Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.593
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

1. Molio bih preporuku za dobar TV od 32" do 2000 kuna.

 

2. Koja prodavaonica ima dobru internet trgovinu? U smislu da je proizvod neoštećen i da je dostavljen točno naručeni TV.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Dva brza pitanja:

 

Je li Xiaomi Mi 4A 32" bestbuy AndroidTV za tu cijenu i tu dijagonalu? Nisam našao ništa bolje, osim Vivaxa, no to nije AndroidTV na njemu.

Postoji li na tržištu ijedan punokrvni AndroidTV manji od 32"? Nalazim eventualno neke Philipse vani, no ništa dostupno kod nas.

AndroidTV STBovi mi ne dolaze u obzir, imam ih hrpu, trebam baš čiste AndroidTV televizore.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maddog_HR kaže...

Pozdrav ekipa,

 

pls ako moze nekakvo iskustvo/pomoc oko odabira telke. Naime, jutros sam skuzio da TV u spavacoj nema DVBT2, sto mi je dobra prilika da prebacim ovaj iz dnevnog u spavacu, a u za dnevni uzmem nesto novo.

 

Nemam bas nekakve kriterije, treba mi - 4k (zbog PS5) i siroki kut gledanja. Trenutno u dnevnom imam 47LB731V, zapravo sam zadovoljan prvenstveno zbog magic remotea i webosa (meni mozda najbolji OS na TVima), i IPS panela.

 

Budzet je do 8k kn. Obzirom da sam bio zadovoljan sa LG-em, zapao mi je za oko https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49nano863.html (ili 55", no mozda je ipak prevelik jer imam cca 2.5M udaljenosti do telke). Cijenim iskustva, misljenja ili kontra-prijedloge.

 

Dodatno - da li mislite da ce za BF biti znacajniji drop cijene, isplati li se cekati?

 Za PS5 nisam primjetio da se preporucuje taj nano. Vecinom je preporuka bilo koji LG Oled ili Samsung q80t/q90t i sony xh90

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maddog_HR kaže...

Pozdrav ekipa,

 

pls ako moze nekakvo iskustvo/pomoc oko odabira telke. Naime, jutros sam skuzio da TV u spavacoj nema DVBT2, sto mi je dobra prilika da prebacim ovaj iz dnevnog u spavacu, a u za dnevni uzmem nesto novo.

 

Nemam bas nekakve kriterije, treba mi - 4k (zbog PS5) i siroki kut gledanja. Trenutno u dnevnom imam 47LB731V, zapravo sam zadovoljan prvenstveno zbog magic remotea i webosa (meni mozda najbolji OS na TVima), i IPS panela.

 

Budzet je do 8k kn. Obzirom da sam bio zadovoljan sa LG-em, zapao mi je za oko https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49nano863.html (ili 55", no mozda je ipak prevelik jer imam cca 2.5M udaljenosti do telke). Cijenim iskustva, misljenja ili kontra-prijedloge.

 

Dodatno - da li mislite da ce za BF biti znacajniji drop cijene, isplati li se cekati?

 Minimalno 55" dijagonale, ako je PS5 bitan, onda ide Samsung Q80T, alternativa ovisno o cijeni neki LG OLED, Sony u odnosu na Samsung ne bih preporučio (bolji procesor, veća svjetlina panela, FALD panel drugačije funkcionira, bolji zvuk, 5 godina gar).

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bartaul kaže...

Pozdrav, tražim TV koji će se primarno koristit za gaming(Playstation 5) i gledanje TV programa, nekad i youtube. Veličina oko 110cm u dijagonali.  Važno da je 4k i da ima nizak input lag. Budžet je 3000kn(+-500kn). Unaprijed hvala!

EDIT: Jos nesto ako je moguce, treba bi stand za TV bit onaj centralni, a ne one 2 noge ka sta LG cesto ima jer komoda na kojoj bi stajao nije siroka

Eto TCL ili Hisense A7500F serija na akciji, provjereno nizak input lag oko 10ms pa nema frke.Tu je i LG 50 model(LG Magic Remote u paketu), i to atraktivniji model opet sa stalkom po sredini.

 

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/tcl-50p815-4k-uhd-led-televizor-android-tv

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-50A7500F/

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-50un74003lb-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-110324081

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1071&jumpto=6205934&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igre-opcenito/ps5-novi-xbox-bolji-pc-gaminga-60fps-4k/277592.aspx?page=0&jumpto=6194724&sort=asc&view=flat

 

Ako si fakat prostorom ograničen na oko 110cm, eto tu imaš dva LG 43 modela. Jedan crni/sivi a drugi onako srebrni, i opet napomena uz oba modela ide LG Magic Remote.Extreme Digital cijena je niža, ali preporuka da izbjegneš eventualne glavobolje kod njih TV ne kupuj.

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-43um7450pla-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-86554531

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-43un74003lb-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-110323841

AMD,........is that Epyc or what?
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55" nije preveliko na 2,5 metra, nema potrebe za brigom.

 
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pomoć, koji od ova dva i da li je razlika u cijeni opravdana
Gleda se film, serije, sport.
Samsung QE55Q60TA - 5.499 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe55q60ta-2020-uhd.html
Samsung UE55TU8502 UHD - 3.999 kn https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue55tu8502-uhd.html
Ili možda neki treći u tom cjenovnom razredu

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zahvaljujem na odgovoru! Hisense se cini kao best buy od tih uz takvu akciju. Vidit cu stane li u trenutan setup. Ima li znacajne razlike izmedju ova dva LG-a od 43"?

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nazalost ne stane :( 43" je max. Komoda je samo 60cm siroka
EDIT: Nazalost i ta 2 LG-a nece stat zbog sirokog stalka
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 17:20 (Bartaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vrane kaže...
Pomoć, koji od ova dva i da li je razlika u cijeni opravdana
Gleda se film, serije, sport.
Samsung QE55Q60TA - 5.499 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe55q60ta-2020-uhd.html
Samsung UE55TU8502 UHD - 3.999 kn https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue55tu8502-uhd.html
Ili možda neki treći u tom cjenovnom razredu

Hvala unaprijed

 

Mislim da se ne isplati. Ja sam u sličnim dilemama i istražujem već desetak dana. Koliko sam skužio, TU8502 je najbolji što se tiče uloženog i dobivenog do nekih 5500-6000 kn, pogotovo ako možeš dobiti pet godina garancije.  Ima i onaj TCL C815 (isto možeš dobiti pet godina garancije), ali premalo je recenzija da zaključim jel valja. Jučer sam bio u Emmezeti i dosta dobro izgleda, ali to baš i nije neki objektivni pokazatelj. Eventualno XG80, ali to je IPS telka koja vjerojatno ne izgleda najbolje noću, a i mislim da je nešto skuplja.

 

Dalje se tek isplati ići na q80t, xf90(kojeg nigdje nema), xg95/xh95 ili neki oled, a sve je to 2500 - 6000 kn skuplje od TU8502.

 

Ipsravite me ako griješim.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi ima li tko iskustva sa 4K TV-om na radnom stolu? dakle neki tv 42 inča ili više na nekih 70-90 cm od očiju. Trenutno sam na 32 inča 1440p monitoru ali me zanima ako netko ima iskustva sa televizorom. Namjena bi bila, budući da radim od doma već mjesecima i tko zna koliko će se dugo to nastaviti, programiranje a nakon posla naravno igranje.

Koliko je ugodno raditi na tome sa udaljenosti koju sam neveo? Na što paziti u slučaju da se odlučim na tako nešto. Volio vi naravno da tv podržava Freesync jer svakako planiram nadogradnju kompa sa nekom kombinacijom Ryzen 5000 i Navi 6000. Ili je bolje gledati nekakav 4k monitor?

Bit će!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bartaul, Hisense 7500f ti ima malo drugaciji stalak, tak da mozda i stane na 60 cm komodu. Izmjerim ti sirinu stalka sutra, u kutiji mi je u podrumu.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prije 10 dana sam kupio Samsung 58Q60T u ekupi (black friday). Iako me ispao nevjerojatno povoljno, nakon 3 dana sam ga vratio. Televizor je užas živi. Da košta 2000kn ne bih ga želio doma jer gotovo ništa na njemu ne valja.
Zvuk je jadan. Osim ako se gleda kakva Tv emisija ti je dobar. Pošto je VA panel znao sam da će biti problema s gledanjem iz kuta al nisam mislio da će to već biti na 20 stupnjeva. Iako su neki 1080p filmovi dobro izgledali na nekima je u mračnim scenama bijela toliko probijala van da mi se dalje nije gledalo (Tu je možda problem što prelazim sa Panasonic ST50 plazme). Sport, ajme užasa. Koju god opciju prikaza da narihtaš uvijek dominira neka boja i jednostavno te smeta. Npr. Baš je bio hokej i bijela i zelena su vrištale s ekrana. Kod nekih bržih scena znao je zatrzati.
Naravno, dopuštam da je baš moj primjerak bio loš ali onda imamo ovo.
(Ovo sam vidio i prije kupovine ali nisam mario jer frend posjeduje model iz 2018-e Q6FN, dakle ista serija. Rekoh, kod njega mi je sve ok i ne može ovaj biti toliko lošiji)
https://m.youtube.com/watch?v=ASd3TK-4-UY

No ovom gore liku niti jedan TV ne valja ali ovdje imamo drugog koji je radio recenziju. S njim se čak ne slažem da mu je SD signal dobar.
https://m.youtube.com/watch?v=KtU3owXJVrk

Uglavnom, moj savjet je da ga zaobiđeš i nađeš nešto drugo.


10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Puno hvala, ali problem je i sama sirina TV-a, ne moze stat tu TV sirine 120cm nikako pa cu nazalost morat nesto drugo potrazit
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da se malo uklučim sa pitanjem...

 

Frenda zanima telka do 4000kn max...

55 inča i android su jedini zahtjevi... Da spoji pleyku i još koju điđu miđu...

 

Iskreno za tu pinku mi jedino pada qled od TCLa na pamet...

 

Imate koji drugi prijedlog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Arthur kaže...

Gledajući ponude, do 3 tkn izbor mi se sveo na otprilike ove:
1. Samsung UE43TU7172UXXH - Elipso 2.474 kn - 5 g garancije
2. TCL 43P715 - emmezetta 2720 kn
3. Xiaomi 4S43 - wow shop 2.490 kn
4. Hisense a7100 - Elipso 2.199 kn
5. LG LG 43UN74003LB - Elipso 2.999 kn - ima magic remote
6 LG LG 43UN73003LC - Elispo 2.799 kn - magic remote

Ukoliko imate puno bolju opciju mogu se pružiti još 1tkn.
Hvala za svaki savjet ili novu opciju.

Preporučio ga obitelji...

 

Oni prezadovoljni...IPTV radi savršeno. Android brutalno fluidan - fluidniji nego na mom Sony-u. Vrijedi svake kune.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 9:30 (R36).
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sokinnen kaže...
Prije 10 dana sam kupio Samsung 58Q60T u ekupi (black friday). Iako me ispao nevjerojatno povoljno, nakon 3 dana sam ga vratio. Televizor je užas živi. Da košta 2000kn ne bih ga želio doma jer gotovo ništa na njemu ne valja.
Zvuk je jadan. Osim ako se gleda kakva Tv emisija ti je dobar. Pošto je VA panel znao sam da će biti problema s gledanjem iz kuta al nisam mislio da će to već biti na 20 stupnjeva. Iako su neki 1080p filmovi dobro izgledali na nekima je u mračnim scenama bijela toliko probijala van da mi se dalje nije gledalo (Tu je možda problem što prelazim sa Panasonic ST50 plazme). Sport, ajme užasa. Koju god opciju prikaza da narihtaš uvijek dominira neka boja i jednostavno te smeta. Npr. Baš je bio hokej i bijela i zelena su vrištale s ekrana. Kod nekih bržih scena znao je zatrzati.
Naravno, dopuštam da je baš moj primjerak bio loš ali onda imamo ovo. 

 

prokleta Plazma ... i sam je imam i pored nje mi nijedan TV ne izgleda dobro kad gledam navečer, u polumraku ... osim OLED-a

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BoTiA kaže...
Sokinnen kaže...
Prije 10 dana sam kupio Samsung 58Q60T u ekupi (black friday). Iako me ispao nevjerojatno povoljno, nakon 3 dana sam ga vratio. Televizor je užas živi. Da košta 2000kn ne bih ga želio doma jer gotovo ništa na njemu ne valja.
Zvuk je jadan. Osim ako se gleda kakva Tv emisija ti je dobar. Pošto je VA panel znao sam da će biti problema s gledanjem iz kuta al nisam mislio da će to već biti na 20 stupnjeva. Iako su neki 1080p filmovi dobro izgledali na nekima je u mračnim scenama bijela toliko probijala van da mi se dalje nije gledalo (Tu je možda problem što prelazim sa Panasonic ST50 plazme). Sport, ajme užasa. Koju god opciju prikaza da narihtaš uvijek dominira neka boja i jednostavno te smeta. Npr. Baš je bio hokej i bijela i zelena su vrištale s ekrana. Kod nekih bržih scena znao je zatrzati.
Naravno, dopuštam da je baš moj primjerak bio loš ali onda imamo ovo. 

 

prokleta Plazma ... i sam je imam i pored nje mi nijedan TV ne izgleda dobro kad gledam navečer, u polumraku ... osim OLED-a

Netocno,jos imam svoju plazmu imao dva oleda i sad imam Q90R i u svim scenarijima je bolji od Viere a od oleda u svim osim kada je neka full zahtjevna scena pa se moze vidjet bloom ali to je u manjini.

Sa druge strane ovaj brightness je fantastican i za sdr i hdr.

 

Btw ovo je slikano u full mracnoj dnevnoj sobi.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I tako ponekad ti upalim ja igricu, kad ono dva dana poslje me peckaju oči kad idem leći . Naravno da nema veze što na 1m imam skoro 1.500 nita.

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gledam između ova 2 TV-a UE55TU8072 i UE55TU8502, drugi model je 400 kn skuplji trenutno u SD (to je i najniža cijena za njih).
Koliko vidim jedina je razlika PQI koji je 2100, tj. 2800 za 8502 i drugačije postolje. Ne kužim se ja u TV-ove, a vidim da ovdje ima dosta korisnih savjeta - da li se isplati za 400 kn više uzet 8502 model?

Upotreba: filmovi, sport, eventualno PS5, tamna prostorija
0 UE55TU8072
13 UE55TU8502
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

8502 samo iz tri razloga. Praktičniji stalak, 17.2 kg vs 13.9 kg težine, te nove i štedljivije ledice (odnosno barem polovica njih, 84W vs 102W). Tehničke karakteristike su im potpuno iste. Dual LED u 8502 je aktivna komponenta u televizoru isto koliko je i kotač na automobilu. 300 nita za televizor je barely acceptable ali s obzirom na cijenu je tu negdje. Iskreno, ja bih pričekao desetak dana na nekakvu akciju sa 5g garancije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 12:38 (Leon4rdo).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
3999 je trenutno u SD s 2+3 garancijom (2 tehničko + 3 samsung jamstvo)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
BoTiA kaže...
Sokinnen kaže...
Prije 10 dana sam kupio Samsung 58Q60T u ekupi (black friday). Iako me ispao nevjerojatno povoljno, nakon 3 dana sam ga vratio. Televizor je užas živi. Da košta 2000kn ne bih ga želio doma jer gotovo ništa na njemu ne valja.
Zvuk je jadan. Osim ako se gleda kakva Tv emisija ti je dobar. Pošto je VA panel znao sam da će biti problema s gledanjem iz kuta al nisam mislio da će to već biti na 20 stupnjeva. Iako su neki 1080p filmovi dobro izgledali na nekima je u mračnim scenama bijela toliko probijala van da mi se dalje nije gledalo (Tu je možda problem što prelazim sa Panasonic ST50 plazme). Sport, ajme užasa. Koju god opciju prikaza da narihtaš uvijek dominira neka boja i jednostavno te smeta. Npr. Baš je bio hokej i bijela i zelena su vrištale s ekrana. Kod nekih bržih scena znao je zatrzati.
Naravno, dopuštam da je baš moj primjerak bio loš ali onda imamo ovo. 

 

prokleta Plazma ... i sam je imam i pored nje mi nijedan TV ne izgleda dobro kad gledam navečer, u polumraku ... osim OLED-a

Netocno,jos imam svoju plazmu imao dva oleda i sad imam Q90R i u svim scenarijima je bolji od Viere a od oleda u svim osim kada je neka full zahtjevna scena pa se moze vidjet bloom ali to je u manjini.

Sa druge strane ovaj brightness je fantastican i za sdr i hdr.

 

Btw ovo je slikano u full mracnoj dnevnoj sobi.

 Ali tvoj q90r je puno bolji tv od q60t koji je njega doveo do te spoznaje, da bi se  reklo da su plazme po kvaliteti slike ispred lcd-a.Možda i jesu ali ne od q90r koji je odličan tv.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 11:52 (goodie).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
manticorex kaže...
3999 je trenutno u SD s 2+3 garancijom (2 tehničko + 3 samsung jamstvo)

 jesi siguran za ovo samsung jamstvo, meni se ucinilo da je promocija samo za qled seriju?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na stranici ne piše ništa o garanciji. Panasonic 58GX700E u Malla za 3.000 kn sa 5g garancije (ovaj televizor u Sancta Domenice je s popustom 4.800 kn, tako da bih se ja ovdje malo požurio s kupnjom) je po meni bolji televizor ukoliko ti ne treba Bluetooth.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 12:22 (Leon4rdo).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
3dfx kaže...
manticorex kaže...
3999 je trenutno u SD s 2+3 garancijom (2 tehničko + 3 samsung jamstvo)

 jesi siguran za ovo samsung jamstvo, meni se ucinilo da je promocija samo za qled seriju?

Ipak nije (oni isto samo nabacaju info pod promo), može se uzet za 349 kn neka SD+ protect zaštita 5g.
Samo 2g garancije..

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Na stranici ne piše ništa o garanciji. Panasonic 58GX700E u Malla za 3.000 kn sa 5g garancije (ovaj televizor u Sancta Domenice je s popustom 4.800 kn, tako da bih se ja ovdje malo požurio s kupnjom) je po meni bolji televizor ukoliko ti ne treba Bluetooth.

 uh, ovo je fakat odlicna cijena. 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
3dfx kaže...
Leon4rdo kaže...

Na stranici ne piše ništa o garanciji. Panasonic 58GX700E u Malla za 3.000 kn sa 5g garancije (ovaj televizor u Sancta Domenice je s popustom 4.800 kn, tako da bih se ja ovdje malo požurio s kupnjom) je po meni bolji televizor ukoliko ti ne treba Bluetooth.

 uh, ovo je fakat odlicna cijena. 

 Da li valja taj TV?

 

Već sam si naručio samsung TU 50" 8072 za 2770 kn, ali ovaj je 8" veći.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Na stranici ne piše ništa o garanciji. Panasonic 58GX700E u Malla za 3.000 kn sa 5g garancije (ovaj televizor u Sancta Domenice je s popustom 4.800 kn, tako da bih se ja ovdje malo požurio s kupnjom) je po meni bolji televizor ukoliko ti ne treba Bluetooth.

Zainteresirao si me sada. Kakv je to TV, bolji od Samsunga 85002?

Hvala na odgovoru

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Panasonic GX800 je hvaljen, GX700 je puno losiji. Ja ga ne bi stavljao ispred tu8000 nikako.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice