Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.137
|
čitano: 401.195
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Tataki kaže...

Pozdrav, 

 

Vidjela sam da se ranije pominjao prodavatelj na Njuškalu koji prodaje jeftinije jer mora kupiti kompjuter za učenje. Relativno nedavno sam se jednoj osobi javila za Iphone, i isto je takav odgovor bio, pa bi rekla da nije baš pouzdano

 

Jeste li stavljali neko zaštitno staklo/foliju na ekran? Stigla mi je Ultra, mislila sam naručiti online, ali možda bih i fizicki kod nekoga i zamolila postavljanje

Jeste možda vidjeli da ima u A1 ili Tcomu? Postavljaju li oni uopće staklo kada ga kupiš?

 

Hvala

 

Ja na svaki mobitel stavim staklo. Pogotovo ovako skup mobitel sa takvim ekranom. E sad stakla si sam postavim, malo zna biti zeznuto sa ovim UV staklima zbog te tekućine ali ispadne ok.

 

Najčešće naručim sa Primus Media ili SmartOprema webshopova. Ili direktno npr od Panzetglass ili Spigena.

 

 

BTW prešao sam sa S22U na S23U. Jel se to samo meni čini ili je S23U osjetno lakši nego S22U?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 13:40 (St0ka).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Mislim da je razlika samo 6 grama

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
St0ka kaže...

 

 

BTW prešao sam sa S22U na S23U. Jel se to samo meni čini ili je S23U osjetno lakši nego S22U?

 

Ako možeš osjetiti 6g na 234g + težina stakla + težina maske što bi bilo sigurno manje od 2% ukupne težine, da, onda bi bio osjetno lakši :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 13:52 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
St0ka kaže...
Tataki kaže...

Pozdrav, 

 

Vidjela sam da se ranije pominjao prodavatelj na Njuškalu koji prodaje jeftinije jer mora kupiti kompjuter za učenje. Relativno nedavno sam se jednoj osobi javila za Iphone, i isto je takav odgovor bio, pa bi rekla da nije baš pouzdano

 

Jeste li stavljali neko zaštitno staklo/foliju na ekran? Stigla mi je Ultra, mislila sam naručiti online, ali možda bih i fizicki kod nekoga i zamolila postavljanje

Jeste možda vidjeli da ima u A1 ili Tcomu? Postavljaju li oni uopće staklo kada ga kupiš?

 

Hvala

 

Ja na svaki mobitel stavim staklo. Pogotovo ovako skup mobitel sa takvim ekranom. E sad stakla si sam postavim, malo zna biti zeznuto sa ovim UV staklima zbog te tekućine ali ispadne ok.

 

Najčešće naručim sa Primus Media ili SmartOprema webshopova. Ili direktno npr od Panzetglass ili Spigena.

 

 

BTW prešao sam sa S22U na S23U. Jel se to samo meni čini ili je S23U osjetno lakši nego S22U?

 Kako komentiraš općenito razliku između S22U i S23U? Vrijedi li dati više novaca za S23U u pogledu trajanja baterije, pregrijavanja i kamere?

13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Preporuke za maskicu za S23U?

 

Original Samsung prozirna, samsung leather, ili spigen hybrid crystal mi izgledaju kao najbolje.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
Tataki kaže...

Pozdrav, 

 

Vidjela sam da se ranije pominjao prodavatelj na Njuškalu koji prodaje jeftinije jer mora kupiti kompjuter za učenje. Relativno nedavno sam se jednoj osobi javila za Iphone, i isto je takav odgovor bio, pa bi rekla da nije baš pouzdano

 

Jeste li stavljali neko zaštitno staklo/foliju na ekran? Stigla mi je Ultra, mislila sam naručiti online, ali možda bih i fizicki kod nekoga i zamolila postavljanje

Jeste možda vidjeli da ima u A1 ili Tcomu? Postavljaju li oni uopće staklo kada ga kupiš?

 

Hvala

 

Ja nikad ni na jedan mobitel nisam stavio staklo.

 Ja jesam. I spasilo mi je ekran prilikom pada mobitela na neravni grbavi beton plaže na moru.

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
zelenapaprika kaže...

 Ja jesam. I spasilo mi je ekran prilikom pada mobitela na neravni grbavi beton plaže na moru.

 

Ja nisam razbio nijedan ekran još do sad u 15 godina. Valjda sam pažljiviji od vas. ;-)

Sama ideja kupovine skupog uređaja i onda lijepljenja gore jeftinog bezveznog stakla mi se čini odbojna.

Niti maskicu na mobitelu nisam imao dok su još bili normalni, a ne kao ova današnja tanašna staklena skliska sranja.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
zelenapaprika kaže...

 Ja jesam. I spasilo mi je ekran prilikom pada mobitela na neravni grbavi beton plaže na moru.

 

Ja nisam razbio nijedan ekran još do sad u 15 godina. Valjda sam pažljiviji od vas. ;-)

Sama ideja kupovine skupog uređaja i onda lijepljenja gore jeftinog bezveznog stakla mi se čini odbojna.

Niti maskicu na mobitelu nisam imao dok su još bili normalni, a ne kao ova današnja tanašna staklena skliska sranja.

 

 Nisam niti ja. Niti jedno čak nije niti napuklo. Samo mi je u tom slučaju dodatno staklo spasilo ekran. No, vanjska debela maskica mi je par puta spasila bilo kakvu štetu na mobitelu. I to obavezno kupim odmah uz mobitel (uz kineske mobitele nerijetko dobiješ prvu maskicu). Mobiteli su postali preskliski. Moj barem jest sklizak.

16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Od S10+ ne nosim zaštite za mob/ekran, nikad ogrebo ili da je pao na pod...

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Jos malo offtopica al jednostavno ne kuzim kako se Vama ekran ne ogrebe bez folije/zastitnog stakla. Ja sam sa svog s10e nakon 3 godine skinuo zastitu i u roku 6 mjeseci ekran je bio krcat sitnim ogrebotinama, a pazio ga i mazio...

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 21:57 (SHELBY_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
SHELBY_09 kaže...

Jos malo offtopica al jednostavno ne kuzim kako se Vama ekran ne ogrebe bez folije/zastitnog stakla. Ja sam sa svog s10e nakon 3 godine skinuo zastitu i u roku 6 mjeseci ekran je bio krcat sitnim ogrebotinama, a pazio ga i mazio...

 

Pa nekad se i pojave neke mikro-ogrebotinice koje se vide na suncu ili jakom svjetlu, ali mene to uopće nimalo ne smeta jer se ne vidi u korištenju. Pa nisam ja rob mobitelu, on je tu za mene.

Koja je poanta čuvati staklo netaknutim ako nikad nećeš uživati u njemu.

 

A i noviji i skuplji mobiteli imaju i sve bolje Gorilla Glass layere.

 

Naravno ovisi i o tvom lifestyleu, ako hodaš po mjestima gdje ima puno kvarcnog pijeska, non stop petljaš nešto po džepovima, to ti se zavuče po džepovima i grebe stakla.

Ja radim uredski posao i nemam takve probleme.

 

Također ne brišem ekran gotovo nikad, a pogotovo ne s onim vlažnim maramicama za naočale koje znaju grebati staklo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...

 

Pa nekad se i pojave neke mikro-ogrebotinice koje se vide na suncu ili jakom svjetlu, ali mene to uopće nimalo ne smeta jer se ne vidi u korištenju. Pa nisam ja rob mobitelu, on je tu za mene.

Koja je poanta čuvati staklo netaknutim ako nikad nećeš uživati u njemu.

 Definitivno se slazem, a nisam se ni ja zamarao s tim ogrebotinama. Iznenadio se jesam, da. Ja drzim staklo samo zbog moguceg loma. Ne daju mi se pare za novi ekran, pogotovo ne Samsungov...

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
SHELBY_09 kaže...

Jos malo offtopica al jednostavno ne kuzim kako se Vama ekran ne ogrebe bez folije/zastitnog stakla. Ja sam sa svog s10e nakon 3 godine skinuo zastitu i u roku 6 mjeseci ekran je bio krcat sitnim ogrebotinama, a pazio ga i mazio...

 ja nikad nikakvih zaštitu nisam imao (zgražam se kad pomislim na to) i nikad nikakvu točkicu ni crticu nisam imao.

normalno ga koristim, u čistom džepu je uvijek sam i to je to

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
SHELBY_09 kaže...

 Definitivno se slazem, a nisam se ni ja zamarao s tim ogrebotinama. Iznenadio se jesam, da. Ja drzim staklo samo zbog moguceg loma. Ne daju mi se pare za novi ekran, pogotovo ne Samsungov...

 

Zato malo još para nadodaš i platiš osiguranje umjesto zaštitnog stakla, pa ne moraš brinuti o ekranu uopće.

Zaštita te neće spasiti od bilo kakvog pada ili loma mobitela, samo od nekih slabašnijih. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 22:59 (Bitanga).
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ma kaljeno je zakon stvar, đabe sva moguca gorilla glass, victus i te za*ebancije, evo ima na yt slucajno naletio, liku na s23 ultra nakon 5 dana koristenja mikro-ogrebotine po ekranu...
Ja sam uvijek furao ona šrot aliexpress/ebay kaljena koji su pucali sami od sebe, dok nisam kupio 13 pro max i stavio spigen kaljeno, jer iskreno nebi spavao mirno da znam da na mobu od 13 soma kuna nemam zasticen ekran..
Kosta 170+ kn, zastiti kompletni ekran (ide i preko prednje kamere), zaboravim da imam kaljeno, i evo nakon godinu dana, cak ni kaljeno nema mikroogrebotina.. Sto se tice pada mobitela neznam da li bi zastitilo ili ne, jer mi jos ovaj mob nikad nije pao..
Kvalitetno kaljeno, big like!


 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
LukaSokol1 kaže...

Ma kaljeno je zakon stvar, đabe sva moguca gorilla glass, victus i te za*ebancije, evo ima na yt slucajno naletio, liku na s23 ultra nakon 5 dana koristenja mikro-ogrebotine po ekranu...
Ja sam uvijek furao ona šrot aliexpress/ebay kaljena koji su pucali sami od sebe, dok nisam kupio 13 pro max i stavio spigen kaljeno, jer iskreno nebi spavao mirno da znam da na mobu od 13 soma kuna nemam zasticen ekran..
Kosta 170+ kn, zastiti kompletni ekran (ide i preko prednje kamere), zaboravim da imam kaljeno, i evo nakon godinu dana, cak ni kaljeno nema mikroogrebotina.. Sto se tice pada mobitela neznam da li bi zastitilo ili ne, jer mi jos ovaj mob nikad nije pao..
Kvalitetno kaljeno, big like!


 

Znači kaljeno staklo nema mikroogrebotine, a gorila glass victus+ bi sigurno imao, pa to je prejako. 

Industrija mora štošta naučiti iz toga. Ovo bi mogla bit prekretnica u znanosti.

 

Dobro da si na to slučajno naletio na youtubeu, sigurno se događa apsolutno svakome tko je ikada kupio S23 ultra.

 

Sad sam pregledao svoj S22U, nakon godinu dana, ne vidim niti jednu mikroogrebotinu (iako se najbolje na suncu vide).

No taman i da ih ima, potpuno je svejedno jer nema šanse da ih vidiš niti osjetiš u normalnom radu.

Da bi se vidjela osjetio bi ju i pod noktom, a to je onda već velika ogrebotina.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 23:23 (Bitanga).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
LukaSokol1 kaže...

Ma kaljeno je zakon stvar, đabe sva moguca gorilla glass, victus i te za*ebancije, evo ima na yt slucajno naletio, liku na s23 ultra nakon 5 dana koristenja mikro-ogrebotine po ekranu...
Ja sam uvijek furao ona šrot aliexpress/ebay kaljena koji su pucali sami od sebe, dok nisam kupio 13 pro max i stavio spigen kaljeno, jer iskreno nebi spavao mirno da znam da na mobu od 13 soma kuna nemam zasticen ekran..
Kosta 170+ kn, zastiti kompletni ekran (ide i preko prednje kamere), zaboravim da imam kaljeno, i evo nakon godinu dana, cak ni kaljeno nema mikroogrebotina.. Sto se tice pada mobitela neznam da li bi zastitilo ili ne, jer mi jos ovaj mob nikad nije pao..
Kvalitetno kaljeno, big like!


 

Znači kaljeno staklo nema mikroogrebotine, a gorila glass victus+ bi sigurno imao, pa to je prejako.

Industrija mora štošta naučiti iz toga. Ovo bi mogla bit prekretnica u znanosti.

 

Sad sam pregledao svoj S22U, nakon godinu dana, ne vidim niti jednu mikroogrebotinu (iako se najbolje na suncu vide).

No taman i da ih ima, potpuno je svejedno jer nema šanse da ih vidiš niti osjetiš u normalnom radu.

Da bi se vidjela osjetio bi ju i pod noktom, a to je onda već velika ogrebotina.

 Nemam S23 ultru, pa prenosim ono sto sam vidio...
I da, moje kaljeno nakon godinu i 2 mjeseca koristenja nema mikro ogrebotina nikakvih...
A meni nije bas svejedno, bez obzira sto se to ne vidi i ne osjeti u normalnom radu, ja znam ako ekran ima mikroogrebotine, meni to strasno smeta, jbg takav sam..
A i evo, upravo prodajem svoj 13 pro max, i poklonim mobitel onome tko nađe i jednu najmanju ogrebotinu...
Sve u svemu, kaljeno nikako nemoze odmoci, samo pomoci...

2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
digitall kaže...
ja nikad nikakvih zaštitu nisam imao (zgražam se kad pomislim na to) i nikad nikakvu točkicu ni crticu nisam imao.

normalno ga koristim, u čistom džepu je uvijek sam i to je to

 

 

.. i ja svoga normalno koristim... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
LukaSokol1 kaže...

 Nemam S23 ultru, pa prenosim ono sto sam vidio...
I da, moje kaljeno nakon godinu i 2 mjeseca koristenja nema mikro ogrebotina nikakvih...
A meni nije bas svejedno, bez obzira sto se to ne vidi i ne osjeti u normalnom radu, ja znam ako ekran ima mikroogrebotine, meni to strasno smeta, jbg takav sam..
A i evo, upravo prodajem svoj 13 pro max, i poklonim mobitel onome tko nađe i jednu najmanju ogrebotinu...
Sve u svemu, kaljeno nikako nemoze odmoci, samo pomoci...

 

To ti je psihologija, ne znači da postoji stvaran problem, nego si ga ti preuveličavaš.

 

Naravno da može odmoći, cijelo vrijeme gledaš u lošiju sliku kroz višestruko deblje staklo sa granicom između i to sve utječe na kvalitetu slike više nego mikroogrebotinice.

 

Čuvaš ekran za nekog drugog, to je cijela priča.

 

No, naravno, svatko odlučuje za sebe, neki su šeprtljaviji od drugih, nemaju svi iste potrebe i upotrebu.

Mlađem klincu sam stavio tempered glass na novi iphone11 koji si je kupio, nitko drugi u familiji ga nema.

A i platio sam mu osiguranje za lom ekrana

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ja isto ne volim to kaljeni staklo, udeblja bi mobitel i nemam dobar osjećaj klizanja po ekranu. Ali zato sam kupio neke folije preko aliexpressa, osjet je isti kao po staklu, prikaz slike je isti i ne udeblja mobitel nimalo. Pazim mobitel, ali isto tako često odem na bauštelu, dodira sa pijeskom i prašinom uvijek ima, mikroogrebotine pa čak i malo više od toga je suđeno u mom slučaju bez zaštite bilo kakve 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 23:57 (maxy0).
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
Naravno ovisi i o tvom lifestyleu, ako hodaš po mjestima gdje ima puno kvarcnog pijeska, non stop petljaš nešto po džepovima, to ti se zavuče po džepovima i grebe stakla.

Ja radim uredski posao i nemam takve probleme.

 

Da, to sam pročitao nedavno, posebice u vezi s pijeskom.

Ključem grebeš i ništa, zrnca pijeska i mikro prašina  unište najkvalitetnije "gorille" i sl... čudno i zbunjujuće...

 

To sam posebno primjetio, kada sam 2010 kupio samsung Galaxy S i9000 (prvi njihov moderni flagship >bez bljeskalice ) dosta je ekran bio "sitno" izgreban, iako ga nisam nikada ogrebao ključevima automobila, kuće itd.. tada nisam znao uzrok tome.

Tada sam još išao na basket, mali nogomet, pa sam mogao navući po džepovima prašine, posebno kada smo kolega i ja išli na tenis na zemlji, pa je vjerojatno ona crvenkasto smećkasta zemlja ostavila trag.

 

Uhljeb sam od 1987 godine s prekidima, pa radim fini posao i tamo ne mogu oštetiti mob. ..osim ako mi ispadne... imam zaštitnu masku,kvalitetniju iz Primus Media, no kaljeno staklo nisam, niti mislim ikada staviti...

Ponekad razmišljam kako bih kupio nekakvu maskicu koja ima rupicu, ili priključak s kojim bih mogao objesiti mob oko vrata,akda nešto fotografiram iz pokreta, da ne bi bilo,tremor.ooppp ode mob na asfalt...

 

Imam tekućinu Screen cleaner od ne baš renomirane tvrtke SBox, no najbolja je od svih "eco" koje sam koristio, a koštaju dva puta više.

Bitno je da je microfiber krpica pravo oprana i godinama s tim brišem televizore, ženin i moj mobitel, nikada nikakve štete..

Fino se ukloni masnoća i prašina.. normalno, ne pritiskanjem, već laganim pokretima, ako treba, i više puta pošpricati ekran i ukloniti masnoću bez brige.

 

Pojedini sajtovi samo pišu "krpica i voda", no to je nonsens, pa ne skidaš samo prašinu, već i tanke naslage masnoće, posebice na mobitelu.

 

 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 5:56 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
LukaSokol1 kaže...
A i evo, upravo prodajem svoj 13 pro max, i poklonim mobitel onome tko nađe i jednu najmanju ogrebotinu...

Sve u svemu, kaljeno nikako nemoze odmoci, samo pomoci...

prodajem i ja svoj S22+, star 3 mjeseca, top stanje, 2 god gar. samo zbog toga jer nema dovoljno glasan zvuk 

ako ga prodam prije tebe, dogovorit ćemo se.

 

vanjski kvalitetan i glasan zvuk mi je potreban, a najkvalitetniji ima navodno po recenijama Xiaomi 12 pro s 4 harman kardon zvučnika i IPhone..

e, sad žena ima iPhone 11 i zvuk ubije glasnoćom bez gubitka kvalitete moj S22+ (zvuk je kvalitetan, no meni nedovoljno glasan)

 

opet, čuo sam da iPhone 13 nema dobar glasan zvuk kao 11 i 14 ?!

 

što je tu točno..

 

sorry zanio sam se, i više neću pisati o nečemu što nema veze sa s 23 serijom, no pošto imam S22+ i "u Samsung klubu sam" nadam se da mi opraštate.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 5:56 (Zaporožac).
4 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
 

Naravno ovisi i o tvom lifestyleu, ako hodaš po mjestima gdje ima puno kvarcnog pijeska, non stop petljaš nešto po džepovima, to ti se zavuče po džepovima i grebe stakla.

 Moj sadašnji mobitel ima Gorilla glass ali i to je popustilo pod pritiskom ključeva u džepu jakne ili hlača, pa ima ogrebotine. Druge predmete ne držim u džepovima poput nekakvog sitnog alata ili ne znam čega. Također, mobitel držim u ruksaku s laptopom, ali tamo baš nema oštrih predmeta. I svejedno je ekran ogreban na par mjesta.

 

EDIT: I ne držim ekran mobitel okrenut prema dole po raznim stolovima, iz čisto higijenskih razloga. Zgadi mi se kada netko u kafiću stavi mobitel ekranom prema stolu i onda se javi na poziv.

Bitanga kaže...



 

Znači kaljeno staklo nema mikroogrebotine, a gorila glass victus+ bi sigurno imao, pa to je prejako. 

Industrija mora štošta naučiti iz toga. Ovo bi mogla bit prekretnica u znanosti.

 

 Bogme Gorilla (verzija 5) poklekne. To bi mi smetalo samo kada je mobitel nov. Sada mi više ne smeta, a ne primjećuje se u svakodnevnom korištenju ako se baš ne zagledaš u isključeni ekran pod određenim kutom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 5:58 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
To je od osobe do osobe. Ovisi o hrpi faktora. Najčešće o tipu posla i okoline. Neki ne vide ogreban ekran dok nije razbijen ili dok im ne pokažem prstom.
Za mene je mob s izgrebanim ekranom spreman za prodaju dalje. Smeta me to oduvijek tak da stakla nemam samo onih par minuta dok montiram drugo.
Napomena, mob mi za radnog vijeka od 4+ godine ne padne sve skupa 10 puta. Ma manje.
Za zakrivljene ekrane se još nekako ogrebotine prekriju uv tekućinom kod ugradnje zaštitnog,
Do sad sam već nakeljio nekoliko tisuća zaštita i češće mob ima izgreban ekran nego je obrnuti slučaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Zaporožac kaže...

Da, to sam pročitao nedavno, posebice u vezi s pijeskom.

Ključem grebeš i ništa, zrnca pijeska i mikro prašina  unište najkvalitetnije "gorille" i sl... čudno i zbunjujuće...

  

 

 

A nije čudno i zbunjujuće ako primijeniš fiziku i ono što se zna o tvrdoći materijala. Da bi oštetio neki materijal moraš imati tvrđi materijal od njega. Dijamant je najtvrđi mineral u prirodi, kvarc jedan od tvrđih, kod nas ga ima jako puno, a zrnca pijeska mogu sadržavati na desetke raznih minerala.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
dax-lax kaže...
To je od osobe do osobe. Ovisi o hrpi faktora. Najčešće o tipu posla i okoline. Neki ne vide ogreban ekran dok nije razbijen ili dok im ne pokažem prstom.
Za mene je mob s izgrebanim ekranom spreman za prodaju dalje. Smeta me to oduvijek tak da stakla nemam samo onih par minuta dok montiram drugo.
Napomena, mob mi za radnog vijeka od 4+ godine ne padne sve skupa 10 puta. Ma manje.
Za zakrivljene ekrane se još nekako ogrebotine prekriju uv tekućinom kod ugradnje zaštitnog,
Do sad sam već nakeljio nekoliko tisuća zaštita i češće mob ima izgreban ekran nego je obrnuti slučaj.

 
Ista stvar je i sa autima pa su ipak automatske praone sa četkama jedne od najposjećenijih mjesta u gradu. Stakla izgrebana, lak izgreban. Ili od brisača. A još skuplji od mobitela. Moraš si u glavi posložiti da ti takve stvari ne smetaju i onda si mirniji.

 

I još ako nosiš naočale, to su tri zmazana stakla kroz koja gledaš u Super Amoled :)

 

Na ekranu se često vidi pogotovo kad skrolaš razne sjene od otisaka prstiju (masnoće), vlakno iz odjeće i sl. To se vidi više od mikroogrebotinica. Pa gdje bi došao da stalno glancaš mobitel. Još bi ga više izgrebao.

 

Pričamo naravno o mikroogrebotinama, me onim velikim koje se jako vide. Te možeš zaraditi samo žešćim struganjem po ekranu.

 

Vi ste si posložili da vam kaljena stakla ne smetaju, a mikroogrebotinice koje se niti ne vide golim okom smetaju. A opet kaljeno stakle se još lakše izgrebe nego gorilla glass ekran. I šta ga onda mijenjate svakih mjesec dana da ne gledate te ogrebotinice? Nešto mi tu ne štima.

 

Naravno da ćeš im ti na servisu prebrojati te ogrebotine i pokazati tako da im prodaš zaštitno staklo koje im niti ne treba :)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 8:29 (Bitanga).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

A gle, ti si takav tip osobe da tebe boli ona stvar za ekran, vecina ovdje kolko vidim ukljucujuci i mene nismo takvi..

I danas-sutra cu prije ja prodat svoj mob koji je u mint stanju nekoj picajzli nego ti svoj

A i kad smo kod auta, nikad nije bio na cetkama i nikad nece, imam tu mogucnost sto imam doma minivas na vrelu vodu, pjenomat i sampone za 200+kn, pranje auta sa 2 kante itd... i gledaj ga iz bilokojeg kuta nema ogrebotina

Tako je i sa mobom, komplet je zasticen i kad ga prodajem nemam problema sa filozofijama o ogrebanom ekranu itd..

I evo meni osobno ne smeta kaljeno, vjerujem ti da je sigurno bolje bez njega gledat u ekran, al nemogu mirno spavat da znam da mi ekran nije zasticen..

A vidio sam one neke jos dodatne nano premaze za ekran itd, si probao kad to koristit?

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
LukaSokol1 kaže...

A gle, ti si takav tip osobe da tebe boli ona stvar za ekran, vecina ovdje kolko vidim ukljucujuci i mene nismo takvi..

I danas-sutra cu prije ja prodat svoj mob koji je u mint stanju nekoj picajzli nego ti svoj

A i kad smo kod auta, nikad nije bio na cetkama i nikad nece, imam tu mogucnost sto imam doma minivas na vrelu vodu, pjenomat i sampone za 200+kn, pranje auta sa 2 kante itd... i gledaj ga iz bilokojeg kuta nema ogrebotina

Tako je i sa mobom, komplet je zasticen i kad ga prodajem nemam problema sa filozofijama o ogrebanom ekranu itd..

I evo meni osobno ne smeta kaljeno, vjerujem ti da je sigurno bolje bez njega gledat u ekran, al nemogu mirno spavat da znam da mi ekran nije zasticen..

A vidio sam one neke jos dodatne nano premaze za ekran itd, si probao kad to koristit?

 
A ne, ne boli me ona stvar za ekran. Ja svoj ekran jako čuvam i pazim, po defaultu čuvam i pazim stvari, ne zato što sam ih platio skupo nego što sam takav. I sigurno je u odličnom stanju. Samo se ne nerviram oko mikroogrebotinica  jer je to samo stvar koja meni služi i koju sam platio da bude onakva kako je zamišljeno. A ako ne bude, ah nije me briga, jer ionako ne prodajem mob da si vratim neke novce nego ga uglavnom nasljeđuju drugi u obitelji. Prodajem ga jedino nakon 5-6-7 godina kad ga nitko više ne treba, a neki frend me žica jeftini mob jer mu je crko njegov.


Ni ja ne furam auto na četke, al hrpa ljudi fura. No to što ga ti lickaš doma i potrošiš triput više vremena ti ništa ne znači jer ti padne zrnce pijeska ispod brisača i postružeš ga po šajbi. Ili ti doleti kamenčić pa napravi malu rupicu koja se ne popravlja, a nećeš zbog nje mijenjati staklo nego onda to gledaš godinama. Također pijesak u vožnji leti oko auta i struže po svemu, i miniwash struže. Sve se to vidi ako želiš vidjeti, no ne treba se time zamarati. Učinit ćeš si uslugu kad prestaneš o tome razmišljati prije spavanja.

 

Kažem, druga stvar je štititi ekran od padova ili pravih ogrebotina za one koji znaju da bi ga mogli razbit, a za to je po meni bolje osiguranje nego lažna sigurnost sa kaljenim staklom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 8:54 (Bitanga).
9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

ta zaštitna stakla koja sam nekad isprobavao, osim što otežaju i podebljaju uređaj (pogotovo u kombinaciji s nekom teškom maskom), znaju i zapinjati prsti po njemu, nije to onaj fini osjećaj čistog ekrana, plus što se pod određenim kutevima i/ili na direktnom suncu mijenja prikaz ekrana.. sveukupno čisti užas u šta se pretvori flagship, u duplo jeftiniji mob.

možda poatoje sad i kvalitetnija stakla, ali me ni malo ne zanimaju, mob mi ne ispada, ogrebotine nemam, ako se i sjebe kupim drugi i gotovo

 

btw ženi mob ispadne x puta dnevno, zaštitno staklo ne pomaže baš previše jer se i ekran uvijek razbije

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 8:52 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
dax-lax kaže...
To je od osobe do osobe. Ovisi o hrpi faktora. Najčešće o tipu posla i okoline. Neki ne vide ogreban ekran dok nije razbijen ili dok im ne pokažem prstom.

 Prvu ogrebotinu na svojem novom autu prije puno godine vidio sam iz svemira. Danas samo konstatiram da je susjed divljak opet otvorio vrata svojeg auta u moja. Isto je s mobitelom. Zato je zgodno kupiti te dodatne zaštite, koliko god se nekome gadile. Moj sadašnji mobitel teško da bi preživjeo da od prve minuta nije bio u futroli. A ne pada mi svaki dan. Padne jednom do dvaput godišnje zbog moje nespretnosti i okolnosti u kojima se tada nađem.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice