Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, random

poruka: 11
|
čitano: 1.232
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, random

Imam problem u računalnoj učionici. Učenici krenu crtati, raditi nešto i odjednom miš i/ili tipkovnica prestanu raditi. To se dešava random na nekim računalima, 5-6 otprilike. Nekad samo miš, nekad tipkovnica, nekad oboje. Nakon restarta to zna proraditi. Probao sam staviti drugi miš-tipkovnicu, takva solucija većinom ne radi. 

 

Meni se čini da je nešto do matične ploče, tj. usb-konektora, ali mi sama pojava nije baš najjasnija. Sada radi 3 sata, onda 4. sat ne radi. Nema smisla djecu prekidati pa restartirati da bi proradilo. Znalo je biti da ni nakon restarta ne radi svaki puta. 

 

Da li je do drivera, ili matična otkazuje poslušnost? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, ran

Možda prvo da provjeriš napajanja, pogotovo ak nisu neke moderne konfe i imaju šrot napajanja.

Najbolje voltmetrom izmjerit napone na railovima, meni smrdi na loše kondenzatore.

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, random

Uz mjerenje i vizualni pregled jako puno znači ...

 

Može biti da bez opterećenja ćeš imati dobre napone ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, ran
DeeKay kaže...

Imam problem u računalnoj učionici. Učenici krenu crtati, raditi nešto i odjednom miš i/ili tipkovnica prestanu raditi. To se dešava random na nekim računalima, 5-6 otprilike. Nekad samo miš, nekad tipkovnica, nekad oboje. Nakon restarta to zna proraditi. Probao sam staviti drugi miš-tipkovnicu, takva solucija većinom ne radi. 

Meni se čini da je nešto do matične ploče, tj. usb-konektora, ali mi sama pojava nije baš najjasnija. Sada radi 3 sata, onda 4. sat ne radi. Nema smisla djecu prekidati pa restartirati da bi proradilo. Znalo je biti da ni nakon restarta ne radi svaki puta. 

Da li je do drivera, ili matična otkazuje poslušnost? 

 Ista slučaj na 5-6 različitih računala...?

 

Ja bi malo prosurfao po internetu, pa pogledao model matične, pa tipkovnica.. napajanja...

Možda je nešto od hardvera neka serija koja ima očiti problem.

 

Ili jedno od tih računala formatirati i ručno podesiti sustav sa friškom kopijom Windowsa i programa, a ne image Windowsa koji je vjerojatno škola dobila...

 

 

P.S. provjeriti napon utičnica u učionici, just in case :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, random

Imamo 15 istih konfiguracija, i istih kopija windowsa. Od tih 15 recimo na 5 nikad nije bilo problema, a na ostalih 10 bude nasumično problema. Moguće da je do Windowsa, napravit ću čistu instalaciju, a budem probao i s naponima. 

 

Ako je do utičnice, čudno mi je da 5 godina radi normalno, i sad da je neki pad napona, što li već. No svakako ću testirati. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 20:44 (DeeKay).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, ran
DeeKay kaže...

Imamo 15 istih konfiguracija, i istih kopija windowsa. Od tih 15 recimo na 5 nikad nije bilo problema, a na ostalih 10 bude nasumično problema. Moguće da je do Windowsa, napravit ću čistu instalaciju, a budem probao i s naponima. 

 

Ako je do utičnice, čudno mi je da 5 godina radi normalno, i sad da je neki pad napona, što li već. No svakako ću testirati. 

 Ako je na više računala isti problem, ja bih rekao da je najvjerojatnije onda nešto software-ski. Neće se identična, specifična greška javit na 10 PC-eva. Software je ili povukao nešto zajedničko (loš driver, update...) ili se netko od učenika voli igrat, pa je jedno po jedno računalo zarazio/sredio.

 

99% da će clean reinstal riješit problem.

 

Resetiraj i BIOS kad već reinstaliravaš.

Live long and prosper.
15 godina
odjavljen
offline
Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, random

Jedno banalno pitanje - žičana ili bežična periferija? Kod bežične je takav problem redovna pojava jer dođe do konflikta u komunikaciji ovisno koji se kanali koriste.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, ran

Žična je periferija. Javim nakon reinstalacije Windowsa. 

12 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, ran
DeeKay kaže...

Žična je periferija. Javim nakon reinstalacije Windowsa. 

 Sad moramo čekati radni dan, a tak smo nestrpljivi da čujemo :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, ran
CyberDemonVZ kaže...
DeeKay kaže...

Žična je periferija. Javim nakon reinstalacije Windowsa. 

 Sad moramo čekati radni dan, a tak smo nestrpljivi da čujemo :D

 Radni dan je, a mi i dalje ne znamo...

 

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica odjednom ne daju signala, ran
DeeKay kaže...

Probaj staviti zadnje verzije BIOSa na matične ploče.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice