Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.064.206
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sasoon kaže...
Chagljotaurus kaže...
Na tele2 hrvatska fb stranici ih ekipa reseta nenormalno. A odgovori sluzbenika su za rubriku Dnevna doza tele2

 Ovo mi je najbolji odgovor Tele2:

"Marcus, ako ti 200 GB po maksimalnoj dostupnoj brzini nije dovoljno,

postoji mogućnost aktivacije dodatne linije. Na taj način možeš rasteretiti

i vezu jer dobivaš dva puta maksimalnu brzinu za sve svoje potrebe. Ivana"

 Nemoj se čuditi, danas sam i od Hrvatskog telekoma dobio isto odogovor na "što ako mi 300gb nije dovoljno", pa uzmite dve linije, jedna za surfanje druga za backup u firmi..

 

Ma neznam što bi rekao, dođe mi da saznam imena odgovornih ljudi za te tarife i da ih uživo namlatim po glavi jel su glupi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 19:28 (ivicask).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sasoon kaže...

Evo što je Tele2 napisao u jednom odgovoru na njihovoj FB stranici:

"želimo napomenuti da ćemo od 15.10. uvesti novu tarifu koja će imati dodatnu zaštitu u vidu mogućnosti korištenja po punoj brzini samo na određenoj lokaciji koju korisnik odabere. Ako sada raskineš ugovor, više nećeš moći uzeti tarifu s ovom razinom mobilnosti i neograničenim prometom."

 

Ako sam to dobro shvatio, ne samo da ograničavaju na 200GB, nego nakon 15.10. tih 200GB ćeš samo moći koristiti na jednoj lokaciji.

(Pretpostavljam da se to odnosi samo na one koji uzmu pokućni nakon 15.10, a oni koji trenutno imaju pokućni neće dobiti to ograničenje)

 Takvo nešto je imao VIPNet s homeboxom prije par godina dok sam to još koristio. Mogao si promijeniti lokaciju jednom u 6 mjeseci ili tako nekako. Ovo je odgovor na forumu A1 star godinu dana:

"Bok tomo21,

Homebox je fiksna usluga te se stoga moraš poslati zahtjev za preseljenje prije prenošenja uređaja na drugu adresu. U slučaju promjene adrese uređaja bez zahtjeva za preseljenje doći će do suspenzije usluge. Preseljenje Homeboxa se može zatražiti jednom u 6 mjeseci. "

 

Ja nisam tomo21. :-)

 

 

A1 ima ograničenje vezano uz telefonski broj, ako je to nekome važno:

"Da!

Osim što ti je omogućeno bezbrižno neograničeno surfanje Uslugu Flatbox DUO možeš po potrebi seliti na drugu lokaciju bez ikakve naknade i najave.

Budući da ti je kod aktivacije usluge dodijeljen telefonski broj sa predbrojem županije ovisno o lokaciji usluge, ako uslugu preseliš, onemogućit će ti se korištenje telefonske usluge sve do povratka na prijavljenu adresu, a sve to vrijeme ćeš moći neometano bezbrižno surfati."

 

Tako da... Dobro se raspitajte.

 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

 Nemoj se čuditi, danas sam i od Hrvatskog telekoma dobio isto odogovor na "što ako mi 300gb nije dovoljno", pa uzmite dve linije, jedna za surfanje druga za backup u firmi..

 

Ma neznam što bi rekao, dođe mi da saznam imena odogovrnih ljudi za te tarife i da ih uživo namlatim po glavi jel su glupi.

Nikako nisu glupi, nego ih gazde tjeraju na što veću zaradu.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
ivicask kaže...

 Nemoj se čuditi, danas sam i od Hrvatskog telekoma dobio isto odogovor na "što ako mi 300gb nije dovoljno", pa uzmite dve linije, jedna za surfanje druga za backup u firmi..

 

Ma neznam što bi rekao, dođe mi da saznam imena odogovrnih ljudi za te tarife i da ih uživo namlatim po glavi jel su glupi.

Nikako nisu glupi, nego ih gazde tjeraju na što veću zaradu.

 Al nisi svatio, nije problem firmi ni platiti još jednu preplatu, al zašto bi kupovao DVA routera i DVA sima da bi dobio dupli promet, tu je još i dodatan problem oko raspodjele tog prometa i drugi problemi..

 

Pa daj mi onda dodatnu tarifu gdje ti platim dodatnih jebenih 150kn mjesečno za još 200GB i nema problem, jel kužiš ?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sasoon kaže...
Chagljotaurus kaže...
Na tele2 hrvatska fb stranici ih ekipa reseta nenormalno. A odgovori sluzbenika su za rubriku Dnevna doza tele2

 Ovo mi je najbolji odgovor Tele2:

"Marcus, ako ti 200 GB po maksimalnoj dostupnoj brzini nije dovoljno,

postoji mogućnost aktivacije dodatne linije. Na taj način možeš rasteretiti

i vezu jer dobivaš dva puta maksimalnu brzinu za sve svoje potrebe. Ivana"

 Ne znam jel ta ili ona: "Nakon isteka paketa od 200GB mozete gledati 360p video na jednom uredjaju."  

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

Pa daj mi onda dodatnu tarifu gdje ti platim dodatnih jebenih 150kn mjesečno za još 200GB i nema problem, jel kužiš ?

 ili da jednostavno daju neku pretplatu za poslovne korisnike.

 

meni da je optika ili bar 30 mbita vdsl link moguć, ne bih ni gledao ove gluposti.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jel ima neko Flatbox od A1? Kakve su brzine..i jel radi CA? Znam da se modem mora kupit ali odmah vadim karticu i stavljam u svoj B715s-23c. Nadam se da ce to radit
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...
zelenapaprika kaže...
ivicask kaže...

 Nemoj se čuditi, danas sam i od Hrvatskog telekoma dobio isto odogovor na "što ako mi 300gb nije dovoljno", pa uzmite dve linije, jedna za surfanje druga za backup u firmi..

 

Ma neznam što bi rekao, dođe mi da saznam imena odogovrnih ljudi za te tarife i da ih uživo namlatim po glavi jel su glupi.

Nikako nisu glupi, nego ih gazde tjeraju na što veću zaradu.

 Al nisi svatio, nije problem firmi ni platiti još jednu preplatu, al zašto bi kupovao DVA routera i DVA sima da bi dobio dupli promet, tu je još i dodatan problem oko raspodjele tog prometa i drugi problemi..

 

Pa daj mi onda dodatnu tarifu gdje ti platim dodatnih jebenih 150kn mjesečno za još 200GB i nema problem, jel kužiš ?

Ti nisi shvatio. Ako ti mogu prodat 1 litru vode, tako da ti ju nalijem u 2 boce po pola litre i svaku ti prodam zasebno po ukupno višoj cijeni nego da ti prodam 1 litru odjednom u jednom boci, zašto to ne bih učinio, kad već mogu? Nevjerojatno je da netko očekuje da mu telekom ponudi nešto idealno. Pogledaj bonbon. Dvaput su u pola godine dignuli cijene usluga. Je li netko otišao? Svi su galamili, protestirali, poput tebe psovali, ali bonbon i dalje radi, nisu propali. Prihvati ponudu ili idi dalje. Ako se nastaviš živcirati, samo ćeš si skratiti život, a nećeš riješiti problem.

 

 

 EDIT: i još ti trojica ( ranko091 Clam- axor ) daju T-UP. Dajte odrastite već jednom. Nikada nećete dobiti ono što želite od nekog telekoma. Svaka njihova ponuda je takva da oni na njoj zarade, a niti jedna nije idealna i svakoj nešto fali. Namjerno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 21:17 (zelenapaprika).
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bonbon nije propao jer ni drugi operateri nisu bolji.

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
ivicask kaže...
zelenapaprika kaže...
ivicask kaže...

 Nemoj se čuditi, danas sam i od Hrvatskog telekoma dobio isto odogovor na "što ako mi 300gb nije dovoljno", pa uzmite dve linije, jedna za surfanje druga za backup u firmi..

 

Ma neznam što bi rekao, dođe mi da saznam imena odogovrnih ljudi za te tarife i da ih uživo namlatim po glavi jel su glupi.

Nikako nisu glupi, nego ih gazde tjeraju na što veću zaradu.

 Al nisi svatio, nije problem firmi ni platiti još jednu preplatu, al zašto bi kupovao DVA routera i DVA sima da bi dobio dupli promet, tu je još i dodatan problem oko raspodjele tog prometa i drugi problemi..

 

Pa daj mi onda dodatnu tarifu gdje ti platim dodatnih jebenih 150kn mjesečno za još 200GB i nema problem, jel kužiš ?

Ti nisi shvatio. Ako ti mogu prodat 1 litru vode, tako da ti ju nalijem u 2 boce po pola litre i svaku ti prodam zasebno po ukupno višoj cijeni nego da ti prodam 1 litru odjednom u jednom boci, zašto to ne bih učinio, kad već mogu? Nevjerojatno je da netko očekuje da mu telekom ponudi nešto idealno. Pogledaj bonbon. Dvaput su u pola godine dignuli cijene usluga. Je li netko otišao? Svi su galamili, protestirali, poput tebe psovali, ali bonbon i dalje radi, nisu propali. Prihvati ponudu ili idi dalje. Ako se nastaviš živcirati, samo ćeš si skratiti život, a nećeš riješiti problem.

 

 

 EDIT: i još ti trojica ( ranko091 Clam- axor ) daju T-UP. Dajte odrastite već jednom. Nikada nećete dobiti ono što želite od nekog telekoma. Svaka njihova ponuda je takva da oni na njoj zarade, a niti jedna nije idealna i svakoj nešto fali. Namjerno.

 Nitko ne traži idealno, al ovo je trenutno 5x gore od konkurencije za iste pare, priča tu staje, Dabog da propali kad su glupi i neznaju zadržati stranke. 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Dajem mu up jer se slažem sa komentarom. Jasno mi je kako to funkcionira, ali to ne znači da mi je to u redu. 

 

Zvao sam ih kad sam jednom prešao preko 1TB da mi aktiviraju još jedan terabajt bez da sam pitao za cijenu i nisu htjeli. Pošto oni nisu htjeli, uzeo sam od HT-a preko mobitela flat isti dan i na kraju njima dao lovu. I gdje je Tele2 tu zaradio sad? Bio sam na HT-u prije za cca 450kn mjesečno i samo 300GB prometa. Kad mi to nije bilo dosta i kad su mi samo nudili smiješne nadogradnje kao npr 10GB za 150kn, otišao sam kod Tele2. Sad kad Tele2 okreće ploču, idem na A1. Kad A1 promjeni uvjete, idem dalje, možda HT napokon izbaci nešto konkuretno do onda, a dolazi i Starlink uskoro te optika kroz max 3 godine. Uvijek ima alternative i mene te njihove presmiješne ponude ne zanimaju i na meni neće zaraditi na taj način. Ali jasan mi je tvoj komentar i znam da će zaraditi na drugima koji ili nemaju alternative ili netrebaju više prometa ili jednostavno nisu svjesni da imaju druge (bolje) opcije. Jebiga, biznis je biznis, kako njihov tako i moj.

What doesn't kill you only makes you stronger.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Update: razgovarao danas sa predstavnikom A1. Njihov ruter se MORA kupiti, nevezano jel sa ili bez ugovorne obveze. Prebacivanje sima u drugi ruter iz njihovog ne preporucuju jer onda gubite "podrsku" njihovih tehnicara tj. ne mogu udaljeno cackati po vasem ruteru. Ako osim interneta prenosite jos pretplata za svaku dodatnu koju prenesete odbija se po 10 kn mjesecno sa svake pretplate (10 s interneta, 10 sa svakog mobilnog, ako prenosite 2 po 20 sa svega itd). Jedino nisam siguran jel to vazi i bez ugovorne obveze ili samo u slucaju 12/24.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 22:17 (Buba_01).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
"udaljeno čačkanje" je prva stvar koju gasim na routeru.

A što se Tele2 tiče, ne čitaju vam oni Bug forum, ako mislite napraviti neku promjenu, zovite, pišite, bilo što, samo usmjerite prema njima, ne prema bespućim interneta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koje su sve alternative?

Mojima doma koji su na selu će to stvorit problem pošto nemaju dobru opciju za fiksni net, a 200 gb je smješno, još kod njih ta stanica nije puno opterećena jer u cijelom selu nema toliko ljudi da je optereti.

 

Koliko sam malo istražio istražio, nema puno opcija:

A1 Flatbox Duo

A1 mobilni net + neograničena opcija

Simpa tjedni neograničeni

 

Ove verzije s mobitelom zvuče zanimljivo da je sve tako kako piše. Za simpa dan sam pronašao da nakon 1GB imaju pravo da smanje brzinu (uz prethodno upozorenje), za A1 piše da nakon 100 gb usporavaju ali ne piše jeli to vrijedi uz opciju neograničeno.


Jeli imate vi neke spoznaje koja opcija je po vama najbolja?

 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 22:33 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
ivicask kaže...
zelenapaprika kaže...
ivicask kaže...

 Nemoj se čuditi, danas sam i od Hrvatskog telekoma dobio isto odogovor na "što ako mi 300gb nije dovoljno", pa uzmite dve linije, jedna za surfanje druga za backup u firmi..

 

Ma neznam što bi rekao, dođe mi da saznam imena odogovrnih ljudi za te tarife i da ih uživo namlatim po glavi jel su glupi.

Nikako nisu glupi, nego ih gazde tjeraju na što veću zaradu.

 Al nisi svatio, nije problem firmi ni platiti još jednu preplatu, al zašto bi kupovao DVA routera i DVA sima da bi dobio dupli promet, tu je još i dodatan problem oko raspodjele tog prometa i drugi problemi..

 

Pa daj mi onda dodatnu tarifu gdje ti platim dodatnih jebenih 150kn mjesečno za još 200GB i nema problem, jel kužiš ?

Ti nisi shvatio. Ako ti mogu prodat 1 litru vode, tako da ti ju nalijem u 2 boce po pola litre i svaku ti prodam zasebno po ukupno višoj cijeni nego da ti prodam 1 litru odjednom u jednom boci, zašto to ne bih učinio, kad već mogu? Nevjerojatno je da netko očekuje da mu telekom ponudi nešto idealno. Pogledaj bonbon. Dvaput su u pola godine dignuli cijene usluga. Je li netko otišao? Svi su galamili, protestirali, poput tebe psovali, ali bonbon i dalje radi, nisu propali. Prihvati ponudu ili idi dalje. Ako se nastaviš živcirati, samo ćeš si skratiti život, a nećeš riješiti problem.

 

 

 EDIT: i još ti trojica ( ranko091 Clam- axor ) daju T-UP. Dajte odrastite već jednom. Nikada nećete dobiti ono što želite od nekog telekoma. Svaka njihova ponuda je takva da oni na njoj zarade, a niti jedna nije idealna i svakoj nešto fali. Namjerno.

 Bonbon digao cijenu za 5 kn ali i digao sa 7 na 8 gb prometa.. meni pase

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo uzeo sam A1 Flatbox Duo, platio ruter 400kn,bez ugovora. I ovo su trenutne brzine,Zagreb zapad,bez ikakvog podesavanja. Ukljucio i ovo je prvi test. ROUTER JENnjihov zte. Mozda bi imao bolje rezultate ako flasham teletov b525?

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Znam da nije utjeha, ali ovako na brzinu sam našao dupliće. I litvanski i švedski tele 2 imaju isto 200 GB.
 
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja isto imam pokućni, i jučer sam vidio na računu obavijest... katastrofa... 200GB je ništa, prvom prilikom prekidam ugovor, nemam ugovornu obvezu. Sad je jedina opcija A1... 1 TB je dovoljan, jedino hoce li raditi kartica ako ju se prebaci u Huaweija ?
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo jos jednog speeda dok traje 

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo potrosih i taj 1tb 

-
Moj PC  
0 4 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Han kaže...

Evo uzeo sam A1 Flatbox Duo, platio ruter 400kn,bez ugovora. I ovo su trenutne brzine,Zagreb zapad,bez ikakvog podesavanja. Ukljucio i ovo je prvi test. ROUTER JENnjihov zte. Mozda bi imao bolje rezultate ako flasham teletov b525?

 

 Meni dovoljno. Posaljem screen kad prebacim karticu u huawei

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Han kaže...

Evo uzeo sam A1 Flatbox Duo, platio ruter 400kn,bez ugovora. I ovo su trenutne brzine,Zagreb zapad,bez ikakvog podesavanja. Ukljucio i ovo je prvi test. ROUTER JENnjihov zte. Mozda bi imao bolje rezultate ako flasham teletov b525?

 

 Mogao bi imati vece brzine jer na B525 imas mogucnost zadavanja frekvencija i agregacija  sve ovisi koje su ti frekvencije dostupne jer B525 ne podrzava neke agregacije 

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
aleng3 kaže...

Da. ZTE MF286R koji NEMA bateriju iako sve slike na A1 webu pokazuju uređaj koji ima bateriju

Opalit cu sutra ujutro nove testove ali razlika mislim neće biti prevelika. Na TELE2 zadnjih godinu+ islo oko 50-55Mbps (ujutro preko 80 a poslije 15h jedva 30ak pa poslije ponoci opet raste). Ovisi kako ga uhvatim

 Tele2 speedtest

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Han kaže...

Evo uzeo sam A1 Flatbox Duo, platio ruter 400kn,bez ugovora. I ovo su trenutne brzine,Zagreb zapad,bez ikakvog podesavanja. Ukljucio i ovo je prvi test. ROUTER JENnjihov zte. Mozda bi imao bolje rezultate ako flasham teletov b525?

 

 Mogao bi imati vece brzine jer na B525 imas mogucnost zadavanja frekvencija i agregacija  sve ovisi koje su ti frekvencije dostupne jer B525 ne podrzava neke agregacije 

 Dostupne su mi 800/1800/2100. Bands:1,3,20... I sve kombinacije su LTE-A ako to ista znaci. Samo je pitanje kako flashati b525 i na koji firmware....ovo je trenutno u b525 test bez ikakvih cackanja...

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 10:17 (Han).
3 godine
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gigabyte091 kaže...
Ja isto imam pokućni, i jučer sam vidio na računu obavijest... katastrofa... 200GB je ništa, prvom prilikom prekidam ugovor, nemam ugovornu obvezu. Sad je jedina opcija A1... 1 TB je dovoljan, jedino hoce li raditi kartica ako ju se prebaci u Huaweija ?

 Ček ček, to je stvarno gotova priča, stavlja se limit na 200GB potrošnje??

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
user2206 kaže...
Gigabyte091 kaže...
Ja isto imam pokućni, i jučer sam vidio na računu obavijest... katastrofa... 200GB je ništa, prvom prilikom prekidam ugovor, nemam ugovornu obvezu. Sad je jedina opcija A1... 1 TB je dovoljan, jedino hoce li raditi kartica ako ju se prebaci u Huaweija ?

 Ček ček, to je stvarno gotova priča, stavlja se limit na 200GB potrošnje??

 Jebote, ljudi ne znaju čitat. I dalje imaš 1 TB, samo nakon 200 GB smanjuju brzinu, al je opet brzina okej.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pa to je bolesno, danas puno ljudi radi od kuće pa je zato sad valjda problem sa zagušenjem mreže, ali kome je dovoljno 200gb mjesečno? Žena i ja radimo od kuće, nas dvoje imamo na današnji dan 80gb prometa, ništa specijalno ne skidamo, čak ni filmove... većinom ja radim promet zbog posla. Znači nema teorije da mi 200gb bude dosta... odoh i ja na Flatbox jer mi fiksni internet nije opcija, trebam brži upload. Tko će ostat na pokućnom pitam se?

Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gigabyte091 kaže...
Ja isto imam pokućni, i jučer sam vidio na računu obavijest... katastrofa... 200GB je ništa, prvom prilikom prekidam ugovor, nemam ugovornu obvezu. Sad je jedina opcija A1... 1 TB je dovoljan, jedino hoce li raditi kartica ako ju se prebaci u Huaweija ?

 I dalje Tele2 ima 1 TB, samo smanjuju brzinu nakon 200 GB

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Znam da nije utjeha, ali ovako na brzinu sam našao dupliće. I litvanski i švedski tele 2 imaju isto 200 GB.

 Pa normalno, samo smo mi poseban pohlepni narod.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Goc2020 kaže...

... al je opet brzina okej.

 2 Mbps okej? U 2020g.?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice