Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.520
|
čitano: 15.082.271
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jomi kaže...
garfield1 kaže...
Pixel kaže...
garfield1 kaže...
Pixel kaže...

Ovdje si sad stvarno pogrešio.. Što se tiče Samsung panela i nisu nešto naročito kvalitetni, jer kod nas nema tako malo kvarova što se tiče televizora koji imaju Samsung panele:)) Recimo AUO, Innolux , BOE nisu ništa slabiji čak i nešto bolji..

Pa i Samsung u neke modele više klase ugrađuje Kinezke panele.. Sony i Philips ugrađuju uglavnom AUO i BOE panele, Panasonic  uglavnom Innolux, Lg u modelima gdje ima VA panele isto AUO, a Samsung svoje i u nekim modelima BOE i AUO. A što se tiče IPS panela ugraduju Lg S-IPS panele. 2 godine nazad su ugrađivali i AS-IPS panele. Toliko za informaciju.

 

 

 

 

 

 Ne govorim o kvarovima niti se dotičem te teme, govorim o kvaliteti prikaza slike.  Koje god da su ugradili imaju mi bolju sliku nego lg. 

A o QLED seriji da ne govorim.

Pa i što se tiče kvalitet slike, nisu ništa bolji napram ostalim proizvođačima.. Ali sad opet zavisi od modela do modela. Ali , da bi imao neki televizor stvarnu odličnu sliku nije potreban samo dobar panel, več i odličan procesor koji se brine za sam kvalitet slike..  A tu stvar mnogi zaboravljaju.! A što se tiče samog procesiranja slike Samsung kao i Lg nešto zaostaju za Philipsom, Sonyem i Pansonicom.. A da ima Samsung nešto bolji kvalitet slike od Lg-ja tu se slažem. Naravno bez OLED modela..

 

Dragi moj garfild tebe skroz okrenilo, pazi što ti pričaš stavljaš jedan Sony i Panasonic u istu rečenicu s Philipsom. 

 

 A zašto nebi..?

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemožeš Daciu usporedivosti s Audijem i Mercedesom

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jomi kaže...

Nemožeš Daciu usporedivosti s Audijem i Mercedesom

 E moj drugar dosta ti još neznaš oko tv tehnologije:) I da, nekad su Sony i Panasonic stvarno bili Audi i Mercedes..

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 10:58 (garfield1).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidiš ja znam ovo da rijeci "tehnologija" i Philips ne idu zajedno nikako. Džabe njima svi ti herci i megaherci kad im mista ne radi normalno, dva puta popušio na Philipsu i nemogu gledati kako nagovarš ljude na taj šrot.

 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jomi kaže...

Vidiš ja znam ovo da rijeci "tehnologija" i Philips ne idu zajedno nikako. Džabe njima svi ti herci i megaherci kad im mista ne radi normalno, dva puta popušio na Philipsu i nemogu gledati kako nagovarš ljude na taj šrot.

Pa onda kaži kojih si imao problema i sa kojim modelom itd:)) Več sam napisao, ja imam sad drugi Philips i nisam ni imam nikakvih problema..Pa i poznajem nekoliko ljudi koji imaju Philips televizore, pa isto tako nemaju nikakvih problema..

Ali sigurno pa ima ljudi koji imaju problema, jer nijedan televizor danas nije savršen..! Pa to valja i za Sony i Panasonic, kad smo več kod tih proizvođača..

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 11:15 (garfield1).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Pa i što se tiče kvalitet slike, nisu ništa bolji napram ostalim proizvođačima.. Ali sad opet zavisi od modela do modela. Ali , da bi imao neki televizor stvarnu odličnu sliku nije potreban samo dobar panel, več i odličan procesor koji se brine za sam kvalitet slike..  A tu stvar mnogi zaboravljaju.! A što se tiče samog procesiranja slike Samsung kao i Lg nešto zaostaju za Philipsom, Sonyem i Pansonicom.. A da ima Samsung nešto bolji kvalitet slike od Lg-ja tu se slažem. Naravno bez OLED modela..

 OK, s ovim se generalno slažem.

Iako treba kako si rekao gledati cijeli paket, ne samo panel ili ne samo procesor.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jomi kaže...

 

Dragi moj garfild tebe skroz okrenilo, pazi što ti pričaš stavljaš jedan Sony i Panasonic u istu rečenicu s Philipsom. 

 

 Gle phillips što se kvalitet tiče je kinez , ali ne može se poreći da ima dobar procesor slike

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Flagship kaže...

 

 

Po prvim pre-reviewima ipak nije samo kozmetika, svi navode veću svjetlinu i još bolji prikaz općenito.

 

https://www.trustedreviews.com/reviews/lg-oled65c9

 

https://www.whathifi.com/reviews/lg-oled65c9

 

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2019/01/08/lg-c9-and-e9-oled-tv-first-impressions

 

HDMI 2.1 je ogroman napredak, ne samo za gamere nego općenito po svemu što će omogućiti . A to što se neće moći odmah sve to koristiti nije krivnja LG-ja nego tromosti ostalih u tom lancu koji ne prate razvoj tehnologije. Ono što ostaje za vidit je s kakvim cijenama će krenuti C9 i s kakvim cijenama će dočekati 11, 12. mjesec. Navodno bi 65" OLED-i mogli imati još nižu cijenu nego do sada ( podsjenik npr u Njemačkoj 65C8 travanj 2018 3499€- prosinac 2018 1749€)

 

Samsung ako ove godine ne ponudi Dolby Vision i DTS u svojim high end tv to će im samo zabetonirat gubitke. Pa co-founder onog, još uvijek no-show HDR10+ Panasonic od ove godine IMA i DV u novim OLED-ima kao i još jedan co-founder Hisense, ostao je Samsung usamljen

 

Ne znam tko će im plaćat debelo preko 2000€ za 55Q90 ili kako će se već zvati model za 2019. kad za manji novac bi mogao ići 55C9 s svim ovim prije navedenim za C9.

 Vidio sam recenzije , ali treba pričekati testiranje u kućnim uvjetima.

Meni je hdmi 2.1 ok napredak , ali trenutno beskoristan i definitivno mi to nije uvjet kod odabira tva, zato sam i uzeo C8 jer sam pretpostavio da će hdmi2.1 doći tek ove godine , a to mi nije bitno.

Još dugo se igre neće vrtiti na 4k 120 fps, još jako dugo neće biti video materijala koji će se tako gledati ..... Još nam je i 4k 60 fps problem. 

Nema nikakve tromosti u lancu vezano uz hdmi 2.1, standard nije bio spreman, tek je izašao, tek chipset krenuo proizvoditi, neki su ranije finalizirali proizvode i naravno da nisu stigli upaciti to kad je tek izašlo, na godinu će svi to imati. Ali kažem ,ti neće biti big deal još koju godinu, a prosječnom korisniku to niti ne treba.

 

Veća svjetlina je opet samo  softver koj drugaćije obrađuje sliku, ništa što ne možaš napraviti i u starijim serijama. Panel je isti po prvim informacijama pa sigurno veća svjetlina nije radi panela.

 

O čemu ti pričaš, standard HDMI 2.1 je definiran i objavljen još u studenom 2017. To što je implementacija bila ovako dugotrajna svakako nije krivnja HDMI organizacije nego prvenstveno onih koji trebaju po zadanim specifikacijama izraditi taj chip a zatim tv brandova koji kasnije isti taj chip moraju ugraditi u svoje nove tv. Ali nije to samo puko ubacivanje, vjerojatno je dosta posla s obzirom na puno napredniji chip koji je trebalo uskladiti sa svime ostalim.

 

LG je tu prešišao sve i jedini ove godine ima full HDMI 2.1 u 4K tv kao i u 8K seriji koja kreće u svibnju. Ostali su malo zaspali ili su kao Samsung pokušali ljudima prodati prijevaru u vidu onih novih 8K tv ali bez 2.1 "Super" stvar, netko iskešira 15000€ za tv i onda je maksimum što može dobiti 8K30P , čak ni one klipiće s jubitoa ne može pogledati 

 

Kad izađe neki detaljniji review C9 onda ćemo znati više, no činjenica je da je C9 po svemu navedenom bolji od C8, samo ostaje vidjeti cijene i kako će do kraja godine to ići.

 

A što si ti očekivao, neki revolucionarni novi panel za 2019? LGD se ne žuri, konkurencije NEMA i mogu dozirati kako požele. Top emission će krenuti vjerojatno 2021. u novoj tvornici, ionako se ukida proizvodnja lcd-a pa će sve ići u OLED.

 

Po nekim najavama 65"Z9 kao dosta povoljnija varijanta 8K OLED-a mogao bi na tržište za par mjeseci i tada nitko ozbiljan neće razmatrati kupnju onog tzv. 8K QLED-a 65Q900 koji nema niti 2.1

 

A o panelima i tko što ugrađuje pa zar ne znaš na koga se odnosi ona neslavna izreka panel lottery? Tko je najveći muljator kad su u pitanju tv paneli? Samsung, koji je čak i u iste modele znao ugrađivati po nekoliko raznih panela, od kineskih smeća pa do kvalitetnih SVA i sharp japanskih originala. Ljudi su kupujući samsung grozničavo ulazili u service menu da bi saznali kako ih se (u većini) slučajeva vara jer dobivaju čak i u skupljim modelima neki kineski panel

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 14:32 (Flagship).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

 

O čemu ti pričaš, standard HDMI 2.1 je definiran i objavljen još u studenom 2017. To što je implementacija bila ovako dugotrajna svakako nije krivnja HDMI organizacije nego prvenstveno onih koji trebaju po zadanim specifikacijama izraditi taj chip a zatim tv brandova koji kasnije isti taj chip moraju ugraditi u svoje nove tv. Ali nije to samo puko ubacivanje, vjerojatno je dosta posla s obzirom na puno napredniji chip koji je trebalo uskladiti sa svime ostalim.

 

LG je tu prešišao sve i jedini ove godine ima full HDMI 2.1 u 4K tv kao i u 8K seriji koja kreće u svibnju. Ostali su malo zaspali ili su kao Samsung pokušali ljudima prodati prijevaru u vidu onih novih 8K tv ali bez 2.1 "Super" stvar, netko iskešira 15000€ za tv i onda je maksimum što može dobiti 8K30P , čak ni one klipiće s jubitoa ne može pogledati 

 

Kad izađe neki detaljniji review C9 onda ćemo znati više, no činjenica je da je C9 po svemu navedenom bolji od C8, samo ostaje vidjeti cijene i kako će do kraja godine to ići.

 

A što si ti očekivao, neki revolucionarni novi panel za 2019? LGD se ne žuri, konkurencije NEMA i mogu dozirati kako požele. Top emission će krenuti vjerojatno 2021. u novoj tvornici, ionako se ukida proizvodnja lcd-a pa će sve ići u OLED.

 

Po nekim najavama 65"Z9 kao dosta povoljnija varijanta 8K OLED-a mogao bi na tržište za par mjeseci i tada nitko ozbiljan neće razmatrati kupnju onog tzv. 8K QLED-a 65Q900 koji nema niti 2.1

 

A o panelima i tko što ugrađuje pa zar ne znaš na koga se odnosi ona neslavna izreka panel lottery? Tko je najveći muljator kad su u pitanju tv paneli? Samsung, koji je čak i u iste modele znao ugrađivati po nekoliko raznih panela, od kineskih smeća pa do kvalitetnih SVA i sharp japanskih originala. Ljudi su kupujući samsung grozničavo ulazili u service menu da bi saznali kako ih se (u većini) slučajeva vara jer dobivaju čak i u skupljim modelima neki kineski panel

 

 

 

 

 Kao što si rekao jedno je imati standatrd na papiru, zatim čekaš chipset , a zatim tek to ide u tv gdje moraš to sve podržati.  Lg je tu odradio ok posao, ali ne vidim da drugi kasne. Firme imaju svoje planove kad što ide, nije samo tako ubaciti nešto u proizvod koji uskoro mora izaći na tržište. 

Samsung nije nigoka prevario, dali uspecifikaciju i rekli što podržavaju, uz to svim kupcima R serije su dali jamstvo da će po izlasku hdmi 2.1  dobiti upgrade , tak oda ne vidim problem.

I dalje ne vidim da je serija devet po svemu bolja od 8, ok ima naoviteta sto je normalno, ali gledano po kvaliteti slike, serija 7, 8, 9 razlike nisu velike.

Da očekivao sam revoluciju jer je nema već tri generacija 6,7,8 serije su jako slične, pogotovo serija 7 i 8. 

LG već ima tvornicu top emission oleda, već se testiraju neko vrijeme, očekivao sam da bi ove gosine mogli u prodaju. Prije su imali ciklus od dvije godine, sad su zapeli već u trećoj i još ništa.

Niej baš da nema konkurencije, QLED ne zaostaje puno, da mu Samsung spusti dodatno cijenu svašta bi bilo. A ove godine bude žestoko ako je točno ono što je Vincent rekao za nove qlede :)

Oled je imao prednost koja polako nestaje, ako uskoro ne daju nešto novo bit će problema za njih. Microled kuca na vrata, qledi sve bolji, sony se opametio i opet složio top model po uzoru na stari dobri ZD9. Ove godine bude odličan izbor dobrih tv-a u gornjoj klasi. Čak je i phillips stavio dolby vision u cijelu seriju, a cijenom su slični lg-u

 

Da samung je muljator kod panela, na žalost, da nekažem da su izuzetno pohlepni kad se pogleda cijena qled-a i njihove performanse. Ali  i oni uče na greškama, a kad nauče bit će gadno konkurenciji

 

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 50UK6950 za cca 3800 kn ili ima nesto bolje u toj cijeni? Hvala

De gustibus non est disputandum.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

 


Kad izađe neki detaljniji review C9 onda ćemo znati više, no činjenica je da je C9 po svemu navedenom bolji od C8, samo ostaje vidjeti cijene i kako će do kraja godine to ići.


 

 

 

 

A ne, lošiji je. Naravno da je "napredniji". Smiri doživljaj s najavama i pričekaj prve testove. Za normalne cijene ćeš se načekati do kraja godine. Kao i svake godine.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja ga imam od jučer i nisam oduševljen sa slikom. Ovisnio tko ti od kolega sa foruma piše sugerirat će ti Samsung ili Philips. Ja Philipsa ne bi (subjektivno naravno, ali ne bi)

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da li se još uvek može naći solidan Full HD (49, 50, 55”) do 550 EUR?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže..
i ne može se poreći da ima dobar procesor slike

 

 

Imaju iskustva s 200 televizora.

Valjda Cedric Demers zna nešto u vezi s tim.

 

 

rtings.com's reviews test whether a TV supports 30/60fps motion interpolation, but the scores are the same for all TVs that meet the same conditions. In one of the videos in the motion series, on YouTube, Cedric mentioned that for "90% of TVs", the motion interpolation quality is the same. My question is: is motion interpolation really that similar across brands, even accounting for the algorithms used? I would assume that some manufacturers that excel at processing, like Sony, would have better motion interpolation algorithms that those that don't, like Vizio.

Another similar question I have is about upscaling on Sony TVs. You gave the Sony X900F the same score as most mid/high-end TVs, for upscaling. However, from reading online, many people say that Sony has superior upscaling than other TV manufacturers. Is this really true?

 

cdemerRTINGS
Quality of motion interpolation is on our todo list for the future 1.3 test bench update, but we don't know if we will get to it. Most TVs use the same algorithm/chip. But they sometimes use different thresholds. There is even a difference between motion interpolation done on native apps vs an HDMI input. I am personally a big fan of motion interpolation, so it is an important factor for me, but we have to prioritize our test updates and motion interpolation isn't the highest on the list.

Scoring upscaling is hard and we don't have an objective way of doing it. We even asked brands (including Sony) if they have a testing methodology to propose, and they don't know how we could do it...

From all the subjective testing we done side by side, there are no major winner between major brands for upscaling. There are small differences, but it is mostly a personal preference of which one looks the best and it varies between scenes (for example, some prefer the nearest neighboor algorithm, others a bilinear interpolation). Sony provides more options though, so more likely to find something that matches your preference.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tko je kupio ove Sony XF9005 televizore nakon 30.siječnja trebala bi im se pojavit nadogradnja Android OS-a na 8.0 OREO po svim recenzijma puno stabilniji i brže radi nego sadašnja verzija Androida na Sony televizorima.Tako da nebi trebalo više bit problema sa Android os na njima kao šta je netko kometirao da je to trom i slab OS sad će to bit puno puno brže i ugodnije iskustvo korištenja.

 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da se "kinez" još uvijek koristi kao sinonim za "šrot".

 

Ali, da li je to realno tako u slučaju TV-a, ili je i ovdje (kao i u mnogim drugim indistrijama) to samo predrasuda?

 

Mislim, glup primjer, ali iPhone se proizvodi u Kini. Samo koriste dovbru opremu, imaju dobre inžinjere i imaju dobar nadzor u proizvodnim pogonima.

 

Drugi primjer, Korejske klime su lošije od japanskih. Da li to nužno znači da su šrot?

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Tko je kupio ove Sony XF9005 televizore nakon 30.siječnja trebala bi im se pojavit nadogradnja Android OS-a na 8.0 OREO po svim recenzijma puno stabilniji i brže radi nego sadašnja verzija Androida na Sony televizorima.Tako da nebi trebalo više bit problema sa Android os na njima kao šta je netko kometirao da je to trom i slab OS sad će to bit puno puno brže i ugodnije iskustvo korištenja.

 

 

A slabiji modeli? 

 

EDIT:

Stize i za druge modele: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1548835458

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 17:37 (Friday).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Tko je kupio ove Sony XF9005 televizore nakon 30.siječnja trebala bi im se pojavit nadogradnja Android OS-a na 8.0 OREO po svim recenzijma puno stabilniji i brže radi nego sadašnja verzija Androida na Sony televizorima.Tako da nebi trebalo više bit problema sa Android os na njima kao šta je netko kometirao da je to trom i slab OS sad će to bit puno puno brže i ugodnije iskustvo korištenja.

 

Nešto brže, če radit i biče nešto stabilniji. Ali još uvijek, neče radit optimalno zbog premalo memorije i ne najnovijeg Chipseta..Veoma dobro radi na Sony OLED AF9. Zbog snažnijeg Chipseta i duplo više memorije.. Što se u praksi ljepo vidi..A na drugim svim Android televizorima sa starijim Chipsetovima i oni koji nemaju baš dosta memorije, če radit  najbolje novi Android 9.0 PIE:)) Ta verzija Androida, če radit veoma dobro i na starijim Android televizorima jer je napravljena baš za televizore sa nešto slabijim specifikacijama..

8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači ništa nema dok se pita ne ispeče jel tako mačak?

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Znači ništa nema dok se pita ne ispeče jel tako mačak?

 Pa kod Androida je to tako.. Uglavnom radi Android i sada dobro, ali kao što sam napisao za stvarno dobro iskustvo, treba snažniji Chipset i posebno više memorije:) I po mogučnosti, da če imat televizor Android 9.0, koji ne troši toliko memorije i ne opterečuje toliko sam Chipset:) A ovdje i nešto piše oko samih promjena što se tiče Androida.

 

https://www.techhive.com/article/3332155/ces/google-just-might-power-the-streaming-box-of-your-dreams-in-2019.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 18:11 (garfield1).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

Ja ga imam od jučer i nisam oduševljen sa slikom. Ovisnio tko ti od kolega sa foruma piše sugerirat će ti Samsung ili Philips. Ja Philipsa ne bi (subjektivno naravno, ali ne bi)

 A bas sam bio zagrizao za njega,  slika mi je zapravo najbitnija od svega.

koji je samsung u klasi ovog LG-a- (LG 50UK6950)

De gustibus non est disputandum.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
Pixel kaže..
i ne može se poreći da ima dobar procesor slike

 

 

Imaju iskustva s 200 televizora.

Valjda Cedric Demers zna nešto u vezi s tim.

 

 

rtings.com's reviews test whether a TV supports 30/60fps motion interpolation, but the scores are the same for all TVs that meet the same conditions. In one of the videos in the motion series, on YouTube, Cedric mentioned that for "90% of TVs", the motion interpolation quality is the same. My question is: is motion interpolation really that similar across brands, even accounting for the algorithms used? I would assume that some manufacturers that excel at processing, like Sony, would have better motion interpolation algorithms that those that don't, like Vizio.

Another similar question I have is about upscaling on Sony TVs. You gave the Sony X900F the same score as most mid/high-end TVs, for upscaling. However, from reading online, many people say that Sony has superior upscaling than other TV manufacturers. Is this really true?

 

cdemerRTINGS
Quality of motion interpolation is on our todo list for the future 1.3 test bench update, but we don't know if we will get to it. Most TVs use the same algorithm/chip. But they sometimes use different thresholds. There is even a difference between motion interpolation done on native apps vs an HDMI input. I am personally a big fan of motion interpolation, so it is an important factor for me, but we have to prioritize our test updates and motion interpolation isn't the highest on the list.

Scoring upscaling is hard and we don't have an objective way of doing it. We even asked brands (including Sony) if they have a testing methodology to propose, and they don't know how we could do it...

From all the subjective testing we done side by side, there are no major winner between major brands for upscaling. There are small differences, but it is mostly a personal preference of which one looks the best and it varies between scenes (for example, some prefer the nearest neighboor algorithm, others a bilinear interpolation). Sony provides more options though, so more likely to find something that matches your preference.

 Mogu samo kratko reci da nije tako jednostavno i da procesor ne radi samo skaliranje i umetanje dodatnih frameova. 

ima tu naprednijih algoritama koji prate objekte koji se gibaju, traze kontrastne prijelaze i sl pa takve dijelove drugacije procesiraju ako se gibaju i sl. Analiza i procesiranje slike je vrlo zahtjevan posao, cesto su ti algoritmi bazicni jer tv nema dovoljno procesorske snage za naprednije stvari. Po onom sto sam vidio ne bih bas rekao da su algoitmi slicni. Sony tu radi zanimljive stvari.

Sad svi spominju taj AI u obrafi slike jer to mocno zvuci, zapravo to nema veze s AI.

Ima tu jos puno prostora za napredak, pogotovo kod procesiranja motiona.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mario1990 kaže...
tomislav10 kaže...

Ja ga imam od jučer i nisam oduševljen sa slikom. Ovisnio tko ti od kolega sa foruma piše sugerirat će ti Samsung ili Philips. Ja Philipsa ne bi (subjektivno naravno, ali ne bi)

 A bas sam bio zagrizao za njega,  slika mi je zapravo najbitnija od svega.

koji je samsung u klasi ovog LG-a- (LG 50UK6950)

 U tom rangu ti je Samsung model NU7172 ili još nešto malo bolji model NU7402.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markizvonschnitzel kaže...

Vidim da se "kinez" još uvijek koristi kao sinonim za "šrot".

 

Ali, da li je to realno tako u slučaju TV-a, ili je i ovdje (kao i u mnogim drugim indistrijama) to samo predrasuda?

 

Mislim, glup primjer, ali iPhone se proizvodi u Kini. Samo koriste dovbru opremu, imaju dobre inžinjere i imaju dobar nadzor u proizvodnim pogonima.

 

Drugi primjer, Korejske klime su lošije od japanskih. Da li to nužno znači da su šrot?

 Apple proizvodi u kini, ali tocno po svojim specifikacijama , s dijelovima i kvalitetom dijelova koju oni odredjuju, kontrolu kvalitete rade oni.

phillips je sad cisto kineska firma gdje oni sve odredjuju 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
markizvonschnitzel kaže...

Vidim da se "kinez" još uvijek koristi kao sinonim za "šrot".

 

Ali, da li je to realno tako u slučaju TV-a, ili je i ovdje (kao i u mnogim drugim indistrijama) to samo predrasuda?

 

Mislim, glup primjer, ali iPhone se proizvodi u Kini. Samo koriste dovbru opremu, imaju dobre inžinjere i imaju dobar nadzor u proizvodnim pogonima.

 

Drugi primjer, Korejske klime su lošije od japanskih. Da li to nužno znači da su šrot?

 Apple proizvodi u kini, ali tocno po svojim specifikacijama , s dijelovima i kvalitetom dijelova koju oni odredjuju, kontrolu kvalitete rade oni.

phillips je sad cisto kineska firma gdje oni sve odredjuju 

 Da određuju, ali uglavnom su za samo proizvodnju Philips televizora još uvijek zaduženi ljudi koji su nekada radili za  Philips:) Tako se sva naprednija tehnologija izrađuje u Belgiji a ostalo u Polskoj. Tako, da je TPV uglavnom samo vlasnik..

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz, pitanje za vlasnike LG Oled-a  -  interesuje me da li ima velike razlike, izmedju Oled-a c8 i b8, znam da je pisano ranije o tome, ali me iskreno mrzi da se vracam nazad i sve citam. Imam po povoljnoj ceni u ponudi b8, pa me interesuje vredi li 200e razlike izmedju njih ili necu bogzna nesto dobiti, hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam isto gledao dali ima razlike uglavnom ljudi tu s foruma kazu da nema dok na stranim forumima kazu ovo (Simply, the C8 is brighter, has more colour (7.5x), better motion, better upscaling, depth enhancer, better noise clearing, can support 4K HFR unlike the B8, has better sound), a more premium stand and supports full AutoCal calibration)

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zbog kuteva gledanosti i svjetla,  tv  mi mora imati ips panel, ima kaj bolje u 49-tici za 6400 kn od LG49SK8500?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Crt True Colors kaže...
Pixel kaže..
i ne može se poreći da ima dobar procesor slike

 

 

Imaju iskustva s 200 televizora.

Valjda Cedric Demers zna nešto u vezi s tim.

 

 

rtings.com's reviews test whether a TV supports 30/60fps motion interpolation, but the scores are the same for all TVs that meet the same conditions. In one of the videos in the motion series, on YouTube, Cedric mentioned that for "90% of TVs", the motion interpolation quality is the same. My question is: is motion interpolation really that similar across brands, even accounting for the algorithms used? I would assume that some manufacturers that excel at processing, like Sony, would have better motion interpolation algorithms that those that don't, like Vizio.

Another similar question I have is about upscaling on Sony TVs. You gave the Sony X900F the same score as most mid/high-end TVs, for upscaling. However, from reading online, many people say that Sony has superior upscaling than other TV manufacturers. Is this really true?

 

cdemerRTINGS
Quality of motion interpolation is on our todo list for the future 1.3 test bench update, but we don't know if we will get to it. Most TVs use the same algorithm/chip. But they sometimes use different thresholds. There is even a difference between motion interpolation done on native apps vs an HDMI input. I am personally a big fan of motion interpolation, so it is an important factor for me, but we have to prioritize our test updates and motion interpolation isn't the highest on the list.

Scoring upscaling is hard and we don't have an objective way of doing it. We even asked brands (including Sony) if they have a testing methodology to propose, and they don't know how we could do it...

From all the subjective testing we done side by side, there are no major winner between major brands for upscaling. There are small differences, but it is mostly a personal preference of which one looks the best and it varies between scenes (for example, some prefer the nearest neighboor algorithm, others a bilinear interpolation). Sony provides more options though, so more likely to find something that matches your preference.

 Mogu samo kratko reci da nije tako jednostavno i da procesor ne radi samo skaliranje i umetanje dodatnih frameova. 

ima tu naprednijih algoritama koji prate objekte koji se gibaju, traze kontrastne prijelaze i sl pa takve dijelove drugacije procesiraju ako se gibaju i sl. Analiza i procesiranje slike je vrlo zahtjevan posao, cesto su ti algoritmi bazicni jer tv nema dovoljno procesorske snage za naprednije stvari. Po onom sto sam vidio ne bih bas rekao da su algoitmi slicni. Sony tu radi zanimljive stvari.

Sad svi spominju taj AI u obrafi slike jer to mocno zvuci, zapravo to nema veze s AI.

Ima tu jos puno prostora za napredak, pogotovo kod procesiranja motiona.

 

Usporili napredak panela,sad rade na marketingu oko TV filtera..Ma sve 5:)

 

 https://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/5675597.aspx

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice