Mini PC sa Threadripper-om

poruka: 5
|
čitano: 2.279
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Mini PC sa Threadripper-om

Pozdrav svima,

Nisam dugo u toku sa HW pa mi je potrebna vasa pomoc.

Potreban mi je jak racunar za posao a posto nemam prostora u stanu kojem boravim pala mi na pamet ideja da uzmem neko mini kuciste.

Hteo bih da uzmem Threadripper (bilo bi super da mogu 2990WX), minimalno 32GB RAM (s mogucnosti daljeg upgrejda), disk 256GB SSD dovoljan, graficka mi nije potrebna moze neka integrisana (nece biti potreban GUI).

Kuciste, maticna, napajanje i ostalo ne znam pa predloge prihvatam, ukupni budzet nije odredjen.

 

Hvala.

K'eni pa te vat' ;)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mini PC sa Threadripper-om

-- gle, malo te muče kriteriji, mjere-omjeri-dimenzije.. tj ne može dimenzija stana biti kriterij za desktop-mini računalo, .. ili lako za računalo-kutiju (manju-veću) i dalje trebaš stol, fotelju, tipkovnicu-miša, monitor.. a u tom volumenu prostora mini ili normalno kućište je najmanji problem tj nije razlog..

 

-uvijek, pod istim uvijetima, manje ima fizički problem za hlađenje, pa što je računalo jače i opterećenije to je važnije i hlađenje .. tj to je važniji kriterij nego kvadratura (i volumen) stana .. dok računalo možeš ugurati bilo gdje, pa kao primjer server u drugu sobu ako je baš nužno ili normalnije, sakriti ga iza monitora, ispod stola, na zid itd.. i upravo mini-itx kućišta imaju odgovarajuće rupe za mountiranje na monitor (rupe koje inače služe za objesiti na zid..) .. ako je nešto veće kućište i dalje može biti iza monitora tj do nekih dimenzija je nevažno jel kutije šibica ili veće.. samo se malo snađi tj fokusiraj se na ono što je primarno-kriterij, pa pogledom po sobi vidiš gdje ga 'sakriti'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Mini PC sa Threadripper-om

Ne znam zasto spominjes monitor kad sam rekao da GUI nece biti pa ni monitor zakacen za njega. Bice server, remote ce se pristupati. To sto ja radim za stolom gde rucam ne znaci da mogu staviti ispod njega kuciste. A opet ne ocekujem kuciste velicine 10x10cm, nego sto je manje moguce a opet da je razumno. Zato i nisam precizirao velicinu kucista vec samo napomenuo da nemam previse prostora.

A pored njega ce da stoji i PSU koji isto zauzima mesta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 11:14 (BugSU).
15 godina
offline
Re: Mini PC sa Threadripper-om

-tek sad kažeš da će biti server.. a gui je samo dio, nevažno. Još više razlog za normalno kućište + psu .. čak možeš ići na server format (osim problema buke-ventialtori) kao rack i ušarafiti ga po želji pod stol u neki ormar i sl. gdje jednostavno ne zauzima mjesto. I dalje mislim da je mini-kućište pogrešna ideja, pogotovo za server + snagu... tj prostor možeš i drugačije riješiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Mini PC sa Threadripper-om

Po meni ti se to ne isplati.

 

Prva stvar, imas dva socketa i dvije generacije koje nisu kompatibilne,

dakle TR4 i sTR4, a procesora uglavnom nema ili su preskupi.

 

Trenutno je bolje ici odmah na Socket SP3 plocu i Epyc 7452 32/64.

 

Druga prednost SP3 je ta sto ASRock nudi ITX plocu sa On-Board grafikom:

ASRock Rack ROMED4ID-2T

https://www.asrockrack.com/general/productdetail.asp?Model=ROMED4ID-2T#CPU

 

Slozis si ITX masinu sa integriranom grafikom, 4x 32GB RAM-a, 2TB M.2 NVMe SSD i miran si.

Uzmes neko fino ITX kuciste i SFX/SFX-L napajanje i to je to.

 

A kuciste, napajanje i hladnjenje mozes sam birati.

Fractal Design Ion SFX Gold 650W je moja preprouka, prepakirani Seasonic Focus SGX Gold 650W, koji sada kosta preko 230€,

a Fractal je oko 120€.

 

Uzmes kuciste Jonsbo A4, mozes kasnije staviti i graficku ako zelis, kuciste dolazi sa PCI-e raiserom za PCI-e x16.

I 240mm vodeni AIO hladnjak po tvojoj zelji - sto deblji to bolji, jer mjesta u kucistu ima.

 

To je to, imas "Epsku konfiguraciju" u malim dimenzijama, a opet tiho i hladno.

 

PS - Nisam jedini bio sa tom idejom, evo ti gotov proizvod sa tom plocom.

 

 

 

Fino ti to netko slozi, stavi WinServer ili koji god Linux planiras koristiti,

podesis u BIOS-u da uvjek bude state-ON, stavis ga na ormar, spojis patchom na switch/router,

jedan APC UPS za masinu i to je to.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 15:15 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice