Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.510
|
čitano: 4.080.699
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

A kako znas kolike bi one trebele biti?

 

Optereti procesor intel burn-om ili occtom pa nakon par minuta vidi kolike su temperature, mozda nisi dobro montirao,mozda si metnuo više paste itd....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

A kako znas kolike bi one trebele biti?

 

Optereti procesor intel burn-om ili occtom pa nakon par minuta vidi kolike su temperature, mozda nisi dobro montirao,mozda si metnuo više paste itd....

zato jer tip sa 2600k ima uu dile 30 i nes C a u loadu 45cC ... stavljjo sam i amd 6000 i temperature su isto velike, a onda sam sttavio tvornicki od amd 6000 i stavio na oba dva proca 965 i 6000 i bolje hladi nego taj artic... i da taj hladnjak je kako bi reko nije stegnut mislim ono bas da se priljepi procesoruu nego ima lufta a nemogu ga nicim stegnut

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

:D lol

 

1. intel je hladniji od phenoma

2. ako na stock hladnjaku je bolja temperatura, napravio si sto sam i rekao, nisi dobro metnuo hladnjak

sam kazes ima lufta, nemres dobro stegnuti. kako pobogu nemos? taj freezer 13 je odličan hladnjak i bolje jako tesko da ces naci,ima ali mizerno bolje tako da ne trebas bolji hladnjak vec ti trebas to staviti kako bog zapovjeda

 

nemre imat lufta jer stavis pastu na proc (onak kao zrno riže na sredinu), metneš gore hladnjak i imaš ona dva lima, limove na hladnjak i na plastiku od socketa te sa dva šarafa sa svake strane pritegneš...

 

pogle manual,druga stranica http://www.arctic.ac/fileadmin/arctic/website/media/ARCTIC_COOLING/CPU/Freezer_13/manual_en.pdf

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 11:47 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Dali ima kakvog smisla prelaziti sa GTX 560 TI DCU II na 7850 OC 1gb ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Po meni i ne bas ! GTX 560Ti je jos fino gura igre !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Xboxn00b kaže...

Dali ima kakvog smisla prelaziti sa GTX 560 TI DCU II na 7850 OC 1gb ?

nikako nema smisla jer je 560ti mozda i jača

 

 

 

 

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

gledao sam malo usporedbe na HWbotu i 7850 je uvjerljivo bolja

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 12:13 (Xboxn00b).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

mozda 2gb verzija, 1gb sigurno nije

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

:D lol

 

1. intel je hladniji od phenoma

2. ako na stock hladnjaku je bolja temperatura, napravio si sto sam i rekao, nisi dobro metnuo hladnjak

sam kazes ima lufta, nemres dobro stegnuti. kako pobogu nemos? taj freezer 13 je odličan hladnjak i bolje jako tesko da ces naci,ima ali mizerno bolje tako da ne trebas bolji hladnjak vec ti trebas to staviti kako bog zapovjeda

 

nemre imat lufta jer stavis pastu na proc (onak kao zrno riže na sredinu), metneš gore hladnjak i imaš ona dva lima, limove na hladnjak i na plastiku od socketa te sa dva šarafa sa svake strane pritegneš...

 

pogle manual,druga stranica http://www.arctic.ac/fileadmin/arctic/website/media/ARCTIC_COOLING/CPU/Freezer_13/manual_en.pdf

 

 

pa to sam i napravio i opet se klima i ima lufta kazem ti da sam gledo manual i sve i opet isto ... stego sam ja koolko god sam jace mogo samo sto sa strane plastika od socketa sto treba drzat treba biti kako bi ti reko vise za dole da bi bolje stegnuo na proc .. 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Molim vas za stručno mišljenje.

 

Prije par dana mi je crkla grafička, i nametnulo da moram kupiti novu, koja je u skladu sa ostalim komponentama, da ne pretjerujem sa cijenom, a da mogu poigrati novije naslove igara uz dobru kvalitetu grafike, jer nisam nikad do skoro bio gamer, mada mi se pojavila želja od skoro za Battlefiel 3, NFS MW2, Ghost recon Future Soldier, GTA IV i V, Max Payne 3, NFS The run itd...

 

Komponente koje imam:

ASUS P5KC Intel P35 FSB1333soc775 2xPCIeX DDR2 1066+SB+GLAN
CPU INTEL CORE2QUAD Q6600 2,4GHz LGA775 BOX
DDR2 2 GB DDR2-1066 KIT 2x1GB KINGMAX BULK
HDD 500GB WD5000AAKS SATA2 16MB/7200rpm
HLADNJAK ZA HDD 2x5 cm FAN HD-A4
Kućište SILVERSTONE SST-PS01B BLACK
Napojna jedinica ATX PowerLine 550w retail PCIeX 120mmF 19dB
MONITOR 22" LCD SAMSUNG SM2232BW 3000:1 2 ms 300CD VGA+DVI

 

Šta mi je najpametnije uraditi?

 

Naručio sam Ati Radeon 4850 HD DDR5 256 bit za 85 eura ( da li vrijedi tog novca ), miselići da je to dobro rješenje za novije igre, uz malu cijenu, novo sa garancijom, ali nisam baš mnogo razmišljao o kompatibilnosti sa ramom koji koristim, i sa matičnom pločom, operativnim sistemom itd...

 

Pitanja:

Koliko moja atična ploča može maximalno podnijeti DDR2, a koliko DDR3 rama?

Da li je bolje da kombinujem postojeći DDR2 ram sa DDR3, i koji odnos kombinacije bi bio najefektivniji?

Da li smeta što je grafička DDR5, a ja koristim DDR2 ili DDR3 ram? ( najviše me ovo zanima )

Da li da koristim 64 bitni operativni sistem?

 

Volio bih stručan odgovor na svako pitanje :)

Hvala vam što postojite :)

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Arko001 kaže...

Molim vas za stručno mišljenje.

 

DDR2 max. - 8GB  ,  DDR3 max. - 4GB

Posto vec imas 2GB  DDR2 , onda je mozda bolje da uzmes jos 2 - 4GB

GDDR5 memorija grafe nema veze s radnom memorijom

Ako ces imat 4 ili vise GB rama onda bolje koristi 64-bitne Windowse

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa mislio sam preći na DDR3 1333Mhz ram 4GB ugradit i to 2x2GB, ako je DDR3 ram bolji od DDR2?

Da li ću moći igrati sve igre sa ovom konfiguracijom onda?

14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kod rama ti je puno bitnija kolicina nego njegova frekvencija !

Moci ces , ovisno o video postavkama !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 17:12 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Damir1908 kaže...
FakeDeath kaže...

:D lol

 

1. intel je hladniji od phenoma

2. ako na stock hladnjaku je bolja temperatura, napravio si sto sam i rekao, nisi dobro metnuo hladnjak

sam kazes ima lufta, nemres dobro stegnuti. kako pobogu nemos? taj freezer 13 je odličan hladnjak i bolje jako tesko da ces naci,ima ali mizerno bolje tako da ne trebas bolji hladnjak vec ti trebas to staviti kako bog zapovjeda

 

nemre imat lufta jer stavis pastu na proc (onak kao zrno riže na sredinu), metneš gore hladnjak i imaš ona dva lima, limove na hladnjak i na plastiku od socketa te sa dva šarafa sa svake strane pritegneš...

 

pogle manual,druga stranica http://www.arctic.ac/fileadmin/arctic/website/media/ARCTIC_COOLING/CPU/Freezer_13/manual_en.pdf

 

 

pa to sam i napravio i opet se klima i ima lufta kazem ti da sam gledo manual i sve i opet isto ... stego sam ja koolko god sam jace mogo samo sto sa strane plastika od socketa sto treba drzat treba biti kako bi ti reko vise za dole da bi bolje stegnuo na proc .. 

ne znam sto da ti kazem, prvo daj jos nekom da proba tko se kuzi isto...jer mora taj hladnjak gore ici bez problema

 

ako ne uzmi ovako nešto Spire TherMax III

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Arko001 kaže...

Pa mislio sam preći na DDR3 1333Mhz ram 4GB ugradit i to 2x2GB, ako je DDR3 ram bolji od DDR2?

Da li ću moći igrati sve igre sa ovom konfiguracijom onda?

  Za to trebaš novu matičnu, a ako već kupuješ novu matičnu onda bi uzeo i novi procesor jer ne isplati ti se ovo više nadograđivati jer je staro.

 

S ovim ćeš se moć solidno igrati.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Onda mi reci tačno kako da postupim :)

Da li da kupim 2x2GB DDR3 1333Mhz, a izbacim DDR2 2x1GB 1066MHz i prodam ga, ili oba mogu ostati i raditi da budu iskorišteni, ili šta već?

Vi ste stručnjaci, vi mi recite :)

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
tiki kaže...

  Za to trebaš novu matičnu, a ako već kupuješ novu matičnu onda bi uzeo i novi procesor jer ne isplati ti se ovo više nadograđivati jer je staro.

 

S ovim ćeš se moć solidno igrati.

Ne treba mu nova matična. Ovo je stara zvjerka koja podržava ddr2 i 3. Treba mu samo još rama, a ja bi mu predložio da kupi neki ddr3 kit, jer je trenutno ddr3 jeftinjara do bola. Grafu je već, koliko vidim, naručio. 

 

EDIT: neće ti radit ddr2 i 3 zajedno

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 17:54 (dax-lax).
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ups, nisam primjetio da matična ima tu opciju. Prodaj DDR2 i uzmi si 4 ili 8gb ddr3 i na miru si.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
tiki kaže...

Ups, nisam primjetio da matična ima tu opciju. Prodaj DDR2 i uzmi si 4 ili 8gb ddr3 i na miru si.

Max. 4GB , vise mu maticna ne podrzava !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A da li ima veze onda 2x2GB DDR3 i 1x4GB DDR3?

Hvala vam momci, cijenjeno je vaše mišljenje i znanje! :)

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nema , 4GB je 4GB  ali  , posto ti maticna ima dva slota za DDR3 i to max. 4GB onda vjerojatno podrzava 2 x 2GB , a ne 1 x 4GB !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 18:14 (Haf932).
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Gledao sam sad po stranici misleć da možda ima kakav bios update za više rama, ali ne. 

Bolje ti je kupit 2x2 jer podržava dual channel

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 22:09 (Arko001).
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pa ono, dobro je što je nova, ali za 200-300kn više se već nađe korištena gtx460 što je imak dosta novija i jača grafa. 

Ja baš svoju stavio na prodaju, al ne javljaju se baš ljudi

 

Edit: ne razumijem razlog zašto si mi dao TD. Gtx460 1gb je jači i od 4870 na stock taktu, a di još kad se clocka

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 18:41 (dax-lax).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...
Damir1908 kaže...
FakeDeath kaže...

:D lol

 

1. intel je hladniji od phenoma

2. ako na stock hladnjaku je bolja temperatura, napravio si sto sam i rekao, nisi dobro metnuo hladnjak

sam kazes ima lufta, nemres dobro stegnuti. kako pobogu nemos? taj freezer 13 je odličan hladnjak i bolje jako tesko da ces naci,ima ali mizerno bolje tako da ne trebas bolji hladnjak vec ti trebas to staviti kako bog zapovjeda

 

nemre imat lufta jer stavis pastu na proc (onak kao zrno riže na sredinu), metneš gore hladnjak i imaš ona dva lima, limove na hladnjak i na plastiku od socketa te sa dva šarafa sa svake strane pritegneš...

 

pogle manual,druga stranica http://www.arctic.ac/fileadmin/arctic/website/media/ARCTIC_COOLING/CPU/Freezer_13/manual_en.pdf

 

 

pa to sam i napravio i opet se klima i ima lufta kazem ti da sam gledo manual i sve i opet isto ... stego sam ja koolko god sam jace mogo samo sto sa strane plastika od socketa sto treba drzat treba biti kako bi ti reko vise za dole da bi bolje stegnuo na proc .. 

ne znam sto da ti kazem, prvo daj jos nekom da proba tko se kuzi isto...jer mora taj hladnjak gore ici bez problema

 

ako ne uzmi ovako nešto Spire TherMax III

okej ocu.. taj hladnjak sam dobio za 150 kn xD

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Htio bi novi procesor koji bi zadovoljavao minimum novih igrica: crysis 3,planetside 2,mohw

za te igrice mi samo procesor nezadovoljava

 

PROCESOR: Intel Pentium E6600 3.06 GHz

GRAFIČKA:ATI Radeon HD 5570 

RAM:4GB (2x2)

MATIČNA: ASUSTeK COMPUTER INC. P5G41T-M SI

OS: windows 7  32-bit

 

htio bi proći najjeftinije moguce :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

probaj s phenomom II x4 i plocom. zajedno bi bilo do 1100kn.

PRODAJEM ORIGIN ACC (BF3 + CRYSIS 3 MP) || Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
andrej555 kaže...

Htio bi novi procesor koji bi zadovoljavao minimum novih igrica: crysis 3,planetside 2,mohw

za te igrice mi samo procesor nezadovoljava

 

 

PROCESOR: Intel Pentium E6600 3.06 GHz

GRAFIČKA:ATI Radeon HD 5570 

RAM:4GB (2x2)

MATIČNA: ASUSTeK COMPUTER INC. P5G41T-M SI

OS: windows 7  32-bit

 

 

htio bi proći najjeftinije moguce :)

pa ako oces ko covjek igrat uzmi novu maticnu sa 1155 platformom i mogo bi nam reci kolike pare mislis izdvojit da znamo okvirno i obavezno dic 64 bitni sistem jel ti ovaj 32 bitni ne ucitava sve RAM-e :(

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
andrej555 kaže...

Htio bi novi procesor koji bi zadovoljavao minimum novih igrica: crysis 3,planetside 2,mohw

za te igrice mi samo procesor nezadovoljava

 

 

PROCESOR: Intel Pentium E6600 3.06 GHz

 

MATIČNA: ASUSTeK COMPUTER INC. P5G41T-M SI

Polovan Core 2 Quad (Q6600. Q8200, Q8400. Q8600, Q9200, Q9400, ...) + meki dobar hladnjak + opak overclock.

I obavezno preći na 64-bit Windowse.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav imam pitanje....uglavnom htio bih nadograditi racunalo, znaci mijenjao bi maticnu i procesor, po vasem misljenju koji bi bio najbolji...za to bi se potrudio izdvojiti maksimalno 1500kn, gledao sam i5 procesore ali uvijek mi zafali nesto novaca, ali nasao sam i AMD fx 6200 i skoro je 500kn jeftiniji od bilo kojeg i5. Moze kakva preporuka, najveci problem kod amd-a je to sto imam cheaftecovo napajanje 450w i bojim se da nece moci pokretati racunalo, onda mi ode jos 300kn za novo napajanje. Racunalo mi treba za igre. Molio bih Vas za savjet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2012 20:58 (Pegas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice