Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.097
|
čitano: 14.620.916
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel mozeš poslati bolju rezoluciju testa?

tnx

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Pixel kaže...

 ... Viš ja mislim da ti zapravo ne shvaćaš jer ti fali malo tehničke podloge.

Meni je malo smiješno kad mi kažeš da ne shvaćam nešto s čime se susrećem svaki dan, dio mi je posla, svakodnevnica, poznajem tehnički aspekt sveka, znam kako softver radi, nagledao sam se svega, ne znam , ako ja ne shvaćam , onda taista nitko ne može 

A što se pive tiče, vjerujem da bi se sasvim ok složili na cugi. 

 

Da malo re~mizi/~zimi-ramo.

 

Svi VA panel televizori nemaju istu sliku. Najbolji Samsung TV u 2018. je Q9FN. Q6FN, odnosno NU8000 imaju sasvim pristojnu sliku. Q6FN je bolji zato jer mu cijela paleta ne baca na plavo. NU8000 da bi to popravio mora malo zbrčkati sve boje, ali sve to u stvari ne izgleda toliko loše. NU7400 ima nešto lošiju sliku. Slika na NU7000 koji je u osnovi prepakirana 2017 serija 6 je za nijansu malo lošija. Također imamo i seriju 6 sa još lošijom slikom. Dakle bez ikakvog mjerenja korisnik vulgaris će bez problema rangirati barem 5-6 skupina VA panela i to govoreći samo o Samsungu. Isto tako svi IPS televizori nemaju istu sliku. LG proizvodi svoje IPS panele. Svi paneli nisu namjenjeni za sve serije i nemaju iste proizvodne troškove. Pravi Quantum Dot i njegova NanoCell izvedenica, LG IPS serija 7 i IPS serija 6 nemaju istu sliku.

 

Koliko se god Anđeo bez falinge još i može izvući na neznanje i može mu se oprostiti dosta lupetanja pa samim tim i izvlačenja iz nekih situacija o kojima nema pojma, bilo tko da je barem napravio dvije kalibracije na TN-VA-IPS panelu morao je skužiti da se na sva tri panela može napraviti tehnički korektna slika. Slika će naravno ovisiti o pozadinskom osvjetljenju i kontrastu panela. Da VA panel postigne vršnu svjetlinu IPS-a mora se podići osvjetljenje panela ali to automatski dovodi do degradacije kontrasta. Da bi se IPS panel približio VA panelu po kontrastu mora spustiti osvjetljenje ali gubi svjetlu sliku. Kontrast je čista A/B matematika u kojoj B ima deleko veći utjecaj na konačnu brojku kada A i B mjenjamo linearno. Da li je razlika između IPS i VA panela, kada se u jednadžbu uključi i mnoštvo izvedbi, toliko na strani VA da je on UBER panel? Ljudi, spustite se malo na zemlju. Nedavno smo na forumu imali video sa usporedbom Samsunga Q8C i LG SK8500. Direktno ispred Samsung ima bolju sliku, na 10° LG ga prestiže i nikakav kontrast ne može nadomjestiti gubitak boje, dok pod kutom 30° Ford Model T ima bolji kolorit od Samsunga. Samsung je 30% skuplji od LG-a. Ukoliko imaš obitelj od 7-77 godina koji će televizor gledati u bilo koje doba dana i iz kuteva koje nisi ni pretpostavio kada si kupovao televizor IPS je bolji izbor. Neka IPS srednja klasa će biti sasvim dovoljna. Ukoliko ćeš televizor koristiti isključivo za svoj gušt, uzmeš si VA ili još bolje OLED i miran si.

 

Premda sa sa Pixelom slažem u dosta više stvari nego sa Anđelom bez falinge, mislim da je on preporučio neke LG televizore sa VA panelom koje u životu nije vidio isključivo zbog terora (iako je to malo preteška observacija, ali trenutno mi ništa drugo ne pada na pamet) nekih ovdje, pa da ih skine s vrata. I sad ga treba j...t radi toga? Ispada da VA ponekad ipak nije UBER. Tko time više skače sebi u usta? Oni koji preporučuju IPS ili oni koji zagovaraju isključivo VA. Kako Anđeo bez falinge kaže loš panel je loš panel, pa bio on IPS ili VA.

 

Za cijenu koju su ih platili i Pixel i Anđeo bez falinge su zadovoljni svojim televizorima. Da li su i jedan i drugi mogli proći bolje i biti zadovoljniji sa nekim drugim televizorom? Vjerojatno.

 

Prestanite se prepirati i odite već jednom na tu pivu .

 

 

PS. Na 2-3 mjesta piše se kako LG koristi Philips VA panele. Philips ne proizvodi VA panele ni za sebe, pa ih tako neće proizvoditi ni za druge. Ova fora nije uopće fora.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najbolje što mogu.

Lp

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
mario1990 kaže...
tomislav10 kaže...

Jel Mario1990 kupio tv? I jel "potrefio" s odabirom? Obzirođ da mu se žurilo ...

 UK6950 kupljen, cijena 3695,00 kn

 Prevagnuo sam na njega nakon velike dvojbe on ili NU7172 ali prednost LG-a, su mi bili taj smart daljinski, web OS 4, i DTS podrska. 

 

 Da one koji su pitali, cijene koje sam nasao su sa harvey normana uz kupon ZABE kod ZABA10 , dobijete 10 posto popusta, ako imate karticu zabe. Ista cijena za obročno ili jednokratno.

 I kako si zadovoljan? Kakva ti je slika na tv programima?

 još ne znam, online je kupljen radi popusta, dok dođe ostavim dojmove. :)

De gustibus non est disputandum.
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Ali bez obzira na sve,to su dobri televizori i to je to!

 

lesnume:

 

ZAKLJUČAK 3/5 LG 65SK9500
Prodano po istoj cijeni kao i LG 65B8 TV , LG 65SK9500 nema mnogo argumenata za borbu protiv svog rođaka opremljenog pločom Oled. Ako je najveća svjetlina veća, niski prirodni kontrast IPS ploče i ograničeni broj područja sustava pozadinskog osvjetljenja brzo pokazuju fenomen cvatnje koji je prilično zabrinjavajući u tamnim scenama. Ovaj TV je prikladan za gledanje televizije, sporta i video igara, ali ljubitelji filma i TV-a pronaći će svoj put.
https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/lg-65sk9500-p45661/test.html

 

 

ZAKLJUČAK 4/5 UE75NU8005 Samsung
UE75NU8005 Samsung je vrlo dobar televizor srednje klase koji nudi predivnu SDR sliku, ali je podvrgnut kalibraciji koja se može postići u HDR-u. To je rival Sony 65XF9005 i Samsung 65Q6F , a nudi bolji omjer veličina / kvaliteta / cijena na ovoj dijagonali 75 inča. Samsung UE75NU8005 je jednostavno jedna od najboljih ponuda trenutka u 75 inča.
https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/samsung-ue75nu8005-p45927/test.html

 

 

ZAKLJUČAK 4/5 Samsung QE55Q6FN
Samsung QE55Q6FN je vrlo dobar srednjetonac. Pruža vjernu sliku, duboku crnu boju i visoki kontrast koji omogućuju uživanje u filmovima. Sučelje Tizen je vrlo ugodno za korištenje, kao i pojednostavljeni daljinski upravljač. Osim toga, to je energetski najučinkovitiji TV koji smo do sada testirali. Konačno, njegova najveća slaba točka je njezina cijena, koja ga stavlja u izravnu konkurenciju s televizorima Oled 2017. kao što su Panasonic 55EZ950 ili Philips 55POS9002 .
https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/samsung-qe55q6f-2018-qe55q6fnat-p43475/test.html

 

 

ZAKLJUČAK 4/5 Sony Bravia 49XF8505
Sony Bravia 49XF8505 je izvrstan LCD TV koji nema viši svjetlosni vrhunac za natjecanje s najboljim LCD modelima ( Samsung 65Q9FN i Sony Bravia 65XF9005 ). Za ostalo, nudi vrlo dobro kalibriranu sliku, bilo u SDR ili HDR, dobrom prirodnom kontrastu, dobrom odazivu, besprijekornom kompenzacijskom motoru i čak nudi luksuz potrošnje vrlo malo energija. Šteta što je ovaj model opremljen VA pločom dostupan samo u 49-inčnoj verziji, dok su ostale dijagonale opremljene IPS panelom ...
https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/sony-kd-49xf8505-p45091/test.html

 

 

ZAKLJUČAK 4/5 Sony KD-65XF9005
U skladu sa Sony KD-65XE9005 , Sony KD-65XF9005 TV je izvrstan LCD TV. Nudi savršeno kalibriranu sliku, sustav za obradu slika visokih performansi i dobru svjetlinu za HDR sadržaj. Ako je 65-inčna inačica dobra vrijednost za Oled modele, to nije slučaj s 55-inčnom verzijom čija je cijena preblizu Oled modelima.
https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/sony-kd-65xf9005-p42769/test.html

 

TV recenzije: 2005/2019
https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/actualites/tests

49XF8505 49XF8505
75NU8005 75NU8005
LG+65SK9500 LG+65SK9500
QE55Q6FN QE55Q6FN
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 22:28 (Crt True Colors).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ggoranV odlično, hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 18:30 (kojoot).
13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Darko - Sony 2019 midrange TVs XG70 XG80 XG81 XG83 announced

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Philips revealed 2019 TV lineup with Dolby Vision and HDR10+ support

 

 
0 4 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Darko - Sony 2019 midrange TVs XG70 XG80 XG81 XG83 announced

 

 

Bit će zanimljivo vidjeti kakvu će nam panel lutriju ove godine pokazat Sony u tim midrange tv-ima, vjerojatno opet ips u 55"/65"

 

Puuno zanimljivije je ovo sljedeće, prva istaknuta cijena za novi C9 OLED- 55C9 2199€

 

https://www.tvq.nl/lg-oled55c9pla

 

Ako ovo bude cijena onda nas očekuje barem 400€ ili više niža cijena u odnosu na 55C8 koji je u ožujku prošle godine krenuo s 2500€. U Njemačkoj to bi odmah moglo biti 1600-1700 već u prvom sniženju. (prošle godine je odmah nakon izlaska cijena pala s 2500 na 1950)

 

Dobri trendovi:)

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Onda za koliko mozemo ocekivati pad cijene C8 modela?

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

 

Da malo re~mizi/~zimi-ramo.

 

Svi VA panel televizori nemaju istu sliku. Najbolji Samsung TV u 2018. je Q9FN. Q6FN, odnosno NU8000 imaju sasvim pristojnu sliku. Q6FN je bolji zato jer mu cijela paleta ne baca na plavo. NU8000 da bi to popravio mora malo zbrčkati sve boje, ali sve to u stvari ne izgleda toliko loše. NU7400 ima nešto lošiju sliku. Slika na NU7000 koji je u osnovi prepakirana 2017 serija 6 je za nijansu malo lošija. Također imamo i seriju 6 sa još lošijom slikom. Dakle bez ikakvog mjerenja korisnik vulgaris će bez problema rangirati barem 5-6 skupina VA panela i to govoreći samo o Samsungu. Isto tako svi IPS televizori nemaju istu sliku. LG proizvodi svoje IPS panele. Svi paneli nisu namjenjeni za sve serije i nemaju iste proizvodne troškove. Pravi Quantum Dot i njegova NanoCell izvedenica, LG IPS serija 7 i IPS serija 6 nemaju istu sliku.

 

Koliko se god Anđeo bez falinge još i može izvući na neznanje i može mu se oprostiti dosta lupetanja pa samim tim i izvlačenja iz nekih situacija o kojima nema pojma, bilo tko da je barem napravio dvije kalibracije na TN-VA-IPS panelu morao je skužiti da se na sva tri panela može napraviti tehnički korektna slika. Slika će naravno ovisiti o pozadinskom osvjetljenju i kontrastu panela. Da VA panel postigne vršnu svjetlinu IPS-a mora se podići osvjetljenje panela ali to automatski dovodi do degradacije kontrasta. Da bi se IPS panel približio VA panelu po kontrastu mora spustiti osvjetljenje ali gubi svjetlu sliku. Kontrast je čista A/B matematika u kojoj B ima deleko veći utjecaj na konačnu brojku kada A i B mjenjamo linearno. Da li je razlika između IPS i VA panela, kada se u jednadžbu uključi i mnoštvo izvedbi, toliko na strani VA da je on UBER panel? Ljudi, spustite se malo na zemlju. Nedavno smo na forumu imali video sa usporedbom Samsunga Q8C i LG SK8500. Direktno ispred Samsung ima bolju sliku, na 10° LG ga prestiže i nikakav kontrast ne može nadomjestiti gubitak boje, dok pod kutom 30° Ford Model T ima bolji kolorit od Samsunga. Samsung je 30% skuplji od LG-a. Ukoliko imaš obitelj od 7-77 godina koji će televizor gledati u bilo koje doba dana i iz kuteva koje nisi ni pretpostavio kada si kupovao televizor IPS je bolji izbor. Neka IPS srednja klasa će biti sasvim dovoljna. Ukoliko ćeš televizor koristiti isključivo za svoj gušt, uzmeš si VA ili još bolje OLED i miran si.

 

Premda sa sa Pixelom slažem u dosta više stvari nego sa Anđelom bez falinge, mislim da je on preporučio neke LG televizore sa VA panelom koje u životu nije vidio isključivo zbog terora (iako je to malo preteška observacija, ali trenutno mi ništa drugo ne pada na pamet) nekih ovdje, pa da ih skine s vrata. I sad ga treba j...t radi toga? Ispada da VA ponekad ipak nije UBER. Tko time više skače sebi u usta? Oni koji preporučuju IPS ili oni koji zagovaraju isključivo VA. Kako Anđeo bez falinge kaže loš panel je loš panel, pa bio on IPS ili VA.

 

Za cijenu koju su ih platili i Pixel i Anđeo bez falinge su zadovoljni svojim televizorima. Da li su i jedan i drugi mogli proći bolje i biti zadovoljniji sa nekim drugim televizorom? Vjerojatno.

 

Prestanite se prepirati i odite već jednom na tu pivu .

 

 

PS. Na 2-3 mjesta piše se kako LG koristi Philips VA panele. Philips ne proizvodi VA panele ni za sebe, pa ih tako neće proizvoditi ni za druge. Ova fora nije uopće fora.

 

Lijepo si to sažeo, mnoge ove stvari su se pogubile u prepiskama (ili su namjerno izostavljene :) )

Nitko ne zagovara samo jedan tip panela, bilo bi glupo za očekivati da jedan tip panela (barem kad se vide raploživi tvi) zadovolji svačije kriterije. 

Uvijek je to kombinacija/kompromis  raspoložive love, uvjeta u kojima se gleda/namjena tv-a , kvalitete prikaza (ili generalno oprema tv-a koju netko želi tipa os i sl).

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Obzirom da vraćam LG 50UK6950 jer nisam zadovoljan slikom, naletio sam na ovaj TV: https://www.samsung.com/cz/tvs/uhdtv-nu7442/UE50NU7442UXXH/

Trenutno se može nabaviti za 3900,00kn.

Pitanje; Panel je VA? Tizian?

Isplatili se te novce obzirom da se 49NU7192 može nabaviti za cca 3080,00kn (sve cijene i na rate)?

Samsung u odnosu na LG nema DTS zvuk, ali podržava lokano zatamljenje i bluetooth, zar ne?

Ima "običan" daljinski?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

Obzirom da vraćam LG 50UK6950 jer nisam zadovoljan slikom, naletio sam na ovaj TV: https://www.samsung.com/cz/tvs/uhdtv-nu7442/UE50NU7442UXXH/

Trenutno se može nabaviti za 3900,00kn.

Pitanje; Panel je VA? Tizian?

Isplatili se te novce obzirom da se 49NU7192 može nabaviti za cca 3080,00kn (sve cijene i na rate)?

Samsung u odnosu na LG nema DTS zvuk, ali podržava lokano zatamljenje i bluetooth, zar ne?

Ima "običan" daljinski?

 

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo me čudi da Samsung ima VA panele i 49'' i 50''. Ovog od 50'' na netu nalazim samo na tržištu istočne Europe...  Jel ima kakve kvalitativne razlike između njih?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

Malo me čudi da Samsung ima VA panele i 49'' i 50''. Ovog od 50'' na netu nalazim samo na tržištu istočne Europe...  Jel ima kakve kvalitativne razlike između njih?

 S obzirom da si nezadovoljan ovim tvom kojeg imaš, samsung kojeg gledaš ima bolju sliku, ali ne znam koliko bolju sliku očekuješ. 

Gledao sam seriju nu7000 u kućnim uvjetima i slika je ok, kontrast je dobar , ali isto treba biti realan i ne očekivati čuda i sliku koja se dobije jačim modelima koji imaju HDR i sl.

Taj TV je super za SDR (HD/4K)  i to je to. HDR ako mu pustiš izgleda skoro isto kao i SDR , malo napuca kontrast ali to nem veze s hdr-om.

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, zna li tko slučajno ima li neki dućan televizore spojene na zemaljsku tv? Volio bih vidjeti prije kupnje jer ću gledati bar 50% takvog sadržaja. U Elipsu i Sancta Domenici zasad nisam našao to što mi treba.

 

Dvoumim se između Samsunga NU8002 i Q7FN. Prvi je trenutno 6 tkn, a drugi se vrti oko 10 + poklon 2 Samsungova sata. Može li NU8002 pogoniti SD sliku da ne bude loša? Inače trenutno imam katodni Loewe Nemos 32'' koji je star 13 godina i kojem je došlo vrijeme za mirovinu :) 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sprljo kaže...

Pozdrav!

 

Pasivno gledam kupiti TV, nije mi o glavu, mogu i pričekati.

Trenutno imam https://www.lg.com/uk/tvs/lg-42LB650V

 

Tražim nešto veličine 55''.
Nekakav buđet bi bio max 5-6k kuna.

S time da ako nađem nešto za 3.5k zadovoljavajuće, neću se puno misliti.

Koliko vidim po postovima, pojedini kažu da nije sad pravo vrijeme za kupovinu, što čekati, kakve akcije onda? Kao što rekoh, nije mi žurno.

 

Za što mi služi TV?
Uglavnom se gleda SD signal (MaxTv), pa bi bilo dobro da njegov prikaz bude što bolji. Znam, ne mogu se očekivati čuda, ali sigurno postoje TVi koji odrade upscaling nešto kvalitetnije od drugih.

Gleda se malo i sporta, te Divx filmovi i serije sa torrenta.

 

Oko OSa nemam nekih posebnih preferencija, kao ni oko proizvođača. Eventualno ne bih htio Philipsa jer sam čuo od više ljudi za probleme sa njima, i van ovog foruma, tako da - ne hvala.
Bilo bi poželjno i da TV ima 5 godina garancije.

 

Hvala unaprijed na savjetima :)

 

Jebiga, ne mogu odvojiti citat od novog posta:

 

Da li je ovo najbolje što mogu naći za ove novce?

https://www.elipso.hr/prilika/samsung-ue55nu8002-akcija-veljaca-2018/

 

Ili možda nešto ovako:

https://www.sancta-domenica.eu/led-tv-sony-bravia-kd-55xf8096-4k.html

https://www.sancta-domenica.eu/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7077-4k.html

 

https://www.sancta-domenica.eu/led-tv-lg-55uk6950.html

 

edit2:

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q6f-flat-1.aspx

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 21:15 (Sprljo).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uf, od svih formata ti si zapeo baš za DivX. Recenzija 43NU7400.

Drugo ljudi nemojte se zeznuti i kupiti ovaj tv ako vrtite divxe sa hard diska jer je samung napustio taj format u svim modelima za 2018. godinu. Još sam razmišljao između mu6400 , prošlogodišnji model,koji je očito daleko bolji model za manje novaca . Divx format samung nigdje ne spominje , osim kad kupite već tv , onda Vam on izbaci tu informaciju da 2018 modeli ne podržavaju divx , a za dts sound sam pročitao na jednoj recenziji. Također ni samsungovi djelatnici po trgovinama o nijednom od gore navedenog nisu upućeni , tako da....  nisu baš korisni za Vašu informaciju.

... I na kraju a što je najvažije slika; HRT2 studio lige prvaka i sama utakmica dva puta iskreno lošija slika nego na 3 godine starom modelu sonyja srednje klase(?) we806

Sony 55XF7077 je VA Direct LED, 55XF8096 je IPS Edge LED. Sa Sony i LG nećeš imati problema sa formatima. LG SK8100 IPS Edge LED za 5.580 / 6.750 kn (newsletter) usto ima podršku za i Dolby Vision / Atmos.

 

Ukoliko ipak gledaš nešto novije filmove Samsung iz Elipsa, QE49Q6FN za 5.670 kn ili 55" za 6.750 kn kada odbiješ 10% popusta na newsletter. No ovdje problem može biti DTS zvuk kojeg Samsung ne podržava.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 0:38 (Leon4rdo).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

 

Da malo re~mizi/~zimi-ramo.

 

 

 

Premda sa sa Pixelom slažem u dosta više stvari nego sa Anđelom bez falinge, mislim da je on preporučio neke LG televizore sa VA panelom koje u životu nije vidio isključivo zbog terora (iako je to malo preteška observacija, ali trenutno mi ništa drugo ne pada na pamet) nekih ovdje, pa da ih skine s vrata. I sad ga treba j...t radi toga? Ispada da VA ponekad ipak nije UBER. Tko time više skače sebi u usta? Oni koji preporučuju IPS ili oni koji zagovaraju isključivo VA. Kako Anđeo bez falinge kaže loš panel je loš panel, pa bio on IPS ili VA.

 

Za cijenu koju su ih platili i Pixel i Anđeo bez falinge su zadovoljni svojim televizorima. Da li su i jedan i drugi mogli proći bolje i biti zadovoljniji sa nekim drugim televizorom? Vjerojatno.

 

Prestanite se prepirati i odite već jednom na tu pivu .

 

 

PS. Na 2-3 mjesta piše se kako LG koristi Philips VA panele. Philips ne proizvodi VA panele ni za sebe, pa ih tako neće proizvoditi ni za druge. Ova fora nije uopće fora.

 ...samo da se osvrnemo odn da rezimišemo.. 😀 kao prvo ne treba kvotati cijeli post da bi napisao jednu rečenicu kao kolega Pixel.

to su pravila na svim podforumima odn isto je pravilo za cijeli forum...

 

što se tiče arogancije gdina Pixela stalno spominje da je to dio njegovoga posla, navodno se svakodnevno susreće s tv tehnologijom itd..itd..

 

jedino se ovdje na temi moj prijatelj Zoran Majdančić (upsss. on tu ne sudjeluje)razumije u tv tehnologiju jer ih se je nagledao i napopravljao zadnjih godina ojhojhoj.....

svi ostali na ovoj temi su internet tv intelektualci, napucani "znanjem"  web siteova... (svi mi, netko je pročitao više netko manje, no razina znanja je svima prosječna, ljutio se tko ili ne...)

 

zamolio sam kolegu Zorana da se prijavi na ovaj forum no njemu se jednostavno ne da raspravljati s nadobudnim početnicima.

bio sam s njim na cugi i pričali smo o hrpi stvari nevezanih za tv jer ga nisam htio daviti s tim a njemu je pun kufer udava koji svakodnevno oblijeći s pitanjima o tevejima. u sat i pol koliko smo cirkali pivkana prišlo mu je bar petero osoba koji su pitali za savjet. lijepo ih je otpilio i rekao neka tv donesu u servis pa će pogledati..

njemu je to isto kao doktoru specijalisti kada ga ljudi na ulici zaustave i pitaju; "doc što mi je, boli me" ?!

nije on vidovnjak..šteta što ne napiše barem 20% od onoga što zna pa i o tome koje firme ugrađuju koje/kakve dijelove u televizore jer to na ovoj TEMI NITKO ne zna a ima superpametnjakovića koji se prave da znaju no u suštini trolaju (nenamjerno) kao što nekada i ja trolam (ali namjerno) spominjući VA Philips panel ili nešto slično.

 

eto, možemo konkretizirati osobne podatke, napisati točno tko se čime bavi, tko je ekspert u kojemu području pa da da vidimo čime se to i kolega Pixel bavi jer čovjek stalno okolo piskara kako je on "vezan uz tv tehnologiju, nagledao se je raznih televizora, maltene čovjek radi kod kuće za samsung, LG, sony i šalje im elektronske nacrte, kako, što i gdje pospajati i kako proizvesti panel......" ..

dobro brate, reci već jesi li prodavač televizora što..?? dostavljaš televizore do kućnih vrata, kurir ? dipl ing koji radi u vivaxu, tko si ?

 

izjasni se lega jer sve više mi ličiš na garfieldovoga brata iz paralelnoga svijeta.....

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

što se tiče arogancije gdina Pixela stalno spominje da je to dio njegovoga posla, navodno se svakodnevno susreće s tv tehnologijom itd..itd..

 

jedino se ovdje na temi moj prijatelj Zoran Majdančić (upsss. on tu ne sudjeluje)razumije u tv tehnologiju jer ih se je nagledao i napopravljao zadnjih godina ojhojhoj.....

svi ostali na ovoj temi su internet tv intelektualci, napucani "znanjem"  web siteova... (svi mi, netko je pročitao više netko manje, no razina znanja je svima prosječna, ljutio se tko ili ne...)

 

eto, možemo konkretizirati osobne podatke, napisati točno tko se čime bavi, tko je ekspert u kojemu području pa da da vidimo čime se to i kolega Pixel bavi jer čovjek stalno okolo piskara kako je on "vezan uz tv tehnologiju, nagledao se je raznih televizora, maltene čovjek radi kod kuće za samsung, LG, sony i šalje im elektronske nacrte, kako, što i gdje pospajati i kako proizvesti panel......" ..

dobro brate, reci već jesi li prodavač televizora što..?? dostavljaš televizore do kućnih vrata, kurir ? dipl ing koji radi u vivaxu, tko si ?

 

izjasni se lega jer sve više mi ličiš na garfieldovoga brata iz paralelnoga svijeta.....

 

 

Ne mislim se tebi opravdavati niti javno iznositi svoje osobne podatke, baš radi pojedinaca koji ne znaju mjeru u komunikaciji i spuštaju se na osobnu razinu.

Ti  već unaprijed znaš da je tvoj kolega expert i  zna sve i nitko drugi , što je on jedini serviser  na svijetu ?

Ne ja nisam serviser, nisam dostavljač niti prodavač.  Nisi ti jedini ovdje s diplomom, ali ja je imam s tehničkog faksa. Nisam klinac kako me čseto podcjenjivački nazivaš, moguće da smo i vršnjaci.  Nije opće bitno u kojoj sam konkretno firmi, jer radim i u firmi (nebitno je li domaća ili strana) i privatno i za  strane partnere. Radim i sa softverom, radim među ostalim algoritme za obradu slike, radim softver za uređaje, ima oko sebe hrpu hardvera (ne mislim na komponente iz računala), u firmi radimo i hardver i softver, rade se i display-i (ne tv-i), nagledao sam se kao što sam rekao i industrijskih "kućnih" panela, dobro sam upoznat s problemima prikaza slike , kalibracijom i sl stvarima. 

Ne, moja razina znanja nije prosječna, expert sam u svom području (to nije primarno tv industrija da ne bude zabune, ali blisko sam vezan uz nju zbo prirode posla) , doma uvijek koristim top panele tak da jako dobro znam kako slik treba izgledati i koji su problemi i kod top modela.

Ne pišem ovo radi aroganciej ili da se gvalim , odgovaram ti jer si me pitao. 

cijenim servisere i ne želim da se ovo krivo shvati, ali serviser je zaista zadnji kojeg bi pitao za kvalitetu prikaza slike , osim ako se zaista čovjek ne bavi kalibracijom ito mu je hobi, filmofil je i sl, tj  bitan mu je vrhunski prikaz slike i bavi se time u slobodno vrijeme. Njega bih pitao što se najviše kvari i sl, ali sigurno ne o algoritmima za obradu slike i koje su prednosti pojedinih panela jer mislim da nema te kompetencije osim ako zaista nije ekspert u tom području, ali onda sumnjam  da bi radio u servisu.

Možeš mi vjerovati ili ne , meni je to nebitno, znam tko sam i što sam , dajem iskrene savjete  i preporučim ljudima iskreno što mislim da je ok i gdje bi dobili najviše za svoju lovu. Ne kažem da nikad ne griješim. Da pratim i forume i internet testove, bitno mi je čuti i tuđa mišljenaj i uporediti sa svojima, ali za razliku od mnogih imam kompetencije da ih znam inerpretirati, a ne slijepo vjerovati i prepisivati. Znam skužiti kad netko mulja, uljepšava, umanjeuje neke nedostatke, prešućuje nešto. 

Jasno mi je i kad prouizvođači ubacuju jeftine panele i sl i skrivaju se iza bombastičnih kratice za razne tehnolgije, a zma da je to čisti marketina , a iza toga se kriju gluposti ili besmislene sitnice koje drek vrijede , to je marketing i ljudi nažalost pate na brojke.  

Zato često popljujem i ips panele i neke proizvođače koj i prodaju svoje ime , a ne kvalitetu.

 

A ti sad odgovori što tebe čini kompetentinm nekome preporučiti nekome neki tv ? Rekao si da ti je struka daleko od tehničke, nisi imao nikakav bolji tv doma za uspordebu ? 

Kako si vezan uz problematiku prikaza slike ?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 10:11 (Pixel).
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
LG SK8100 IPS Edge LED za 5.580 / 6.750 kn (newsletter) usto ima podršku za i Dolby Vision / Atmos.

 

 

 Nemoguće, LG je smeće. Samsung NU6xxx ih dere sve sa savršenom slikom bez ikakovog bloominga itd, njegov edge BL je toliko dobar da uopće nema potrebe za OLED-om. Uf, a tek serija 7, sa toliko dubokom crnom da se preporodiš, pogotovo kad vidiš black bars oko filmova.

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A da se Vas dvojica prestanete prepucavati dugim postovima koje nitko normalan ne čita?

Bolje da npr predložite TV do 4 soma u veličini 49-50'' za gledanje TV programa 

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

A da se Vas dvojica prestanete prepucavati dugim postovima koje nitko normalan ne čita?

Bolje da npr predložite TV do 4 soma u veličini 49-50'' za gledanje TV programa 

 Haha, sad si samo dolio ulje na... sranje

 

Isto kao i ja iznad

 

- - - - - - - - -

 

Nego, jesi ti zamijenio već TV?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zenon kaže...

Pozdrav, zna li tko slučajno ima li neki dućan televizore spojene na zemaljsku tv? Volio bih vidjeti prije kupnje jer ću gledati bar 50% takvog sadržaja. U Elipsu i Sancta Domenici zasad nisam našao to što mi treba.

 

 Pevec ti ima najviše TV-a spojenih na zemaljsku TV.. A inače najbolje ti je naći najbolju snimku neke emisije koju gledaš na TV-u, puknuti je na USB stik i pitati prodavače da ti je puste. I onda ovisi na koga naletiš.. Meni su u emezeti bili prodavači jako ljubazni ne samo da sam izvrtio sve sadržaje sa stika već su mi i dali daljinski da se igram sa opcijama koliko hoću .. S druge strane u elipsu su u oba slučaja bili nezainteresirani za bilo kakvu uslugu. Uglavnom te gledaju kao kretena jer naravno da se tv kupuje bez da se vidi kakva je slika na njemu. Jednom prilikom prodavačica nije htjela dati da spojim svoj stik jer tko zna kakav ja virus tamo imam :-)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

A da se Vas dvojica prestanete prepucavati dugim postovima koje nitko normalan ne čita?

Bolje da npr predložite TV do 4 soma u veličini 49-50'' za gledanje TV programa 

 Za gledanje SD sadržaja su ti najbolja Philips i Sony:)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
tomislav10 kaže...

A da se Vas dvojica prestanete prepucavati dugim postovima koje nitko normalan ne čita?

Bolje da npr predložite TV do 4 soma u veličini 49-50'' za gledanje TV programa 

 Haha, sad si samo dolio ulje na... sranje

 

Isto kao i ja iznad

 

- - - - - - - - -

 

Nego, jesi ti zamijenio već TV?

 Budem sutra, prekosutra

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
tomislav10 kaže...

 

 Za gledanje SD sadržaja su ti najbolja Philips i Sony:)

 Ehh, neka preporuka Philipsa ili Sonya?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BugLove kaže...
 Pevec ti ima najviše TV-a spojenih na zemaljsku TV.. A inače najbolje ti je naći najbolju snimku neke emisije koju gledaš na TV-u, puknuti je na USB stik i pitati prodavače da ti je puste. I onda ovisi na koga naletiš.. Meni su u emezeti bili prodavači jako ljubazni ne samo da sam izvrtio sve sadržaje sa stika već su mi i dali daljinski da se igram sa opcijama koliko hoću .. S druge strane u elipsu su u oba slučaja bili nezainteresirani za bilo kakvu uslugu. Uglavnom te gledaju kao kretena jer naravno da se tv kupuje bez da se vidi kakva je slika na njemu. Jednom prilikom prodavačica nije htjela dati da spojim svoj stik jer tko zna kakav ja virus tamo imam :-)

 Hvala, to su mi korisne informacije. Pevec nažalost ne drži Samsung, no Emezzeta da. Probat ću preko vikenda skočiti do njih. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

A da se Vas dvojica prestanete prepucavati dugim postovima koje nitko normalan ne čita?

Bolje da npr predložite TV do 4 soma u veličini 49-50'' za gledanje TV programa 

Preporučio sam ga već puno puta, jesam ja kriv što ljudi ne znaju pročitati par postova unazad i stalno pitaju apsolutno ist pitanja

 

Samsung serija NU7000 osim ako je širok kut gledanja jedan od glavnih uvjeta (onda nema pomoći osuđen si na jeftini ips )

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice