Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.079.152
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
koje sranje..kvaliteta je odlicna al cak zalim sta nisam uzeo sony xh80
jos jedan minus samsunga q80t..nema 3.5mm izlaz..morao kupovat konverter opticki na analogni tako da jos 300kn investicije je palo
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

All-In-One MKV/MP4/MOV to MKV/MP4 re-packager/remuxer/converter (AUDIO: PCM_S24LE|PCM_S16LE|PCM_DVD|FLAC|VORBIS|TRUEHD|DTS |DCA|EAC3|AC3|AAC|AAC_LATM|MP3|MP2)

ili MKVToolNix + MKVExtractGUI + audio konverter baziran besplatnom ffmpeg ili uglavnom non-free mastering softvare za višekanalni zvuk (DTS Master/X, Dolby TrueHD/Atmos) što je već potpuno druga razina

 

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Best buy TV 55" u rasponu cijene od 5000 - 7000 kn - molim preporuke.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomy44 kaže...
Best buy TV 55" u rasponu cijene od 5000 - 7000 kn - molim preporuke.

 malo prelazi ali zbilja zanemarivo

 

LG oled55BX3 7.410 kn u Extreme digital

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U Extrim digital samo ako hoce baciti 7.5k kn u vjetar. Bolje ih zapaliti.
 
1 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

zanimamo se za tv 43", da je IPS i da ima što dužu garanciju, recimo 5godina.

 

LG nam je pouzdana marka, recimo ovaj LG UHD TV 43UN73003LC, https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/LG-UHD-TV-43UN73003LC/p/EK000319812

 

,ali LG trenutno ima samo 2godine garancije. Šta nam je raditi?

 

Edit: vidim da ima tv PWM, jel smeta to titranje od 120hrz? Čitam nekima uzrokuje mučninu i glavobolje, možda ipak ne taj model. Ali onda koji?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 9:18 (jelincav).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
trube kaže...
koje sranje..kvaliteta je odlicna al cak zalim sta nisam uzeo sony xh80
jos jedan minus samsunga q80t..nema 3.5mm izlaz..morao kupovat konverter opticki na analogni tako da jos 300kn investicije je palo

 Ako je u 55" dam ti ja svoj sony xh90 za tvoj q80t. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gajotres kaže...
U Extrim digital samo ako hoce baciti 7.5k kn u vjetar. Bolje ih zapaliti.

 Zašto?

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...
Zašto je bolje veći a lošiji tv?

 

Kad ideš u kino da li te strašno interesira rezolucija, HDR (ako ga uopće i ima tamo, vjerojatno nema), kontrast, jačina crne boje i svakakve pičke materine ili jednostavno uživaš u velikom ekranu?

 

Danas nemaš loših TVa, svi su dobri i svaki će napraviti sjajan posao prikazivanja videa. I OLED i QLED i svašta nešta je super ali kao što su već drugi rekli, i dalje je daleko veći gušt gledati film na ogromnom ekranu sa slabijim panelom nego na manjem ekranu s vrhunskim OLED panelom.

 

Odi slobodno u prodavaonicu tva i gledaj upaljene TVove od 75 incha, meni jezik padne do poda kad gledam sliku. Naravno, kad gledam ultra skupi OLED TV (15,000kn i više za 50 incha) slika je fenomenalna i prava perverzija; Ali jedan dio moraš znati - slika je dobra jer puštaju nekomprimirani DEMO HDR koji je upravo tome i namijenjen, da gledaoc svršava na kvalitetu prikaza. U stvarnosti 100% sadržaja neće biti niti približno takve kvalitete.

 

Volio bih vidjeti jednu prodavaonicu na kojoj se na premium OLED tvu pušta HRT, MTV Music, National Geographic ili nešto slično. Baš me zanima kakva bi slika bila ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 12:56 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uvijek ću između 65" led tv-a i oleda 55" izabrati oled.I hrt bolje izgleda na oledu

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

uvijek ću između 65" led tv-a i oleda 55" izabrati oled.I hrt bolje izgleda na oledu

Kad ne znas..

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

da li grupu prati netko tko je vlasnik Sony XF9005 televizora?

Imam jedno pitanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
bruncek kaže...
Zašto je bolje veći a lošiji tv?

 

Kad ideš u kino da li te strašno interesira rezolucija, HDR (ako ga uopće i ima tamo, vjerojatno nema), kontrast, jačina crne boje i svakakve pičke materine ili jednostavno uživaš u velikom ekranu?

 

Danas nemaš loših TVa, svi su dobri i svaki će napraviti sjajan posao prikazivanja videa. I OLED i QLED i svašta nešta je super ali kao što su već drugi rekli, i dalje je daleko veći gušt gledati film na ogromnom ekranu sa slabijim panelom nego na manjem ekranu s vrhunskim OLED panelom.

 

Odi slobodno u prodavaonicu tva i gledaj upaljene TVove od 75 incha, meni jezik padne do poda kad gledam sliku. Naravno, kad gledam ultra skupi OLED TV (15,000kn i više za 50 incha) slika je fenomenalna i prava perverzija; Ali jedan dio moraš znati - slika je dobra jer puštaju nekomprimirani DEMO HDR koji je upravo tome i namijenjen, da gledaoc svršava na kvalitetu prikaza. U stvarnosti 100% sadržaja neće biti niti približno takve kvalitete.

 

Volio bih vidjeti jednu prodavaonicu na kojoj se na premium OLED tvu pušta HRT, MTV Music, National Geographic ili nešto slično. Baš me zanima kakva bi slika bila ...

Zato se TV i kupuje namjenski. Ako ćeš ga uzeti da bi 99% vremena gledao TV kanale - OLED apsolutno nema smisla.

Ali ako imaš želju igrati vizualno prelijepe igre ili gledati serije/filmove u 4k remux (ili još idealnije full BD) formatu, OLED je po meni ispred svega.

Tko rano rani, sam u nju upada, ali ćud nikada!
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eliah84 kaže...
trube kaže...
koje sranje..kvaliteta je odlicna al cak zalim sta nisam uzeo sony xh80
jos jedan minus samsunga q80t..nema 3.5mm izlaz..morao kupovat konverter opticki na analogni tako da jos 300kn investicije je palo

 Ako je u 55" dam ti ja svoj sony xh90 za tvoj q80t. 

 Što ne valja kod sonija?

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
Tascam kaže...

uvijek ću između 65" led tv-a i oleda 55" izabrati oled.I hrt bolje izgleda na oledu

Kad ne znas..

 Možda jednog dana ako riješe blooming, probijanje pozadinskog i vidljivi kut.

 

Premda sumnjam 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
eliah84 kaže...
trube kaže...
koje sranje..kvaliteta je odlicna al cak zalim sta nisam uzeo sony xh80
jos jedan minus samsunga q80t..nema 3.5mm izlaz..morao kupovat konverter opticki na analogni tako da jos 300kn investicije je palo

 Ako je u 55" dam ti ja svoj sony xh90 za tvoj q80t. 

 Što ne valja kod sonija?

 Meni puno toga. Vec sam pisao na temi pa probaj naci.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Smatrao sam kako je  sonijeva prošlogodišnja 9 serija najbliža oledu.Ili nije?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

jel ovaj tv ima PWM led osvjetljenje? Sony kdl 43 wf 665

 

treba starcima za gledat serije preko antene, netreba nikakav smart, bitna samo kvaliteta slike i da nema PWM.

 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Bok,

 

jel ovaj tv ima PWM led osvjetljenje? Sony kdl 43 wf 665

 

treba starcima za gledat serije preko antene, netreba nikakav smart, bitna samo kvaliteta slike i da nema PWM.

Vjerojatno ce im brightness biti na max pa nije bitno dal je pwm...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Smatrao sam kako je  sonijeva prošlogodišnja 9 serija najbliža oledu.Ili nije?

 Nije niti blizu.

najblizi je Samsung Q9 serija

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Tascam kaže...

Smatrao sam kako je  sonijeva prošlogodišnja 9 serija najbliža oledu.Ili nije?

 Nije niti blizu.

najblizi je Samsung Q9 serija

 xh 95 je, ali xh 90 baš i ne.

Sreća je put, a ne odredište.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

O čemu ti, i kad je 100% na nekima svejedno radi PWM. A nema ni smisla imat na 100 ako netreba.

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Tascam kaže...

Smatrao sam kako je  sonijeva prošlogodišnja 9 serija najbliža oledu.Ili nije?

 Nije niti blizu.

najblizi je Samsung Q9 serija

 dilema je besmislena...

istovjetno tome kao da pitate koji benzinac je najbliži dieselu ili obrnuto. Drugačija tehnologija. 

Oni koji žele manje potrošiti i sve im je dobro kupuje qled ili led koji je napucao cijene blizu Oledu što je vrlo lukavo.

Oni koji žele najbolje televizore kupuju OLED. To je to.

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

tko zna koliko je kupaca kupilo QLED jer je prevareno mišlju

da je to slično OLED.  

Sami taj trik oko naziva je varakanje kupaca, ali vrlo isplativo.

Agresivan marketing čini svoje. Izbor je velik i svatko će naći nešto za sebe. Uglavnom vrijedi pravilo koliko para toliko muzike. Uvijek bi preporučio najbolje modele na popustu 30% pa na više. Recimo svoj TV 65CX3 sam platio 13.500 kn, uredno se prodavao po 21.000 kn. Isto tako novi Sony oled 2021.g. 65-ca dođe sada 27.000 kn, vrlo usporediv tv sa mojim.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

O čemu ti, i kad je 100% na nekima svejedno radi PWM. A nema ni smisla imat na 100 ako netreba.

Nema razloga da pwm radi na 100% a 100% je i onako na vecini jeftinih telki jedva dovoljno za normalno gledanje...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
jelincav kaže...

O čemu ti, i kad je 100% na nekima svejedno radi PWM. A nema ni smisla imat na 100 ako netreba.

Nema razloga da pwm radi na 100% a 100% je i onako na vecini jeftinih telki jedva dovoljno za normalno gledanje...

 Nema razloga ali ipak rade takve televizije, evo jedan LG koji smo gledali https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/un7300

 

evo i slika iz članka da ne tražiš po svoje.

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...
ansha kaže...
jelincav kaže...

O čemu ti, i kad je 100% na nekima svejedno radi PWM. A nema ni smisla imat na 100 ako netreba.

Nema razloga da pwm radi na 100% a 100% je i onako na vecini jeftinih telki jedva dovoljno za normalno gledanje...

 Nema razloga ali ipak rade takve televizije, evo jedan LG koji smo gledali https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/un7300

 

evo i slika iz članka da ne tražiš po svoje.

 

 

Nema apsolutno nikakve sanse da skuzis to sta se u tom slucaju desava na 100% brightnessa...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dar01 kaže...
Gajotres kaže...
U Extrim digital samo ako hoce baciti 7.5k kn u vjetar. Bolje ih zapaliti.

 Zašto?

Ako je sve u redu s uređajem onda nemaš problema ali ne prodaju baš naj naj uređaje i generalno ne možeš do novaca nazad, tipa ako ima neki feler ili treba servis. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 10:13 (Gajotres).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako nemožeš skužit, ako je bez PWM crta je skroz ravna, ako je sa PWM onda imaš te spikove do nula i nazad na 100%. Evo slike bez PWM. Ovo je sa Sony modela. Ali za TV koji mene zanima nema recenzije koja objašnjava ovaj problem.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Kako nemožeš skužit, ako je bez PWM crta je skroz ravna, ako je sa PWM onda imaš te spikove do nula i nazad na 100%. Evo slike bez PWM. Ovo je sa Sony modela. Ali za TV koji mene zanima nema recenzije koja objašnjava ovaj problem.

Onaj graf na 100% brightness-a ne pokazuje nikakav "problem" jer ljudsko oko ne moze ni teoretski to primjetiti... A i to je iznimka jer vecina display-a sa pwm dimmingom na 100% ima ravan graf...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice