Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.372
|
čitano: 14.173.927
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alfa_R kaže...
Posmatrač kaže...

 Ja bih uvijek uzeo manju dijagonalu a bolju sliku.Moja dilema je bila qled 65" ili oled 55" i uzeo oled. zvuk imam rijeseno i svaki put kad upalim tv ne zalim ni sekunde....

Bolje manji oled plus dobar soundbar nego veci sa losijom slikom. Mozda je to marginalno ali mene bi uvijek kopkalo da sam moga imati bolje...

 

 

Je.. slažem se... kao i ti sam birao, samo je meni granica bila 65"..... :)

 

ali da mi fali nitsa - fali.... sve super u mraku, ali za osvjetlenu prostoriju - nije. Ne, ako se voli svijetla slika. 

Da oleda koristim kao monitor i niveliram ga da nikada ne premaši full screen suistained bio bi debelo pretaman. 

Ovako nekako na filmovima i tv pretrpim to što snizi svjetlinu ako je 100% ista nijansa... nije da volim, ali šta je - tu je.

Kad promislim - imam poboljšanu verziju "dynamic contrast" sto sam uvijek isključivao u monitorima prije 10-tak godina...

 Sve zavisi sta gledas. Meni je user case 95% filmovi i serije u relativno mracnoj prostoriji tj lako se zamraci i oled je vrh uzivanja u tome A od tih 95% daljnih 95% je netflix sa DV slikom.... Sa 5.1 ozvučenjem meni nista vise u životu za zabavu ne treba... Nije da ce ostale tehnologije biti inferiorne. Daleko od toga.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
Shapey kaže...
Posmatrač kaže...
Shapey kaže...
....

 

OLED ili miniLED - nisam siguran :), napomenuo sam čisto zato da je boravak relativno osvjetljen pa iz tog razloga važem izmedu jednog i drugog.

 

Gornji Samsung OLED mi je interesantan, čini mi se da mu je brightness pristojan za situaciju kakvu imam, medutim nisam svjestan koliki 'problem' predstavlja nedostatak DolbyVision-a. Predloženi TCL C935 isto djeluje interesantno.

 Problem je u tome sto sve vise sadrzaja dolazi u DV i sad kupiti tv bez toga je po meni neisplativo. Sadrzaj u DV na OLED-u izgleda spektakularno..... Neke serije i filmove sam odgledao do kraja samo radi slike.....

 

 

Hvala, upravo to me i muči. Problem je što neke alternative za 77'' (u tom nekom cjenovnom rangu, cca 3.000-3.500e) baš i nema, pa nisam siguran što je u ovom trenutku najbolje uzeti.

 Ja bih uvijek uzeo manju dijagonalu a bolju sliku.Moja dilema je bila qled 65" ili oled 55" i uzeo oled. zvuk imam rijeseno i svaki put kad upalim tv ne zalim ni sekunde....

Bolje manji oled plus dobar soundbar nego veci sa losijom slikom. Mozda je to marginalno ali mene bi uvijek kopkalo da sam moga imati bolje...

 

Istina, ja osobno bih isto radije birao kvalitetu slike preko veličine. U tom pogledu sam počeo razmatrati 65'', no ono što me odbija je 4m udaljenost očiju od TV-a. Nisam imao OLED niti imam iskustva s njima, no čitajući malo o tome, navodno uz manji ekran na veliku udaljenost gubiš te 'detalje' zbog kojih sami OLED dolazi do izražaja.

 

Na kojoj udaljenosti ti je tvoj 55'' TV?

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod mene se TV gleda sa cca 4m najčešće (trosjed) i slika je top i po danu i po mraku (TCL C845 75"). Ne bi ga mijenjao za manji OLED 65' nikad. Jer je slika i ovako top. 

Tako da je kod mene veća dijagonala > sitno bolja slika. (plus meni osobno su OLEDI jednostavno "pretamni", ali to je subjektivno mišljenje kao i sve navedeno).

 

 

Moj PC  
3 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Planiram uzeti tv, uglavnom samo za gledanje filmova/serija. Trenutno baš vidim ima u Pevexu na akciji dosta tv-a, tražim neki do cca 5000 kn. Bitno mi je da je kvalitetna slika i solidan zvuk, pa ne bi htjeo uzeti nešto loše. Molim vas koji ste više u tome, u korak s tehnologijom, je li bolje uzeti led sa ambilight tehnologijom ili qled?

 

Nešto ovakvo https://pevex.hr/led-tv-philips-65pus8517-12-12-uhd-dvb-t2-s2-android-ambilight-3

 

Ili bolje nešto ovakvo https://pevex.hr/qled-tv-tcl-65c643-uhd-dvbt-t2-s2-android

 

Jeli TCL kao marka ok općenito?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shapey kaže...
Posmatrač kaže...
Shapey kaže...
Posmatrač kaže...
Shapey kaže...
....

 

OLED ili miniLED - nisam siguran :), napomenuo sam čisto zato da je boravak relativno osvjetljen pa iz tog razloga važem izmedu jednog i drugog.

 

Gornji Samsung OLED mi je interesantan, čini mi se da mu je brightness pristojan za situaciju kakvu imam, medutim nisam svjestan koliki 'problem' predstavlja nedostatak DolbyVision-a. Predloženi TCL C935 isto djeluje interesantno.

 Problem je u tome sto sve vise sadrzaja dolazi u DV i sad kupiti tv bez toga je po meni neisplativo. Sadrzaj u DV na OLED-u izgleda spektakularno..... Neke serije i filmove sam odgledao do kraja samo radi slike.....

 

 

Hvala, upravo to me i muči. Problem je što neke alternative za 77'' (u tom nekom cjenovnom rangu, cca 3.000-3.500e) baš i nema, pa nisam siguran što je u ovom trenutku najbolje uzeti.

 Ja bih uvijek uzeo manju dijagonalu a bolju sliku.Moja dilema je bila qled 65" ili oled 55" i uzeo oled. zvuk imam rijeseno i svaki put kad upalim tv ne zalim ni sekunde....

Bolje manji oled plus dobar soundbar nego veci sa losijom slikom. Mozda je to marginalno ali mene bi uvijek kopkalo da sam moga imati bolje...

 

Istina, ja osobno bih isto radije birao kvalitetu slike preko veličine. U tom pogledu sam počeo razmatrati 65'', no ono što me odbija je 4m udaljenost očiju od TV-a. Nisam imao OLED niti imam iskustva s njima, no čitajući malo o tome, navodno uz manji ekran na veliku udaljenost gubiš te 'detalje' zbog kojih sami OLED dolazi do izražaja.

 

Na kojoj udaljenosti ti je tvoj 55'' TV?

 moyda 3,5 do 4m.... Koje detalje gubis? Moyda na slici ne vidis svaku dlaku ali zato boje.... Poslastica. Probaj negdje u radnji pa ces vidjeti o cemu pricam.....Pogotovo dolby vision....

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iggy81 kaže...

Pozdrav

 

Planiram uzeti tv, uglavnom samo za gledanje filmova/serija. Trenutno baš vidim ima u Pevexu na akciji dosta tv-a, tražim neki do cca 5000 kn. Bitno mi je da je kvalitetna slika i solidan zvuk, pa ne bi htjeo uzeti nešto loše. Molim vas koji ste više u tome, u korak s tehnologijom, je li bolje uzeti led sa ambilight tehnologijom ili qled?

 

Nešto ovakvo https://pevex.hr/led-tv-philips-65pus8517-12-12-uhd-dvb-t2-s2-android-ambilight-3

 

Ili bolje nešto ovakvo https://pevex.hr/qled-tv-tcl-65c643-uhd-dvbt-t2-s2-android

 

 Pogledaj si još i TCL 735-icu ili Phillipsov model 8518 ak već biraš između samo ta 2 branda, više su klase od ovih šta si naveo (Phićo 8518 je ovogodišnji model), ali su sličnih specifikacija (HDR10+, Atmos zvuk, bazirani su na GoogleTV-u), samo 735 ima 144Hz refresha i samo 2 HDMI 2.1 porta, znam da ih u Pevexa nema, ali si pogledaj na Nabavi, tamo moš vidjet gdje ih najpovoljnije moš uzet i u toj trgovini si zemi 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 10:18 (Vavoom).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz svima

 

Koji odabrati od ova 2?

 

1. LG TV LED 55NANO783QA

 

2. Philips   55PUS8118/12

 

Imao sam do prije par dana LG 49UH661V, ali nažalost razbio sam ekran a dimenzijama mi je odgovarao odlično sad trazim adekvatnu zamjenu. Koliko sam shvatio više se 49 ne radi.  Mozda cak i da idem na 50 inčni model (zbog porstora u koji moram ubaciti) nekog od ova dva modela.

 

Pretezno gledam Youtube/Netflix uz ponešto od TV programa. Ne koristim usluge kablovske / IPTV. Ponekad pogledam neku utakmicu ili dobar film ako sam slučajno upalio TV.

 

Nisam imao prilike koristiti Philips OS nikada i kakav je u odnosu na LG web OS ako je neko koristio oba?

 

Hvala

 

 

 

LOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
memo_nn kaže...

Pozz svima

 

Koji odabrati od ova 2?

 

1. LG TV LED 55NANO783QA

 

2. Philips   55PUS8118/12

 

Imao sam do prije par dana LG 49UH661V, ali nažalost razbio sam ekran a dimenzijama mi je odgovarao odlično sad trazim adekvatnu zamjenu. Koliko sam shvatio više se 49 ne radi.  Mozda cak i da idem na 50 inčni model (zbog porstora u koji moram ubaciti) nekog od ova dva modela.

 

Pretezno gledam Youtube/Netflix uz ponešto od TV programa. Ne koristim usluge kablovske / IPTV. Ponekad pogledam neku utakmicu ili dobar film ako sam slučajno upalio TV.

 

Nisam imao prilike koristiti Philips OS nikada i kakav je u odnosu na LG web OS ako je neko koristio oba?

 

Hvala

 Philips ti ima Android pa nemaš brige. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hopi kaže...

Zašto nema novih LG Oled G3 modela kupiti kod nas? 

 

Što je Drug Kim No.1 sve kupija?!

 A jel tolko problem u google ukucat, pa ima ih već bar mjesec dva:
https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-oled-83g33la-uhd-4k-smart-tv/117908

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-oled-77g33la-uhd-4k-smart-tv/117907

 

65" privremeno nema , ali bilo ih je do nedavno i imali su cijenu istu ili čak manju nego G2

 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hexfire, gdje si našo da je 8118 baziran na Android OS-u? Nigdje nisam uspio nać, na Phillipsovom websiteu piše da je Smart TV s naprednijim funkcijama, dok na drugim siteovima nalazim nekakav "NewOS" 

 

Trebo si malo Googlat prije nego kreneš pisat preporuke ovdjr  I ja sam mislio da je 8118 baziran na Android OS-u jer je dosada cjelokupna serija 8 dolazila sa istim, čak i lanjski budget model 8007 

 

A za kolegu Memo NN, nemam pojma kakav je taj NewOS, nikad nisam vidio tog Phiću u životu, jedino ak se neko sa tim 8118 javi 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 12:15 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

Hexfire, gdje si našo da je 8118 baziran na Android OS-u? Nigdje nisam uspio nać, na Phillipsovom websiteu piše da je Smart TV s naprednijim funkcijama, dok na drugim siteovima nalazim nekakav "NewOS" 

 

Trebao si malo Googlat prije nego kreneš pisat preporuke  I ja sam mislio da je 8118 baziran na Android OS-u jer je dosada cjelokupna serija 8 dolazila sa istim, čak i lanjski budget model 8007 

 E jbg, ovdje sam vidio https://bijela-tehnika.hr/philips-led-tv-55pus811812/277124/product/

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Vjerovatno su ga zamijenili sa recimo modelom 8518, jer sam Googlao i svi siteovi odjednom mi vele da je običan Smart TV, uključujući i Phillipsov site 

 

P.S. Može li mi neko nać koji je panel u ovom 8118 unutra? Obično kod Phillipsa svi imaju IPS matrice osim možda 50" modela, jer nema IPS panela u 50" dijagonali...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 12:19 (Vavoom).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@memo_nn prodavač koji radi na odjelu televizora na to pitanje mi je odgovorio da je LG OS
bolji od Philipsovog, možda i zna zašto.
Osobno nisam nikad vidio Philipsov, a za LG webOS nemam zamjerki.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovorima, malo sam još istraživao ovaj Philips i koliko sam uspio skontati u njemu je baš android, a to me ne privlači prvenstveno zbog podrške, jer na androidima je podrška 3 do max 5 godina u zavisnosti od proizvođača a onda počnu aplikacije štekat i sl. LG sa WEB OS što sam razbio iako cca 6-7 godina star i dalje ima punu podršku od strane LG-a, tako da ću najvjerovatnije uzet ovaj LG al u varijanti od 50 inča. Ipak kvalitetom izrade, i svega na LG-u sam više nego zadovoljan.

LOL
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E sad sam tek zbunjen. Bio sam predvečer pogledati tv-e u Pevexu, izbor je dosta dobar ali problem je slijedeći, gledao sam taj https://pevex.hr/qled-tv-tcl-65c643-uhd-dvbt-t2-s2-android i dosta je loša slika, tako da sam odustao. I ajde gledam qled jer bi trebala biti bolja slika, na kraju vidim da skoro svaki led ima jasniju i bolju sliku od qled?? Recimo led Philips Ambilight isto super slika. Na kraju sam odustao od kupovine trenutno.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iggy, ta 643-jka je vjerovatno low-end model koji možda ima krivo tvornički podešene tvorničke slike, pa je zato tak mutna slika  mogo si barem otić negdje gdje su izložene 735-ica ili 835-ica koji su mid-range LED modeli i imaju malo bolji prikaz, vjerovatno buš se oduševio s njima 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 22:33 (Vavoom).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iggy81 kaže...

E sad sam tek zbunjen. Bio sam predvečer pogledati tv-e u Pevexu, izbor je dosta dobar ali problem je slijedeći, gledao sam taj https://pevex.hr/qled-tv-tcl-65c643-uhd-dvbt-t2-s2-android i dosta je loša slika, tako da sam odustao. I ajde gledam qled jer bi trebala biti bolja slika, na kraju vidim da skoro svaki led ima jasniju i bolju sliku od qled?? Recimo led Philips Ambilight isto super slika. Na kraju sam odustao od kupovine trenutno.

Tv nije dobro podešen ili je pokvaren. (ne smije slika biti toliko loša)

QLed nija neka magična tehnologija.

Nativno bi trebali imati bolje boje, kontrast, bolju svjetlinu, no odličan Sony LED s kontrastom 8000:1, pozadinskim osvjetljenjem, vrhunskim bojama  ih sve sahrani.

合氣道 Meni, kao laiku je, npr. super umjetnost NOB. To su bila vremena.@PzKpfw
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je li moguće da je lošija zato što taj TCL 65" ima samo 50/60 Hz. A ultra HD/4k je. Slika nije oštra kao na drugima jednostavno, na ovima 50-55 je bolja, svjetlina na qled je bolja ali oštrina slike mi se činila bolja na svim Led nego na qled. Bio sam sa ženom i reko tražimo qled, novija tehnologija, treba biti i bolja slika, čitao po netu i to, reko oled nećemo nego biramo qled. I reko hoću samo da je oštrina što bolja i žena za koji god je rekla taj i ja vidim i sam da je oštrija slika, svi su led uglavnom, oštrija slika...u cijeni oko 5500 kn. Centar se već skoro zatvarao sinoć tako da sam odustao dok ne razmislim još jednom. Koji bi vi preporučili po kvaliteti slike od ovih ponuđenih a da  je 55-65" i cijena do 5-5500 kn 

https://pevex.hr/elektronika/televizori-i-dodatci/televizori

 

Ne mora biti Pevex ali evo tamo sam gledao da vidim uživo sliku, inače bi možda naručio preko neta i ovaj tcl 65 i zahebao bi se izgleda.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iggy81 kaže....
Koji bi vi preporučili po kvaliteti slike od ovih ponuđenih a da  je 55-65" i cijena do 5-5500 kn 

https://pevex.hr/elektronika/televizori-i-dodatci/televizori

 

Ne mora biti Pevex ali evo tamo sam gledao da vidim uživo sliku, inače bi možda naručio preko neta i ovaj tcl 65 i zahebao bi se izgleda.

 Pa napiso sam ti na prošloj stranici, kad uhvatiš vremena, prošetaš se i po drugim trgovinama (ne samo Pevex) i tamo si pogledaj izložene TV-ove pa donesi krajnju odluku 

 

P.S. Nemoj slučajno gledati u Elipsa, radnici na TV odjelu su isti ko Grozni Boris 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 12:06 (Vavoom).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

prije koji dan postavio sam pitanje vezano uz savjet za odabir TV-a - klik. Definitivno sam se odlučio sam Neo QLED jer je bolji za moj use case. Sada imam pitanje što se cijena tiče...naime, u Elipsu je 55QN90B trenutno na akciji za 949€, ali sa samo 2 godine jamstva. Isplati li se čekati možda 11. mjesec i black friday da cijene novih modela budu niže (npr. 55QN90C za 900€) sa produljenim jamstvom od 5 godina. Je li bilo takvih akcija prošlih godina. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FileFicho kaže...

. Isplati li se čekati možda 11. mjesec i black friday da cijene novih modela budu niže (npr. 55QN90C za 900€) sa produljenim jamstvom od 5 godina. Je li bilo takvih akcija prošlih godina. Hvala!

 Ak ti je gara bitnija, bolje sačekaj BF pa tad uzmi QN90C sa 2+3 god. gare 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FileFicho kaže...

Pozdrav,

 

prije koji dan postavio sam pitanje vezano uz savjet za odabir TV-a - klik. Definitivno sam se odlučio sam Neo QLED jer je bolji za moj use case. Sada imam pitanje što se cijena tiče...naime, u Elipsu je 55QN90B trenutno na akciji za 949€, ali sa samo 2 godine jamstva. Isplati li se čekati možda 11. mjesec i black friday da cijene novih modela budu niže (npr. 55QN90C za 900€) sa produljenim jamstvom od 5 godina. Je li bilo takvih akcija prošlih godina. Hvala!

Ispada da je QN90C lošiji model nego QN90B (iako i taj kod nas ima ADS panel umjesto VA koji je u QN95B i QN91-94B modelima), tako da ti se možda ne isplati čekati da mu padne cijena. 

 

sauce: https://www.reddit.com/r/HTBuyingGuides/comments/13ji3ay/why_you_shouldnt_buy_the_samsung_cu7000_cu8000/

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

trebam da uzmem 2 televizora koje bi postavio u djecije sobe. Velicina dijagonale 40-43 incha. Smart karakteristike mi nisu uopste bitne jer su djeca navikla na koristenje Amazon Fire tv, pa ce tako i da nastave. Zanimaju me preporuke za prije svega malo kvalitetniji panel. Budzet nije pretjerano presudan, ali npr ne bih isao u rang cijene OLED za djeciju sobu. Svaka preporuka je dobro dosla. Da li u tom slucaju ici na TCL/Hisense ili slicne ili se drzati LG/Samsung/Sony?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 12:17 (sava84).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Iggy81 kaže....
Koji bi vi preporučili po kvaliteti slike od ovih ponuđenih a da  je 55-65" i cijena do 5-5500 kn 

https://pevex.hr/elektronika/televizori-i-dodatci/televizori

 

Ne mora biti Pevex ali evo tamo sam gledao da vidim uživo sliku, inače bi možda naručio preko neta i ovaj tcl 65 i zahebao bi se izgleda.

 Pa napiso sam ti na prošloj stranici, uhvatiš vremena prošetaš se i po drugim trgovinama (ne samo Pevex) i tamo si pogledaj izložene TV-ove pa donesi krajnju odluku 

 

P.S. Nemoj slučajno gledati u Elipsa, radnici na TV odjelu su isti ko Grozni Boris 

 Najgori savjet koji možeš nekome dati kod kupnje tva je da odluku donese na temelju  slike na tvu koju gleda u trgovini. 
To je već toliko prožvakano ali se uvjek pojavi netko novi koji koji tako nešto preporuči.

 

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iggy81 kaže...

 

 

Ne mora biti Pevex ali evo tamo sam gledao da vidim uživo sliku, inače bi možda naručio preko neta i ovaj tcl 65 i zahebao bi se izgleda.

 Imaš model TCL 65P735 za manje novaca.

https://www.nabava.net/televizori/tcl-65p735-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-363801971

 

合氣道 Meni, kao laiku je, npr. super umjetnost NOB. To su bila vremena.@PzKpfw
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 14:19 (Zaporožac).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Vavoom kaže...
Iggy81 kaže....
Koji bi vi preporučili po kvaliteti slike od ovih ponuđenih a da  je 55-65" i cijena do 5-5500 kn 

https://pevex.hr/elektronika/televizori-i-dodatci/televizori

 

Ne mora biti Pevex ali evo tamo sam gledao da vidim uživo sliku, inače bi možda naručio preko neta i ovaj tcl 65 i zahebao bi se izgleda.

 Pa napiso sam ti na prošloj stranici, uhvatiš vremena prošetaš se i po drugim trgovinama (ne samo Pevex) i tamo si pogledaj izložene TV-ove pa donesi krajnju odluku 

 

P.S. Nemoj slučajno gledati u Elipsa, radnici na TV odjelu su isti ko Grozni Boris 

 Najgori savjet koji možeš nekome dati kod kupnje tva je da odluku donese na temelju  slike na tvu koju gleda u trgovini. 
To je već toliko prožvakano ali se uvjek pojavi netko novi koji koji tako nešto preporuči.

 

Za average user korisnika itekako će se vidjeti razlika između entry level koji nije uopće svjetao, mid level (bar cjenovno) gdje će svjetlina i raspon boja QLED izaći na vidjelo (TCL, Hisense sa miniLED), te OLED kao vrh vrhova u boji i kontrastu.. 

 

Razumijem se dosta u tehniku pa sam objasnio svom starom koji ne razumije ništa oko tehnike sve prednosti i mane svake tehnologije,  i vjeruj mi da je uživo presudio OLED kada ga je vidio pod drugih TVa.

 

Boja je nabrijana na svakom ali ne mogu nabrijati kontrast OLEDa i svjetlinu miniLED.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 14:22 (DarK.xy).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
Pixel kaže...
Vavoom kaže...
Iggy81 kaže....
Koji bi vi preporučili po kvaliteti slike od ovih ponuđenih a da  je 55-65" i cijena do 5-5500 kn 

https://pevex.hr/elektronika/televizori-i-dodatci/televizori

 

Ne mora biti Pevex ali evo tamo sam gledao da vidim uživo sliku, inače bi možda naručio preko neta i ovaj tcl 65 i zahebao bi se izgleda.

 Pa napiso sam ti na prošloj stranici, uhvatiš vremena prošetaš se i po drugim trgovinama (ne samo Pevex) i tamo si pogledaj izložene TV-ove pa donesi krajnju odluku 

 

P.S. Nemoj slučajno gledati u Elipsa, radnici na TV odjelu su isti ko Grozni Boris 

 Najgori savjet koji možeš nekome dati kod kupnje tva je da odluku donese na temelju  slike na tvu koju gleda u trgovini. 
To je već toliko prožvakano ali se uvjek pojavi netko novi koji koji tako nešto preporuči.

 

Za average user korisnika itekako će se vidjeti razlika između entry level koji nije uopće svjetao, mid level (bar cjenovno) gdje će svjetlina i raspon boja QLED izaći na vidjelo (TCL, Hisense sa miniLED), te OLED kao vrh vrhova u boji i kontrastu.. 

 

Razumijem se dosta u tehniku pa sam objasnio svom starom koji ne razumije ništa oko tehnike sve prednosti i mane svake tehnologije,  i vjeruj mi da je uživo presudio OLED kada ga je vidio pod drugih TVa.

 

Boja je nabrijana na svakom ali ne mogu nabrijati kontrast OLEDa i svjetlinu miniLED.

 Ako ti je bitna kvalitetna slika nećeš vidjeti ništa u trgovini jer nisu uvjeti za to.  Da ne znaš koji tv gledaš ni bi  skužio radi li s o oledu  ili nakom VA / ips panelu.  Znavi ne mozes donesti nikakav pametan zakljucak na temelju toga sto vidis u trgovini.
Eventualno ces skuziti neku raliku  entry level tva od high enda u smislu brightness i to je to, kontrast, boje  i sve ostalo ne, niti su tvi podeseni kako treba niti je rasjeta u trgovini koja to omogucuje.  Kad doneses tv doma bit ce  totalno drugacije od onog sto si vidio u trgovini. 
 

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A ništa, pao je Samsung, svidjela mi se slika pa kako bude

https://pevex.hr/qled-tv-samsung-qe65q60bauxxh

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sa Oledom ne možeš baš puno pogriješiti što se tiče kvalitete slike... a njega skužiš i u dućanu.

 

Isto tako skužili Hisense U8HQ.. kasnije ga išao guglati reviewe i za te novce mi se činila odlična kupnja, dok recimo ovako ga ne bih ni pogledao.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo je specificna situacija pa bi trebao vašu pomoć pri odabiru.

Prvi pick za tv mi je bio 55" LG C2, no kako mi je taj prevelik za zid gdje ga mislim staviti, taman par cm, sljedeća velicina oleda je 48", što se bojim da će mi opet biti par centimetara manji nego neki ne-oled 50" tv i da će mi smetati tih par cm šta fali.  Morati ću ići sa nekim modelom 50".

Da li može preporuka best-buy 50" tv-a do 1000e? Imam amazon fire stick 4k max tako da mi nije bitno da li je android na njemu ili neki drugi os.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice