Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.549
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
50w755c kaže...

Pitanje za one koji još imaju Sony TV iz serije 755C (43W755C, 50W755C), to su modeli iz čini mi se 2015. godine.

 

Da li navedeni TV-i na kraju imaju DVB-T2 HEVC tuner, tj. da li mogu loviti naše zemaljske tv kanale bez dodatnog/vanjskog receivera?

 

Također, da li možda netko prodaje neki od uređaja iz te serije, 43W755C ili 50W755C, po nekoj prihvatljivoj cijeni? Molim ponudu u inbox.

 

Također, ako netko prodaje kakav stariji Sony manje dijagonale, cca 43" ili slične, ali sa nativnim 100 hz panelom + Androidom, molim ponude također na PM.

 Imam ja, normalno hvataju zemaljske kanale tako da nemaš brige :)

Dođi sebi dok još imaš kome
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, vrijedi li ovaj TV Philips 50PUS7855 za aprtman (za najam), udaljenost TV-a je na nekih 2.3m. 

Imam priliku produziti ugovor u A1 (tamo ga daju za nekih 800kn manje)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
phantomlord04 kaže...

Ekipa, vrijedi li ovaj TV Philips 50PUS7855 za aprtman (za najam), udaljenost TV-a je na nekih 2.3m. 

Imam priliku produziti ugovor u A1 (tamo ga daju za nekih 800kn manje)

 Ako rentas jeftino apartman, dobar je. Ja osobno bi radije uzeo hisense 58af7100 za iste novce u ovom slucaju. Za iste novce 8" veci tv, impresivnije za vidjeti :)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod mene Android na tom tvu (50w755c) radi skroz dobro. Hbo Go, Kodi, Maxtv to go sve radi. 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bit ce zanimljivo vidjeti kako ovo izgleda uzivo i ne na 82" 8K 

LG QNED

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mr.potter kaže...

Za LG OLED B7  crveni dijelovi loga mogu ostaviti trag. Dva puta mijenjali ekran pod garancijom. Sada HRT gledam sa podešenom zoomom tako da odrežem gornji dio slike.  No sve ostalo je na strani OLED-a. Možda je sada bolja situacija. Mogao bi i HRT izbaciti crvene kockice, no one su vraćene iz "političkih" razloga -https://www.hrt.hr/326029/organizacija/ponovno-u-upotrebi-izvorni-hrt-ov-logotip-s-crvenim-kvadraticima

 

Da li samo crveni logo može uzrokovati burnin ili može i sivi (ostanimo odgovorni i sl.)

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.

 

Stara ima CRT tv i analogni signal od A1 - sve super ali je izgubila lokalne tv postaje (Osječka tv, Slavonska tv i Vinkovačka tv).

Kupila bi što jeftiniji LCD tv u koji ide Common Interface kartica, A1 to naplati samo 15 kn mjesečno jer je tako i moj brat napravio pa opet ima sve tv postaje...

Jel za to dobar bilo koji tv u koji se može staviti Common Interface, veličina 32"? Ne treba joj veći tv niti nešto skupo (što jeftiniji to bolji)...

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spiridon kaže...

Pozdrav.

 

Stara ima CRT tv i analogni signal od A1 - sve super ali je izgubila lokalne tv postaje (Osječka tv, Slavonska tv i Vinkovačka tv).

Kupila bi što jeftiniji LCD tv u koji ide Common Interface kartica, A1 to naplati samo 15 kn mjesečno jer je tako i moj brat napravio pa opet ima sve tv postaje...

Jel za to dobar bilo koji tv u koji se može staviti Common Interface, veličina 32"? Ne treba joj veći tv niti nešto skupo (što jeftiniji to bolji)...

 

Hvala.

Imam dva CAM modula i rade s bilo kojim TV-om. Samo da ima CI slot (danas ga svi imaju) i moraš imati njihov signal u koaksu do TV-a. Samo požuri, jer je akcija do kraja godine da se NE naplačuje jednokratna naknada od 100 kn., radi gašenja analogije. Hoče li je produžiti, jer analogiju nisu ugasili cijelu, ne znam.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

primjetih  ili se varam.no kao da u svijet medija imaju masu popusta...

 

sta mislite o ovome ?

 

LG 65UN71003LB 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna tko što više o QNED panelima?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaju inžinjeri......a mi ostali nakon CES-a, 11.1.2021.

 

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 18:24 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš me zanima hoće li zauzet mjesto ispred qleda :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

Nakon renovacije stana gledamo uzeti novi TV jer se malo promjenio raspored u dnevnoj.

Udaljenost je 2,5 metara od kutne do komode na kojoj se nalazi TV i ograničeni smo prostorom pa 55'' ne bi prelazili.

Gleda se sve, od redovnih naših programa, sporta, filmova, a plan je i PS5 uzeti.

Vremenski se gleda dosta dugo, uvijek je netko kod kuće pa ili se aktivno gleda ili radi u pozadini.

Planirali smo uzeti Samsung QE55Q80T, ali su me iz Svijeta Medija iznenadili mailom da nemaju dostupnih uređaja iako im je u webshopu stajalo da ih ima i na webshopu i u poslovnici.

Budžet je oko 7500 kn, može i malo više, ali 8000 ne bi prelazili.  Zanima me isplati li se gledati nešto drugo sada ili čekati nove zalihe?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 19:04 (XYomegaYX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...
mr.potter kaže...

Za LG OLED B7  crveni dijelovi loga mogu ostaviti trag. Dva puta mijenjali ekran pod garancijom. Sada HRT gledam sa podešenom zoomom tako da odrežem gornji dio slike.  No sve ostalo je na strani OLED-a. Možda je sada bolja situacija. Mogao bi i HRT izbaciti crvene kockice, no one su vraćene iz "političkih" razloga -https://www.hrt.hr/326029/organizacija/ponovno-u-upotrebi-izvorni-hrt-ov-logotip-s-crvenim-kvadraticima

 

Da li samo crveni logo može uzrokovati burnin ili može i sivi (ostanimo odgovorni i sl.)

 

 

 

 

Imao sam probleme samo s crvenim  dijelovima loga . Vrijedi i za ostale kombinacije koje koriste crvenu (narančasta u npr. rtl kockica). Bijeli i sivi tekst ne ostavljaju tragove. Naknadno su povećavali crvene dijelove piksela  (od serije 8), no ne znam da li je to imalo efekta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 19:26 (mr.potter).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony 55XH90xx (77 ili 96).
Trebali bi biti oko 6500, ak se ne varam. Bili su za BF po 5999kn. Pandan tvom Samsungu.
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zeberdee kaže...

Baš me zanima hoće li zauzet mjesto ispred qleda :)

 Biti će kao i uvijek......kolko para, tolko muzike!

Sreća je put, a ne odredište.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nkdz kaže...

Istina je da Samsung/LG/Sony i ostali ne produljuju jamstveni rok za one proizvode koji su uveženi preko drugih EU zemalja, a ne preko LG/Samsung/Sony ureda za Hrvatsku, jer upravo su ovi naši domaći uredi/zastrupnici ti koji nude produljeno jamstvo. Spomenuti mall.hr (i mnoštvo ostalih online retailera) ne nabavljaju robu preko LG/Samsung ureda Hrvatska, ali to ne znači da je roba vežena ilegalno i da nema garanciju u RH. Naime, oni robu potpuno legalno uvoze preko LG/Samsung ureda drugih EU zemalja. Obzirom da je tržište Europe slobodno i otvoreno, svaki uređaj kupljen u EU koji je za EU tržište ima i EU jamstvo 2 godine koje kupac može ostvariti u bilo kojem ovlaštenom servisu u bilo kojoj zemlji u EU, pa tako i u Hrvatskoj.

 

Vjerojatno se pitate zašto to rade? Odgovor je vrlo jednostavan - radi niže nabavne cijene, koja često zna biti drastično niža nego da identičnu robu nabavljaju preko hrvatskog ureda/zastupnika. Model poslovanja online retailera je da što više pokušavaju izbjeći veleprodaje i distribucije u Hrvatskoj, te uvoze uređaje direktno tamo gdje se nude najpovoljnije u EU, te ih onda kasnije po povoljnijoj cijeni prodaju krajnjem kupcu bez dodatnih marži distributera u lancu prodaje. Zahvaljujući tom slobodnom trgovanju uzduž EU, krajnji kupac na kraju ima koristi u vidu niže krajnje cijene uređaja. Uređaji koji dolaze preko LG/Samsung/Sony Hrvatska su često puta dosta skuplji, a osnovni razlog je u tome što ne uspijevaju za ovako malo tržište dobiti niske ulazne cijene kao što to mogu uredi/zastupstva za Njemačku, Francusku ili druge veće zemlje u EU. 

 Steta, mall.hr ima dobru cijenu za 65BX3 Oled TV, ali davati tolike novce bez 5 godina garancije mi je suludo.

 

Ima li netko iskustva s kupnjom produzenog jamstva negdje drugdje?

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako imaš osiguranje na kuću ili stan možeš Tv dodati. Jeftinije nego da posebno uzimaš.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozz.
Nakon jako puno pogledanih recenzija i procitanih foruma dosao sam tu po savjet .
55 inch
Sony xh90 vs lg bx za ps5
Casual gamer koji se igra vec 30g i primjetim puno gresaka na tv e sad
Kupujem tv za dnevnu sobu vecinom gledam tv po noci.na tv mi najvise smeta respond time i trzanje slike vec sam se bio odlucio za lg bx ali sam neki dan bio kod poznanika(nisu dirali postavke tv ) koji imaju lg cx i predivna 4k slika na you tubu ali sam nekako razocaran kako prikazuje htv i rtl kockicui sl.
Ja imam 2 tv lcd sony w8 2014g i htv mi prikazuje vrlo ljepo i zadovoljan sam .
Koji tv sony xh90 ili lg bx ce prikazivat bolje hdtv signal sa zemaljske antene?
ili mozda neka druga
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ljudi help

 

nije tv nego udaljenost

 

 

u boravaku mi treba tv a mjenjao se raspored pa me zanima dali bi za nekih 6metara udaljenosti tv od 165cm bio dovoljan?

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bit će ti onak, OK, ali ništa spektakularno.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GSP kaže...

ljudi help

 

nije tv nego udaljenost

 

 

u boravaku mi treba tv a mjenjao se raspored pa me zanima dali bi za nekih 6metara udaljenosti tv od 165cm bio dovoljan?

 Približi si kauč ili ormarić s TV-om, jer 6m je katastrofa pa da imaš i 85".

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji bi po vama bio izbor 55/58" do nekih 4500/5000kn ??
iptv se gleda,netflix, i od sporta samo nfl
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Vrijeme je za još jednu kupovinu, ali ovaj puta po principu best value for money. Obvezni parametri su sljedeći: dijagonala max. 50”, novaca cca 4000kn (razmotrio bih i nešto skuplji ako bi značajke to opravdavale), 4k. Pogledavam prema Samsung TU8502, ali bih jako cijenio mišljenja i alternativne preporuke uvaženih forumaša. Ukoliko imate i link na review vaše preporuke bit ću jako zahvalan. Usput, zna li se što o TCL brandu, je li čemu? 

Zahvaljujem na trudu i vremenu za odgovore.

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima, treba mi brzi odgovor..
Upravo mi je grom sprzio tv i sad naravno gledam najbolje za najmanje love..
Ne mora biti smart jer posjedujem firestick4k, pa ako vec negdje treba stediti onda nek bude tu..
Prosi tv je bio 48”, tako da ne bih ni sad isao ispod toga..
Plus bi bio da bude 4k..
Naletio sam na ovo:
VIVAX IMAGO LED TV-55UHD122T2S2
https://www.ekupi.hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/VIVAX-IMAGO-LED-TV-55UHD122T2S2%2C-UHD/p/EK000314876
Uzimam u BiH i nasao sam ga za 2000 kuna..
Znam da to nije rang sad nekih najkvalitetnijih panela, ali za nekog tko je dosad koriatio FHD, jel okej i ovaj prelazk na 4k, gledali bi se filmovi,serije, al ne patim sad od najbolje moguce slike i naravno sport FHD(4k i tako ne postoje kanali)..
Jel okej to za tu cifru od cca 2000 kuna il je to bacanje para i bolje je nadodat jos i uzet nesto drugo, ako da, sto bi to bilo, al ne bih isao preko 3k kuna
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, kupujem novi tv, zapeli su mi za oko ovi s QLED i NanoCell tehnologijom, pa bih molio pomoć.
Dakle, izbor je pao na ove modele:

1. SAMSUNG QE55Q60TAUXXH (QLED / 140 cm / 50 Hz) za 5.200 kn
2. SAMSUNG QE65Q60TAUXXH (QLED / 165 cm / 50 Hz) za 7.200 kn
3. SAMSUNG QE65Q70TATXXH (QLED / 165 cm / 100 Hz) za 8.200 kn
4. LG 55NANO863NA.AEU (NanoCell / 140 cm / 100 Hz) za 7.000 kn

QLED ili NanoCell???
Ima li velike razlike između tih 50 i 100 Hz?
Koji se po vama najviše isplati uzeti, u nekakvom realnom omjeru cijene i kvalitete?

Nije mi problem dati i koju tisuću više ako se stvarno isplati, ali ako i nije neka velika i bitna razlika, naravno da bih radije uštedio koju kunu.
Namjena je više manje all around, dakle klasični tv, filmovi, Netflix, tu i tamo koja igrica i to je to.

Svaka pomoć i savjet dobrodošli!

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 23:23 (becks_23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam 65 inch, ispod toga ne bi išao nikako, gledanje IPTV, Netflix, standard TV signal. Gledam dosta sporta pa mi je bitno da nema brejkanja kod brzog kretanja i onih fleka koje znaju ostajat iza igrača(to sam na nogometu znao vidjeti na nekim televizorima). Sustav bitno da je brz i pouzdan. Od OLED-a sam mislim odustao prvenstveno zbog tih priča o burn in-u, neda mi se previše razmišljati o tome a meni zna televizor goriti i cijeli dan na nekom sportskom kanalu. Ako se i odlučim za OLED LG CX mi je pick bez razmišljanja.

 

Prve opcije: 

Samsung Q80

Samsung Q90

Sony H900

Sony H950

 

Ako su ovi qledovi toliko bolji onda bi dao nešto više para jer je razlika u cijeni očita. Od ostalih nisam primjetio nešto što mi se sviđa, Philipsa bi najrađe izbjegap, LG nisam vidio da osim OLED-a nudi nešto psoebno...

Ima nešto drugo na tržištu? Da li se isplati čekati nogometno prvenstvo za neke mega popuste?

 

1 Q90
1 Q80
5 H900
17 H950
Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

q80 nebi nikad vise kupio koliko ima greska svakakvih, neznam jel q90 bolji po tom pitanju

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice