USB-C hub sa dual 4k 60Hz

poruka: 10
|
čitano: 4.510
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
USB-C hub sa dual 4k 60Hz

Zanima me dali je itko od vas našao USB-c hub (docking station) a da uz LAN, USB, usb-c power delivery, i ostale portove ima i 2 hdmi izlaza koji istovremeno na oba izlaza podupiru 4k na 60Hz. Sve što sam kopao i našao na Amazonu i sličnim ima samo 4k60Hz samo za jedan monitor, ako prištekaš drugoga oba padaju na max 4k30Hz (što je neupotrebljivo) ili na fullHd sa 60Hz što izgleda jadno na 4k monitoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: USB-C hub sa dual 4k 60Hz
nikonja kaže...

Zanima me dali je itko od vas našao USB-c hub (docking station) a da uz LAN, USB, usb-c power delivery, i ostale portove ima i 2 hdmi izlaza koji istovremeno na oba izlaza podupiru 4k na 60Hz. Sve što sam kopao i našao na Amazonu i sličnim ima samo 4k60Hz samo za jedan monitor, ako prištekaš drugoga oba padaju na max 4k30Hz (što je neupotrebljivo) ili na fullHd sa 60Hz što izgleda jadno na 4k monitoru.

 Moze li lap ili sta vec dati takav izlaz?

6 godina
offline
Re: USB-C hub sa dual 4k 60Hz

USB-C u teoriji može pustit i više ali krcato je jeftinih dockova sa 2-3 izlaza sa max 4k30Hz ili 1080p60Hz što mi nije praktično. Našao sam jednog koji podupire 2 4k60Hz izlaza ali 430 eur mi je malo previše iskreno :)

5 godina
offline
Re: USB-C hub sa dual 4k 60Hz
nikonja kaže...

USB-C u teoriji može pustit i više ali krcato je jeftinih dockova sa 2-3 izlaza sa max 4k30Hz ili 1080p60Hz što mi nije praktično. Našao sam jednog koji podupire 2 4k60Hz izlaza ali 430 eur mi je malo previše iskreno :)

 Pitanje je da li komp moze to podnijeti,,,

14 godina
offline
Re: USB-C hub sa dual 4k 60Hz
Da ne otvaram bezveze novu temu. Postoji li HUB koji za ulaz ima HDMI i struju, a za izlaz thunderbolt.
Gledam neki prijenosni monitor koji ima samo USB C, a na laptopu nemam thunderbolt već običan USB C
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 11:31 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: USB-C hub sa dual 4k 60Hz

Bio sam siguran da ne postoji i onda iskopam ovo:

HDMI to USB-C Port 4K 60Hz Converter Adapter (siig.com)

10 godina
online
Re: USB-C hub sa dual 4k 60Hz
CroDexter kaže...
Da ne otvaram bezveze novu temu. Postoji li HUB koji za ulaz ima HDMI i struju, a za izlaz thunderbolt.
Gledam neki prijenosni monitor koji ima samo USB C, a na laptopu nemam thunderbolt već običan USB C

 Sta ce ti thunderbolt? Triba samo dp over usb c podrzavat.

14 godina
offline
Re: USB-C hub sa dual 4k 60Hz
Monitoru treba i struja. Nema odvojeno napajanje pa mislim da treba hub
10 godina
online
Re: USB-C hub sa dual 4k 60Hz
Obrnuto radi i na usb c( hub napajanje 65 W i video izlaz samsung 34h890 s hp envy), problem je sta koliko mi je poznato ne postoji lap koji podrzava pd protokol na izlazu, ne bi ti tu ni thunderbolt puno pomoga. Koji monitor ako se smi znat?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: USB-C hub sa dual 4k 60Hz
Kupio na Aliexpressu neki hub, imam laptop pa rekoh da ga mogu nekad na monitor spojiti. Znači skoro pa savršeno. Radi sve što piše da radi ali na 2K monitoru rezolucija najveća full hd. Nisam probao na 4K. Valjda nema podršku za 2K. Mislio sam da će bit unazad kompatibilan ali ne. Mreža radi, PD radi, usb-i... Nisam brzinu testirao još. Uglavnom, zbog 2K tražim drugi. Neka preporuka?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice