Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.013
|
čitano: 14.551.338
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 

 U ovom primjeru hm, ne kužim zakaj su ti forumaši natovarili šest palaca dole.Philips model je bolji i skuplji izbor sa debelim razlogom, ko napiše drukčije laže ko pas ili nema poima.

 

Philips 

 

- ima VA LCD panel

 

- Philips Ambilight je vrlo atraktivna ali i korisna tehnikalija

 

- 5 godina garancije

 

Sony

 

- posrani isprani IPS LCD panel 

 

 

Imaš bolje za manje novaca:)

 

https://www.elipso.hr/prilika/hisense--h55u7a--akcija-prosinac/

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 17:04 (Crt True Colors).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

Citiraj kak se spada, a kaj se tiče tog Hisense modela bolje je relativno jer ovisi kaj zapravo hočeš kupit.Realno njegova jedina prednost je 120hz VA Panel i ništa drugo.Ja ga osobno ne bi kupil, i to zato jer očekivano nema Ambilight tehnikalije.

 

Ambilight je odlična tehnikalija, i ako si to vidio uživo na bijelom zidu onda ti je sve jasno.Ja ne koristim klasičan TV, nego PC monitor sa recimo pasivnom Ambilight kombinacijom.

 

Večini ljudi Ambilight je onako super, ili ljudi kojima se to ne sviđa su u vrlo tankoj manjini.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/svijetu-pala-prodaja-lcd-tv-41-samsung/255402.aspx?page=0&jumpto=5559066&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 17:30 (rambox).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dalja46 kaže...

Imam ja c1 modul preko evo tv-a koje najvjerojatnije ti hvataš ali su ti i zaključani.

Ako hvataš evotv info kanal ili ako ima jedan od tih programa onaj evo tv logo onda ti je to to.

Ali upozoravam te unaprijed da je kvaliteta slike katastrofa na vecini kanala pogotovo ako imaš neki veci tv, ja sam na 55" i to je na pojedinim programima da se zbljuješ. bitrate kanala je užasno loš. ono što piše da je hd to nije hd-a vidjelo osim naziva.

ja sam ga prvenstveno uzeo da netrebam 10 daljinskih jer sve se radi preko daljinskog od tv-a.

ja sam uzeo pretplatu nažalost i jedva čekam da istekne da im vratim uređaj.

u međuvremenu si uzeo iptv listu i kad tu vidiš pojedine programe, jaooo:)

 

 
dalja46,

hvala Vam na odgovoru.

Iskreno, smatrao sam da oni pružaju jako kvalitetnu uslugu po pitanju televizije. Izgleda da sam se prevario .....

Hvala na upozorenju - vjerujem Vam u potpunosti.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
Crt True Colors kaže...

Citiraj kak se spada, a kaj se tiče tog Hisense modela bolje je relativno jer ovisi kaj zapravo hočeš kupit.Realno njegova jedina prednost je 120hz VA Panel i ništa drugo.Ja ga osobno ne bi kupil, i to zato jer očekivano nema Ambilight tehnikalije.

 

Ambilight je odlična tehnikalija, i ako si to vidio uživo na bijelom zidu onda ti je sve jasno.Ja ne koristim klasičan TV, nego PC monitor sa recimo pasivnom Ambilight kombinacijom.

 

Večini ljudi Ambilight je onako super, ili ljudi kojima se to ne sviđa su u vrlo tankoj manjini.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/svijetu-pala-prodaja-lcd-tv-41-samsung/255402.aspx?page=0&jumpto=5559066&sort=asc&view=flat

 

Philips ambilight ultra prijenosni:)

Philips Hue LightStrip Plus


https://www.sancta-domenica.hr/led-traka-philips-col-plus-hue-eu-uk-base-2m-adapter.aspx?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1


Philips Hue LightStrip Plus Dimmable LED Smart Light (Compatible with Amazon Alexa, Apple HomeKit, and Google Assistant) (Certified Refurbished)


https://www.amazon.com/dp/B079ZD7ZF1/ref=dp_cr_wdg_tit_rfb

 

isključeno:) isključeno:)
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dalja46 kaže...

Imam ja c1 modul preko evo tv-a koje najvjerojatnije ti hvataš ali su ti i zaključani.

Ako hvataš evotv info kanal ili ako ima jedan od tih programa onaj evo tv logo onda ti je to to.

Ali upozoravam te unaprijed da je kvaliteta slike katastrofa na vecini kanala pogotovo ako imaš neki veci tv, ja sam na 55" i to je na pojedinim programima da se zbljuješ. bitrate kanala je užasno loš. ono što piše da je hd to nije hd-a vidjelo osim naziva.

ja sam ga prvenstveno uzeo da netrebam 10 daljinskih jer sve se radi preko daljinskog od tv-a.

ja sam uzeo pretplatu nažalost i jedva čekam da istekne da im vratim uređaj.

u međuvremenu si uzeo iptv listu i kad tu vidiš pojedine programe, jaooo:)

 

 Zar im je stvarno tako losa usluga ? Meni preko Ci modula je slika stvarno  ok .  na SD programima ovisno o programu , negdje bolja negdje losija ali daleko od loseg .  kad su u pitanju HD programi slika je odlicna stvarno i nemam zamjerki . Ima ih pedesetak , i odnedavno SK 4K i na svim je dobra . Naravno , uvijek moze bolje ,  ne mogu dignuti bitrate sve i kad bi htjeli tbog pretrpanog spektra frekvencija za analogiju itd ,  ali to su vec neke druge teme  

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 18:53 (error_666).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
dalja46 kaže...

 

 Zar im je stvarno tako losa usluga ? Meni preko Ci modula je slika stvarno  ok .  na SD programima ovisno o programu , negdje bolja negdje losija ali daleko od loseg .  kad su u pitanju HD programi slika je odlicna stvarno i nemam zamjerki . Ima ih pedesetak , i odnedavno SK 4K . 

 

Čiju uslugu imaš preko modula?

Evotv je koma preko njega, što se kvalitete slike tiće, nit prismrdit ne može max tv usluzi koju imaju ukućani kat niže.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dalja46 kaže...
error_666 kaže...
dalja46 kaže...

 

 Zar im je stvarno tako losa usluga ? Meni preko Ci modula je slika stvarno  ok .  na SD programima ovisno o programu , negdje bolja negdje losija ali daleko od loseg .  kad su u pitanju HD programi slika je odlicna stvarno i nemam zamjerki . Ima ih pedesetak , i odnedavno SK 4K . 

 

Čiju uslugu imaš preko modula?

Evotv je koma preko njega, što se kvalitete slike tiće, nit prismrdit ne može max tv usluzi koju imaju ukućani kat niže.

Iz BiH sam , koristim usluge Telemach BH  

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
dalja46 kaže...
error_666 kaže...

Čiju uslugu imaš preko modula?

Evotv je koma preko njega, što se kvalitete slike tiće, nit prismrdit ne može max tv usluzi koju imaju ukućani kat niže.

Iz BiH sam , koristim usluge Telemach BH  

 4K?? Bude i kod evotva, za jedno 50 god.

Ovo kod njih nije ni pošteni 720p a kamoli nešto više.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

4K je STB preko kojeg gledam na drugom TV-u ( uzeo zbog VOD usluge i vracanja TV programa 7 dana , a modul ne podrzava te napredne servise ) 

Uređaj  radi upscaling na UHD  , a sto se 4K tice ,ima samo jedan program SK 4K .  prenose samo vazne utakmice i F1 .

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto bi sugerirali za iznos do 10k kn, dijagonale do 60" ?

 

LG OLED55B8 ili ima nesto bolje?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 19:58 (myself).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
myself kaže...

Sto bi sugerirali za iznos do 10k kn, dijagonale do 60" ?

 

LG OLED55B8 ili ima nesto bolje?

 Nema bolje

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad sam bio u Emmezeti i kaze mi prodavac da je bolje da uzmem xf8577 umjesto xf9005, jes ima IPS ekran a 9005 ima VA 

i da puno bolje prikazuje dubinu i da je prirodnija slika nego na 9005.

 

Napravio bi mi demonstraciju kaze ali sam dosao 5min prije kraja radnog vremena.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 A nije najbolja cijena, bilo je i boljih...

U SD sa -10% imas za cca 100kn jeftinije ako nije izlozbeni...

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...

Sad sam bio u Emmezeti i kaze mi prodavac da je bolje da uzmem xf8577 umjesto xf9005, jes ima IPS ekran a 9005 ima VA 

i da puno bolje prikazuje dubinu i da je prirodnija slika nego na 9005.

 

Napravio bi mi demonstraciju kaze ali sam dosao 5min prije kraja radnog vremena.

 Ja bi se vratio sutradan dobrano prije kraja radnog vremena i trazio ga da mi demostrira... bas me zanima koju pricu ima 

I believe Wi can Fi...
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...
Dr_Acula_Hr kaže...

Sad sam bio u Emmezeti i kaze mi prodavac da je bolje da uzmem xf8577 umjesto xf9005, jes ima IPS ekran a 9005 ima VA 

i da puno bolje prikazuje dubinu i da je prirodnija slika nego na 9005.

 

Napravio bi mi demonstraciju kaze ali sam dosao 5min prije kraja radnog vremena.

 Ja bi se vratio sutradan dobrano prije kraja radnog vremena i trazio ga da mi demostrira... bas me zanima koju pricu ima 

 Kaze da je za bolji za sd sadrzaj, a 9005 je bolji za igrice zbog boljeg odziva i nezman sta jos.

Meni treba tv za vecinom gledanje Max-tv i tu i tamo neki film sa usb, prirodan prikaz slike mi je bitan

15 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C8 me počinje sve više živcirati. HBO Go ne radi kako treba i ne može se pokrenuti i nastaviti nakon što upalim Tv. Moram "restartati" Tv.
Titlovi na mkv datotekama ne rade, a sad više ni eng zvuk ne mogu odabrati na jednom. Na manje više svakom Dolby atmosu napiše da audio nije podržan. Ok, pusti audio ali glupo je. Sad na jednom ne mogu odabrati eng audio. Uopće nema opcije za audio. Kod ponovnog pokretanja mkv filma svaki put se mora odabrati audio i titlove. Ili nešto krivo radim?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

ja bi mu opalio reset na fabricke , izgleda je malo zabagov`o . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...

 Kaze da je za bolji za sd sadrzaj, a 9005 je bolji za igrice zbog boljeg odziva i nezman sta jos.

Meni treba tv za vecinom gledanje Max-tv i tu i tamo neki film sa usb, prirodan prikaz slike mi je bitan

 kada sam kupovao tv u ožujku rondao sam po ovoj temi i po webu proučavajući tehnologiju i isto sam svratio do osječke Emmezete.

od njih četvero zaposlenih na prodaji televizora sam skontao da sam više naučio za par mjeseci na ovoj temi i webu nego što njih svi četvero znaju..

 

takve gluposti su mi počeli pričati da sam odmah morao pored blagajne na wc...

 

tamo su jedino sposobni prodati izložbeni tv koji nakon nekog vremena na polici strpaju nazad u kutiju pa ti kupi.

taj sony su ti nudili zbog toga ili zbog utvrđenoga neznanja...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 8:20 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...
Striko2009 kaže...
Dr_Acula_Hr kaže...

Sad sam bio u Emmezeti i kaze mi prodavac da je bolje da uzmem xf8577 umjesto xf9005, jes ima IPS ekran a 9005 ima VA 

i da puno bolje prikazuje dubinu i da je prirodnija slika nego na 9005.

 

Napravio bi mi demonstraciju kaze ali sam dosao 5min prije kraja radnog vremena.

 Ja bi se vratio sutradan dobrano prije kraja radnog vremena i trazio ga da mi demostrira... bas me zanima koju pricu ima 

 Kaze da je za bolji za sd sadrzaj, a 9005 je bolji za igrice zbog boljeg odziva i nezman sta jos.

Meni treba tv za vecinom gledanje Max-tv i tu i tamo neki film sa usb, prirodan prikaz slike mi je bitan

 Totalne gluposti pricaju, xf8577 je drek od tva, da mi ga poklone ne bih ga uzeo (zapravo bi , ali bi ga odmah prodao :))

xf9005 je daleko bolji tv

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
C8 me počinje sve više živcirati. HBO Go ne radi kako treba i ne može se pokrenuti i nastaviti nakon što upalim Tv. Moram "restartati" Tv.
Titlovi na mkv datotekama ne rade, a sad više ni eng zvuk ne mogu odabrati na jednom. Na manje više svakom Dolby atmosu napiše da audio nije podržan. Ok, pusti audio ali glupo je. Sad na jednom ne mogu odabrati eng audio. Uopće nema opcije za audio. Kod ponovnog pokretanja mkv filma svaki put se mora odabrati audio i titlove. Ili nešto krivo radim?

 Meni se to s hbo go neki dan desilo, nije do tva nego do aplikacije. Isla su u kratkom vremenu dva updatea aplikacije, vjrojatno su imali bug ili su nesto zeznuli. Isim tog jednjg problema, cijelo vrijeme radi bez problema.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
C8 me počinje sve više živcirati. HBO Go ne radi kako treba i ne može se pokrenuti i nastaviti nakon što upalim Tv. Moram "restartati" Tv.
Titlovi na mkv datotekama ne rade, a sad više ni eng zvuk ne mogu odabrati na jednom. Na manje više svakom Dolby atmosu napiše da audio nije podržan. Ok, pusti audio ali glupo je. Sad na jednom ne mogu odabrati eng audio. Uopće nema opcije za audio. Kod ponovnog pokretanja mkv filma svaki put se mora odabrati audio i titlove. Ili nešto krivo radim?

 jesi li napravio zadnji update od 17 12.2018 (ver.. 4.10.15)?

https://www.lg.com/hr/podrska/software-firmware?keyword=OLED55C8PLA&search=OLED55C8PLA&superCateId=

ovo s titlovima i zvukom nije normalno. to mora raditi bez pogreške.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja neznam kako itko u ovo vrijeme moze otici u trgovinu i kupiti tv bez da je proucavao tjednima sta kupiti.

Covjek bi pomislio da je tv koji kosta 9000kn dobar ili vrlo dobar tv, a ne drek.

 

Iskreno, sad znam manje koji tv trebam nego prije par dana kad sam dosao na forum  :(

ali srecom sam sad tu pa se nadje tu i tamo koji dobar savjet :)

Ovim tempom se nadam da cu kroz koji mjesec odluciti koji cu kupiti

Dosao sam na forum sa idejom kupiti za oko 6k, pa je otislo na 7k, sad je vec na 8k

Ako ga ne kupim uskoro, morat cu auto ili bubreg prodati :)

 

nisam nikada pratio tv proizvode ni tehnologiju, ali sada kada kupujem tv i kad gledam prikaz slike po trgovinama i usporedim to sa svojom plazmom...

pola tih tv-a bi zabranio da se uopce prodaju,  slika katastrofa, neprirodna...

prodavaci cesto neznaju tu tematiku ni priblizno dobro kao sto znaju clanovi ovog foruma

 

 

e sad, moja dilema je, jel bolje uzeti vrlo dobar 55” ili dobar 65” tv za gledanje max-tv vecinom (crtici, serije, filmovi)

za oko 7-8k kn

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Hvala na odgovoru.

 

Inače, vrijedi li taj TV te novce (cca 2550kn za 40'', odnosno oko 2700kn za 43'' model)?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Pixel kaže...
tomislav10 kaže...

Zainteresiran sam za ovaj TV: https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-ue40nu7192?hmc=10&utm_campaign=yot_email_NLHR10-190104&utm_source=newsletter&utm_medium=email&yottly_email=b3d264d6-751b-46d2-9e4d-9e526d0d004a&tab=reviews.

 

Zanima me podržava li HBOGO?

 Da

 Hvala na odgovoru.

 

Inače, vrijedi li taj TV te novce (cca 2550kn za 40'', odnosno oko 2700kn za 43'' model)?

To je ok nema prigovora, ili preciznije vrlo ugodna cijena za 4K rezoluciju+VA LCD Panel+60hz.Inače taj model nema klasičan Android OS, nego Samsung Tiezen OS kombinaciju.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/75aa1343

 

 

Do nedavno u takvom rangu cijena, pa mogel si kupit samo 1080p/60hz VA LCD panel TV.Eto sad za 2500kn dobiš 4K VA LCD panel, a dalje sve ovisi šta se zapravo gleda na 4K televizoru.

 

S obzirom na veličinu i rezoluciju, dosta kupaca takav TV spoji na komp pa koristi kao PC monitor, ili 2u1 HTPC rješenje za sve potrebe.Na čemu je bolje surfat 40/4K, ili na recimo 27/1440p monitoru za 2500kn.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=432&jumpto=5579485&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=436&jumpto=5583677&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=435&jumpto=5581815&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz svima,

 

Imam jedan problem vezan uz telku SAMSUNG QE65Q6FN kupljenu prije 2 mjeseca.

 

Svako malo mi se odspoji od  Wi-Fi mreže, prije se to znalo dogoditi kad ga ugasim pa drugi dan kad ga palim moram se ponekad ponovo spojiti ručno. Sada se to počelo događati u intervalima od 20 minuta. Pokušao sam sve kaj znam, bliže ruter, nova mreža, postavke u njemu mijenjao, ručno unosio IP i DNS, i dalje mreža puca.

 

Da li itko ima sličnih problema i kako ih je uspio riješiti, jel prvenstveno za Netflix služi telka a sad ne dela.

 

Hvala.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 15:33 (veki666).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

imam dilemu oko ova 2 tv prijemnika, tj. pitanje: isplati li se dati toliko više novaca za QLED?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-49pus7803-android-ambi3.aspx

ili

https://www.sancta-domenica.eu/qled-tv-samsung-qe55q6fn-2018.html

TV će služiti za gledanje max tv, netflix, online filmovi i sportski događaji- znači standardan obiteljski tv.

Hvala unaprijed na savjetima

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ilora kaže...

Pozdrav svima,

imam dilemu oko ova 2 tv prijemnika, tj. pitanje: isplati li se dati toliko više novaca za QLED?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-49pus7803-android-ambi3.aspx

ili

https://www.sancta-domenica.eu/qled-tv-samsung-qe55q6fn-2018.html

TV će služiti za gledanje max tv, netflix, online filmovi i sportski događaji- znači standardan obiteljski tv.

Hvala unaprijed na savjetima

Pošto je razlika u cijeni poveća, ako je lova na knap onda Philiphs. Ako nije onda Q6 definitivno.

Btw Philiphs je 49" pa je i to jedan od fokatora cijene, da su oba 55" nebi bila tolika razlika.

 

Philiph je Andorid TV ako to voliš i ako je presudno. Ja ih osobno ne volim uopće i smatram to nedostatkom kod TV-a ako je Andoid. Jer su spori, imaju užasan lag, totalno ne optimizirani za TV. Ako pogledaš webOS i Tizen, Andorid je koma. 

 

 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice