Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.014
|
čitano: 14.552.457
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije baš to tolika koma ali ajde ako te veseli nek je tebi koma.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Nije baš to tolika koma ali ajde ako te veseli nek je tebi koma.

Uzmi si sat vremena s webOS-om i neki Andorid TV pa si usporedi 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

 Hvala na odgovoru.

 

Inače, vrijedi li taj TV te novce (cca 2550kn za 40'', odnosno oko 2700kn za 43'' model)?

 Vrijedi, ze te novce ne bi preporucio nista drugo

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Nije baš to tolika koma ali ajde ako te veseli nek je tebi koma.

 Je tolika je koma, najgori os !

Tek kad probas nesto bolje onda vidis kolko je koma :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ilora kaže...

Pozdrav svima,

imam dilemu oko ova 2 tv prijemnika, tj. pitanje: isplati li se dati toliko više novaca za QLED?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-49pus7803-android-ambi3.aspx

ili

https://www.sancta-domenica.eu/qled-tv-samsung-qe55q6fn-2018.html

TV će služiti za gledanje max tv, netflix, online filmovi i sportski događaji- znači standardan obiteljski tv.

Hvala unaprijed na savjetima

Ja sam uzeo QE65Q6FN prije dva mjeseca i bio oduševljen na prvu. Ali unatrag dva tjedna mi se počinju javljati prvi problemi. Kad stavim gledati neke rip-ove filmova preko USB-a ima nekih tipova file-ova koje neće pokrenuti (što mi se na starom LG-u nije nikada dogodilo).

i zadnjih tjedan dana kak sam doma odlučio sam se malo posvetiti gledanju Netflixa..i telka me jednostavno ubija. Spojena je na Wi-Fi i dnevno mi pukne veza 15 puta. Mislio sam prvo da je do rutera dok ju nisam spojio na mob pa ista stvar. Gledao malo po netu i vidio da hrpa ljudi ima isti problem. Već se 2 dana zajebavam da to rješim, ali bezuspješno.

 

Da se razumijemo TV je super, dela brzo, slika je dobra, ali takve mušice čovjeka znaju iživcirati.

 

P.S. Sam sam si kriv, rekao sam nakon neugodnih iskustva od ostalih ljudi da neću sebi nikad uzet Samsung TV, al budala se zaletio u dobru ponudu i tako mi treba. Tak da je ovo zadnji Samsung TV kojeg kupujem...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 16:10 (veki666).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...

Ja neznam kako itko u ovo vrijeme moze otici u trgovinu i kupiti tv bez da je proucavao tjednima sta kupiti.

Covjek bi pomislio da je tv koji kosta 9000kn dobar ili vrlo dobar tv, a ne drek.

 

Iskreno, sad znam manje koji tv trebam nego prije par dana kad sam dosao na forum  :(

ali srecom sam sad tu pa se nadje tu i tamo koji dobar savjet :)

Ovim tempom se nadam da cu kroz koji mjesec odluciti koji cu kupiti

Dosao sam na forum sa idejom kupiti za oko 6k, pa je otislo na 7k, sad je vec na 8k

Ako ga ne kupim uskoro, morat cu auto ili bubreg prodati :)

 

nisam nikada pratio tv proizvode ni tehnologiju, ali sada kada kupujem tv i kad gledam prikaz slike po trgovinama i usporedim to sa svojom plazmom...

pola tih tv-a bi zabranio da se uopce prodaju,  slika katastrofa, neprirodna...

prodavaci cesto neznaju tu tematiku ni priblizno dobro kao sto znaju clanovi ovog foruma

 

 

e sad, moja dilema je, jel bolje uzeti vrlo dobar 55” ili dobar 65” tv za gledanje max-tv vecinom (crtici, serije, filmovi)

za oko 7-8k kn

 

 

 

 

 Za tvoju namjenu isao bi ja 65”

Evo ti neki grubi poredak tva po kvaliteti kako bih ja kupovao, pa vidi sto ti cijenom pase:

1. Lg oled c8 ili b8 

2 Samsung q9fn, sony zd9

3. Samsung q8dn

4. Sony xf9005

5. Samsung q8fn

6. samsung q7fn

7. Samsung q6fn ili nu8002

8. Samsung nu7 serija

9. Neko lg /sony ips sr.nje :)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
Seki001 kaže...

Nije baš to tolika koma ali ajde ako te veseli nek je tebi koma.

Uzmi si sat vremena s webOS-om i neki Andorid TV pa si usporedi 

 Sve ovisi o količini memorije i processoru. Jači proc i barem 2gb ddr-a i super radi. 

All truly great thoughts are conceived by walking.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
veki666 kaže...
Ilora kaže...

Pozdrav svima,

imam dilemu oko ova 2 tv prijemnika, tj. pitanje: isplati li se dati toliko više novaca za QLED?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-49pus7803-android-ambi3.aspx

ili

https://www.sancta-domenica.eu/qled-tv-samsung-qe55q6fn-2018.html

TV će služiti za gledanje max tv, netflix, online filmovi i sportski događaji- znači standardan obiteljski tv.

Hvala unaprijed na savjetima

Ja sam uzeo QE65Q6FN prije dva mjeseca i bio oduševljen na prvu. Ali unatrag dva tjedna mi se počinju javljati prvi problemi. Kad stavim gledati neke rip-ove filmova preko USB-a ima nekih tipova file-ova koje neće pokrenuti (što mi se na starom LG-u nije nikada dogodilo).

i zadnjih tjedan dana kak sam doma odlučio sam se malo posvetiti gledanju Netflixa..i telka me jednostavno ubija. Spojena je na Wi-Fi i dnevno mi pukne veza 15 puta. Mislio sam prvo da je do rutera dok ju nisam spojio na mob pa ista stvar. Gledao malo po netu i vidio da hrpa ljudi ima isti problem. Već se 2 dana zajebavam da to rješim, ali bezuspješno.

 

Da se razumijemo TV je super, dela brzo, slika je dobra, ali takve mušice čovjeka znaju iživcirati.

 

P.S. Sam sam si kriv, rekao sam nakon neugodnih iskustva od ostalih ljudi da neću sebi nikad uzet Samsung TV, al budala se zaletio u dobru ponudu i tako mi treba. Tak da je ovo zadnji Samsung TV kojeg kupujem...

 Za te novce uzeo si najbolji tv.

Mislis da drugi nemaju problema 😂

probaj spojiti mrezu kabelim ako ti ruter nije predaleko za razvlacenje zice

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ilora kaže...

Pozdrav svima,

imam dilemu oko ova 2 tv prijemnika, tj. pitanje: isplati li se dati toliko više novaca za QLED?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-49pus7803-android-ambi3.aspx

ili

https://www.sancta-domenica.eu/qled-tv-samsung-qe55q6fn-2018.html

TV će služiti za gledanje max tv, netflix, online filmovi i sportski događaji- znači standardan obiteljski tv.

Hvala unaprijed na savjetima

To su prilično različiti modeli, uz napomenu da taj Philips model odma preskoči to je isprani IPS LCD panel.

 

Ukratko, Philips je klasičan 4K LCD panel+60hz u odnosu na znatno bolji ali i skuplji Samsung 4K 120hz VA LCD panel.

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/19ec5c8b9

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/50f610b4

 

 

 

Ako baš hočeš Ambilight, onda izaberi određeni Philips TV model koji koristi VA LCD panel.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/svijetu-pala-prodaja-lcd-tv-41-samsung/255402.aspx?page=0&jumpto=5559066&sort=asc&view=flat

 

Eto recimo ovaj dolnji 55 Philips model, to je ok VA LCD panel+60hz pa nema frke.Ne znam gdje ti kupuješ, ali na ovaj Philips model trenutno ide akcija sa 5 godina garancije.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=742&jumpto=5826092&sort=asc&view=flat

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7503-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102051

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/d27810b5

 

https://www.links.hr/hr/led-tv-55-philips-55pus7503-12-uhd-dvb-t2-s2-hdmi-usb-energetski-razred-a-750100328?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 16:22 (rambox).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije nam napet Ambilight, imamo TV star 12 godina i sada bi kupili smart tv, najbolji omjer cijene i kvalitete. QLED sa 123 ekranom je prodan, inače bi njega, a ovaj nas dođe 5300 kn ukupno kad produljimo ugovor na max3 paketu. Philips nas dođe 4000 kn na isto produljenje ugovora. Akcija vrijedi do 10.1. Nije malena razlika u cijeni, a ne znam koliko prosječan korisnik vidi razliku, tek sam počela istraživati tv za kupovinu u ovoj godini. Akcija je na Sancta Domenica webu.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam isto uzeo qled 6. serije prije 2 mjeseca.

Za sada jako zadovoljan, ali moj je spojen kabelom.

 

Jedno vrijeme sam dobivao poruke da je došlo do greške sa vezom ali se ustanovilo da je bilo do tcoma.

 

Ovo za filmove preko USB-a sam riješio nvidia shield tv-om, jer Samsung ne podržava dosta audio i video codeca nažalost...

 

Sada mi se počelo javljati da kada gledam neki prijenos nogometne utakmice dolazi do štekuckanja, kao da bitrate naglo padne na par sekundi. 

To se ponekad javlja svakih par minuta, ponekad jednom u poluvremenu, a ponekad je sve u redu.

 

Ali to je, pretpostavljam, zbog preopterećenja mreže. Dva receivera, premium paket, a tražio sam da mi daju maksimalno mbita interneta 😅

Na sto su me upozorili da može biti problema. Mada ih nema na starom Sony-u niti na starom Panasonic-u...

 

Ko će ga znati, možda je i do telke ali nekako sumnjam 😅

 

Sada čitam kaj sam napisao i shvaćam da ti nisam baš nešto pomogao, sorry 😅

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može li mi netko nešto više reći o ovom modelu Philipsa?
Trebam uzet neki TV do 2500 kn za roditelje a da ima DiSEqC 1.0, znači da preko DiSEqC sklopke 1/4 podržava 4 LNB-a, što podržava koliko vidim a ima i Unicable opciju isto ali ako netko može još potvrditi bilo bi super, ujedno mora imati CI ili CI+ utor za CI modul da mogu staviti Viacces karticu od HRT-a. Plan mi je da sve složim i da signal ide preko satelitske antene (13E, 16E, 19.2E ...) što mi je proritet.

 

Philips 43PFS5503 (109cm) - 2299 kn (Pevec)
Tuneri: DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...

Ja neznam kako itko u ovo vrijeme moze otici u trgovinu i kupiti tv bez da je proucavao tjednima sta kupiti.

Covjek bi pomislio da je tv koji kosta 9000kn dobar ili vrlo dobar tv, a ne drek.

 

Iskreno, sad znam manje koji tv trebam nego prije par dana kad sam dosao na forum  :(

ali srecom sam sad tu pa se nadje tu i tamo koji dobar savjet :)

Ovim tempom se nadam da cu kroz koji mjesec odluciti koji cu kupiti

Dosao sam na forum sa idejom kupiti za oko 6k, pa je otislo na 7k, sad je vec na 8k

Ako ga ne kupim uskoro, morat cu auto ili bubreg prodati :)

 

nisam nikada pratio tv proizvode ni tehnologiju, ali sada kada kupujem tv i kad gledam prikaz slike po trgovinama i usporedim to sa svojom plazmom...

pola tih tv-a bi zabranio da se uopce prodaju,  slika katastrofa, neprirodna...

prodavaci cesto neznaju tu tematiku ni priblizno dobro kao sto znaju clanovi ovog foruma

 

 

e sad, moja dilema je, jel bolje uzeti vrlo dobar 55” ili dobar 65” tv za gledanje max-tv vecinom (crtici, serije, filmovi)

za oko 7-8k kn

 

 

 

 

 kupi ovo dok nije nestalo i mir s tobom... https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xf9005-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/87028

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Dr_Acula_Hr kaže...

Ja neznam kako itko u ovo vrijeme moze otici u trgovinu i kupiti tv bez da je proucavao tjednima sta kupiti.

Covjek bi pomislio da je tv koji kosta 9000kn dobar ili vrlo dobar tv, a ne drek.

 

Iskreno, sad znam manje koji tv trebam nego prije par dana kad sam dosao na forum  :(

ali srecom sam sad tu pa se nadje tu i tamo koji dobar savjet :)

Ovim tempom se nadam da cu kroz koji mjesec odluciti koji cu kupiti

Dosao sam na forum sa idejom kupiti za oko 6k, pa je otislo na 7k, sad je vec na 8k

Ako ga ne kupim uskoro, morat cu auto ili bubreg prodati :)

 

nisam nikada pratio tv proizvode ni tehnologiju, ali sada kada kupujem tv i kad gledam prikaz slike po trgovinama i usporedim to sa svojom plazmom...

pola tih tv-a bi zabranio da se uopce prodaju,  slika katastrofa, neprirodna...

prodavaci cesto neznaju tu tematiku ni priblizno dobro kao sto znaju clanovi ovog foruma

 

 

e sad, moja dilema je, jel bolje uzeti vrlo dobar 55” ili dobar 65” tv za gledanje max-tv vecinom (crtici, serije, filmovi)

za oko 7-8k kn

 

 

 

 

 Za tvoju namjenu isao bi ja 65”

Evo ti neki grubi poredak tva po kvaliteti kako bih ja kupovao, pa vidi sto ti cijenom pase:

1. Lg oled c8 ili b8 

2 Samsung q9fn, sony zd9

3. Samsung q8dn

4. Sony xf9005

5. Samsung q8fn

6. samsung q7fn

7. Samsung q6fn ili nu8002

8. Samsung nu7 serija

9. Neko lg /sony ips sr.nje :)

 

Hvala na preporuci,

Idem vidjeti jel išta jeftinije od bubrega))

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipo,

 

trebam preporuku za 43" ili neki veći TV. Koliko sam shvatio to je neki 4K entry level pa prepostavljam da iako piše  u spec. da je određeni model HDR to specifično HDR iskustvo u stvarnosti neću imati zbog niza razloga.

 

Ako bi u dnevnoj sobi napravio više mjesta i dobio veću udaljenost cca. 3-4m od TV-a bi li mi se isplatilo kupiti neki TV veće dimenzije tj. naprednje modele od cca. 5-6k kn? Hoće li HDR iskustvo u tom slučaju biti bolje?

 

Koji bi modeli po vama bili optimalni?

 

Volio bih da ima Android OS ali može se i bez toga živjeti.

 

Mogu li se Philips i Sony mjeriti sa Samsungom i LG-jem?

 

Hvala puno unaprijed! :)

Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je razlika izmedu OLEDA C8 I B8 modela, znam da ste vise puta napominjali da su isti al razlika u cijeni nije mala nema logike da su isti razlike neke mora imati?

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 18:26 (Duje2).
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

C8 je bolji.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...
Pixel kaže...
Dr_Acula_Hr kaže...

Ja neznam kako itko u ovo vrijeme moze otici u trgovinu i kupiti tv bez da je proucavao tjednima sta kupiti.

Covjek bi pomislio da je tv koji kosta 9000kn dobar ili vrlo dobar tv, a ne drek.

 

Iskreno, sad znam manje koji tv trebam nego prije par dana kad sam dosao na forum  :(

ali srecom sam sad tu pa se nadje tu i tamo koji dobar savjet :)

Ovim tempom se nadam da cu kroz koji mjesec odluciti koji cu kupiti

Dosao sam na forum sa idejom kupiti za oko 6k, pa je otislo na 7k, sad je vec na 8k

Ako ga ne kupim uskoro, morat cu auto ili bubreg prodati :)

 

nisam nikada pratio tv proizvode ni tehnologiju, ali sada kada kupujem tv i kad gledam prikaz slike po trgovinama i usporedim to sa svojom plazmom...

pola tih tv-a bi zabranio da se uopce prodaju,  slika katastrofa, neprirodna...

prodavaci cesto neznaju tu tematiku ni priblizno dobro kao sto znaju clanovi ovog foruma

 

 

e sad, moja dilema je, jel bolje uzeti vrlo dobar 55” ili dobar 65” tv za gledanje max-tv vecinom (crtici, serije, filmovi)

za oko 7-8k kn

 

 

 

 

 Za tvoju namjenu isao bi ja 65”

Evo ti neki grubi poredak tva po kvaliteti kako bih ja kupovao, pa vidi sto ti cijenom pase:

1. Lg oled c8 ili b8 

2 Samsung q9fn, sony zd9

3. Samsung q8dn

4. Sony xf9005

5. Samsung q8fn

6. samsung q7fn

7. Samsung q6fn ili nu8002

8. Samsung nu7 serija

9. Neko lg /sony ips sr.nje :)

 

Hvala na preporuci,

Idem vidjeti jel išta jeftinije od bubrega))

 Bio je nedavno samsung nu7 serija 75” za 9500 kn, 65” se ne sjecam cijene, ali bila je skroz ok.

Za maxtv, crtice i filmove sasvim dobar tv.  Gledao sam ga u kucnim uvijetima i za tu cijenu nemam zamjerke, dobar kontrast, solidne boje, cista slika. Jedina mana je kao i kod svih VA panela uzi kut gledanja, pa ako se tv cesto gleda bas iz velikog kuta onda moras na ips panel, ali onda zaboravi na dobar kontrast. 

Ako mozes potegni do q6fn ili nu8002, ali oni su vec dosta skuplji ali je i primjeran skok u kvaliteti slike. Iako se to nece pretjerano vidjeti ako gledas vecinom maxtv i crtice. Isplatilo bi se uzet ako planiras gledati ista od HDR-a ili si malo zahtjevniji kod gledanja filmova.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da ali zasto?

کτγℓع
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lieutenant commander Data kaže...

Pozdrav ekipo,

 

trebam preporuku za 43" ili neki veći TV. Koliko sam shvatio to je neki 4K entry level pa prepostavljam da iako piše  u spec. da je određeni model HDR to specifično HDR iskustvo u stvarnosti neću imati zbog niza razloga.

 

Ako bi u dnevnoj sobi napravio više mjesta i dobio veću udaljenost cca. 3-4m od TV-a bi li mi se isplatilo kupiti neki TV veće dimenzije tj. naprednje modele od cca. 5-6k kn? Hoće li HDR iskustvo u tom slučaju biti bolje?

 

Koji bi modeli po vama bili optimalni?

 

Volio bih da ima Android OS ali može se i bez toga živjeti.

 

Mogu li se Philips i Sony mjeriti sa Samsungom i LG-jem?

 

Hvala puno unaprijed! :)

 U pocetnim modelima zaboravi na hdr, ti paneli to nemogu prikazati, za pravi hdr trebas top modele koji kostaju oko 10000 kn.

4k tv na ekranu ispod 65” je besmisleno , a i sam 4k ne donosi skiro nikakav skok u kvaliteti, ali danas su svi tvi 4k pa nemas izbora :)

Ako zelis barem malo bolji dozivljaj uzmi barem 55” tv, nikako manji, 55” se gleda vec s 2-2.5 m, za 4 m je vec 65”, ali kad se nema love ide i 55”.

Android je najgori os od svih, lgev webos je najbolji, blizu mu je samsungov tizen.

 

E sad, moja preporuka ti je da gledas akcije i uzmes samsung q6fn ili nu8002  55”, to je islo nedavno za 5-6000 kn.

Ti modeli su minimum ako hoces barem nekakav hdr, imaju solidan kontrast i dovoljno vrsne svjetline da mogu prikazati hdr u ogranicenom opsegu.

Jos bolji hdr imas na sony xf9005, ali to je vec dosta vise love.

 

Znaci ako hoces hdr zaboravi na entry level jer tu nema apsolutno nikakvog hdra, i zaibiđi ips panele jer zbog svog loseg kontrasta nisu nikako  prikladni za hdr

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Koja je razlika izmedu OLEDA C8 I B8 modela, znam da ste vise puta napominjali da su isti al razlika u cijeni nije mala nema logike da su isti razlike neke mora imati?

 Cijene su im cesto slicne ili je mala razlika.

c8 je nesto bolji, ima bolji procesor za obradu slike i par sitnica vezano uz to, neke stvari vezano uz kalibraciju (vecini ljudi nebitno). U praksi im je slika jako slicna i generalna preporuka je da kupis jeftiniji jer razlika u prikazu ne vrijedi 500-1000 kn osim ako lova nije problem i bas zelis imat malko bolju sliku.

Recimo kod 65” modela mene je c8 izasao manje nego b8 jer se tako akcija potrefila.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Dr_Acula_Hr kaže...

Ja neznam kako itko u ovo vrijeme moze otici u trgovinu i kupiti tv bez da je proucavao tjednima sta kupiti.

Covjek bi pomislio da je tv koji kosta 9000kn dobar ili vrlo dobar tv, a ne drek.

 

Iskreno, sad znam manje koji tv trebam nego prije par dana kad sam dosao na forum  :(

ali srecom sam sad tu pa se nadje tu i tamo koji dobar savjet :)

Ovim tempom se nadam da cu kroz koji mjesec odluciti koji cu kupiti

Dosao sam na forum sa idejom kupiti za oko 6k, pa je otislo na 7k, sad je vec na 8k

Ako ga ne kupim uskoro, morat cu auto ili bubreg prodati :)

 

nisam nikada pratio tv proizvode ni tehnologiju, ali sada kada kupujem tv i kad gledam prikaz slike po trgovinama i usporedim to sa svojom plazmom...

pola tih tv-a bi zabranio da se uopce prodaju,  slika katastrofa, neprirodna...

prodavaci cesto neznaju tu tematiku ni priblizno dobro kao sto znaju clanovi ovog foruma

 

 

e sad, moja dilema je, jel bolje uzeti vrlo dobar 55” ili dobar 65” tv za gledanje max-tv vecinom (crtici, serije, filmovi)

za oko 7-8k kn

 

 

 

 

 kupi ovo dok nije nestalo i mir s tobom... https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xf9005-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/87028

Sad sam krenuo u Emmezetu u Osijeku da pogledam uživo kako izgleda slika ali nemaju na stanju, inace je sad na akciji za 8200kn

nije puno više nego u svijet-media (tamo jos moram dostavu platiti 50kn)

 

“Nemojte se, međutim, zavaravati da će televizijski program standardne definicije izgledati dobro. Bit će prihvatljive kvalitete, tek toliko da bude podnošljiv za gledanje, ali čak ni Sonyjev procesor X1 Extreme nije sposoban proizvesti nešto ni iz čega.”

ovo u navodnicima je iz Bug recenzije, pošto sam laik neznam sto znaci to “prihvatljive kvalitete” 

 

nije mi 8000kn malo za dati pa da mi onda slika bude prihvatljive kvalitete

 

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jbg ni taj procesor nije svemoguc , ako nesto ne valja u startu ne valja , od g*** se ne moze pita napravit 

Bez uvrede , ali ako ces najvise gledat TV kanale u  SD-u ne vidim svrhu kupovanja TV-a od 7,8 milja kuna  .  Zna se kakav ulazni signal ovakvi uređaji traze da bi zasjali u punom sjaju . 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 20:39 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Lieutenant commander Data kaže...

Pozdrav ekipo,

 

trebam preporuku za 43" ili neki veći TV. Koliko sam shvatio to je neki 4K entry level pa prepostavljam da iako piše  u spec. da je određeni model HDR to specifično HDR iskustvo u stvarnosti neću imati zbog niza razloga.

 

Ako bi u dnevnoj sobi napravio više mjesta i dobio veću udaljenost cca. 3-4m od TV-a bi li mi se isplatilo kupiti neki TV veće dimenzije tj. naprednje modele od cca. 5-6k kn? Hoće li HDR iskustvo u tom slučaju biti bolje?

 

Koji bi modeli po vama bili optimalni?

 

Volio bih da ima Android OS ali može se i bez toga živjeti.

 

Mogu li se Philips i Sony mjeriti sa Samsungom i LG-jem?

 

Hvala puno unaprijed! :)

 U pocetnim modelima zaboravi na hdr, ti paneli to nemogu prikazati, za pravi hdr trebas top modele koji kostaju oko 10000 kn.

4k tv na ekranu ispod 65” je besmisleno , a i sam 4k ne donosi skiro nikakav skok u kvaliteti, ali danas su svi tvi 4k pa nemas izbora :)

Ako zelis barem malo bolji dozivljaj uzmi barem 55” tv, nikako manji, 55” se gleda vec s 2-2.5 m, za 4 m je vec 65”, ali kad se nema love ide i 55”.

Android je najgori os od svih, lgev webos je najbolji, blizu mu je samsungov tizen.

 

E sad, moja preporuka ti je da gledas akcije i uzmes samsung q6fn ili nu8002  55”, to je islo nedavno za 5-6000 kn.

Ti modeli su minimum ako hoces barem nekakav hdr, imaju solidan kontrast i dovoljno vrsne svjetline da mogu prikazati hdr u ogranicenom opsegu.

Jos bolji hdr imas na sony xf9005, ali to je vec dosta vise love.

 

Znaci ako hoces hdr zaboravi na entry level jer tu nema apsolutno nikakvog hdra, i zaibiđi ips panele jer zbog svog loseg kontrasta nisu nikako  prikladni za hdr

 

 Da li mozes ovo malo pojasnit. Znaci trenutno imam tv 48'' koji nije 4k. Planiram da si uzmem 4k tv od 55''. Gledam sa negdje 2,5m udaljenosti. Po ovom tvom ispada da nebi vidio neku veliku razliku u kvaliteti slike naspram ovog fhd sto sad imam? Ili sam ja nesta krivo shvatio?

Hvala.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vezano uz SD sliku na novim tvima. Ne treba plasit ljude, izgleda ok. Nitko ne ocekije da sd izgleda kao hd. Izgleda slicno, moguce i malo bolje nego na starim tvima. Sto reci, izgleda kao sd signal, vidi se da nema puno detalja u slici, ali nije da je negledljivo ili da ce izgledati jos gore na novom tvu. Za usporedbu, meni sad na 65” oledu sd izgleda vrlo slicno kao i prije na 50” plazmi, nista losije, znaci upcsale tv odradi dobro, pa ce sigurno i na sonyu biti ok.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bero666 kaže..

 

 Da li mozes ovo malo pojasnit. Znaci trenutno imam tv 48'' koji nije 4k. Planiram da si uzmem 4k tv od 55''. Gledam sa negdje 2,5m udaljenosti. Po ovom tvom ispada da nebi vidio neku veliku razliku u kvaliteti slike naspram ovog fhd sto sad imam? Ili sam ja nesta krivo shvatio?

Hvala.

Pa radi samog povecanja rezolucije ne bas.

Na tvima ispod 55” se to ne promjeti ni s 2.5 m

Radio sam direktnu usporedbu s 50” ekranom i na 65” na jedno 2-2.5 m, nema razlike sto se tice rezolucije ili je doslovno marginalna.

cak kad na 65” pustus dobar hd , jako je tesko skuziti je li source 4k ili hd .

 

znaci kupovina tva samo radi 4k je potpuno besmislena.

Jedinu znacajnu razliku donosi hdr i to kod panela koji ga mogu prikazati.

Ako kupujes novi tv uzmi znaci veci, puno vise dobijes vecom dijagonalom nego time sto je 4k. 4k tek ima pravog smisla za 75” i dalje, 65” je minimum i to ako sjedis na 2m.

Isto tako puno vise ces profitirati tvom s dobrim panelom, tj kvalitetnim tvom s dobrim kontrastom i dobrim prikazom boja.

 

Ukratko, ako planiras neki entry level 4k tv, nemoj, bacit ces novce bezveze jer neces imati nesto bolju sliku nego sad.

11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Koja je razlika izmedu OLEDA C8 I B8 modela, znam da ste vise puta napominjali da su isti al razlika u cijeni nije mala nema logike da su isti razlike neke mora imati?

 

Bolj(novi) procesor ima C8,u praksi,koliko sam sam pročitao razlika u kvaliteti slike je neznatna,odnosno razliku primjeti mali broj ljudi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 21:56 (torente 35).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dvoumim se između ova dva Tv

LG 55SK8500
Sony Bravia KD-55XF8577
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad ste me malo zaintegrirali s vasim misljenima o velicini 65 digonala za 4m kod mene se trenutno nalazi TV 82cm na 3.5m i nebi rekao da je malo, kada gledam u trgovini TV od 55 izgleda mi kao kucno kino idealno bi bilo 110-120cm ali kako OLEDA nema u toj dijagonali isao bi na 55, 65 na 4m mi izgleda smjesno jer mjeruci 140cm pola zida mi je zauzeto.

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 22:32 (Duje2).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Sad ste me malo zaintegrirali s vasim misljenima o velicini 65 digonala za 4m kod mene se trenutno nalazi TV 82cm na 3.5m i nebi rekao da je malo, kada gledam u trgovini TV od 55 izgleda mi kao kucno kino idealno bi bilo 110-120cm ali kako OLEDA nema u toj dijagonali isao bi na 55, 65 na 4m mi izgleda smjesno jer mjeruci 140cm pola zida mi je zauzeto.

 Nemaš pojma šta propuštaš. 55 je taman, 65 baš ako imaš mjesta.

All truly great thoughts are conceived by walking.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice