq ili TCL 65c805?

nine
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jake kaže...

Ekipa, koji tv bolje uzet: 

 

Hisense 65u8nq ili TCL 65c805?

 po meni, to nije ista klasa televizora, daleko ispred je Hisense.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4 TB
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Frend kupio 83C4 prije dva tjedna, postavio ga na zid, sve super i radio on neke izmjene u dnevnom boravku i slučajom sa karnišom zapne za ekran i ogrebe ga po sredini, 10cm ogrebotina, osjeti se pod prstima.

 

Sve uredno radi, kad je tv upaljen i kad je šarena scena ogrebotina se ne vidi, al kad je mračna scena ili kad je tv ugašen - vidi se grdo.

 

Šta napraviti? Otišao je u sanctu gdje je tv i kupljen i oni ništa ne mogu, kažu da je zamjena panela skoro kao i vrijednost tv; nesluzbeno su preporucili da se tv proda u dijelove, al pitanje hoce uopce nac kupca, kome uopce trebaju dijelovi za tako veliki i novi tv?

 

Neki savjet?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
three60 kaže...

Frend kupio 83C4 prije dva tjedna, postavio ga na zid, sve super i radio on neke izmjene u dnevnom boravku i slučajom sa karnišom zapne za ekran i ogrebe ga po sredini, 10cm ogrebotina, osjeti se pod prstima.

 

Sve uredno radi, kad je tv upaljen i kad je šarena scena ogrebotina se ne vidi, al kad je mračna scena ili kad je tv ugašen - vidi se grdo.

 

Šta napraviti? Otišao je u sanctu gdje je tv i kupljen i oni ništa ne mogu, kažu da je zamjena panela skoro kao i vrijednost tv; nesluzbeno su preporucili da se tv proda u dijelove, al pitanje hoce uopce nac kupca, kome uopce trebaju dijelovi za tako veliki i novi tv?

 

Neki savjet?

 Prodat ga jeftinije na njušci, kupit novi i drugi put bolje pazit.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
three60 kaže...

Frend kupio 83C4 prije dva tjedna, postavio ga na zid, sve super i radio on neke izmjene u dnevnom boravku i slučajom sa karnišom zapne za ekran i ogrebe ga po sredini, 10cm ogrebotina, osjeti se pod prstima.

 

Sve uredno radi, kad je tv upaljen i kad je šarena scena ogrebotina se ne vidi, al kad je mračna scena ili kad je tv ugašen - vidi se grdo.

 

Šta napraviti? Otišao je u sanctu gdje je tv i kupljen i oni ništa ne mogu, kažu da je zamjena panela skoro kao i vrijednost tv; nesluzbeno su preporucili da se tv proda u dijelove, al pitanje hoce uopce nac kupca, kome uopce trebaju dijelovi za tako veliki i novi tv?

 

Neki savjet?

 

NE karnišnom po tv-u , NE !!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2024 22:46 (CROatVU).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nastavit ga gledat dok se mozak ne navikne na tu ogrebotinu, za 2 dana će mu bit normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, na Samsung QN85 TVu mi se zna pojaviti ovaj crni pravokutnik (kao da taj dio zona osvijetljenja ne rade kako treba), tako bude par minuta ili cak koji sat i onda nestane. Recimo sad cca 2 tjedna nema nista, dok se desilo 2-3 dana u nizu pa poslije nestalo.

 

Slika je u prilogu. Jel netko imao slican problem mozda?

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2024 12:48 (assassin.st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Od 500 eura dignuo sam budžet za tv na 700.

Filmovi preko serviio, max, PS5, Xbox one X, PC igranje...

Kako sam do sad uvijek imao LG navikao sam na ips panel i širok kut gledanja. Trenutno imam LG lg 49uh610v (oko 7 godina) sa kojim sam do

sada bio zadovoljan, ali sve više slika baca na plavu boju.

https://www.displayspecifications.com/en/model/153f51d

 

Ako sam sa njim zadovoljan onda bi trebao i sa nečim novim,nadam se

Vuče me opet na LG ili na TCL 805(čitajući razne forume).

Na ovaj LG sam mislio...

https://www.nabava.net/televizori/lg-55qned85t3c

Ima također 120Hz kao i TCL 805.

LG 55"  je 719 eura, a 55 "TCL 805 je 599 eura. 

Vi koji imate TCL 805 jeste li zadovoljni?

Čitao sam o nekim problemima pri prikazivanju brzih scena. Nadam se da ipak nije tako izraženo.

 

 

 

1 LG 55QNED85T3C, 719e,
1 TCL 55C805, 599e
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2024 20:29 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

tcl ti nije ips nego va, al do 20-30 stupnjeva kuta gledanja je ok

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Onda bolje da se držim LG i ips kad mi je to bitno.

Našao sam za 679e noviji Lg model za razliku od onoga šta sam prije naveo. 

LG 55” 55QNED86T3A

120 Hz, FreeSync i VRR,Dolby Vision...

https://televizori.hr/proizvod/lg-55-55qned86t3a-4k-smart-tv/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Jedino nikad čuo za tu televizori.hr trgovinu/web shop.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja bi obišao taj LG jer ima edge lit osvjetljenje, a dokazano je da takav tip osvjetljenja puno više skloniji kvaru nego direct lit

 

Moj PC  
1 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sad si me vratio na tvorničke postavke, a ja se taman ponadao da sam pronašao pravi tv za sebe:)
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariclius kaže...
Sad si me vratio na tvorničke postavke, a ja se taman ponadao da sam pronašao pravi tv za sebe:)

 I bolje jer bi kupito totalni drek od tv-a,  pa ips tv je skoro najgore što možeš uzeti, jedino gore je jeftina Va matrica  u tvima najjeftinije kategorije.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, imam pitanje ali ne znam je li za ovu temu, ako postoji slična tema molio bih link. Kupio sam prije par mjeseci televizor
TCL MINI LED TV 65C805 i stvarno sam zadovoljan tv-om. Ali imam jedan problem i ne znam o čemu se radi, pokušat ću objasniti. Imam digitalnu televizuju od A1 ali i prije kad sam imao Maxtv ista stvar je bila. Kad god gledam nogometnu utakmicu i približi igrača dok trči nije mi oštra slika, kako on trči tako za njim ostaje njegova mutna sjena, tj nije uopće oštra slika. Ako je u pitanju lota koja je šutnuta isto se događa. Dok kad ide utakmica redovno sa kamerom da se vidi i teren i igraći toga nema. To sam još primijetio dok je bio euro, alii nastavilo se i dalje. Dok na filmovima/serijama kada su brze scene nema toga.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A, ja zadovoljan i sa tv ips starim evo već skoro 8 godina;)
Imaš neki prijedlog za tv do 700 eura?
Ili na kraju da ipak uzmem taj tcl c805.
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariclius kaže...
A, ja zadovoljan i sa tv ips starim evo već skoro 8 godina;)
Imaš neki prijedlog za tv do 700 eura?
Ili na kraju da ipak uzmem taj tcl c805.

 Ja mislim da je najbolji televizor utom budzetu HISENSE U7K ili jos bolje U7N. Bolji od TCL805, ima svoj OS, znaci nije google tv, ali ja kad kyupujem televizor kupujem zbog slike, a OS se da nadograditi za 40 eura sa firestickom ili slicno.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ent_x kaže...

Pozdrav, imam pitanje ali ne znam je li za ovu temu, ako postoji slična tema molio bih link. Kupio sam prije par mjeseci televizor
TCL MINI LED TV 65C805 i stvarno sam zadovoljan tv-om. Ali imam jedan problem i ne znam o čemu se radi, pokušat ću objasniti. Imam digitalnu televizuju od A1 ali i prije kad sam imao Maxtv ista stvar je bila. Kad god gledam nogometnu utakmicu i približi igrača dok trči nije mi oštra slika, kako on trči tako za njim ostaje njegova mutna sjena, tj nije uopće oštra slika. Ako je u pitanju lota koja je šutnuta isto se događa. Dok kad ide utakmica redovno sa kamerom da se vidi i teren i igraći toga nema. To sam još primijetio dok je bio euro, alii nastavilo se i dalje. Dok na filmovima/serijama kada su brze scene nema toga.

 To se zove ghosting ili smearing, proguglaj, c805 ima VA panel, uz loš kut gledanja VA paneli imaju užasan ghosting/smearing iz moje perspektive. Ja imam mini led ips i nemam takvih problema i upravo zbog toga sam išao na mini led ips. Razlika nebo i zemlja i što se tiče nogometa o čemu govoriš i video igara. Nažalost tu nemožeš ništa osim prodat tv ako nisi zadovoljan, i uzet mini led ips.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2024 10:11 (Cryogenic).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cryogenic kaže...
To se zove ghosting ili smearing, proguglaj, c805 ima VA panel, uz loš kut gledanja VA paneli imaju užasan ghosting/smearing iz moje perspektive. Ja imam mini led ips i nemam takvih problema i upravo zbog toga sam išao na mini led ips. Razlika nebo i zemlja i što se tiče nogometa o čemu govoriš i video igara. Nažalost tu nemožeš ništa osim prodat tv ako nisi zadovoljan, i uzet mini led ips.

Nemaju svi.

Imam u radnoj sobi još uvijek LG 7450 50" VA panel 60Hz i ni traga takvome sranju.

 

Da mi se to jednom dogodilo vjerojatno bih ga razbio, a ne vratio. 

-dosta ljudi na ovoj temi je kupilo TCL 805, ranije 835, pa bi trebalo pričekati s njihovim mišljenjima, a ne brzati sa zaključcima.

Osim toga imam VA PC monitor AOC 32" i nigdje ghostinga , ni u tragovima.

 

A imaš li isprane crne kada gledaš film u mraku ?

Čitao sam da je TCL nabio finu svjetlinu, pa i za HDR, ali je u mraku kontrast bljedunjav. (ako želiš svjetlu sliku).

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2024 11:33 (Zaporožac).
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno da nemaju svi, ja sa svoj Panasonicom prezadovoljan, no Tv treba znati i podesiti što je vjerujem slučaj kod kolege gore sa tim Tcl.om, malo proči ponovno kroz postavke i vjerujem da će to riješiti stvar

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Cryogenic kaže...
To se zove ghosting ili smearing, proguglaj, c805 ima VA panel, uz loš kut gledanja VA paneli imaju užasan ghosting/smearing iz moje perspektive. Ja imam mini led ips i nemam takvih problema i upravo zbog toga sam išao na mini led ips. Razlika nebo i zemlja i što se tiče nogometa o čemu govoriš i video igara. Nažalost tu nemožeš ništa osim prodat tv ako nisi zadovoljan, i uzet mini led ips.

Nemaju svi.

Imam u radnoj sobi još uvijek LG 7450 50" VA panel 60Hz i ni traga takvome sranju.

 

Da mi se to jednom dogodilo vjerojatno bih ga razbio, a ne vratio. 

-dosta ljudi na ovoj temi je kupilo TCL 805, ranije 835, pa bi trebalo pričekati s njihovim mišljenjima, a ne brzati sa zaključcima.

Osim toga imam VA PC monitor AOC 32" i nigdje ghostinga , ni u tragovima.

 

A imaš li isprane crne kada gledaš film u mraku ?

Čitao sam da je TCL nabio finu svjetlinu, pa i za HDR, ali je u mraku kontrast bljedunjav. (ako želiš svjetlu sliku).

 A šta će mu druga mišljenja kad čovjek vidi smearing kod nogometa, šta da mu kažu, da ga uvjere da ne vidi dobro ili šta . Smearing/ghosting se možda može ublažit, ali i dalje će biti primjetan. Svaki VA panel ima izrazit odnosno gori ghosting/smearing od ips panela. Slika u attachu.

 

Treba uzet u obzir da ne vidimo svi sve neke sitne razlike i detalje. Neki ljudi primjete neki ne, "tromost oka" kod nekog izraženije kod nekoga ne, nismo svi isti. 

 

Evo odličan test za smearing/ghosting, pokreni na svom tv'u pa javi dojmove, možda ne primjećuješ, ako imaš vremena uslikaj pa da vidimo .

 

 


Evo komentar o tcl 805 "I had to return my TV due to its terrible QC. It had a stuck red pixel and flickering that could not be fixed. The menu layout was also poorly designed with different settings for each HDR signal without saving the settings. Although the dimming and almost no blooming were impressive, they were not enough to compensate for the terrible ghosting at higher frame rates. " 

 

Ne vidimo svi isto, nekom smeta nekom ne, slika na tcl 805 je odlična ali ima malo probleme sa ghostingom kako i komentar a i kolega @ent_x primjećuje.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2024 12:07 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kv99 kaže...
mariclius kaže...
A, ja zadovoljan i sa tv ips starim evo već skoro 8 godina;)
Imaš neki prijedlog za tv do 700 eura?
Ili na kraju da ipak uzmem taj tcl c805.

 Ja mislim da je najbolji televizor utom budzetu HISENSE U7K ili jos bolje U7N. Bolji od TCL805, ima svoj OS, znaci nije google tv, ali ja kad kyupujem televizor kupujem zbog slike, a OS se da nadograditi za 40 eura sa firestickom ili slicno.

 

Misliš na nešto ovako?

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-hisense-uled-65u7kq-4k-smart-tv.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

65" za 714e, odlične recenzije ima...

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u7k-u7-u75k

Jedino gledam ima li gdje 5 god garancije.

 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariclius kaže...
kv99 kaže...
mariclius kaže...
A, ja zadovoljan i sa tv ips starim evo već skoro 8 godina;)
Imaš neki prijedlog za tv do 700 eura?
Ili na kraju da ipak uzmem taj tcl c805.

 Ja mislim da je najbolji televizor utom budzetu HISENSE U7K ili jos bolje U7N. Bolji od TCL805, ima svoj OS, znaci nije google tv, ali ja kad kyupujem televizor kupujem zbog slike, a OS se da nadograditi za 40 eura sa firestickom ili slicno.

 

Misliš na nešto ovako?

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-hisense-uled-65u7kq-4k-smart-tv.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

65" za 714e, odlične recenzije ima...

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u7k-u7-u75k

Jedino gledam ima li gdje 5 god garancije.

 

 naravano, jos ako mozes uzeti 65 inch, to bi bilo top.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cryogenic kaže...
Zaporožac kaže...
Cryogenic kaže...
To se zove ghosting ili smearing, proguglaj, c805 ima VA panel, uz loš kut gledanja VA paneli imaju užasan ghosting/smearing iz moje perspektive. Ja imam mini led ips i nemam takvih problema i upravo zbog toga sam išao na mini led ips. Razlika nebo i zemlja i što se tiče nogometa o čemu govoriš i video igara. Nažalost tu nemožeš ništa osim prodat tv ako nisi zadovoljan, i uzet mini led ips.

Nemaju svi.

Imam u radnoj sobi još uvijek LG 7450 50" VA panel 60Hz i ni traga takvome sranju.

 

Da mi se to jednom dogodilo vjerojatno bih ga razbio, a ne vratio. 

-dosta ljudi na ovoj temi je kupilo TCL 805, ranije 835, pa bi trebalo pričekati s njihovim mišljenjima, a ne brzati sa zaključcima.

Osim toga imam VA PC monitor AOC 32" i nigdje ghostinga , ni u tragovima.

 

A imaš li isprane crne kada gledaš film u mraku ?

Čitao sam da je TCL nabio finu svjetlinu, pa i za HDR, ali je u mraku kontrast bljedunjav. (ako želiš svjetlu sliku).

 A šta će mu druga mišljenja kad čovjek vidi smearing kod nogometa, šta da mu kažu, da ga uvjere da ne vidi dobro ili šta . Smearing/ghosting se možda može ublažit, ali i dalje će biti primjetan. Svaki VA panel ima izrazit odnosno gori ghosting/smearing od ips panela. Slika u attachu.

 

Treba uzet u obzir da ne vidimo svi sve neke sitne razlike i detalje. Neki ljudi primjete neki ne, "tromost oka" kod nekog izraženije kod nekoga ne, nismo svi isti. 

 

Evo odličan test za smearing/ghosting, pokreni na svom tv'u pa javi dojmove, možda ne primjećuješ, ako imaš vremena uslikaj pa da vidimo .

 

 


Evo komentar o tcl 805 "I had to return my TV due to its terrible QC. It had a stuck red pixel and flickering that could not be fixed. The menu layout was also poorly designed with different settings for each HDR signal without saving the settings. Although the dimming and almost no blooming were impressive, they were not enough to compensate for the terrible ghosting at higher frame rates. " 

 

Ne vidimo svi isto, nekom smeta nekom ne, slika na tcl 805 je odlična ali ima malo probleme sa ghostingom kako i komentar a i kolega @ent_x primjećuje.

 

 Jesi ti onaj koji je tupio svima da je mini led IPS 10 puta bolji od VA dok svi ostali govore suprotno ? Ako sam te pomješao, isprike.

 

IPS se ne može nosit s VA matricom po pitanju kvalitete slike, to je valjda jasno i vrapcima na grani, što se tiče ghostinga kod VA on naravno postoji, ali ne u tolikoj mjeri kao što opisuješ.

 

Imam C845 i gledam nogomet svaki vikend i skoro svaku tekmu, nema niti traga ghostinga i smearingu kojem se kolegi pojavljuje, jeste li vi svjesni da se naši kanali vrte na 50fps-a max ? Ghosting/smearing se pojavljuje na 100+ fps-a,pretežito u igrama, ali na kanalima NE. Treba nekada malo i proučiti neke stvari.

 

Kolega, pogledajte pod motion postavkama da se uključi opcija Clear Motion ili tako nekako, druga po redu odozgora (reduces motion blur on fast moving objects).

Imam to uključeno i NITI traga "sjenama", ghostingu ili smearingu.

 

 

 

 

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I to i da je Philips najbolji tv na svijetu  I Klon mu OnTime 

 

Inače TAJ Hisense taj je svakako maLO BOLJI IZBOR OD tCL-A, no svakako neka sitna i bitna podešenja tv-a mu mogu umanjit taj loš dojam, inače preporuka za Clear motion je da se gasi, ja ga imam maknutog, no svakom po osobnim preferencijama, osim clear motion ima još bitnih postavki koji mogu djelovati na kvalitetu prikaza i doživljaj u korisnika. Svaki tv kad novi kupim barem mi ode 3 dana na podešavanje istoga i onda zaboravim na to....

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...

 

Kolega, pogledajte pod motion postavkama da se uključi opcija Clear Motion ili tako nekako, druga po redu odozgora (reduces motion blur on fast moving objects).

Imam to uključeno i NITI traga "sjenama", ghostingu ili smearingu.

 

baš htio kolegi napisati da nam napiše koje postavke ima kaj se tiče clear motion-a i jitter-a...

meni je na c835 to sve pogašeno od prvog dana, nisam primjetio nikakve artifakte na tekmama (isto A1 digitalna TV, Arena Sport i/ili Nova/HRT/RTL kad imaju tekme)

TV gledam s nekih 2,5m - možda je i do toga iako sumnjam, svi koje sam gledao za kalibraciju tv-a i neke osnovne postavke preporučuju upravo da se ove clear motion postavke ugase ili drže na 1-2 max (od 10)

 

al sam, otkad imam 4k tv, skužio koliko je loša slika na nekim filmskim kanalima koje A1 nudi (pogotovo Star Movies i TV1000) - ne znam u kojoj rezi/bitrateu oni to prenose, ali sigurno nije 1080p jer neke brze scene znaju biti toliko kockaste da to nije za gledati (sličnih problema nema recimo na Cinestar kanalima i ovim zemaljskim našim)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
Cryogenic kaže...
Zaporožac kaže...
Cryogenic kaže...
To se zove ghosting ili smearing, proguglaj, c805 ima VA panel, uz loš kut gledanja VA paneli imaju užasan ghosting/smearing iz moje perspektive. Ja imam mini led ips i nemam takvih problema i upravo zbog toga sam išao na mini led ips. Razlika nebo i zemlja i što se tiče nogometa o čemu govoriš i video igara. Nažalost tu nemožeš ništa osim prodat tv ako nisi zadovoljan, i uzet mini led ips.

Nemaju svi.

Imam u radnoj sobi još uvijek LG 7450 50" VA panel 60Hz i ni traga takvome sranju.

 

Da mi se to jednom dogodilo vjerojatno bih ga razbio, a ne vratio. 

-dosta ljudi na ovoj temi je kupilo TCL 805, ranije 835, pa bi trebalo pričekati s njihovim mišljenjima, a ne brzati sa zaključcima.

Osim toga imam VA PC monitor AOC 32" i nigdje ghostinga , ni u tragovima.

 

A imaš li isprane crne kada gledaš film u mraku ?

Čitao sam da je TCL nabio finu svjetlinu, pa i za HDR, ali je u mraku kontrast bljedunjav. (ako želiš svjetlu sliku).

 A šta će mu druga mišljenja kad čovjek vidi smearing kod nogometa, šta da mu kažu, da ga uvjere da ne vidi dobro ili šta . Smearing/ghosting se možda može ublažit, ali i dalje će biti primjetan. Svaki VA panel ima izrazit odnosno gori ghosting/smearing od ips panela. Slika u attachu.

 

Treba uzet u obzir da ne vidimo svi sve neke sitne razlike i detalje. Neki ljudi primjete neki ne, "tromost oka" kod nekog izraženije kod nekoga ne, nismo svi isti. 

 

Evo odličan test za smearing/ghosting, pokreni na svom tv'u pa javi dojmove, možda ne primjećuješ, ako imaš vremena uslikaj pa da vidimo .

 

 


Evo komentar o tcl 805 "I had to return my TV due to its terrible QC. It had a stuck red pixel and flickering that could not be fixed. The menu layout was also poorly designed with different settings for each HDR signal without saving the settings. Although the dimming and almost no blooming were impressive, they were not enough to compensate for the terrible ghosting at higher frame rates. " 

 

Ne vidimo svi isto, nekom smeta nekom ne, slika na tcl 805 je odlična ali ima malo probleme sa ghostingom kako i komentar a i kolega @ent_x primjećuje.

 

 Jesi ti onaj koji je tupio svima da je mini led IPS 10 puta bolji od VA dok svi ostali govore suprotno ? Ako sam te pomješao, isprike.

 

IPS se ne može nosit s VA matricom po pitanju kvalitete slike, to je valjda jasno i vrapcima na grani, što se tiče ghostinga kod VA on naravno postoji, ali ne u tolikoj mjeri kao što opisuješ.

 

Imam C845 i gledam nogomet svaki vikend i skoro svaku tekmu, nema niti traga ghostinga i smearingu kojem se kolegi pojavljuje, jeste li vi svjesni da se naši kanali vrte na 50fps-a max ? Ghosting/smearing se pojavljuje na 100+ fps-a,pretežito u igrama, ali na kanalima NE. Treba nekada malo i proučiti neke stvari.

 

Kolega, pogledajte pod motion postavkama da se uključi opcija Clear Motion ili tako nekako, druga po redu odozgora (reduces motion blur on fast moving objects).

Imam to uključeno i NITI traga "sjenama", ghostingu ili smearingu.

 

 

 

 

AA ti si onaj koji stalno tupi da većina uzima VA panel. Pa nemožeš ti meni reć šta je bolje od mojeg mišljenja kojeg imam o VA panelima, meni je bolji mini led ips i amen. Većina ili ne, bitniji mi je moje mišljenje o nečemu nego "mišljenje većine". 

 

Šta je dobro ili loše je subjektivno i na pojedincu je da sam odluči, nema tu mjere kolko ko tolerira ghosting kao što sam ja opisao, ja ga uopće ne toleriram i zato sam kupio mini led ips. Ti ne primjećuješ ili ne vidiš ili vidiš pa ti ne smeta. Meni smeta kao i kolegi očito čim je primjetio problem. Kolega kaže da ima problema sa VA panelom dok gleda nogomet, dok na mini led ips'u toga nema. Kolega ti je prvi primjer kako nešto očito ne valja dok gleda nogomet i to ga očito smeta. Sad po tebi kolega očito ne vidi dobro ili šta . Ako postavke pomognu super ako ne jbg.

 

Jel imam ja pravo preferirati nešto drugo od onog što ti preferiraš? Ili moram preferirati VA panel jer ga ti preferiraš i "ostali", ima tu ekipe koja je kupila i OLED i mini led ips, ima nas svakakvih, stalno kriješ svoj izbor iza većine, ajde napravi listu te većine koja ima VA panel, evo čekam. .

 

Što se tiče kvalitete slike, sve su to nijanse i dizanje nečega besmisleno u nebesa. Ali naravno svakome svoje, neko će uzet mini led ips radi boljeg kuta gledanosti i ghostinga kojeg nema, netko VA panel radi neznam čega i amen. Neznam zašto se naložiš čim netko preferira nešto drugačije. 

 

Možda tvoj model ima nešto bolji VA panel, ali ima sigurno ghostinga i smearinga, minimalno ali ima kojeg možda ne primječuješ jer kako sam rekao nismo svi isti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2024 15:34 (Cryogenic).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice