Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.564
|
čitano: 3.196.373
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koji router za Tele 2 je bolji, tj. ima bolji prijem 4G mreze i bolje brzine? 

Huawei B315s ili manji onaj Huawei E5577s

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...
robogo kaže...
Ne radi vani.

 Po nekoj logici bi trebao raditi :/
Jer mobilni internet šljaka bez problema u EU, s obzirom da pokućni i internet preko moba koriste isti način spajanja na mrežu ne vidim razlog zašto ne bi radio u EU.
Osobno provjereno ili?

 ne radi.. piše ti u uvjetima korištenja da je to zabranjeno za pokućni

14 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Šteta fakat, kako bi mi dobro došao neograničeni internet vani.

All truly great thoughts are conceived by walking.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam danas dobio tj danas mi je dosao  D-Link 4G LTE router DWR-921/E.Imao sam problema sa pucanjem linije jer sam na losem mjestu imam i vanjsku antenu sa kojom sam podigao kvalitetu sa 51% na 78% i za sada nema pucanja kod downloada dok je sa tele 2 ruterom bilo pucanja jer neodradjuje dobro kada signal oslabi (4G ) tada mora preci na 3G a ne da smrzne internet

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 15:34 (capetanmaliCRO).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
x18x05x kaže...

Šteta fakat, kako bi mi dobro došao neograničeni internet vani.

 Kada bi to funkcioniralo onda bi pola europe odjenom bilo na našem pokućnom. 

Red tuge, red bijesa
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 16:12 (Ferritin).
14 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ferritin kaže...
x18x05x kaže...

Šteta fakat, kako bi mi dobro došao neograničeni internet vani.

 Kada bi to funkcioniralo onda bi pola europe odjenom bilo na našem pokućnom. 

 Ako ništa barem bi zaradili. :)

All truly great thoughts are conceived by walking.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jesi li sa antenom dobio na brzini?
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

DA dobio sam na brzini smim time ako sam  sa 50% signala dosao na 74 i to samo sa jednom antenom dobio sam 20 mb

12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav svima,

prešao sam na TELE2  i uzeo njihov flat sa SIM karticom. Prije sam bio na VIPu i njihovom modemu. Sad bih morao njihov modem koji sam od njih dobio dekodirati, jer je zaključan ZTE MF83M tu je link. Oni će ga otključat samo moram nosit na Žitnjak, malo mi se to ne da, a i modem jer uvijek na punjaču, puni bateriju, teško pokrije cijeli stan, kad nas je više tu i slično.

Trenutno TELE2 hotspotam s mobitela i brzina je mizerna. Nisam siguran ni da li želim vraćat s ovaj vipov, već bih uzimao neki novi. 

Razmišljao sam/zagledao DLINK DWR -921, nije baš jeftin, ali nije ni skup s obzirom da "od oka" izgleda kao isplativa investiciaj. Pa bih u njega stavljao karticu od TELE2 i boom čvrsta veza i solidna brzina po cijelom stanu.

Pa ako netko ima iskustva s ovim routerom, zahvalan sam ako može podijeliti, (ovaj router + TELE2). Ako netko ima  i neku sličnu alternativu sve opcija prihvaćam i dobrodođle, inače sam u Novom Zagrebu, Siget/Trnsko, pa mi je signal solidan za TELE2, pa oćekujem neku pristojnu brzinu, ništa posebno, bitnija mi je čvrsta veza i da stalno radi.

Poz :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Bok,
Koristim Tele2 4g Pokucni internet i za sad sam zadovoljan sa uslugom s obzirom da imam brzinu koju preko zice nebi moga imati. Imam pitanje u vezi max brzine koju mogu imati. Dvije bazne stanice su mi u blizini prema karti koju sam nasa ovdje na forum. Kad sam spojio sve brzine su bile cca 20/20 s tim da je upload uvijek bio veci. Preko lan kabela na komp sam mjerio nesto vecu brzinu. Najvecu sam imao kad je sim kartica bila u mobitelu cca 80/30. Sad sam bolje okrenio prema baznim stanicama i ima brzinu cca 44/47 preko wlana mjereno na mobitelu. Vjerujem da stavljanjem bolje antene na Huawei mogu vjerovatno dobiti bolji brzinu?!? Koju antenu staviti?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Koni023 kaže...
Bok,
Koristim Tele2 4g Pokucni internet i za sad sam zadovoljan sa uslugom s obzirom da imam brzinu koju preko zice nebi moga imati. Imam pitanje u vezi max brzine koju mogu imati. Dvije bazne stanice su mi u blizini prema karti koju sam nasa ovdje na forum. Kad sam spojio sve brzine su bile cca 20/20 s tim da je upload uvijek bio veci. Preko lan kabela na komp sam mjerio nesto vecu brzinu. Najvecu sam imao kad je sim kartica bila u mobitelu cca 80/30. Sad sam bolje okrenio prema baznim stanicama i ima brzinu cca 44/47 preko wlana mjereno na mobitelu. Vjerujem da stavljanjem bolje antene na Huawei mogu vjerovatno dobiti bolji brzinu?!? Koju antenu staviti?

 44/47 znaci upload ti je skoro max i sudeci po tome to ti je max brzina jer je bazna stanica opterecena drugim korisnicima i dijelite max dl.

Probaj ujutro oko 04 izmjerit dl jer je tada najmanje korisnika online.

Battlenet - TheProdigy#2234
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...

Jer mobilni internet šljaka bez problema u EU, s obzirom da pokućni i internet preko moba koriste isti način spajanja na mrežu ne vidim razlog zašto ne bi radio u EU.
Osobno provjereno ili?

 ne radi.. piše ti u uvjetima korištenja da je to zabranjeno za pokućni

 Zabranjeno? Pise da vani ima 10GB surfanja, a nakon tog po nekoj standardnoj (preskupoj) tarifi...

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 22:58 (Mojpismonosa).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

To vrijedi samo za mobilne uređaje, ne za pokućni internet. Taj pokućni internet je obična data SIM kartica s zabranom roaminga i ne bi trebala/smijela raditi u inozemstvu.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
x18x05x kaže...

Šteta fakat, kako bi mi dobro došao neograničeni internet vani.

Fair use EU regulative kaže da korisnici s neograničenim internetom na govornim tarifama mogu iskoristiti - ako se dobro sjećam - do 10 GB u roamingu. 

 

Mobile broadband usluge kao što je Bezbroj GB za mobilni internet u Tele2 ne mogu se koristiti u roamingu. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Meni je signal 3/5 crtica, brzina dosta varira. Po tome, ako bi stavio antenu, i ja bi trebao dobiti na brzini, barem malo?!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

I meni stalno veza puca, ovaj huawei se čini šrot, ozbiljnije razmišljam o DLINKu

16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kako su pale temperature živnula i baza podigao mi se  DL na 80 preko etherneta !!!Umalo mi nije vilica ispala ,na mobu 50 i ne ide više od toga!

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
capetanmaliCRO kaže...

DA dobio sam na brzini smim time ako sam  sa 50% signala dosao na 74 i to samo sa jednom antenom dobio sam 20 mb

 koja antena je u pitanju?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

iskrina antena

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
danmega kaže...

I meni stalno veza puca, ovaj huawei se čini šrot, ozbiljnije razmišljam o DLINKu

I meni s karticom u mobu ne puca ništa. Jedino se ruši driver od WLAN sticka... ali to je sasvim druga priča. :D

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam viška 4G router huawei e5172as-22 pa ako netko treba možemo se dogovoriti

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bio na vipu i prešao na tele2 evo brzina pa procjenite sami

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imaj na umu da jedno nije flat već 100 GB mjesečno, a drugo je. Ako ti je 100 GB dosta, mogao si bez problema ostati na Vipu. Ako ti pak nije dosta, siguran sam da ćeš bit zadovoljan i s ovim...

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Imaj na umu da jedno nije flat već 100 GB mjesečno, a drugo je. Ako ti je 100 GB dosta, mogao si bez problema ostati na Vipu. Ako ti pak nije dosta, siguran sam da ćeš bit zadovoljan i s ovim...

 100gb na vipu je limitirano 4G brzine do 112 Mbit/s zasad sam na tele2 zbog flat-a al uskoro će i vip odgovoriti na tele2 ponudu pa ugovorne obaveze nemam pa ćemo se seliti jer stvarno sam bio zadovoljan vipom iako sam imao onu staru tarifi 25gb + nočna opcija

7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Imaj na umu da jedno nije flat već 100 GB mjesečno, a drugo je. Ako ti je 100 GB dosta, mogao si bez problema ostati na Vipu. Ako ti pak nije dosta, siguran sam da ćeš bit zadovoljan i s ovim...

 Marko nije 100 gb na tele 2 nego je 1 terabajt i jos jedna prednost nosis ruter gdje hoces po hrvatskoj a kod vipa samo  na 2 do 4 km od adrese di je prijavljen

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 13:12 (capetanmaliCRO).
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo moja trenutna brzina na d linku http://www.dlink.com/uk/en/products/dwr-921-4g-lte-router vani pada kisas oblačno je imam jednu vanjsku antenu

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam par pitanja pošto je tema već opširna za tražiti specifične detalje. 

Zanima me kakva je kvaliteta signala i brzina u Osijeku, konkretnije Vinkovačka cesta, te koliko izađe mjesečna tarifa pokućnog uz Xbox one? I jel ima nekakva preporuka koji modem odabrati ako se nudi izbor. Hvala unaprijed.

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Luxy2501 kaže...

Imam par pitanja pošto je tema već opširna za tražiti specifične detalje. 

Zanima me kakva je kvaliteta signala i brzina u Osijeku, konkretnije Vinkovačka cesta, te koliko izađe mjesečna tarifa pokućnog uz Xbox one? I jel ima nekakva preporuka koji modem odabrati ako se nudi izbor. Hvala unaprijed.

 Sto se tice signala najsigurnije je da se samn uvjeris jer nije svugdje isto  a sto se tice rutera nemas sta birati samo huawei ...ili kupis kvalitetniji ruter kao sto sam ja d link.

Moze i nazvati njihovu sluzbu i dobijes na 15 dana ruter i sim karticu ,ako si zadovoljan nevracas nista jer se automatski smatra da si sklopio ugovor a ako nisi zadovoljan 15 dan vratis modem i karticu u njihovo predstavnistvo tj trgovinu od tele 2 i raskine ugovor.Ovih 15 dana ce ti biti naplaceno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 14:24 (capetanmaliCRO).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice