Spašavanje HDD-a

poruka: 3
|
čitano: 1.272
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Spašavanje HDD-a

Prijatelju mi je prijenosni HDD pao na pod i vjerojatno se dobro uzdrmao pri padu, kada se spoji na laptop cuje se vrtnja mehanizma, ali i glasno klikanje i kvrcanje. Moja pretpostaka na prvu mu je odmah bila da je pokojni ali zanima me ima li kakvih solucija možda? Život mu je na tom HDD-u, od slika do svih programa za faks... Također postoji li negdje u Zagrebu netko stručan da, ako ima smisla uopce jel, da ga otvori i proba osposobit makar na kratko da podatke prebaci (čuo sam za trik sa zamrzivačem)...
Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spašavanje HDD-a

Naravno da ima, proguglaj malo al to ce i fino platit. A vi prvo prestanite srat po disku jel jedino kaj mozete napraviti je jos vece sranje. Inace ak imas nesto bitno na disku radis backup to vec i dijete zna.

16 godina
offline
Re: Spašavanje HDD-a
Aquila_hr kaže...

Prijatelju mi je prijenosni HDD pao na pod i vjerojatno se dobro uzdrmao pri padu, kada se spoji na laptop cuje se vrtnja mehanizma, ali i glasno klikanje i kvrcanje. Moja pretpostaka na prvu mu je odmah bila da je pokojni ali zanima me ima li kakvih solucija možda? Život mu je na tom HDD-u, od slika do svih programa za faks... Također postoji li negdje u Zagrebu netko stručan da, ako ima smisla uopce jel, da ga otvori i proba osposobit makar na kratko da podatke prebaci (čuo sam za trik sa zamrzivačem)...
Hvala

 Dok su magnetne ploče u komadu(a jesu), realno podaci su gore i tu sa spašavanjem podataka neče bit problema.Cijena je druga priča, ali tak to ide kad se ne poštuju osnove bekapiranja vrlo bitnih podataka.

 

- bitni podaci, iste podatke pohraniš na minimalno dva različita fizička medija

R4zOR229 kaže...

Naravno da ima, proguglaj malo al to ce i fino platit. A vi prvo prestanite srat po disku jel jedino kaj mozete napraviti je jos vece sranje. Inace ak imas nesto bitno na disku radis backup to vec i dijete zna.

Zakaj da Gugla, človek traži brzu pomoč pa u ovakvom slučaju nema tu okolišanja i mudrovanja.

 

https://infolab.hr/cjenik/

 

https://infolab.hr/spasavanje-podataka/spasavanje-podataka-sa-hard-diska/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 19:32 (rambox).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice