Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.233.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Takvo nešto su već imali u virtualnim utrkama za vrijeme lockdowna.

I Russell ih opet sve našamarao.

Nemojte samo smetnuti s uma: i najgori vozač u F1 je daleko iznad prosjeka.

A kiša... Nije to samo "sjedi i vozi".
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
Da su se utrkivali, tko zna kako bi zavrsilo. Mokra staza, izljetanja, sudari, safety car, kvarovi, a nesto bi se pitalo i Hamiltona....utrka je uvijek nepredvidljiva, a u ovakvim uvjetima pogotovo. Ovako su Max i RB dobili sigurnu pobjedu i smanjenje zaostatka na samo 3 boda.

Sto je ok...samo je FIA to trebala rijesiti odmah, a ne odgadjati satima.

Naravno, u cijeloj prici je najvise profitirao Williams zbog konstruktorskih bodova.

Ali opet kažem, da su se utrkivali, tko zna kako bi i Hamilton završio. Ne kužim čemu samo spominjanje RB-a, ako je Mercedesu ovo bolje prošao? (jer su još uvijek u prednosti)
Max je bio prvi i jedini koji bi vidio kuda vozi i time mislim da je imao statistički najviše šanse za pobjedu. (i ne nisam njegov fan)

Slažem se sa time da su trebali odgodit start na sat dva i onda ako se ne da, poslat bolide na par krugova iza SC-a (samo da navijači koji su 5 sati bili na kiši i hladnoći vide barem bolide) i onda reć da se ne bude održalo.
Ili odmah odgodit utrku za ponedjeljak. (s obzirom da je sljedeća utrka 280km udaljena ne bi trebalo biti logističkih problema)

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Unpopular opinions, ali

 

  • Lando je sam kriv za svoj sudar, a ne nedostatak crvene zastave. Bespotrebna drama.
  • F1 i FIA-i je bitniji marketing, nego utrkivanje jer ljudi su postali toliko osjetljivi da se odjednom nitko ne moze razbit sam. (AlI StO Ako NeTKo pOgInE? - Pa eto, sami su izabrali poziv vozaca gdje su sanse da poginu vece nego tete na salteru, sami stiscu gas, a bome ni ne voze se u limenkama od 1000konja i 6 brzina rucnim)
  • Nitko nije ni trebao dobiti bodove za 2 kruga sramocenja.
  • Verstappen je profitirao vise sto nije koristio motor, nego od bodova.

 

 

 

Btw. Imate videe od navijaca gdje se vidi da je ta kisa bila kao nase "skropljenje". No comment.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2021 10:33 (ivanoile).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

koje mucice, ja vec 3 godine svaki dan odvozim 1 trku od 300km, bilo sunce, kisa (rijecke poplave) ili snijeg. jbg, posao ovisi o tome. dok oni sjede i cekaju da gospodin čarli im ponisti trku. al meni nitko nece radi poplave ponistit dan na poslu

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...

Najbolje da im daju VR kacige, joysticke u ruke i da daljinski upravljaju, tako će vozači biti najsigurniji...

 

Problem je što danas nijedan vozač nezna voziti po kiši, a ne da je toliko nemoguće...

 Nije da je nemoguće, nego je izrazito opasno, nije da ne znaju voziti po kišu, znaju, neki bolje nego lošije, ali kiša nije on ili off, kiša može biti jaka ili slaba, puno ili malo vode i tako dalje. ako gume nisu dovoljne za izbaciti količinu vode na stazi onda se ne može voziti kakav god da si vozač. ako je količina vode koju gume izbacuju toliko velika da nemaš vidljivost ispred sebe onda se opet ne može voziti.

Kad kažem ne može se voziti mislim relativno s obzirom na neki barem minimum sigurnosti u odnosu na brzinu koja bi se mogla postići.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RuskeGTT kaže...

koje mucice, ja vec 3 godine svaki dan odvozim 1 trku od 300km, bilo sunce, kisa (rijecke poplave) ili snijeg. jbg, posao ovisi o tome. dok oni sjede i cekaju da gospodin čarli im ponisti trku. al meni nitko nece radi poplave ponistit dan na poslu

 Čarlia nema već neko vrijeme. A oni isto rade svoj posao svaki dan (treninzi raznih vrsta, simulatori, marketinške obaveze itd...)

I u tome ih ne spriječava ni kiša ni sunce ni ništa. A samo onaj di posla koji je najeksponiraniji, i vjerujem njima najdraži, to je ujedno i najmanji postotak njihova posla je onaj koji ti kritiziraš.

Kužim ja zašto, ali ti poveznice ne stoje. 

11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Malo off topica - dopisivao sam se s HTom oko Sport klub paketa, nakon nekoliko odbijanja su uvazili prigovor, te ce mi retroaktivno ugasiti paket sa 31.7., bez placanja penala zbog raskida ugovorne obaveze za isti. MaxTV ugovorna obaveza mi istice uskoro, pa su  potvrdili da i njega mogu raskinuti bez bilo kakvih penala.

 

Persistance pays off :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2021 11:01 (Maddog_HR).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki1981 kaže...
Gnjavator kaže...

Najbolje da im daju VR kacige, joysticke u ruke i da daljinski upravljaju, tako će vozači biti najsigurniji...

 

Problem je što danas nijedan vozač nezna voziti po kiši, a ne da je toliko nemoguće...

 Nije da je nemoguće, nego je izrazito opasno, nije da ne znaju voziti po kišu, znaju, neki bolje nego lošije, ali kiša nije on ili off, kiša može biti jaka ili slaba, puno ili malo vode i tako dalje. ako gume nisu dovoljne za izbaciti količinu vode na stazi onda se ne može voziti kakav god da si vozač. ako je količina vode koju gume izbacuju toliko velika da nemaš vidljivost ispred sebe onda se opet ne može voziti.

Kad kažem ne može se voziti mislim relativno s obzirom na neki barem minimum sigurnosti u odnosu na brzinu koja bi se mogla postići.

 A da znaju nebi toliko kukali nego bi vozili.... kaže ako guma ne može izbaciti tu količinu vode... pa u tome se vidi ko zna voziti po kiši a ko ne, ako je više vode, voziš sporije pa će izbaciti. Al jbg, jedan je bio Senna a ostali kukaju kad padne kiša. Iako nekad nisu toliko kukali ni kada su plivali u bolidu od kiše koja je padala nego su vozili koliko mogu...

 

Jbg, F1 nije samo stisni gas do poda i vozi. Al lakše je kukat nego odvest kada se zakomplicira stanje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2021 11:27 (Gnjavator).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki1981 kaže...
RuskeGTT kaže...

koje mucice, ja vec 3 godine svaki dan odvozim 1 trku od 300km, bilo sunce, kisa (rijecke poplave) ili snijeg. jbg, posao ovisi o tome. dok oni sjede i cekaju da gospodin čarli im ponisti trku. al meni nitko nece radi poplave ponistit dan na poslu

 Čarlia nema već neko vrijeme. A oni isto rade svoj posao svaki dan (treninzi raznih vrsta, simulatori, marketinške obaveze itd...)

I u tome ih ne spriječava ni kiša ni sunce ni ništa. A samo onaj di posla koji je najeksponiraniji, i vjerujem njima najdraži, to je ujedno i najmanji postotak njihova posla je onaj koji ti kritiziraš.

Kužim ja zašto, ali ti poveznice ne stoje. 

 hocu rec da nekad su se utrkivali po takvim uvjetima. je da je u povijesti bilo sranja, smrti i slicno, ali sta...ne zaraduju 1000 eur na mjesec, nego puno puno vise, pa neznam zasto onda svi skupa sa direktorom utrke ne zele riskirati, pa fanovi su dosli kozna iz kuda gledati, pa gledaju procesiju od cak 6 minuta iza sace carta...fer bi bilo da ponove trku u jednom od onih termina koji su odgodeni...ali opet, kartu nece naplatit, ali ce svejedno fanovi morat izdvojiti opet par stotina/hiljada eura za doc tamo i pogledat to...

 

postala je preumjetna ova f1 danas...ali drago mi da oboje ham i ver imaju 0.5 bodova, jer zamisli da jedan dobije prvenstvo sa 0.5 boda vise, pa bi se onda ova trka drugacije gledala...ovako oboje mogu imat tih 0.5 bod...

 

ugl, iduca zandvoort ili? 

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ne razumim sta razglabate bespotrebno,bila je kisa cili vikend,vidljivost zbog kise i magle je bila ocajna,sto zugate ..kao da ste dosli u koloseum i zelite gledat borbu gladijatora..sta je tu je..bolje da nisu vozili…
Na gridu su sve vrhunski vozaci..odvozili bi oni trku da je trebalo,ali i samu su vidili da su uvjeti ajme,ne zbog tiga sto neznaju vozit po kisi nego jednostavno su uvjeti bili vrlo losi i jos se desilo izljetanje koje je bilo poprilicno veliko!
AUDIOFIL
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

a nikad nije bilo takvih dogadaja u povijesti? pa se sad odjednom desilo i onda ne voze?

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Ne razumim sta razglabate bespotrebno,bila je kisa cili vikend,vidljivost zbog kise i magle je bila ocajna,sto zugate ..kao da ste dosli u koloseum i zelite gledat borbu gladijatora..sta je tu je..bolje da nisu vozili…
Na gridu su sve vrhunski vozaci..odvozili bi oni trku da je trebalo,ali i samu su vidili da su uvjeti ajme,ne zbog tiga sto neznaju vozit po kisi nego jednostavno su uvjeti bili vrlo losi i jos se desilo izljetanje koje je bilo poprilicno veliko!

 Iskreno mogu i ja sam probudit se ujutro i reci "Kisa je, necu danas vozit auto jer se moze nesreca desiti" i dobit po milijun € za tako nesto. 

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Uvijek sam za unaprijeđenje sigurnosti u motosportu. Nikad nisam bio protiv haloa i sličnih stvari.

 

Ali,

 

za te pare koje oni zarađuju trebali bi riskirati i po ovakvim uvjetima. Tko se ne usudi ne mora voziti.

 

F1 je ipak, prije svega, show za gledatelje. 

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...

 A da znaju nebi toliko kukali nego bi vozili.... kaže ako guma ne može izbaciti tu količinu vode... pa u tome se vidi ko zna voziti po kiši a ko ne, ako je više vode, voziš sporije pa će izbaciti. Al jbg, jedan je bio Senna a ostali kukaju kad padne kiša. Iako nekad nisu toliko kukali ni kada su plivali u bolidu od kiše koja je padala nego su vozili koliko mogu...

 

Jbg, F1 nije samo stisni gas do poda i vozi. Al lakše je kukat nego odvest kada se zakomplicira stanje.

A baš se vidi da nemaš pojma o Formuli 1.
Jel tebi palo na pamet da su baš sve komponente bolida zamišljene, konstruirane i napravljane da rade na specifičnim temperaturama i uvjetima na stazi. Nitko ne konstruira niti razmišlja o takvoj kiši.
Kočnice na F1 ne love kvalitetno ako nisu barem na 500 stupnjeva zagrijane (bez te temperature generalno ili blokiraju kotač ili ne koče uopće), aerodinamični grip koji imaju ne radi kada je kiša koja pada po bolidu (i koju bolid posipa po sebi) poremetila dizajn prolaza zraka i time smanjila grip za barem 50+%, a da ne govorim da su gume ne mogu pobjeći od zakona fizike. Ako ima vode na cesti više nego što mogu izbaciti, onda uopće guma ne dodiruje asfalt nego skliže po vodi kao po ledu (aquaplaning). Također i wet tire ima svoj prag temperature, pa ako je previše vode i prehladno, uopće ne drži ono malo asfalta što se nađe na stazi.

 

Dakle ne vidiš ništa, gume ne čiste vodu, pa se kližeš umjesto da voziš, u zavojima aerodinamika ne radi, kočnice uopće ne rade, i ti bi se utrkivao.


To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2021 12:08 (gkelekov).
8 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

A postoji li nekakav razlog zasto se nije to moglo odgodit za danas npr.?

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

 

Netko kaže da današnji vozači ne znaju voziti na kiši. Pa današnji F1 vozači su odabrani najbolji od najboljih na planetu i to danas kada se najviše ljudi ikada bavi time. Bave se ovim sportom od ranog djetinjstva, osjećaj za vožnju im je utkan u čitavo njihovo biće. A kakvu selekciju vozača si imao 60-ih i 70-ih? Bilo je jedno 100 puta manje konkurencije i neki su tek počinjali da se bave time u 20-tim ili 30-im. Ali ne, prije su vozači "znali" voziti po kiši a danas "ne znaju" hahaha

 

I dzaba ti sve to ako naiđeš na aquaplaning, jednostavno gubiš svu kontrolu nad bolidom bio ti amater ili najbolji na svijetu.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ali se moglo odustati od petka (i vratiti taj jedan dan). Mogli su strpati FP u jednu buksu (produžiti ga i možda čak dati u nedjelju dodatnih pola sata-sat). S obzirom da je nova staza, vjerojatno bi i timovi bili sretni za koji krug više. 

No to bi vjerojatno bilo previše za samu stazu. Puno ljudi se ne bi vratilo drugi dan da iskoriste kartu, a povrati bi mogli ozbiljno lupiti organizatore. 

In vino veritas
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
gkelekov kaže...
Gnjavator kaže...

 A da znaju nebi toliko kukali nego bi vozili.... kaže ako guma ne može izbaciti tu količinu vode... pa u tome se vidi ko zna voziti po kiši a ko ne, ako je više vode, voziš sporije pa će izbaciti. Al jbg, jedan je bio Senna a ostali kukaju kad padne kiša. Iako nekad nisu toliko kukali ni kada su plivali u bolidu od kiše koja je padala nego su vozili koliko mogu...

 

Jbg, F1 nije samo stisni gas do poda i vozi. Al lakše je kukat nego odvest kada se zakomplicira stanje.

A baš se vidi da nemaš pojma o Formuli 1.
Jel tebi palo na pamet da su baš sve komponente bolida zamišljene, konstruirane i napravljane da rade na specifičnim temperaturama i uvjetima na stazi. Nitko ne konstruira niti razmišlja o takvoj kiši.
Kočnice na F1 ne love kvalitetno ako nisu barem na 500 stupnjeva zagrijane (bez te temperature generalno ili blokiraju kotač ili ne koče uopće), aerodinamični grip koji imaju ne radi kada je kiša koja pada po bolidu (i koju bolid posipa po sebi) poremetila dizajn prolaza zraka i time smanjila grip za barem 50+%, a da ne govorim da su gume ne mogu pobjeći od zakona fizike. Ako ima vode na cesti više nego što mogu izbaciti, onda uopće guma ne dodiruje asfalt nego skliže po vodi kao po ledu (aquaplaning). Također i wet tire ima svoj prag temperature, pa ako je previše vode i prehladno, uopće ne drži ono malo asfalta što se nađe na stazi.

 

Dakle ne vidiš ništa, gume ne čiste vodu, pa se kližeš umjesto da voziš, u zavojima aerodinamika ne radi, kočnice uopće ne rade, i ti bi se utrkivao.


 

Samo kuknjava... uvijek je sve bilo napravljeno generalno za suho vrijeme... pa jbg, lakše je kukat kako se ne može ako nemoš povuć 300 na sat nego proć onako kako moćeš... tu bi se onda vidjelo ko je koja klasa vozača.

10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

A kažu zbog Zandvoorta sljedeći vikend. Jedan dan im previše znači za premjestiti čitavu logistiku 300-tinjak km dalje.

 Ako nakon toliko godina postojanja F1 nisu u stanju takvo što poduzeti, isplanirati, osmisliti, onda je ta njihova logistika baš kao i jučerašnja "utrka" - go.no.

 

Nakon nekoliko godina ne gledanja i odustajanja od F1, reko sebi jučer ajde da pogledam SPA, a jesam ekskluzivni događaj dobio. I više me opet baš uopće ne zanima - gomila djece sa hrpom para ne zna jel bi piškili il bi kakili, za razliku od ekipe iz MotoGP-a koja ima glavu u torbi i kad je suho, za manje para i uz manju medijsku pokrivenost, a sve nezasluzeno i za svaku osudu. Sramota! 

مرګ ژوبله
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Schumi bi samo rekao ''kuš i ajmo voziti, pizde''

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
3 godine
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Super64 kaže...
Dead kaže...

A kažu zbog Zandvoorta sljedeći vikend. Jedan dan im previše znači za premjestiti čitavu logistiku 300-tinjak km dalje.

 Ako nakon toliko godina postojanja F1 nisu u stanju takvo što poduzeti, isplanirati, osmisliti, onda je ta njihova logistika baš kao i jučerašnja "utrka" - go.no.

 

Nakon nekoliko godina ne gledanja i odustajanja od F1, reko sebi jučer ajde da pogledam SPA, a jesam ekskluzivni događaj dobio. I više me opet baš uopće ne zanima - gomila djece sa hrpom para ne zna jel bi piškili il bi kakili, za razliku od ekipe iz MotoGP-a koja ima glavu u torbi i kad je suho, za manje para i uz manju medijsku pokrivenost, a sve nezasluzeno i za svaku osudu. Sramota! 

 Tko ima 8 minuta svojeg života odvojiti za ovaj video, mislim da neće požaliti :D

MotoGP brutalci ^^

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Lol jedni kukaju kako neznaju vozit pi kisi a drugi stavljaju motoGP..ubit cu se pistoljem na vodu..🤦
AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
AFARON kaže...

 

Netko kaže da današnji vozači ne znaju voziti na kiši. Pa današnji F1 vozači su odabrani najbolji od najboljih na planetu i to danas kada se najviše ljudi ikada bavi time. Bave se ovim sportom od ranog djetinjstva, osjećaj za vožnju im je utkan u čitavo njihovo biće. A kakvu selekciju vozača si imao 60-ih i 70-ih? Bilo je jedno 100 puta manje konkurencije i neki su tek počinjali da se bave time u 20-tim ili 30-im. Ali ne, prije su vozači "znali" voziti po kiši a danas "ne znaju" hahaha

 

I dzaba ti sve to ako naiđeš na aquaplaning, jednostavno gubiš svu kontrolu nad bolidom bio ti amater ili najbolji na svijetu.

 Mazepin ? ima ih jos par koji su to zbog tateka itd...

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

okej, nije se trebalo vozit i to nam je generalno jasno.

 

Al onda zasto dajes i pola bodova, trebalo je skroz poništit trku i bodove ne dodjeljivat uopće jer trke nije bilo.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Plus činjenica da si platio ulaznicu, PPV i što već, a da se utrka nije održala. Sramotno je da su s ovim najviše htjeli da se utrka "prizna", a za fanove - drek. 

 

  • Gold Grandstand. Starting from 405 € Children starting from 205 € ...
  • Silver Grandstand. Starting from 310 € Children starting from 145 € ...
  • Bronze Area. Starting from 155 € Children starting from 22 € ...
  • Bronze area + Camping. Starting from 270 € Children starting from 135 €

 

Zamisli lupiti toliku lovu, sjediš na kiši satima, naprave se paradna 2 kruga i pokupe se doma. Ne kažem da se trebala utrka održati, ali da se isto tako nije trebalo priznati da se utrka održala. 

In vino veritas
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
marushin kaže...
Super64 kaže...
Dead kaže...

A kažu zbog Zandvoorta sljedeći vikend. Jedan dan im previše znači za premjestiti čitavu logistiku 300-tinjak km dalje.

 Ako nakon toliko godina postojanja F1 nisu u stanju takvo što poduzeti, isplanirati, osmisliti, onda je ta njihova logistika baš kao i jučerašnja "utrka" - go.no.

 

Nakon nekoliko godina ne gledanja i odustajanja od F1, reko sebi jučer ajde da pogledam SPA, a jesam ekskluzivni događaj dobio. I više me opet baš uopće ne zanima - gomila djece sa hrpom para ne zna jel bi piškili il bi kakili, za razliku od ekipe iz MotoGP-a koja ima glavu u torbi i kad je suho, za manje para i uz manju medijsku pokrivenost, a sve nezasluzeno i za svaku osudu. Sramota! 

 Tko ima 8 minuta svojeg života odvojiti za ovaj video, mislim da neće požaliti :D

MotoGP brutalci ^^

 i reci mi STA je tu zanimljivog???? 6 od prvih 7 su isli u box promjeniti motor, ocekivao bi, posto si tako najavio da je video brutalan, da ce nadoknaditi tih 30s u tih par krugova i vratiti se na prvih 6 mjesta...al ne...vale tuga i jad, kako pada sa podija na 8. 9. mjesto koje vec. jedino sta me obradovalo u videu je pad markeza, isto kao i kad hamilton napravi pogresku. jedine 2 osobe u f1/mgp kojih mrzim gledati u utrci...

bzvz, izgubio 8min svog zivota, bolje da sam zapalio cigaretu iako ne pusim vise godina, isti k bi bilo a bolje bi se osjecao

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
gkelekov kaže...

Dakle ne vidiš ništa, gume ne čiste vodu, pa se kližeš umjesto da voziš, u zavojima aerodinamika ne radi, kočnice uopće ne rade, i ti bi se utrkivao.


 Iskreno nez jesi svjestan da jucer je rosila kisa po stazi na pocetku utrke? Ima xy navijaca iz Belgije koji su slali videe da uopce nije do kise jer da je prvih 2 sata samo rosila. Pa cak je bilo i videa negdje po mrezama kako je smijeh da nisu po tome vozili. 

 

 

A ovo sve sto si napisao pada u vodu ako se sjetimo Fujia 2007, Sepanga 09, Spanjolske 96e, Japan 96e... Masi nije pustao nikog na stazu jer su ga mucice prozvale dan prije radi Norrisa, pa se u*rao. 

 

Sjetimo se Bridgestonovih monsun guma, koje nisu imale smisla jer se po takvom vremenu nije vozilo, nije da se ne moze, nego se ne zeli.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2021 17:35 (ivanoile).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
gkelekov kaže...
Maddog_HR kaže...
Vjerojatno su ovo napravili zbog pritiska iz RB i Williamsa...njima najvise odgovara ova situacija sa podijelom pola bodova.

Al' da je glupo, je. To su mogli i prije 3 sata odraditi.

Pa prije bi reko da najviše odgovara Mercedesu i Hamiltonu. Jer da su se utrkivali i ovako završili Max bi prestigao Hamiltona u poretku, a ovako je samo smanjio razmak...

Bolje i to nego da se sve odgodi. I nisam fan niti jednog tima, ali mi je preko glave dominacije jednog te istog tima.
 

Gnjavator kaže...

Najbolje da im daju VR kacige, joysticke u ruke i da daljinski upravljaju, tako će vozači biti najsigurniji...

 

Problem je što danas nijedan vozač nezna voziti po kiši, a ne da je toliko nemoguće...

BIlo je priče kada je Ferrari dobio 2Mbps vezu u Šumaherovo doba i priča da im daljinski voze bolid. Mislim 2002. ili 2004 godina, ali naravno od togan ništa.

Svi oni znaju znaju voziti po kiši, ali ne možeš voziti kroz maglu gdje ne vidiš 10 metara ispred.

 

RuskeGTT kaže...

koje mucice, ja vec 3 godine svaki dan odvozim 1 trku od 300km, bilo sunce, kisa (rijecke poplave) ili snijeg. jbg, posao ovisi o tome. dok oni sjede i cekaju da gospodin čarli im ponisti trku. al meni nitko nece radi poplave ponistit dan na poslu

Ti voziš kao onaj zeleni bager što je čistio vodu ili stazu.

 

Šta češ ako si primjerice drugi, niti spustiti gas jer znaš da ti protivnik diše za vratom niti pratiti prvog riskirajući da te prva bara izbaci.

Gledao sam Porše super kup malo prije.. Pa "obični" automobili voze se na onom SPA kao čamac po vodi.

Ne znam šta se dešava ovdje sa pojedinim kolegama... ili niste opšte pratili što se dešavalo pojma ili se pravite pametni da ne znate o čemu je riječ. Da se pustila utrka.. nakon ni manje od jednog kruga (dodaj i bonus da su guem bile hladene) uopće se ne bi znalo tko je u koga se zabio i gdje se tko u koju šikanu zabio.

Mislim, mi gledaoci ne bi znali. Timovi imaju svoju telemetriju.

11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Počeli rumori. Navodno će potvrde bit u Monzi.

Kimi odlazi u mirovinu, na njegovo mjesto dolazi Bottas. Na mjesto Bottasa dolazi Russel, a u Williams Nick De Vries.

 

Malo mi je čudno što se Mercedes uvlači u istu situaciju kao i sa Ros-Ham. Ali opet mislim da se pripremaju za Lewisov odlazak na kraju 2023.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ivanoile kaže...

 Iskreno nez jesi svjestan da jucer je rosila kisa po stazi na pocetku utrke? Ima xy navijaca iz Belgije koji su slali videe da uopce nije do kise jer da je prvih 2 sata samo rosila. Pa cak je bilo i videa negdje po mrezama kako je smijeh da nisu po tome vozili. 

 

 

A ovo sve sto si napisao pada u vodu ako se sjetimo Fujia 2007, Sepanga 09, Spanjolske 96e, Japan 96e... Masi nije pustao nikog na stazu jer su ga mucice prozvale dan prije radi Norrisa, pa se u*rao. 

 

Sjetimo se Bridgestonovih monsun guma, koje nisu imale smisla jer se po takvom vremenu nije vozilo, nije da se ne moze, nego se ne zeli.

Ja nisem jednodimenzionalni trol pa da zaključujem samo po tome što su neki navijači slali da ne pada puno kiše. Pa to nije olimpijski stadion od 400m pa da pada kiša ili ne pada, nego staza od gotovo 7km, i naravno da na mjestima nije bilo previše kiše, ali su zato npr na Eau Rouge su tekli POTOCI vode nizbrdo. Zavoji 7,8,9 su bili potpuno pod par cm vode, na zavoju 18 je potok tekao preko staze (a tamo 330km/h voze). I uz sve dio staze je bio pod maglom. I to nije umjetna ravna staza, to je staza koja ima 102m visinske razlike, znači neravna skroz, brza i bez izletnih staza.

Niti jedna utrka koje si naveo se ne može opisati sa situacijom na stazi koja je bila prekjučer i posebice jučer...

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2021 21:07 (gkelekov).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice