Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.279
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

poz, 

 

kupujem TV od oko 4k, za sada me najviše privlače LG I Philips. Može neka preporuka?

Većinom će se gledati naši programi+youtube+netflix. Udaljenost je 4 metra. 

Koji model je najbolji, prednosti i mane itd. 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FantazZ, imam prijedlog za tebe kao i za ostale koji ovdje traze savjet sto kupiti.

Prije svega potrebno je da se sam sa sobom dogovoris kakav ti tocno panel treba (VA, IPS, OLED) i kolika ti velicina treba. Ako ne znas kakav panel ti treba, onda nema druge nego da utrosis svoje vrijeme i istrazis sve prednosti i mane svake opcije.

Drugo pitanje koje se moras zapitati jest koliko ti je bitno da panel prikazuje HDR sadrzaj, i kakvu kvalitetu prikaza HDR sadrzaja zelis i ocekujes, jer upravo to je danas temeljna razlika izmedju budget opcija i skupljih modela.

Eto, kad saznas odgovor na ova pitanja, onda ces znati sto trebas. A onda ce ti netko moci i preporuciti pojedini model.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ide definitivno 55" 

E sad, ne znam točno kakav bi panel ni koje su razlike, nisam proučavao to baš. Što bi bilo najbolje u ovoj cijeni? Dajte neki prijedlog, što vi vi da kupujete gledali. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel se isplati uzet Hisense 65U8b , spusten je sa 10k na 5k kuna, mada ga spustaju vec treci put ali sada je najvise dole.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moze pomoc....koja je razlika u kvaliteti slike izmedju modela tu8072 i tu8502??namjeravam kupit model od 65 incha..Tv namjenjen za nogomet,filmove i YouTube....najbitnija mi je razlika u kvaliteti slike?? Ima li je?? Stalak me ne zanima ide na zid;)hvala..
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna li netko moze li se na Samsungov 8502 instalirati aplikacija za IPTV?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 FantazZ kaže...

Ide definitivno 55" 

E sad, ne znam točno kakav bi panel ni koje su razlike, nisam proučavao to baš. Što bi bilo najbolje u ovoj cijeni? Dajte neki prijedlog, što vi vi da kupujete gledali. 

 To dosta ovisi za sto se kupuje tv, domaci programi, gaming, streaming, netflix, hbo, kolekcija filmova da disku, 

zatim kad se gleda pretezno tv, po danu, navecer, uz svjetla, u mraku, ima li potrebe da se tv gleda dosta iz kose pozicijie ili od naprijed ...

Nema univerzalnog prijedloga jer ovisno o nabrojanom moze se odabrati krivi panel koji nece biti optimalan.

Naravno ako novci nisu u pitanju, uzme se oled ili qled iz najjace serije i oni zadovoljavaju sve navedeno.

 

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Roni06 ja koristim Netiptv na mom samsungu 55RU8000. imaš u app store-u za skinut.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

kupjem tv...mislio sam prvo 65" ali sad vidim da mi stane i 70"-75".

Malo sam istraživao i nešto sam i naučio ali sam sad još više zbunjen pa ako može neki savjet.

 

Gledao sam:

 

Sony KD-75XG8096 75" (trenutna cijena 9000 kn)
i
Philips 70PUS8505 70" (trenutna cijena 7300 kn)


Da li navedeni Sony daje više jer je razlika 1700 kn u ta dva tv-a?

 

 

Vidim i da je razlika u cijeni između 65" i 70"-75"Da li je bolje uzeti manji tv (65") ali bolji?
Udaljenost mi je oko 4,5 m

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 21:15 (Merkas).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Merkas kaže...

Pozdrav, 

 

kupjem tv...mislio sam prvo 65" ali sad vidim da mi stane i 70"-75".

Malo sam istraživao i nešto sam i naučio ali sam sad još više zbunjen pa ako može neki savjet.

 

Gledao sam:

 

Sony KD-75XG8096 75" (trenutna cijena 9000 kn)
i
Philips 70PUS8505 70" (trenutna cijena 7300 kn)


Da li navedeni Sony daje više jer je razlika 1700 kn u ta dva tv-a?

 

 

Vidim i da je razlika u cijeni između 65" i 70"-75"Da li je bolje uzeti manji tv (65") ali bolji?
Udaljenost mi je oko 4,5 m

 

 Philipsa zaobiđi.

Uzmi 75"

odluka ovisi i o tome koja dva modela usporedujes.  Ako razlike nisu velike uvjek je bolje ici na veci tv, pogitovo ako si na 4.5 m gde na manjem tvu ne bi niti imao koristi od manjeg ali boljeg tva

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na komentaru.

 

Zašto da zaobiđem Philipsa?

Radi kvarova koliko sam uspio vidjeti na ovom forumu?

 

 

Poz

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma nije zbog kvarova nego zato šta se Philips čita Filips! 🤓
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Merkas kaže...

Hvala na komentaru.

 

Zašto da zaobiđem Philipsa?

Radi kvarova koliko sam uspio vidjeti na ovom forumu?

 

 

Poz

 Precjenjeni kinez s losom slikom i hrpu problema, samo sto dalje od njega

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Samsung q70T

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Besplatno produženo jamstvo 3 g. od LG do Nove Godine, ne vrijedi ako ste tv kupili u Mall.hr.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 13:41 (stipest).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Q95T - preporuka aplikacija

Pozdrav. Osvježio sam dnevni boravak sa Samsung Q95T (65”) u paru sa Samsung HW-Q800T Soundbarom. Doživljaj je prebrutalan. Kombinaciju bezrezervno preporučujem. Sada kad sam se pohvalio molim za preporuku aplikacija koje je korisno instalirati i eventualnih 'tips & tricks' od strane iskusnih. Također molim preporuku za zidni nosač. Išao bih na 'no gap' ali poslušat ću pametnije i iskusnije. Hvala.

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
5 1 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kada spomenu soundbar. Recite mi da li bi bila greška upariti TV Sony XH90 i Soundbar Samsung HW Q900T?

 

Ako da, koja bi bila bolja opcija? Gledao sam neke Sony soundbarove, ali po specifikacijama i recenzijama nisam ostao impresioniran. Inače budget za soundbar bi bio cca 4.000 kn, ali bi se mogao malo protegnuti, ako je nešto baš ekstra. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

Besplatno produženo jamstvo 3 g. od LG do Nove Godine, ne vrijedi ako ste tv kupili u Mall.hr.

 Odakle ti taj info?

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa moze preporuka za tv 55 inca do 3300 kn. Moze i android. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

trebao bi televizor do 3000kn i do 55incha. Ako je moguće barem 2-3 primjera. Hvala. 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andreas11 kaže...
stipest kaže...

Besplatno produženo jamstvo 3 g. od LG do Nove Godine, ne vrijedi ako ste tv kupili u Mall.hr.

 Odakle ti taj info?

 U neku ruku ovo ne cudi posto nisu davali dodatno jamstvo za samsung kad su ga svi nudili...

I believe Wi can Fi...
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima

Pitanje vezano za Panasonic 50DS630.

 

Imam namjeru stavit TV na zid pa me interesira ako netko zna koje vide bi trebale ici u TV (velicina/navoj...)?

Da li se u biti mogu iskoristiti vide koje drze originalni stalak?

 

Imam ovo za montirat na zid/tv (slika):

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 22:38 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trebao bi ih dobiti s nosacem, vise vrsta pa vidjeti koji pasu. A obicno i u uputama od tv-a pise.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To mi je stari nosac i na njemu imam vide za u zid, ali nemam vide koje se zasarafe u TV, osim ako mozda mogu staviti vide koje sada drze njegov stalak?

TV ima vec par godine i ne znam gdje su upute...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djigibao kaže...

Pozdrav svima

Pitanje vezano za Panasonic 50DS630.

 

Imam namjeru stavit TV na zid pa me interesira ako netko zna koje vide bi trebale ici u TV (velicina/navoj...)?

Da li se u biti mogu iskoristiti vide koje drze originalni stalak?

 

Imam ovo za montirat na zid/tv (slika):

 

 Upute na ceskom, stranica 22 (M6 navoj)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...
andreas11 kaže...
stipest kaže...

Besplatno produženo jamstvo 3 g. od LG do Nove Godine, ne vrijedi ako ste tv kupili u Mall.hr.

 Odakle ti taj info?

 U neku ruku ovo ne cudi posto nisu davali dodatno jamstvo za samsung kad su ga svi nudili...

 Od kud ti ovaj info? i koji je razlog?

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li netko ima TLC C815 model? Kakva su iskustva? Koliko sam čitao mu je najveća mana bila, da nisu dobro radili 4K filmovi, slika je zapinjala. Navodno sa novim FW toga više nema...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Grundig OLED 65" na njuskalu 6.300 kn

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markma kaže...

Kada spomenu soundbar. Recite mi da li bi bila greška upariti TV Sony XH90 i Soundbar Samsung HW Q900T?

 

Ako da, koja bi bila bolja opcija? Gledao sam neke Sony soundbarove, ali po specifikacijama i recenzijama nisam ostao impresioniran. Inače budget za soundbar bi bio cca 4.000 kn, ali bi se mogao malo protegnuti, ako je nešto baš ekstra. 

 Prvo ovisi sto ti zelis i trebas od soundbara? zelis li chromecast,earc,dolby atmos,dolby vision,slusas li vise glazbu ili gledas filmove, koja ti je kvadratura sobe...

 

Cisto da ti napomenem da jaci model HW-Q950T ima problema s pouzdanoscu, inace super soundbar ali sam naisao na dosta korisnickih recenzija koje imaju istih problema, tocnije s cudnim brujanjem subwoofera...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice