Kako Dual-boot PC tretira instalaciju aplikacija

poruka: 7
|
čitano: 1.379
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako Dual-boot PC tretira instalaciju aplikacija

Da pojasnim, planiram napraviti Dual-boot , dakle hard podijeliti na dvije iste particije (C i D) i staviti Win XP na prvu, a WiN Vistu na drugu particiju. E sada me zanima kako će se tretirati instalacije ostalog softvera s obzirom na Dual-boot, odnosno ako MS Office instaliram na C particiju na kojoj je Win XP onda će ista raditi pod XP-om, zatim neke simulacije instalirat na D particiju gdje je Win VIsta pa će one raditi pod Vistom i da ne nabrajam dalje, dakle princip instalacije istih s obzirom na OS, a sve iz razloga što imam dosta raznog softvera za koji znam da radi bezprijekorno pod XP-om, a šteka ili ne radi uopće pod Vistom, a isto tako softver novijeg datuma koji je kompatibilniji i bolje radi pod Vistom. Hvala na odgovorima forumašima koji već imaju iskustva s time...Pozdrav !!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako Dual-boot PC tretira instalaciju aplikaci

Po mojem iskustvu koje sam imao igre koje sam bio instalirao na XP-u sam mogao igrati i na Visti, a za programe ti nisam siguran jer ih nisam isprobavao, tj. nije mi to palo napamet.

 


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB GDDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako Dual-boot PC tretira instalaciju aplikaci

ne znam jesam li dobro shvatio pitanje...  dual boot ne tretira nikak... mislim, svaka particija ima svoj os, svaki je os za sebe. ako instaliras nesta na xp to se nece odrazit na vistu i obrnuto.


***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
16 godina
offline
Kako Dual-boot PC tretira instalaciju aplikacija

A i najednostavnije ti je pošto imaš namjeru to napraviti. Prvo si staviš određene programe na XP te ih isprobaš na instalaciji od Vise i siguran sam da će ti neki od programa htijeti raditi i na jednom

i na drugom OS-u. Igre će ti raditi sigurno, meni je radio COD4 te Timeshift...


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB GDDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako Dual-boot PC tretira instalaciju aplikaci
r420r kaže...

ne znam jesam li dobro shvatio pitanje...  dual boot ne tretira nikak... mislim, svaka particija ima svoj os, svaki je os za sebe. ako instaliras nesta na xp to se nece odrazit na vistu i obrnuto.


 U potpunosti se slažem s ovim postom, svaki OS je za sebe i software instaliran na prvu particiju pod XP-om apsolutno nema veze niti će radit pod Vistom instaliranom na drugoj particiji i obrnuto !

 

AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2008 17:27 (Groza).
16 godina
neaktivan
offline
Kako Dual-boot PC tretira instalaciju aplikacija

postoji mogucnost da ce odredene aplikacije radit, ali pitanje je kako. ti kad instaliras neku aplikaciju, ne instaliras samo u program filese nego ti tu aplikaciju integriras u windowse.


***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako Dual-boot PC tretira instalaciju aplikacija

Ako misliš na igre većina radi dobro, ali neke odbijaju poslušnost. Warhammer: Dawn of War nije htio mrdnuti na Visti, WoW radi normalno.

Moraš pri tome i paziti da li ti igre spremaju save fajlove u svoj direktorij ili u neki My Documents poddirektorij u kojem slučaju ti se ne dijele između dva OS-a.

Isto tako igre koje zahtijevaju online servis tipa Steam ti neće raditi bez instalacije na oba OS-a.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice